Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2014., 12:48   #7401
Čuj kad ti npr. njemački TUI razvali na svojem aerodromskom štandu orgomnu neonsku reklamu First minute Monte Negro vjeruj mi da je to ogromna reklama na takovom mjestu gdje je ogromna fluktacija ljudi koji putuju...

Jednostavno me zove da odem vidjeti o čemu se radi.
Nije reklama samo EPP na TV-u

Plus što je netko naveo nek se ukinu turistički uredi Hrvatske u dotičnim zemljama jer ne vidim svrhu njihovog postojanja osim da imaju zaposlene ljude u tim uredima i bave se organiziranim domjencima dva put godišnje gdje opet preko štele proguraju svoje zabavljače, catering itd. koje se plati astronomski iz proračuna, a na tim domjencima bude šaka ljudi probranih s pozivnicom.

Umjesto da naljepe na vrećice za ljetovanje od Lidla ili Plusa po Njemačkoj kao npr. Bugari naši hebenišu s minijaturnim partijima za promiđbu našeg turizma za određenu sviti nabiguzica gdje im onaj Garazzi ili kako već se zove naplati cifre istarkog tartufa po astronomskim cijenama...
homosapiens is offline  
Old 01.09.2014., 10:02   #7402
Veliki pad broja nocenja Nijemaca i Rusa u prvih 8 mjeseci u Porecu,mali pad Austrijanaca,i mali rast Slovenaca i Talijana. http://porestina.info/turisticki-por...ijuna-nocenja/
babas is offline  
Old 01.09.2014., 10:35   #7403
Da, vidi se da je pad nocenja 4% u Porecu, a samo 1% manje gostiju. I dalje Nijemci najduze ljetuju, definitivno su nam najvaznije trziste.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 01.09.2014., 11:14   #7404
neno 1966 a koje si ti struke?
cini mi se da uopce ne razumijes marketing i oglašavanje.
nemožeš sve zaključke vući po svom načinu razmišljanja. marketing bi prije svega trebao detektirati svoju ciljanu skupinu a onda raditi na promociji po načinu koji najbolje modgovara određenom tržišnom segmentu.
rinako22 is offline  
Old 01.09.2014., 11:17   #7405
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Da, vidi se da je pad nocenja 4% u Porecu, a samo 1% manje gostiju. I dalje Nijemci najduze ljetuju, definitivno su nam najvaznije trziste.
Tek sad vidim da Porec ima mali porast domacih nocenja,bar nesto pozitivno,jer su domaci gosti skoro svugdje u padu. Vjerojatno je slicna situacija i u Taru i Funtani,iako se one posebno racunaju od Poreca.
babas is offline  
Old 01.09.2014., 11:37   #7406
Quote:
rinako22 kaže: Pogledaj post
neno 1966 a koje si ti struke?
cini mi se da uopce ne razumijes marketing i oglašavanje.
nemožeš sve zaključke vući po svom načinu razmišljanja. marketing bi prije svega trebao detektirati svoju ciljanu skupinu a onda raditi na promociji po načinu koji najbolje modgovara određenom tržišnom segmentu.
Nije bitna moja struka nego činjenica da sam i ja kupac (i ljudi oko mene) i vidim kako neka reklama utječe na mene. Nakon nekih reklama (govorim općenito) uopće ne kužim što je pjesnik htio reći
A ovdje govorimo o "državnoj" reklami koja ne reklamira ništa konkretno (osim same države naravno) niti se ne obraća nekoj ciljanoj skupini. 576 ribljih vrsta u Jadranu wtf
neno1966 is online now  
Old 01.09.2014., 13:44   #7407
Di su oni pripametni kojima fali strategija hrv turizma ? Kakva strategija ti moze pomoc kad imas snjig , tucu i mecavu 1.9 .. Mos plakat nebu
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Old 01.09.2014., 13:46   #7408
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije bitna moja struka nego činjenica da sam i ja kupac (i ljudi oko mene) i vidim kako neka reklama utječe na mene. Nakon nekih reklama (govorim općenito) uopće ne kužim što je pjesnik htio reći
A ovdje govorimo o "državnoj" reklami koja ne reklamira ništa konkretno (osim same države naravno) niti se ne obraća nekoj ciljanoj skupini. 576 ribljih vrsta u Jadranu wtf
Tu govorimo o spotu koji se financira na nivou drzave,da li ga financira TZH il ministarstvo ili netko drugi tko dobija novac iz turizma.
Spot od minute koji obuhvaca 10 najjacih hrvatskih turistickih destinacija,svaku po 6 sekundi,ili 2 spota po 60 sekundi sa 20 najjacih turistickih destinacija je super reklama i za drzavu i za te gradove. Recimo par sekundi Umaga,Poreca,Rovinja,Pule,Medulina,Rapca,Opatije,C rikvenice,Zadra,Primostena,Sibenika,Splita,Makarsk e,Vodica,Dubrovnika,Hvara,Braca,Korcule,Krka,Raba, Paga,Malog losinja itd. uz natpis imena destinacije. U spotu uhvatis najatraktivnije znamenitosti i plaze tih destinacija i na taj nacin natjeras ljude da se zapale za nesto. Da takvu reklamu vrtimo po njemackim,britanskim,ruskim,francuskim,americkim,t alijanskim i drugim velikim trzistima brzo bi povecali interes za Hrvatsku. Ulozis par miljuna eura na opcu reklamu i to ti se vraca vec u iducoj sezoni.
babas is offline  
Old 01.09.2014., 15:35   #7409
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Ulozis par miljuna eura na opcu reklamu i to ti se vraca vec u iducoj sezoni.
Da je to tako jednostavno svi bi odavno bili milijarderi U raznoraznim medijima možeš vidjeti svakakve znamenitosti i plaže ali to ne znači da se automatski poveča interes za iste. Slike i spotove plaža na ne znam Karibima u zadnjih 40 godina vidio sam tisuće puta ali niti sam bio tamo niti mi se povećao interes za iste.
neno1966 is online now  
Old 01.09.2014., 16:49   #7410
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Tu govorimo o spotu koji se financira na nivou drzave,da li ga financira TZH il ministarstvo ili netko drugi tko dobija novac iz turizma.
Spot od minute koji obuhvaca 10 najjacih hrvatskih turistickih destinacija,svaku po 6 sekundi,ili 2 spota po 60 sekundi sa 20 najjacih turistickih destinacija je super reklama i za drzavu i za te gradove. Recimo par sekundi Umaga,Poreca,Rovinja,Pule,Medulina,Rapca, RIJEKE ,Opatije,Crikvenice,Zadra,Primostena,Sibenik a,Splita,Makarske,Vodica,Dubrovnika,Hvara,Braca,Ko rcule,Krka,Raba,Paga,Malog losinja itd. uz natpis imena destinacije. U spotu uhvatis najatraktivnije znamenitosti i plaze tih destinacija i na taj nacin natjeras ljude da se zapale za nesto. Da takvu reklamu vrtimo po njemackim,britanskim,ruskim,francuskim,americkim,t alijanskim i drugim velikim trzistima brzo bi povecali interes za Hrvatsku. Ulozis par miljuna eura na opcu reklamu i to ti se vraca vec u iducoj sezoni.
... potpisujem, ove kratke, mini obavjesti su jako vazne i treba da ljudima zuje u ocima i usima,
kako bi ukucali u gugol trazilicu, kada razmisljaju o svom odmoru i trazenju apartmana i tamo
neku CROEJSA, jer imaju u sjecanju dobar, kratak i koncizan spot.


Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Di su oni pripametni kojima fali strategija hrv turizma ?
Kakva strategija ti moze pomoc kad imas snjig , tucu i mecavu 1.9 .. Mos plakat nebu
... strategiju DOGADAJA i DOGADANJA, a koju trebaju kreirati i osmisliti ovi iz TZ, a za ca su i placeni.
Vec smo odavno shvatili da vise nije dovoljno nuditi samo sumce i more ni kada je trejsetisest va hladu.
__________________
RIJEČKI KARNEVAL

Zadnje uređivanje rijeka53 : 01.09.2014. at 16:57.
rijeka53 is offline  
Old 01.09.2014., 17:35   #7411
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
... potpisujem, ove kratke, mini obavjesti su jako vazne i treba da ljudima zuje u ocima i usima...
Samo za zujanje u očima i ušima trebaš potrošiti puno više od onih spomenutih par milijuna
neno1966 is online now  
Old 01.09.2014., 19:36   #7412
Šesti smo na Yahoo travel world hot list...
https://www.yahoo.com/travel/new-zea...938424048.html
goldietrickz is offline  
Old 01.09.2014., 20:20   #7413
Aj bar nesto pozitivno :-).. a vidim da nas je na toj listi presisala Madjarska.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 01.09.2014., 21:00   #7414
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Aj bar nesto pozitivno :-).. a vidim da nas je na toj listi presisala Madjarska.
radi se o listi zemalja s najvećim porastom potrošnje gostiju veće platežne moći.

S druge strane...

Quote:
On the other hand, Russia’s tourism industry is plummeting — down a whopping 69%.
goldietrickz is offline  
Old 01.09.2014., 21:45   #7415
Pa kak su izracunali da je Hr sesta, pa trosi se vise u Fra itd.
Eh, ruske tur.agencije propale.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 01.09.2014., 21:56   #7416
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Pa kak su izracunali da je Hr sesta, pa trosi se vise u Fra itd.
Eh, ruske tur.agencije propale.
Ne radi se o tome gdje se više troši, već gdje je najveći porast tj trend.

