Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2011., 22:04   #41
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
To je moja parola oduvijek, stalno to spominjem Ali da se ne pomisli, ne razbacujem se novcima jer ih ionako nemam previše, ali ne da mi se zajebavat sa jeftinjarama i pušit dok ne nabavim pravu stvar jednostavno tako funkcioniram...i zato je moje mišljenje da mi je bolje dati 200kn za dobre lampe
Ljudi su spremni za mobitele dati nekoliko hiljada kuna, a za dobru signalizaciju na biciklu, koja će trajati godinama, nisu spremni izdvojiti 200tinjak kuna...meni je to nepojmljivo
kad sjednes na kavu s nekim, nitko nece reci ''woooow! kak dobru lampu na bicu imas!!! jel to ona full dobra i kvalitetna?!?''
tako prosjecan hrvat funkcionira
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 23:27   #42
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Samo vidim jednu stvar...velika većina ovakve robe koja se kupuje na eBayu po par dolara opće ne valja. Radi par puta ili je klimava ili svašta nešto (čast izuzecima, naravno) i onda ljudi naručuju ponovo ili kaj ja znam. Pa čekanje dostave svaki puta i tak...kaj nije onda bolje uzet kod nas pravu stvar (ili na netu pravu stvar) i platit malo skuplje, ali znaš kaj si kupil, imaš garanciju i nemaš zajebanciju sa proizvodom ak rikne, nego samo odeš u dućan i fino tražiš novo..
Jasno mi je da ima stvari koje su malo skuplje, ali radije onda pričekat malo i skupit nofčeke pa kupit kak spada. Naravno, to je samo moje mišljenje. Ne solim nikome pamet. Ali se u mom slučaju pokazalo jako isplativo.
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
To je moja parola oduvijek, stalno to spominjem Ali da se ne pomisli, ne razbacujem se novcima jer ih ionako nemam previše, ali ne da mi se zajebavat sa jeftinjarama i pušit dok ne nabavim pravu stvar jednostavno tako funkcioniram...i zato je moje mišljenje da mi je bolje dati 200kn za dobre lampe
Ljudi su spremni za mobitele dati nekoliko hiljada kuna, a za dobru signalizaciju na biciklu, koja će trajati godinama, nisu spremni izdvojiti 200tinjak kuna...meni je to nepojmljivo

To ti sve stoji, međutim osnovna je problematika da ako ćeš kupiti skuplju robu tj. iznad granice od 160 kn idu neidentificirani iznos love na carinu, porez i sl. Pa sad - prepusti se slobodno u ruke stričeka - mitničara.

Naravno da je to u službi uvoznih lobija - tko je vidio da država služi narodu.

Ja sam nekoliko puta naručivala preko ebaya, 2x je bilo dobrano iznad tog limita i preznojila sam se u mokrim lokvama dok sam išla dizati čitajući iskustva nekih koji su: "....tek majicu ili neku sličnu sitnariju naručili".

Inače - apsolutno: uvijek prorešetam reviewe i tako odlučujem što kupiti a na jeftinjake se niti ne osvrćem.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 23:29   #43
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
kad sjednes na kavu s nekim, nitko nece reci ''woooow! kak dobru lampu na bicu imas!!! jel to ona full dobra i kvalitetna?!?''
tako prosjecan hrvat funkcionira

Možda da, ali kupuješ li lampu da sebi spasiš glavu ili da ti prosječan Rvat veli - woooooovvvvvv.....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 00:59   #44
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
sasvim ok i sasvim dovoljna , na bljeskanju ne troši puno , ovisi koje su baterije dosta traje , a može se i sa punjivima , što je još povoljnije ......http://www.dealextreme.com/p/3w-60-l...en-3-aaa-47706
Evo meni stigla ova sa dxa. Odlična, fino baca snop. Sama svjetiljka je metalna, lagana, a nosač je puno bolji od one jeftine sa pet LED-ica sa eBaya. Za 38 krznenih mislim da se svakako isplati.
Ted Mosby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:10   #45
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Možda da, ali kupuješ li lampu da sebi spasiš glavu ili da ti prosječan Rvat veli - woooooovvvvvv.....
Upravo to
Samo kaj je večini bitan taj woooooooooooow efekt nažalost...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 23:01   #46
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Upravo to
Samo kaj je večini bitan taj woooooooooooow efekt nažalost...

