Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2011., 12:07   #261
Slažem se s raymond u vezi nepismenosti blogerica... Okej, po struci sam kroatist i komparatist pa je za to dijelom kriva i moja profesionalna deformacija ali neopisivo me živciraju polupismeni tekstovi.
Mislim, osoba koja ne zna razliku između 'neopisivo' ili 'ne volim', a hrvatski joj je materinji jezik - za mene uopće nije vrijedna truda, a kamoli trošenja vremena na njen blog

A o tekstovima na razini školskih zadaća na temu 'Kako sam provela ljetne praznike' ne želim ni pričati

Da se razumijemo, nisam za neko jezično činstunstvo, super mi je kada netko piše na (pismenom) dijalektu (dapače), ali postovi koji su i nepismeni i stupidni za mene su gubitak vremena. Koliko god kombinacije bile wow, neću ga pratit ako je nepismen

Više bih od onog s kim je netko bio na kavi i kako je krasna osoba (a u biti je ne može smislit), voljela pročitati neki konstruktivni osvrt na reviju, novu dizajnersku kolekciju, editorijal ili čak konkretniji post/članak o nekoj relevantnoj osobi iz mode. Naravno, sadržaj izabire sama blogerica, ali to je ono što mi na modnoj blogerskoj sceni najviše fali - kvalitetan i konstruktivan sadržaj.

Reptii, jednom sam o blogerskoj sceni općenito pričala s frendom iz Srbije koji je IT bloger i pokazala mu tvoj blog i eto, čovjek te redovito prati od tada, a veze nema s modom
Meni je tvoj blog zaista poseban, totalno si nadahnuće, imaš svoj stil koji vjerno prenosiš na blog i super to furaš. Svaka čast
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:07   #262
Prvi dio posta si posrala zadnjim odlomkom.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:07   #263
tak je i meni s engleskim, profesionalna deformacija pogotovo zato jer cure mogu izabrati pisati samo na hrvatskom, ako im ne ide engleski. nije mi ustvari jasno pisanje na stranom jeziku kojeg očito ne znaš, a nije pod obavezno? stvarno ispadne smiješno to čitati, pogotovo za osobu koja je stručnjak u tom polju. i isto kao anabell lee, nisam ni ja za jezično čistunstvo, drugo su žargonske fraze i izrazi na stranom jeziku, ali je sasvim drugi par cipela ne znati uopće složiti rečeničnu strukturu.
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:13   #264
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Prvi dio posta si posrala zadnjim odlomkom.
Ne vidim zašto?
Istinabog, Repti nema dugačke postove, ali zato njen blog ima neke druge čari - blogove koji nemaju ni jedno ni drugo, koji me ne nadahnjuju ni u kojem smislu, ne čitam
Iako je njen stil dijametralno suprotan od mog, natjera me svaki put da se zamislim i zastanem, a to je nešto što jako cijenim.

(i ne bi ti škodilo da pripaziš na rječnik, jako lijepo )
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:20   #265
Da, kolegice kroatistice, ispičavam se na neprimjerenom postu.

Stvar je u tome da u jednom dijelu posta govoriš o tome kako je svaki blog sličan i što treba imati, a za kraj navedeš blog koji sve to nema (stil: da, konstruktivan post: ne, gramatika/pravopis: 0).
Inače pratim te blogove, kao i teme ovdje na Modi, ali rijetko komentiram upravo iz razloga koje su navele i druge forumašice: neprihvaćanje kritike.

Želim samo reći kako se ne gleda objektivno na blogove koji ti se svide i to je to.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:21   #266
Ma meni je Aristocat br. 1 pisala ona referate o modi ili ne pisala...
Ima toliko dobro izgrađen vlastiti stil da su i same kombinacije sasvim dovoljne da bi njezin blog bio zanimljiv.

Mislim da je Anabell_lee mislila na cure koje pišu neke bezvezarije tipa; danas sam bila tu i tu, s tom i tom i radili smo to i to.
Vjerujem da je za njih mislila da bi bilo bolje da pišu nešto konstruktivnije (kad, eto, već pišu).