A evo jedne liste gdje je Dubrovnik među najjeftinijima...
goldietrickz is offline  
Old 01.09.2014., 22:07   #7417
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
... potpisujem, ove kratke, mini obavjesti su jako vazne i treba da ljudima zuje u ocima i usima,
kako bi ukucali u gugol trazilicu, kada razmisljaju o svom odmoru i trazenju apartmana i tamo
neku CROEJSA, jer imaju u sjecanju dobar, kratak i koncizan spot.

... strategiju DOGADAJA i DOGADANJA, a koju trebaju kreirati i osmisliti ovi iz TZ, a za ca su i placeni.
Vec smo odavno shvatili da vise nije dovoljno nuditi samo sumce i more ni kada je trejsetisest va hladu.
Tocno i Rijeku treba ubaciti u turisticke destinacije,pa i Zagreb kao shoping centre i povijesno interesantne gradove. Nije turizam samo plaza. Uz to veci gradovi imaju vecu mogucnost night lifea i organiziranja raznih zabavnih sadrzaja,dogadanja,posjete muzejima i razgledavanje spomenika.
Uz to Hrvatska bi trebala razvijati i druge vidove turizma,a ne samo sunce more,na taj nacin bi se produzila popunjenost hotela,recimo zdravstveni turizam,sportski itd.
babas is offline  
Old 01.09.2014., 23:01   #7418
Pošto nam je vrijeme sve shebanije i ovisimo o tih par dana sunca ne bi bili loši veliki zatvoreni kompleksi sa bazenima i atrakcijama na obali naravno s morskom vodom ne mora biti termalna kao po Sloveniji i udri miško... vjerujem da bi to bilo prva liga jer ne bi ovisili kao seljaci hoće li biti suše ili poplave
homosapiens is offline  
Old 01.09.2014., 23:07   #7419
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Pošto nam je vrijeme sve shebanije i ovisimo o tih par dana sunca ne bi bili loši veliki zatvoreni kompleksi sa bazenima i atrakcijama na obali naravno s morskom vodom ne mora biti termalna kao po Sloveniji i udri miško... vjerujem da bi to bilo prva liga jer ne bi ovisili kao seljaci hoće li biti suše ili poplave
Jutarnji list 7. srpnja:
ČUDESAN GRAD 'Stvaramo zatvoreni grad s kontroliranom temperaturom, želimo da turisti dolaze i po ljeti'
---------------------------
Arapi se sjetili prije nas
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 01.09.2014., 23:15   #7420
Ma imamo losu povezanost, nedovoljno izgradjenu infrastrukturu itd. Iako, Istralandia kod Novigrada biljezi jako velik broj posjetilaca otkad se otvorio iako cijene nisu male i na otvorenom je. Treba turistima dati info stobse moze raditi tu i tu plus okolica kad je ruzno vrijeme te u skladu s tim omoguciti neki prijevoz..npr.ovima na obali Istre, kad he oblacno, da mogu jednostavno busevima po gradicima i znamenitostima unutr Istre pa vinska i gastro cesta itd,a ne da moraju rentati auto da bi to mogli vidjeti..ili iz Splita da moze komforno do Zagore di moze probati janjetinu i te fore, obici gradine ala Drnis, ala Stari grad u Sinju itd, isto busevima da je lako dostupno a da se turist ne pogubi..ma ziva je katastrofa kako Rijeka, kao tzv. Vrata Jadrana nema uopce busni kolodvor, nego onaj vjecni kaos na Zabici di se jedva i nas covjek snalazi gdje koji bus, a kamoli turist, a jos nepostojanje trgovine/kioska na putnickom terminalu za katamarane/trajekte i prevelika udaljenost od busnog kolodvora. Pa jako losa povezanost s g kotarom di bi imao sto vidjeti kad je oblacno, ili obliznji Grobnik do kojeg bus vozi svake prestupne ili do Vinodola gdje ima i paragliding i ribolov i kastel i panoramski vidici ali nema busa, nego do Crikv pa odanle bus koji vozi dvaput dnevno, ako...ma puno posla tu imamo, jako jako puno..da, imamo puno potencijala za raunrazne vrste turizma: zdravstveni, sportski, lovni, povijesni, birdwatching, planinarski, rafting itd..itd.tko zna da imamo tolike spilje za obilazak (npr.cerovacke pecine kod Gracaca di bi se mogli kad je ruzno vrijeme u Zadru ali do tamo mozes samo autom..) itd...ma ljuta sam i mislim si stvarno kako je tesko landrati po hr ako nemas auto (lako za me, ja imam vise vozila, to pricam za druge)..a i mogucnost dolaska do informacija o potencijalnim izletima su isto slabe bez puno guglanja.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 01.09.2014. at 23:20.
nasmijanonebo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.