To će uvijek biti tako, no - popularnost je za široke mase a pamet glavu čuva.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 23:11   #47
Quote:
Ted Mosby kaže: Pogledaj post
Evo meni stigla ova sa dxa. Odlična, fino baca snop. Sama svjetiljka je metalna, lagana, a nosač je puno bolji od one jeftine sa pet LED-ica sa eBaya. Za 38 krznenih mislim da se svakako isplati.
koliko dugo si cekao?
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:41   #48
evo meni zapela ova jer mi treba bijela pošto je bajk bijeli, http://www.dealextreme.com/p/ultrafi...-1-18650-42972
sam mi pliz recite kak se naručuje prek tog?
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:21   #49
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
koliko dugo si cekao?
30.6, stiglo 14.7. Znači, dva tjedna cca.

Quote:
plasibou kaže: Pogledaj post
evo meni zapela ova jer mi treba bijela pošto je bajk bijeli, http://www.dealextreme.com/p/ultrafi...-1-18650-42972
sam mi pliz recite kak se naručuje prek tog?
Treba ti Paypal. Klikneš ovo Add to cart i čekiraš sa Paypalom. Samo prati upute, jednostavno je.

Zadnje uređivanje Ted Mosby : 20.07.2011. at 15:27.
Ted Mosby is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 00:25   #50
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
A ko oće dat 180 knm, najpovoljnije mu je ja mislim ovo, http://cgi.ebay.com/SSC-P7-Led-900-L...item3a664915f1 , i jos 15-ak kuna plati drzac i to je to. Za 200 kn ili manje ima ful jaku lampu
Evo da javim,meni ovakva riknula,neki k...s prekidac nije uredu i to bas kad ce mi zatrebat .Btw ajde neka netko kaze da ce mi je popravit,ili bar posuditi za put D

Zadnje uređivanje ziginjo : 24.07.2011. at 00:53.
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 20:51   #51
Halooo ekipa jel pozna netko nekoga da popravlja ove rucne lampe? Zarulja nije riknula,nego kontakt zajebaje
ziginjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 17:32   #52
Quote:
Ted Mosby kaže: Pogledaj post
Treba ti Paypal. Klikneš ovo Add to cart i čekiraš sa Paypalom. Samo prati upute, jednostavno je.
o pa super onda, tenks
još samo jedno pitanje, kak se ovo drži na bajku? mislim jel se dobije neki stalak uz to
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 22:42   #53
Trebam dvije-tri zadnje lampe za trekking bike. Trebala bi se kačit i na sjedalicu.
Možete mi nekaj preporučit sa dx-a ili e-baya?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:39   #54
ja bi prednje svjetlo, pretežno cesta van naselja ali zna se dogoditi i ne-cesta
po mogućnosti da nije na 3 baterije jer mi punjač puni samo parni broj baterija
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:57   #55
Ja citao ultrafire reviewove i cine se kvalitetnim lampama.

Takodjer ljudi koje sam pitao (a imaju jednu) su jako zadovoljni, pogotovo su super one koje idu na punjive industrijske baterije (one plave) jer high power CREE LEDice mogu zderat puno struje i unistavat AAA baterije...

Konkretno uzeo sam (sadrzaj paketa - potrazite na ebayu, link ionak nece radit za koji dan...):
100% Brand New
1 x UltraFire 502B CREE XM-L T6 LED High Power Flashlight Torch
1 x Flashlight Bicycle Holder
1 x 5-LEDs Rear Flashlight
1 x 18650 Rechargeable battery Charger (110-240v World voltage)
2 x 18650 3.7v 2400mAh Rechargeable Battery
1 x Plug Adaptor to suit your Country

Ukupno: USD$32.99 free shipping

A zeni:
5 Watt LED Flashlight Torch Bike
100% Brand New
1 x 5 Watt CREE 280lm Flashlight Torch
1 x Flashlight Bicycle Holder
1 x 5-LEDs Rear Flashlight

Ukupno: USD$8.99 free shipping

Daklem sveukupno nekih malo iznad 200 kuna...

Osobno sam recenzirao svoju lampu jer ju je frend vec uzeo i izvrsna je - pravo metalno aluminijsko kuciste i radi ko zmaj. Reko mi je da si posvjetlim malo u oci, ja kreten to i napravio, rezultat: inicijalni WTF moment + sat vremena sam imao putujucu mrlju na oba oka i nisam mogao nis vidjet kako spada Zbilja nisam mislio da moze bit TAK lose...
Ergo - garantirano radi i kao oruzje za samoobranu...

Sto se tice zenine njoj sam uzeo slabiju jer je popizdila kad je vidjela sto sam uzeo sebi i rekla je da cu izginut jer cu posvjetlit neki auto ususret...

Ako dodje defektni proizvod / nece valjat itd, sigurno cu vam to doc napisat... nadam se da necu bas ja bit nesretnik, pa da se moram zafrkavat s povratom i ostalim sranjima...