Reptilia ne mora ništa ni napisati da bi bila zanimljiva !
makyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 14:00   #267
Quote:
makyca kaže: Pogledaj post
Ma meni je Aristocat br. 1 pisala ona referate o modi ili ne pisala...
Ima toliko dobro izgrađen vlastiti stil da su i same kombinacije sasvim dovoljne da bi njezin blog bio zanimljiv.

Mislim da je Anabell_lee mislila na cure koje pišu neke bezvezarije tipa; danas sam bila tu i tu, s tom i tom i radili smo to i to.
Vjerujem da je za njih mislila da bi bilo bolje da pišu nešto konstruktivnije (kad, eto, već pišu).

Reptilia ne mora ništa ni napisati da bi bila zanimljiva !
upravo to
tnx!

urbana, uopće se ne namjeravam spuštati na tvoju razinu s ovim primjedbama
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 15:22   #268
Meni nije jasno kako se ta rasprava rasplamsala na racun modnih blogerica. krivi ih se za trivijalnost, besmislenost i nedostatak smisla, a zapravo cijeli ovaj podforum moda je upravo takav, ako cemo imati takav stav. on je zapravo odraz stanja mode u nasem drustvu. Mislim, nije li na sticky-u tema "Što ste si danas kupile" koja je dogurala do 6. otvaranja zbog tolike posjećenosti, a koja se sastoji u tome da cure masovno slikaju i pokazuju sto su si kupile a druge se dive. Ovdje quotam Silly :"Keljenje slika sa zarine stranice, slikavanje odjeće na krevetu koja je upravo izvađena iz vrećice", a i sama Silly one je puno puta sudjelovala u topicu i komentirala nečiji ulov dana. Tu je i vječito čitan topic Zara na kojima cure kelje slike zarine robice, sigurno je na njemu bar jedom postala Silly. Takoder trivijalan je i manje vise besmislen "Veliki topic modnih kritika" gdje posjetiteljice neumorno kometniraju svakodnevne kombinacije krpica zvjezdica za koje ponekad cak i nemaju pojma tko su? Zapravo oni nisu niti trivijalni niti glupi, oni su moda, bar kako se na nju gleda u nasoj sredini, ali gledano kroz stav koji su ovdje neke blogerice iznjele izgledaju besmisleno, glupo i trivijalno. No one ne shvacaju ili necu priznati da zajedno sa tisucama citatelja i citateljica u tome takoder sudjeluju. Ocito da takva moda nailazi na veliko zanimanje u nasoj sredini, i da se to kod nas i portretira kao moda, pa im modne blogerice to i daju na svojim modnim blogovima. Smeta me sto je na forumu to kao ok ali kad to radi modna blogerica onda je to glupo i besmisleno. Ajmo onda jednostavno cijeli ovaj podforum proglasiti trivijalnim,besmislenim..

