Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2009., 14:37   #1
Test ocinstva - Alimentacija

Zdravo svima
Samo bi htjela postaviti nekoliko pitanja

Zelim napravit test ocinstva...i zanima me :
1) Koliko kosta ?
2) Tko placa ?
3) Koliko vremena treba da otac napravi test ?

I jos :
4) Koliko vam je vremena trebalo da sud kaze da otac mora placat toliku alimentaciju svaki mjesec ?

Zanima me jer financijski mi nije uvijek lako, ali ako cu sada morat visit mjesecima posudovima i ja sve placat, ma mrs sve PM, bolje radit vise nego trosit vrijeme sa tim

Hvala unaprijed
__________________
Ruzna, debela i dlakava
Choubaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 18:05   #2
Moja kolegica je imala neugodnu situaciju prije 4 godine.Ona je podnijela zahtijev za test očinstva i koštalo je oko 6000kn.Radi se u samo u Zg ,mislim na Rebru i vrlo brzo budu gotovi rezultati.Troškove su podijelili jer je testom dokazano da je dotični gospodin otac.Priznao je i plaća alimentaciju.Sam proces nije dugo trajao.Test se radi kad je beba već prisutna i testu se podvrgavaju i roditelji i beba.Prije nego se beba rodi podrobno se raspitaj o detaljima.Bez obzira koliko koštalo i trajalo dijete mora znati tko mu je otac ,a i otac mora znati da ima dijete.Sretno!
srna i vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 18:48   #3
Hvala na odgovoru. Ma cvrcak je vec roden, 10mjeseci ima.
Zna njegov otac za njega i sve... Jer je bio zeljan, samo duga prica ne da mi se o tome.
Ali trenutno moj bivsi zarucnik "kaki" kako to nije njegovo dijete, jer tko zna sa kim sam ja sve bila -naravno! To uvijek kaze kada pocnem temu oko alimentacije. "davat cu je kada se pokaze da je moj" Zna da zivim u inozemstvu, i da nemam namjeru ici doli motat se po sudovima
A isto tako uvijek pita za maloga kako je itd...a drugima govori da nije njegov.
Mislila sam napravit taj test ocinstva (jer ipak znam tko je mpalome otac ha ha) radi alimentacije, ali ako se mora oko toga zahebavat, brzo ce mi dosadit
__________________
Ruzna, debela i dlakava
Choubaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:57   #4
Ovdje je svaki komentar suvišan!!!
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 21:13   #5
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Ovdje je svaki komentar suvišan!!!
Zahvaljujem na odgovoru
__________________
Ruzna, debela i dlakava
Choubaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 10:33   #6
Quote:
Choubaka kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru...

ja bih to napravila, makar zbog deteta. ne znam sto ali mislim da ima pravo na to da zna ko mu je otac, pa makar za to trebao i taj test.....
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 12:30   #7
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post

ja bih to napravila, makar zbog deteta. ne znam sto ali mislim da ima pravo na to da zna ko mu je otac, pa makar za to trebao i taj test.....
Ma zna se tko je otac...i to bez problema. A te njegove musice maaaaa. Pomaze mu lazi jer ga grize savjest.
Nego ja sam htjela vise taj test radi alimentacije. Ono ne pitam puno od 700 do 1000 Kn samo da mi malo pomogne, jer stvarno mi nije uvijek lako. Ali on izgleda da ne razumije... Rekla sam mu, kada bude jednog dana bio otac non stop 24sata kroz 24, onda ce mu tek biti jasno zasto sam ga pitala za pomoc.
__________________
Ruzna, debela i dlakava
Choubaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 15:09   #8
Pa ne zna se. Ako ga on nije priznao, onda se zvanicno i ne zna. Dok mu u krstenici ne pise ko mu je tata.....
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 15:21   #9
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
Pa ne zna se. Ako ga on nije priznao, onda se zvanicno i ne zna. Dok mu u krstenici ne pise ko mu je tata.....

Da li je stvarno bitno da mu na papiru pise da mu je taj i taj otac poslije svega sto nam je napravio ?
Da ti pravo kazem, ne znam ni sama !
__________________
Ruzna, debela i dlakava
Choubaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 08:26   #10
Pa ne znam, ti si ta koja se raspituje za test ocinstva. A i da je najgori, otac mu je. Valjda mali ima pravo na to.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 10:38   #11
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, ti si ta koja se raspituje za test ocinstva. A i da je najgori, otac mu je. Valjda mali ima pravo na to.
Pa ja mu nikad nisam ni zabranila da se vide...Pitala bivsega hoce li dolazit ovdje malome za rodendan ; odgovor "Nemoze, nema vrimena, ni para gradi kucu". Pokusavam sa njim razgovarat, predlazem da ja dodem doli 7 dana na odmor, ali da sve platit nemogu, da nam malo pomogne ; odgovor "Nemoze, nema vrimena, ni para gradi kucu"

I sta bi sada trebala napravit ako njega ne zanima kako mu je sin ? Ako ga ne zeli ni vidjet...ili samo kako mu padne....to ono jedanput u 6mjeseci se siti, a ono izmedu govori kako nije njegov!
Silit ga ?
Tuc sa sibom, kuhacom ???
Da li bi trebala skakat kako on kaze ? Cekati strpljivo da se Gospodin siti maloga ? I kada ga se sitim, da jurim odmah do njega ?
__________________
Ruzna, debela i dlakava
Choubaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 10:56   #12
Ne kužim što ti zapravo hoćeš?