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 12:13   #56
Sto se tice "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino" - to je istina.
No u slucaju lampi to se odnosi na vrlo jeftine stvari. Tocno je da ako kupite nesto za 2 dolara (10 kuna) ne mozete ocekivati da radi dulje od mjesec dana.

Ali stvar je u tome da ranije spomenuta lampa of 200 kuna ima vjerojatno slijedecu strukturu cijene:

200 kn =
- 52,18 kn = carina + pdv (10% carine i 23% PDV), ostaje 147,82kn
- 34 kn End user distributer (30% marza UE distributera), ostaje 113,82 kn
- 26 kn uvoznik (30% uvoznicka marza), ostaje 87,82 kn dakle nekih 17 dolara iz ebay tvornickog ducana (vecina su to tvornicki ducani koji imaju na placi nekoliko rizojedaca koji distribuiraju namalo)

Dakle - tvoj pojam kvalitete smatra da je ulog od 17$ u ebay lampu ok, jel tako?

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 12:53   #57
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Sto se tice "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino" - to je istina.
No u slucaju lampi to se odnosi na vrlo jeftine stvari. Tocno je da ako kupite nesto za 2 dolara (10 kuna) ne mozete ocekivati da radi dulje od mjesec dana.

Ali stvar je u tome da ranije spomenuta lampa of 200 kuna ima vjerojatno slijedecu strukturu cijene:

200 kn =
- 52,18 kn = carina + pdv (10% carine i 23% PDV), ostaje 147,82kn
- 34 kn End user distributer (30% marza UE distributera), ostaje 113,82 kn
- 26 kn uvoznik (30% uvoznicka marza), ostaje 87,82 kn dakle nekih 17 dolara iz ebay tvornickog ducana (vecina su to tvornicki ducani koji imaju na placi nekoliko rizojedaca koji distribuiraju namalo)

Dakle - tvoj pojam kvalitete smatra da je ulog od 17$ u ebay lampu ok, jel tako?

I.
Cekaj, ti govoris o lampi koju si upravo narucio, ili o lampama na nasem trzistu?
Jer ak je prvo:
1.
Tih ~ 40 dolara je BEZ kineskog poreza/carine/cega vec ne, sto je i fino navedeno negdje sitnim slovima.
S druge strane, moglo bi ti se dogoditi da ti nasi lihvari na tu cijenu gore lupe PDV i carinu (uglavnom paketi do 200 kuna prolaze, iako ne mora biti, posto je po zakonu do 165 kuna neoporezivo/na carini se).
Cisto da znas
2.
Takodjer nitko ne uzima nikakve marze iz EU, jer bi Ebay izgubio smisao.
3.
Isto ko gore, nema marzi niti uvoznika, dolazi ti direk na kucnu adresu.

Ak je drugo, ispod 300 kuna ne bi prosao niti slucajno, sto najbolje mozes vidjeti po nekim sitnicama sa njuskala koje ducani i sverceri prodaju po 2-3 puta vecoj cijeni nego je na ebayu
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:45   #58
ne vidim da ta lampa dolazi u paketu sa 1 baterijom, 1 punjačem i 1 nosačem... Ili ne gledam dobro?
Zadnja lampa mi netreba pa bih uštedio i pokušao smanjiti mogućnost da platim carinu...
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:51   #59
ja sam nedavno za 350 kn uzeo niterifer usb 150 mislim, ili 300... punjiva na usb, traje 3.5h provjereno na najjačem... znam da je lova malo veća, al se svakako isplati... vozio sam se po maksimiru usred noći i svjetli začuđujuće jako
__________________
A zašto ne?
pursuiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 16:19   #60
Vozim se na Zefalovu lampu iz Ciklo-Centra koja je vidim sad na akciji ali mi je preslaba. Tražim neku bolju ali su kod nas cijene paprene. Zadnja je solidna i ne treba mi nova.
Bacio sam oko na Trelock BS 450 http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=5965 ali košta 375 kn!!! Ima dobre kritike, ali mi se čini da je preskupa. Uostalom 10/20 u power modu luksa svjetla mi ne znači ništa Što to konkretno znači?
Ima i Trelock BS 950, ali za 855 kn koliko košta kupim pakettreger, akumulator i prednji far auta

Ima li kakav savjet za prednje svjetlo oko 250 kn? Ili manje. Bitno je samo da dobro svijetli i da je snop jak, duljine dvadesetak metara jer se često vozim kad već padne noć. Na punjive baterije AA. Halogeno ili LED, svejedno
Hvala.


@goranbo, kakva ti je to prednja lampa?
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.