Općenito moda kod nas je jako trivijalizirana i svedena na nesto sporedno i beznacajno, cesto i gubitak vremena. U zemlji gdje puno ljudi vodi problem s vlastitom egzistencijom nije ni cudo da ona nije dosegla neku visi razinu, ne doživljava se kao umjetnost, dio kulture, vec ju se gleda kroz naocale kapitalizma i zelje za profit, kao nesto sto sluzi za pokazivanje materijalne moći. kod nas vlada stav da je moda nesto besmismisleno, za "tuke" koje ne zele raditi, obrazovati se nego smo pricat o krpicama. kako je napisala pupetta.maresca:"nakon listanja blogova sjetila sam se vremena kada su stariji (citaj starci koji su tada bili mladi nego ja danas) komentirali kako ova ili ona je totalna tuka jer zna samo pricati o modi i sminkanju i sto je novo kupila. Eto, vecina me podsjetila na ironican nacin na moju mladost." Tužno je da ona ima takav stavi iako je napomenula da joj je zanimanje u vezi s modom. S takvim stavom moda ce i dalje ostati nesto za besposličare, nevazo, gubljenje vremena..
Eto blogerice bar tu nesto korisno rade, idu u tom smjeru da moda postane važniji dio nasih života, sto je ok, jer je i tako u svijetu. I nije istina da blogerice znaju samo nakupovati novu odjecu i slikat se u njoj, mnoge kupuju u shs, rade diy, kreativne su, sto se nikako ne smije zanimarivati. ima svakako i onih kojima je bit nabacat sve novo na sebe, ali niti ovdje ne treba generalizirati, pogotovo jer nase blogerice nisu obasipane tolikim novčanim sredstvima kao one u svijetu pa se snalaze na razne nacin. One nemaju neku modnu izobrazbu, pa ne mogu pisati velike postove sa svojim znanstveno modnim misljenjima kao skolovani modni kriticari, relevantne modne kritike traze se negdje drugdje. blogerice na svojim blogovima daju osvrt na svoje videnje kolekcije, kao laik koji je bio,eto, pozvan medu svu onu "modnu kremu" da kao obican kupac, kakvih je puno vise nego ove "modne kreme" da svoje videnje revije. To nece biti eseji jer one nisu upoznate s modnim vokabularom kao modni znalci, ali dat ce osvrt kao laici kojima je zapravo ta linije odjece i namjenjena.
Pogotovo mi je zanimljivo sto je Silly one spomenula među blogericama kojima se divi i Chiaru (pretpostavljam onu sa The Blonde Salad) koja je upravo sve ono sto je ona zamjerila blogericama, bit joj je nabacat sto vise it komada na sebe, i to po mogucnosti sto skupljih brendova, i onda ih ponosno nabrojati ispod slike (osoba koja ima 10 Balenciaga City Motorcycle torbi u svim bojama i onda jos jednu u samtu za mene nije modno vrijedna spomena).

Osvrnula bih se i na Reptilliu, koju svi tako ovdje brane. dobro je napisala urBana4 za komentar anabell lee, koja je najprije nabrojala da blog po njoj mora imati:" konstruktivni osvrt na reviju, novu dizajnersku kolekciju, editorijal ili čak konkretniji post/članak o nekoj relevantnoj osobi iz mode". i onda, koje li ironije navede aristocrat, koja nikad ispod neke revije ili editorijalan nije napisala niti jedan jedini konstruktivni komentar. Neka su slike tu, a nek citatelji sami zakljuce sto je bloger htio reci. Ona takoder nosi sve po zadnjoj modi, samo je njen stil kombiniranja malo rafiniraniji pa ju se zato valjda tu tako cijeni. Mozda i zato sto ne voli floral print i cice mice kao neke blogerica, a koji se ocito tu doživljavaju trivijalno i banalno. Ali je reptillia znala napraviti tu na forumu brand od svoga bloga i svaka joj cast na tom.

Eto, na kraju, znam da se mnogima zgadila ta modna blogerska scena zbog ego tripanja i ekscesa ponekih blogerica, koji sebe kao stare blogere smatraju kraljicama majkama originalnosti i stila pa ne dopustaju niti sitnu kritiku na svoju uber posebnost(kao primjer navest cu pass over, koja je nakon opaske da joj vjencic na glavi izgleda kao da ide na prvu pricest pocela ucjenivati da nece vise forum castiti sa svojim umjetnickim kombinacijama, a nakon jos par konstruktivnih komentara uvrijeđeno otisla!
"