Čini mi se da bi htjela da se on sam od sebe promijeni, a ne želiš si priznati da se to ne događa samo od sebe.
Htjela bi dokazati očinstvo, ali ne da ti se obaviti proceduru.
Također, htjela bi ga sudski prisiliti na alimentaciju, ali ne da ti se dokazati očinstvo.

Sve bi nešto htjela, al da se to dogodi samo od sebe jer tebi se ne da ili ne možeš.
A to tako ne ide...

Odluči se što hoćeš ili nećeš i u skladu s tim počni djelovati... ili prestani jadikovati.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:46   #13
Quote:
Choubaka kaže: Pogledaj post
Pa ja mu nikad nisam ni zabranila da se vide...Pitala bivsega hoce li dolazit ovdje malome za rodendan ; odgovor "Nemoze, nema vrimena, ni para gradi kucu". Pokusavam sa njim razgovarat, predlazem da ja dodem doli 7 dana na odmor, ali da sve platit nemogu, da nam malo pomogne ; odgovor "Nemoze, nema vrimena, ni para gradi kucu"

I sta bi sada trebala napravit ako njega ne zanima kako mu je sin ? Ako ga ne zeli ni vidjet...ili samo kako mu padne....to ono jedanput u 6mjeseci se siti, a ono izmedu govori kako nije njegov!
Silit ga ?
Tuc sa sibom, kuhacom ???
Da li bi trebala skakat kako on kaze ? Cekati strpljivo da se Gospodin siti maloga ? I kada ga se sitim, da jurim odmah do njega ?
Ne pa zaista sta hoces? Da te ovde ubedjujemo da ti takav skot ne treba ili sta? Daj, saberi se.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 16:11   #14


Ajoj...

Ja sam samo pitala koliko kosta test i koliko sve to traje
__________________
Ruzna, debela i dlakava
Choubaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 16:34   #15
Quote:
Choubaka kaže: Pogledaj post
Pa ja mu nikad nisam ni zabranila da se vide...Pitala bivsega hoce li dolazit ovdje malome za rodendan ; odgovor "Nemoze, nema vrimena, ni para gradi kucu". Pokusavam sa njim razgovarat, predlazem da ja dodem doli 7 dana na odmor, ali da sve platit nemogu, da nam malo pomogne ; odgovor "Nemoze, nema vrimena, ni para gradi kucu"

I sta bi sada trebala napravit ako njega ne zanima kako mu je sin ? Ako ga ne zeli ni vidjet...ili samo kako mu padne....to ono jedanput u 6mjeseci se siti, a ono izmedu govori kako nije njegov!
Silit ga ?
Tuc sa sibom, kuhacom ???
Da li bi trebala skakat kako on kaze ? Cekati strpljivo da se Gospodin siti maloga ? I kada ga se sitim, da jurim odmah do njega ?
Dođi u Hr i napravi taj test,zatim zakonski zahtjevaj sve što dijete treba..kraj priče,pa neka onda on priča svoje!!
__________________
..puna sočnih detalja na sebi
Rosa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 16:41   #16
Quote:
Rosa7 kaže: Pogledaj post
Dođi u Hr i napravi taj test,zatim zakonski zahtjevaj sve što dijete treba..kraj priče,pa neka onda on priča svoje!!
Tako je, i moli svog Boga da nije neki likson o kakvim imamo prilike čitati u medijima.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 17:17   #17
Quote:
Rosa7 kaže: Pogledaj post
Dođi u Hr i napravi taj test,zatim zakonski zahtjevaj sve što dijete treba..kraj priče,pa neka onda on priča svoje!!

A jesi me pronasla

Ma imas i pravo draga. Ali ne znam hocu li to uspit napravit u normalnom toku jer ipak doli ne zivim. Ma vidit cemo. Pokusat cu

Hvala ipak svima na savjetima

i cak one koje sam naljutila
__________________
Ruzna, debela i dlakava
Choubaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 17:17   #18
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Tako je, i moli svog Boga da nije neki likson o kakvim imamo prilike čitati u medijima.

Nadam se da nije...
__________________
Ruzna, debela i dlakava
Choubaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 19:24   #19
Quote:
Choubaka kaže: Pogledaj post
A jesi me pronasla

Ma imas i pravo draga. Ali ne znam hocu li to uspit napravit u normalnom toku jer ipak doli ne zivim. Ma vidit cemo. Pokusat cu

Hvala ipak svima na savjetima

i cak one koje sam naljutila
Ma briga te da li si nekog naljutila,ovaj Forum služi da bi ljudi pitali,tražili odgovore,savjete,razmijenili mišljenja..Dođi u Hr,napravi test (obavezno) i nakon toga traži sve na što dijete ima pravo!Točka..
__________________
..puna sočnih detalja na sebi
Rosa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 22:28   #20
Quote:
Choubaka kaže: Pogledaj post
Nadam se da nije...
I ja se nadam...vjeruj mi.

Zadnje uređivanje zodax : 14.07.2009. at 22:37.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.