Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2012., 21:25   #401
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Meni se nekak više sviđa opcija da je Jonov Longclaw zapravo Dark Sister.
To da bi Mormont dao obiteljski valyrian sword Jonu mi je oduvijek bilo čudno. Mislim, da, po stereotipima junak mora imati neki spešl mač, ali Martin nikad nije bilo sladunjavo sentimentalan.
Mislim da za tako nešto nema šanse "Dark Sister" je bio mali "ženski" mač,
dok je Longclaw - jednoiporučni mač "Bastard Sword"
Glykon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 22:56   #402
Quote:
Glykon kaže: Pogledaj post
Mislim da za tako nešto nema šanse "Dark Sister" je bio mali "ženski" mač,
dok je Longclaw - jednoiporučni mač "Bastard Sword"
Dark Sister je manji mač od dvoručnog mača kakvi su ostali valyrian steel mačevi, to tehnički može biti i bastard sword.
A sad da li je ženski..nosio ga je Dragonknight, a on nije bio curica.
Uglavnom, sviđa mi se ta teorija zato što ga je zadnji imao Bloodraven, a on je bio poslan na Zid, a Jon je sad na Zidu i dobio je takav nekakav manji valyrian steel mač, a šuška se da je Targaryen..i tako to.
Everything fits.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 13:29   #403
neke novosti vezane za winds of winter

On March 26, 2012, Martin confirmed that the final two novels will take readers further north than any of the previous books: "What lies really north [The Land of Always Winter], we haven't explored that yet, but we will in the last two books." He also says that the cliffhangers at the end of A Dance with Dragons "will be resolved very early" in The Winds of Winter. "I'm going to open with the two big battles that I was building up to, the battle in the ice and the battle at Mereen—the battle of Slaver's Bay. And then take it from there.
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Winds_of_Winter
CanSee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:38   #404
zna sam da mora bit klaonica u Vjetru ako želi to dovršit u dvi knjige
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:43   #405
As a Christmas gift, Martin released an unpublished sample chapter from the book, that will take place at the beginning of the book, but takes place before some of the events at the end of A Dance with Dragons.
http://awoiaf.westeros.org/index.php...inds_of_Winter

zna li itko išta o ovoj knjizi i gdje se može nabavit
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 17:18   #406
Ok vidim da se priče o azorovm maču ovdje. Davno sam čito knjige no taj mač je kao neke legenda, šta ako Lightbringer ( sta mislim je neko napiso da se zove taj mač) uopće nije mač, svi to vezuju s fizičkom tvari, materijalnom. Šta ako litghtbringer tj taj famozni mač je metafora za neku osobu ( dany mozda s zmajevima prije nego jon) koja će dovesti zoru, svjetlost itd. i poraziti druge.

Logičnije je meni da je i sam Azor bio osoba s nekim močima ( mozda targherijan fkt se ne sjecam vise pol stvari) i da mit o maču je mit o osobi
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 19:10   #407
Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
Logičnije je meni da je i sam Azor bio osoba s nekim močima ( mozda targherijan fkt se ne sjecam vise pol stvari) i da mit o maču je mit o osobi
Neki imaju teorije da je mač zapravo noćna straža.
Ja bi rađe da je mač. Je izlizano, ali jebiga.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 08:59   #408
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
As a Christmas gift, Martin released an unpublished sample chapter from the book, that will take place at the beginning of the book, but takes place before some of the events at the end of A Dance with Dragons.
http://awoiaf.westeros.org/index.php...inds_of_Winter

zna li itko išta o ovoj knjizi i gdje se može nabavit
Ako te zanima ovo poklon poglavlje evo ga

http://www.georgerrmartin.com/if-sample.html

Knjiga The Winds of Winter je u izradi i neće biti gotova još cca 3 godine
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 23:58   #409
neko je spomenuo da ce gendry od leda napravit novi mac.
koliko ja znam od leda je napravljen mac za jaimeta koji je dao briani kao "cuvar zakletve" i jedan manji kao poklon djofriju.
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,taj sigurno ima lopatu.
Tko se zadnji smije,nije skuzio vic.
blablablab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 00:37   #410
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Ako te zanima ovo poklon poglavlje evo ga

http://www.georgerrmartin.com/if-sample.html

Knjiga The Winds of Winter je u izradi i neće biti gotova još cca 3 godine
Samo da Martin poživi
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:02   #411
Dotakao bih se pitanja koje do sada nije bilo diskutirano.
Svi znaju na prvu sto je Valirijski celik, tzv. Zmajer celik iz drevne valirije, no da li ima povezanost maceva s Danynim zmajevima? Dali valirijski macevi lakse ozlijedjuju zmajeve? Da li zmajevi se boje valirijskih maceva? Koliko ih zapravo ima u Westerosu?
Osobno mislim da ce valyrijski macevi imati nekakvu ulogu u raspletu.
Nije na odmet spomenuti da citadela ocito posjeduje odredjenu kolicinu valirijskog celika cim mestri, ovisno o dostignucima u najzajebanijim tajnim znanjima iskuje mestru kariku lanca (mestri ne kuju sami lanac, to je figurativno govoreno).