Zadnje uređivanje ceeky_m@nkey : 18.09.2011. at 15:27.
ceeky_m@nkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 15:37   #269
Ako spojis tockice,prugice,sare,zlatno,srebreno i jos 100boja i uzoraka si poseban,imas svoj stil i otvaras modni blog.
Ako iskidas majcu, ili se obuces drukcije od prosjeka si poseban,drugaciji.
ovo NIJE PRAVILO I IMA IZUZETAKA KAO I U SVEMU da se razumimo. Al gledajuci,prateci modne blogove u Hrvatskoj i sire ima toliko nespojivih stvari sto se iz nepoznatog razloga cijeni u nas jer je prekul kad se obuce,crvena majica,roza fluffy haljinica, zute cipele sa carapama,zelena torbica i jos 100 sarenih lancica. Mislim da to nije umjetnost.
Dobro je biti poseban,svoj,al i umjeren u svemu.
__________________
When life gives you lemons make orange juice and leave the world wondering how the hell you did it :)
solveig* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 15:52   #270
Quote:
solveig* kaže: Pogledaj post
Ako spojis tockice,prugice,sare,zlatno,srebreno i jos 100boja i uzoraka si poseban,imas svoj stil i otvaras modni blog.
Ako iskidas majcu, ili se obuces drukcije od prosjeka si poseban,drugaciji.
ovo NIJE PRAVILO I IMA IZUZETAKA KAO I U SVEMU da se razumimo. Al gledajuci,prateci modne blogove u Hrvatskoj i sire ima toliko nespojivih stvari sto se iz nepoznatog razloga cijeni u nas jer je prekul kad se obuce,crvena majica,roza fluffy haljinica, zute cipele sa carapama,zelena torbica i jos 100 sarenih lancica. Mislim da to nije umjetnost.
Dobro je biti poseban,svoj,al i umjeren u svemu.
To ti je svjetski trend zvan color blocking, kojeg su zapoceli dizajneri kao marc jacobs, gucci,... to je sad uber ne kod nas nego puno sire
ceeky_m@nkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 15:59   #271
Quote:
ceeky_m@nkey kaže: Pogledaj post
To ti je svjetski trend zvan color blocking, kojeg su zapoceli dizajneri kao marc jacobs, gucci,... to je sad uber ne kod nas nego puno sire
i di je tu onda originalnost o kojoj blogeri toliko pricaju?
Kopirat dizajnere nije neka umjetnost prevelika. ajme da,ako dodaju neki svoj detalj nisu bas prrevise originalni i inovativni
__________________
When life gives you lemons make orange juice and leave the world wondering how the hell you did it :)
solveig* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:05   #272
Quote:
ceeky_m@nkey kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako se ta rasprava rasplamsala na racun modnih blogerica. krivi ih se za trivijalnost, besmislenost i nedostatak smisla, a zapravo cijeli ovaj podforum moda je upravo takav, ako cemo imati takav stav. on je zapravo odraz stanja mode u nasem drustvu. Mislim, nije li na sticky-u tema "Što ste si danas kupile" koja je dogurala do 6. otvaranja zbog tolike posjećenosti, a koja se sastoji u tome da cure masovno slikaju i pokazuju sto su si kupile a druge se dive. Ovdje quotam Silly :"Keljenje slika sa zarine stranice, slikavanje odjeće na krevetu koja je upravo izvađena iz vrećice", a i sama Silly one je puno puta sudjelovala u topicu i komentirala nečiji ulov dana. Tu je i vječito čitan topic Zara na kojima cure kelje slike zarine robice, sigurno je na njemu bar jedom postala Silly. Takoder trivijalan je i manje vise besmislen "Veliki topic modnih kritika" gdje posjetiteljice neumorno kometniraju svakodnevne kombinacije krpica zvjezdica za koje ponekad cak i nemaju pojma tko su? Zapravo oni nisu niti trivijalni niti glupi, oni su moda, bar kako se na nju gleda u nasoj sredini, ali gledano kroz stav koji su ovdje neke blogerice iznjele izgledaju besmisleno, glupo i trivijalno. No one ne shvacaju ili necu priznati da zajedno sa tisucama citatelja i citateljica u tome takoder sudjeluju. Ocito da takva moda nailazi na veliko zanimanje u nasoj sredini, i da se to kod nas i portretira kao moda, pa im modne blogerice to i daju na svojim modnim blogovima. Smeta me sto je na forumu to kao ok ali kad to radi modna blogerica onda je to glupo i besmisleno. Ajmo onda jednostavno cijeli ovaj podforum proglasiti trivijalnim,besmislenim..
da, ali mi pišemo na forumu na kojem postoje teme o aktualnoj politici, važnim zdravstvenim problemima ali i "napiši nešto o osobi iznad"...
teme kao šssdk su glupe i plitke,ali kako kontrolirati otvoreni forum gdje svatko može pisati o onome što želi?
s druge strane, otvoriti blog i natrpati ga sadržajima koje sam navela je sasvim druga priča. ti tu kao blogerica imaš potpunu kontrolu i stvaraš sliku o sebi i svom blogu, i zato mi je, najiskrenije, krajnje glupo tako ga trivijalizirati i ne ponuditi ništa na planu sadržaja (neovisno je li riječ o stilu, fotografijama ili tekstualnim osvrtima)


