Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2009., 01:02   #21
Quote:
shree_kali kaže: Pogledaj post
daaa.. onak kad su spljošteni i skoro pa u pločicama..i kad se osjeti dimljeno meseko u njima..

al ih je teško naći..barem meni.

meni čak i ne smeta kad su djelomično masni..samo ne volim kad su svi onak one kocke gnjecave masti..
U mom kvartu (ist sajd of taun) frajer radi dobre čvarke... prilično jeftine. I furt friške, pa to je dobro za uzrujat' se!
Dostavim pol kg gratis na zahtjev u krugu od 3 km...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 08:07   #22
Quote:
shree_kali kaže: Pogledaj post
daaa.. onak kad su spljošteni i skoro pa u pločicama..i kad se osjeti dimljeno meseko u njima..
ček ček, kakve veze ima dimljeno meso s čvarcima :blink:

ima kod mene čvaraka ni ćuko neće da ih jede!
__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:02   #23
Quote:
buky1 kaže: Pogledaj post
ček ček, kakve veze ima dimljeno meso s čvarcima :blink:

ima kod mene čvaraka ni ćuko neće da ih jede!
ma znam mehaniku izrade čvaraka, al meni se (vjerojatno) čini kod tih spljoštenih, da unutra naletim i na male komade suhog meseka.. znaš ono, kao kod špeka: bijelo-crveno

možda je čisto psihološki..

zajebi ćuku, jest će

@deedy - thnx
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:12   #24
znači čvarci se rade od sježe slanine netom oderane sa svinjinih leđa. Ti komadići mesa ostanu na slanini ako se ne očisti dobro. Isto tako može ostati o komadića kože koja bude jako tvrda
__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:15   #25
Znam da je to danas nepopularno hvaliti -- ali ti slovenski industrijski čvarci su izvrsni. Zovu se Ocvirki i ima ih u Mercatoru u okruglim plastičnim teglicama. Naprosto nisma vjerovao kad sam probao -- prvi industrijski čvarci koje sam probao da su stvarno fini. Ove Galovićeve nisam probao i samo se nadam da su tu negdje po kvaliteti sa Slovencima. Nadam se da će mu projekt uspjeti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:35   #26
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Znam da je to danas nepopularno hvaliti -- ali ti slovenski industrijski čvarci su izvrsni.
nemam problema sa nacionalnošću pojedinog jela, ali ti čvarci nisu ni blizu izvrsnosti
bolji su od raznolikog smeća kaj ih nazivaju čvarcima, samo to
dobrim dijelom su od sala a ne od špeka


deedy, di su ti friški i fini?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:38   #27
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
nemam problema sa nacionalnošću pojedinog jela, ali ti čvarci nisu ni blizu izvrsnosti
bolji su od raznolikog smeća kaj ih nazivaju čvarcima, samo to
dobrim dijelom su od sala a ne od špeka


deedy, di su ti friški i fini?
Čvarci se i rade od sala. Špek ja više dodatak nego sirovina.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:16   #28
Kakvog sad sala? Prave se od debele leđne slanine. One od sala kad se istope bacimo kokošama!

Evo proslogodišnjih:

__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:37   #29
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Čvarci se i rade od sala. Špek ja više dodatak nego sirovina.
nemoj se šaliti, neko od mladjih bi te mogao shvatiti za ozbiljno.
od sala mozes raditi salenjake
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:38   #30
Quote:
buky1 kaže: Pogledaj post
Kakvog sad sala? Prave se od debele leđne slanine. One od sala kad se istope bacimo kokošama!
ma nemaš ti pojma
isto kao niti ja


nemoj te od sala bacat kokoškama, lijepo ih spakiraj i skupo prodaj pravim znalcima
kila krivih čvaraka u mercatoru je 140 kn, ovi od sala bi iši i skuplje, pa ti vidi što bi ti se više isplatilo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:46   #31
ja bi sad čvarke :mabel:
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:48   #32
Joj obožavan jist ocvirki. Pogotovo ki su doma parićani.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:08   #33
Quote:
buky1 kaže: Pogledaj post
znači čvarci se rade od sježe slanine netom oderane sa svinjinih leđa. Ti komadići mesa ostanu na slanini ako se ne očisti dobro. Isto tako može ostati o komadića kože koja bude jako tvrda
e, pa to je onda to

viš da moji okusni pupoljci ne fulavaju kad se dokopaju fine papice ..znala sam da ima nekog mesa unutra..

btw. ja sam u Billi kupila dobre čvarke pred par mjeseci..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:20   #34
__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:24   #35
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
deedy, di su ti friški i fini?
Naravno da imaju i mesnatih dijelova... i to o-ho-hooooo...


Istočnije od Pešćenice... za popiz* istočno.

No, velim... za neke Gastro persone ne bi mi bio bed... Toliko budu vrući u tom kartonskom škarniclofnu da ga skroz omaste... ono... ne treba čovjek grijanje u autu... uz to preporučam štogod friškog sira (zrnastog kažete?)...

i to je to... dobar tek..
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:32   #36
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Toliko budu vrući u tom kartonskom škarniclofnu da ga skroz omaste... ono... ne treba čovjek grijanje u autu... uz to preporučam štogod friškog sira (zrnastog kažete?)...

i to je to... dobar tek..
Vrući?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:35   #37
Quote:
shree_kali kaže: Pogledaj post
Vrući?
Da. Tek napravljeni stignu u tu mesnicu.

Osjećaš miris?

(mislim, znaš kako se spravljaju čvarci?? na početku su vrući... krava nije ljubičaste boje i te fore) hehe
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:11   #38
Vi ste iz gospodske riti ispali, kako bi rekla moja pokojna baka. Govorite o novovjekim metroseksualnim čvarcima. Normalni tradicionalni čvarci nisu cilj sami po sebi nego kolateralni (kako se to danas veli) proizvod pri crvrljenju masti, a mast se ne cvrlji od špeka nego od sala. Druga je stvar što se onda ubaci i malo mesnate slanine da čvarci, kad ih već spremaš za jelo, budu ukusniji.

Raditi čvarke samo od mesnatog špeka je kao raditi hladetinu od krtog mesa. Naravno, može se i bude ukusna, ali koja je poanta? Kužiš, kao da umjesto kolača sa šlagom jedeš samo šlag.

Apropos slovenskih industrijskih čvaraka -- nađi mi neke druge industrijske čvarke koji su podnošljivi, a kamo li dobri kao slovenski Ocvirki iz Mercatora. Koja ti je to mudrost ustanoviti da ti, recimo, ujna radi bolje čvarke od slovenske mesne industrije? Nemoj uspoređivati kruške i jabuke samo zato da sjebeš Emericzijev post.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:17   #39
Nemam ništa protiv nekoliko varijanti istog jela...

salo, špek, malo mesa....

jest ću ono što više volim, ono što mi više odgovara.... call it what you want, baby, I just call it love..
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:20   #40
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv nekoliko varijanti istog jela...

salo, špek, malo mesa....

jest ću ono što više volim, ono što mi više odgovara.... call it what you want, baby, I just call it love..
I malo crnog piva uz to...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.