Tema je dosta zamrla pa ajmo je ozivjeti:-D
Flamingo Noir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:21   #412
valirijski mačevi su navodno dobri protiv Drugih
bar tako Jon i Sam misle

mislim čak da se u jednoj knjizi čak i navodi približan broj takvih mačeva i bodeža u Westerosu
ali to čini tek manji broj od ukupnog broja mačeva. većina ih se nalazi po slobodnim gradovima
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:31   #413
Kada se više od 10 puta za različita sječiva spomene da je nešto "Valyrijski čelik", malo mi to gubi značenje, možda mi se učinilo jbg
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:59   #414
Hm. Mislim da ovo sa Samom i Jonom i borbi protiv drugih je zmajevo staklo? Znaci ne valirijski celik..
Samo ime znaci da je iz stare valirije, mozda su targaryeni prvi donijeli u westeros i djelili maceve glavnim knezevskim obiteljima..

Je ima ih vise po slobodnim gradovima ali kolko sam skuzio i tamo je malobrojan i jako cjenjen..
Flamingo Noir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 13:53   #415
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Kada se više od 10 puta za različita sječiva spomene da je nešto "Valyrijski čelik", malo mi to gubi značenje, možda mi se učinilo jbg
da
ali radi se o čeliku koji je nekada bio uobičajen bar u staroj Valyriji
naknadno se izgubilo umijeće obrade čelika na takav način tako da ih je s vjekovima bilo sve manje i manje a preostali se čuvaju kao obiteljsko zlato jer su ipak rijeđi nego što to potražnja zahtjeva
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 13:58   #416
Quote:
Flamingo Noir kaže: Pogledaj post
Hm. Mislim da ovo sa Samom i Jonom i borbi protiv drugih je zmajevo staklo? Znaci ne valirijski celik..
Samo ime znaci da je iz stare valirije, mozda su targaryeni prvi donijeli u westeros i djelili maceve glavnim knezevskim obiteljima..

Je ima ih vise po slobodnim gradovima ali kolko sam skuzio i tamo je malobrojan i jako cjenjen..
zmajevo staklo topi Druge, ali mu je nedostatak što je krhko i nemože probijati ništa deblje od platnenog i kožnog oklopa dok se već lomi na sami dodir s metalom

Sam je u jednoj staroj knjizi pročitao da se Druge može ubijati "zmajskim čelikom" što bi moglo ali i nemora značit da valrijski čelik također uspješno rješava taj problem
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 17:16   #417
Quote:
Flamingo Noir kaže: Pogledaj post
Samo ime znaci da je iz stare valirije, mozda su targaryeni prvi donijeli u westeros i djelili maceve glavnim knezevskim obiteljima..
Ne, ti mačevi su bili već u Westerosu prija dolaska Targaryena. Spominje se da su Lannisteri svoj izgubili kad je kralj Tommen II otplovio za Valyriju.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 19:06   #418
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Mace odbija s vojskom napustiti King's landing sve dok ne završi suđenje Margaery.
Još nisam započela s Plesom tako da ne znam kako će se suđenje završiti (ovo je poziv/molba da mi kažeš ).
No, bilo mi je super kako je ludača Cersei smjestila maloj.


Quote:
Sam je u jednoj staroj knjizi pročitao da se Druge može ubijati "zmajskim čelikom" što bi moglo ali i nemora značit da valrijski čelik također uspješno rješava taj problem
To je bilo na početku četvrte knjige.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:27   #419
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
Eh, sad ja pretpostavljam da je Azorov mač "Zora"(Lightbringer, ima neke simbolike, ne?)koja je u vlasništvu Gerolda Daynea, a ne ovaj Mormontov.

Zora nema nikakve veze s Geroldom Dayneom. Nakon što se odradila bitka kod Ljetnih dvora, Ned je mač Artura Daynea odnio njegovoj sestri Ashari, a poslije toga se ne pojavljuje u radnji
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 23:07   #420
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
Još nisam započela s Plesom tako da ne znam kako će se suđenje završiti (ovo je poziv/molba da mi kažeš ).
No, bilo mi je super kako je ludača Cersei smjestila maloj.
suđenje nije ni počelo a kamoli završilo do kraja Plesa
mada će ti ispitivanja prije suđenja bit zanimljiva
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.