a ove priče "meni su sve blogerice posebne i drage i trude se nešto postići na tom planu" koje sam pročitala u jednom od komentara, a i tvoje "nemaju one sredstava kao strane blogerice, i nisu kompetentne davati prave osvrte nego svoje viđenje na revije" (parafraziram, ne da mi se tražiti točne riječi) su mi nešto najgluplje što čovjek može napisati.

imaju internet - imaju dovoljno sredstava! ne trebaju se prešetavati u dizajnerskim krpicama i biti pozvane na čaj kod lagerfelda da bi mi bile zanimljive. ali imati svoj stav, izgrađeni stil,, znati argumentirano iznijeti svoje mišljenje a ne pisati "o pojedinim dizajnerima i komadima ne bi previše jer ipak to nije moje područje" je sasvim druga stvar. zato sve te priče o trudu i nedostatku sredstava su čista glupost i isprike za nezainteresiranost i lijenost.
kako im nije teško znati napamet ponudu svake zare i h&m-a u zagrebu? kako nije problem šetati od jednog do drugog bloga i pisati "super kombinacija draga, baš si mi slatka"?

kad malo ogoliš, vidiš da su rijetke koje to pišu iz ljubavi ili strasti za modom. samo sam to htjela reći, i stojim iza toga.
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:13   #273
Quote:
silly_one kaže: Pogledaj post
da, ali mi pišemo na forumu na kojem postoje teme o aktualnoj politici, važnim zdravstvenim problemima ali i "napiši nešto o osobi iznad"...
teme kao šssdk su glupe i plitke,ali kako kontrolirati otvoreni forum gdje svatko može pisati o onome što želi?
s druge strane, otvoriti blog i natrpati ga sadržajima koje sam navela je sasvim druga priča. ti tu kao blogerica imaš potpunu kontrolu i stvaraš sliku o sebi i svom blogu, i zato mi je, najiskrenije, krajnje glupo tako ga trivijalizirati i ne ponuditi ništa na planu sadržaja (neovisno je li riječ o stilu, fotografijama ili tekstualnim osvrtima)


a ove priče "meni su sve blogerice posebne i drage i trude se nešto postići na tom planu" koje sam pročitala u jednom od komentara, a i tvoje "nemaju one sredstava kao strane blogerice, i nisu kompetentne davati prave osvrte nego svoje viđenje na revije" (parafraziram, ne da mi se tražiti točne riječi) su mi nešto najgluplje što čovjek može napisati.

imaju internet - imaju dovoljno sredstava! ne trebaju se prešetavati u dizajnerskim krpicama i biti pozvane na čaj kod lagerfelda da bi mi bile zanimljive. ali imati svoj stav, izgrađeni stil,, znati argumentirano iznijeti svoje mišljenje a ne pisati "o pojedinim dizajnerima i komadima ne bi previše jer ipak to nije moje područje" je sasvim druga stvar. zato sve te priče o trudu i nedostatku sredstava su čista glupost i isprike za nezainteresiranost i lijenost.
kako im nije teško znati napamet ponudu svake zare i h&m-a u zagrebu? kako nije problem šetati od jednog do drugog bloga i pisati "super kombinacija draga, baš si mi slatka"?

