Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2020., 14:02   #1
Akustična gitara - Fender CD60S (Natur) ili Ibanez AW54 OPN?

dvoumim se između ova dva "solid top" modela, pa bih volio da čujem vaša mišljenja, ovako na papiru šta bi moglo biti bolje? cd60s bi me došla nešto jefitnije, ali nije to bitno toliko.

kada sam kontaktirao music shop, rekoše mi da fender nije u vrhu kada su akustične gitare u pitanju, pa su mi nekako mi produbili dilemu

cd60s je "made in indonesia", a aw54opn je "made in china" (ako nešto znači).

fedner: https://shop.fender.com/en/emea/acou...970110021.html

ibanez: https://www.ibanez.com/usa/products/...w54_1x_05.html
koRnaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2020., 18:27   #2
ma nema tu pravila, marka i model ne igraju odlucujucu ulogu. izaberi onu koja ti bolje lezi prstima i koja za tvoje uho stvara bolji zvuk..
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 22:46   #3
na kraju uzeo nešto sasvim treće - alhambru z-nature.

inače, tko se dvoumi između ove dvije gitare, može slobodno uzeti fender cd60s. razlika u cijeni (aw54 je skuplja gitara) ne opravdava razliku u zvuku ili kvaliteti izrade. pogotovo što nove serije aw54 više nisu mahagonij, već:

Quote:
For 2018 the rosewood fretboard and bridge were replaced with ovangkol. For 2019 the mahogany top, back and sides were replaced with okoume and the mahogany neck was replaced with nyatoh.
inače dilema je se na samom kraju svela na aw54 i z-nature, jer fendera nije bilo u natur ili mahagonij verziji (samo meni osobno odvratna crna). međutim, aw54 mi je bila pretvrda za sviranje (već par godina sviram el. gitaru) i što se lakoće sviranja tiče, bilo mi je kao s konja na magarca. iz tog razloga sam se najviše odlučio na z-nature, a mislim i da je izbor tonewooda bolji kod alhambre.

inače nemam zamjerki na kvalitetu izrade aw54, bez obzira što je "made in china", izrada je perfektna.
koRnaš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.