kad malo ogoliš, vidiš da su rijetke koje to pišu iz ljubavi ili strasti za modom. samo sam to htjela reći, i stojim iza toga.
Napokon!
I ja sam htjela tako nesto slicno rec...
__________________
When life gives you lemons make orange juice and leave the world wondering how the hell you did it :)
solveig* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:22   #274
Ma o čemu vi pričate koje ste započele ovu priču, pa 90% vas ne zna ništa o modi, znate IT komade za sezonu i to one iz Zare i znate da ćete i ove godine naručivati ultrapopularne Nala torbice ili kako se već zovu te jeftine kopije Celine clutcha!

Vidila sam par slika od Silly_one i nemam riječi. Ti si tu najglasnija, a tvoj stil je jako poseban, pa ista si kao i petruska, u čemu je problem?

Pola vas ovdje ne zna modno razmišljati nego je trenutni hit to i to i onda sve to nosite jako ponosno jer 'gle ono meni maxi skirt stoji posebnije nego tebi, kužiš?'

Najžalosnije od svega je šta ovdje uopće nebi bilo problema, oblačite se slično ok...ali čemu forsiranje da ste posebne kad niste? Malo spustite te noseve jer stvarno niste u pravu i sramotite sebe i ovaj forum.
p.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:26   #275
Quote:
p.. kaže: Pogledaj post

Vidila sam par slika od Silly_one i nemam riječi. Ti si tu najglasnija, a tvoj stil je jako poseban, pa ista si kao i petruska, u čemu je problem?

ajde prvo malo stani. pa udahni. pa pročitaj što sam napisala. okej?
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:30   #276
Quote:
silly_one kaže: Pogledaj post


a ove priče "meni su sve blogerice posebne i drage i trude se nešto postići na tom planu" koje sam pročitala u jednom od komentara, a i tvoje "nemaju one sredstava kao strane blogerice, i nisu kompetentne davati prave osvrte nego svoje viđenje na revije" (parafraziram, ne da mi se tražiti točne riječi) su mi nešto najgluplje što čovjek može napisati.
A što mogu kad su mi drage, kad unose nemir na forum i baš mi je lijepo prolistati njihove blogove. A i neke poznate strane blogerice nisu ništa bolje od naših. Što mogu kad sam čovjek koji piše gluposti?
KillinHOES is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:31   #277
pročitala sam vrlo dobro šta si napisala i dovoljno mi je, možda me nisi shvatila
p.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:36   #278
onda mi samo citiraj dio gdje sam ja napisala
1) da znam nešto više o modi od nekog laika
2) da se odjevam posebno i originalno
3) bilo što protiv petrushkinog stila

__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:40   #279
naravno da nemam namjeru citirat jer nisam rekla sve ovo tebi, ali si u jednom trenu spomenila kao neku originalost blabla... pa sam se osvrnila na to jer je kod tebe nisam vidila kao i kod većine ljudi tu, pa mi nije jasno zašto se forsira originalnost kad je i mački jasno da je nema. no to nebi trebalo predstavljat problem, osim ako se ne baviš nečim u modi, šta ne?
p.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:48   #280
pa ako me već spominješ, mene i moj stil i moje nepostojeće riječi, onda podupri nekim dokazima. jer ja nisam rekla da sam originalna, štoviše čak sam se u negativnom kontekstu osvrnula na to kada sam stavljala svoje slike jer sam mislila da su nešto posebne, ili dobre

ali ja nemam blog i zato tebe ne treba biti briga jesam li originalna ili posebna. s druge strane, zašto ne bi od jedne modne blogerice očekivala neku dozu inovativnosti ili vlastitog pečata na ono što prezentira kao materijal vrijedan bloga?


uglavnom, to je to od mene što se tvoje primjedbe tiče, da se ne bi tema pretvorila u našu raspravu.
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.