Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2009., 23:12   #21
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
A kako postići da ne ode?
Pa majka joj je... Ja to nikada ne bih mogao pobijediti, niti bih to htio na bilo koji način spriječiti. Bitno mi je da ju mogu uvijek vidjeti, i da možemo biti u dobrim odnosima. Ne želim da se ovo prebija preko njenih leđa...
Dok se god bude ponašala prema maloj kako treba, i dok joj bude dobra majka, ja se neću gurati.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 23:26   #22
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Bojim se da to neće ići...
Vraćala se je podvijenog repa nekoliko puta, ne mogu ja to više...
I to boli, i stalno se ponavlja, ovako će valjda jednom prestati i moći ću krenuti dalje.
pa zato sto si joj oprastao nekoliko puta naravno da nece ici
kako uopce mozes voljet takvu osobu, sta tu ima za voljeti pobogu
da se rodim jos nekoliko puta nikad necu shvatit vas muskarce
sto je tako privlacno u tome da vas netko jebe u zdrav mozak, da vas ponizava i omalovazava, sto vas drzi za takve osobe
zar ne zudis za tim da nekom budes sve na svijetu, najbolji, najljepsi, najpametniji i da pored tebe nikad ne pozeli nekog drugog
jer, znas, tako bi to zapravo trebalo izgledat
__________________
01.01.2019. LAJTE KERE JAKOBSFELDA
marčelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 00:37   #23
Quote:
marčelina kaže: Pogledaj post
pa zato sto si joj oprastao nekoliko puta naravno da nece ici
kako uopce mozes voljet takvu osobu, sta tu ima za voljeti pobogu
da se rodim jos nekoliko puta nikad necu shvatit vas muskarce
sto je tako privlacno u tome da vas netko jebe u zdrav mozak, da vas ponizava i omalovazava, sto vas drzi za takve osobe
zar ne zudis za tim da nekom budes sve na svijetu, najbolji, najljepsi, najpametniji i da pored tebe nikad ne pozeli nekog drugog
jer, znas, tako bi to zapravo trebalo izgledat
znam ja da bi to tako moralo izgledat...
ali moraš shvatiti jednu stvar...
mi smo skupa bili 15 godina, a sranja su počela zadnje 3... što nam ostavlja popriličan broj sretnih godina... ne kažem savršenih, ali voljeli smo se...
ne znam što je njoj puklo u glavi, ali znam da meni nije lako obrisati to sve jednostavno iz sjećanja...
eto, otuda dolazi moja ljubav
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 00:48   #24
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
...
Kada će to prestati...? I hoće li uopće?
Je li moguće prestati voljeti nekoga?
Nadaj se da nije fatalna, pa da ipak bude prestalo.
Svašta sam se ja tu načital savjeta ... i ne pomažu ni hobiji, ni afere, ni zaokupljenost poslom, djecom (ako imaš) ni ... nego, eto ... možda jednom
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 00:51   #25
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
ali voljeli smo se...
Ajde ti još jednom pročitaj što ti je pametno rekla Pak Lena:
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
probaj usporediti obje boli...i kad si s njom i sad kad si sam...
Pa vidi hoćeš li patiti ovako ili onako.

U svakom slučaju, suosjećam s tobom. Drži se.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 00:52   #26
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
eto, otuda dolazi moja ljubav
Meni u ovakvim pričama uvijek "zvoni" kako postoje neki bitni detalji koji tek trebaju isplivati na površinu.

Ti ju i dalje voliš, a otjerao si ju? Znam, znam, prijevare - ma svejedno: otjerao si ju zbog ponosa, čega? Nisi znao da ju voliš? Nisi znao da će te ovako boljeti? Znao si da će te boljeti i da će ti biti još teže, ali si isfuravao ponos i principe?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 08:51   #27
Lorde,

a da li pomišljaš da je u njemu konačno nadvladao razum nad emocijama.
Pa svi mi ili volimo ili smo voljeli naše partnere ali stvarno je pitanje koja je bol zdravija - živjeti s nekim uz sve boli koje ti donosi ili bez njega ili nje pa čekati da vrijeme i zaborav napravi svoje.
Ja svaki dan važem svoju situaciju i uvijek dolazim na to da će me vjerojatno više boljeti ako ostanemo skupa nega ako se odvojimo.
Nemam pravo davati nikome savjete jer ih ni za sebe nemam ali svako od nas mora sam sa sobom to raskrstiti
Luka1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:47   #28
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Meni u ovakvim pričama uvijek "zvoni" kako postoje neki bitni detalji koji tek trebaju isplivati na površinu.

Ti ju i dalje voliš, a otjerao si ju? Znam, znam, prijevare - ma svejedno: otjerao si ju zbog ponosa, čega? Nisi znao da ju voliš? Nisi znao da će te ovako boljeti? Znao si da će te boljeti i da će ti biti još teže, ali si isfuravao ponos i principe?

ovo od tebe lorde baš i nisam očekivala

Misliš da je samo ljubav dovoljna
I to kakva ljubav ?
i čija ?
koliko i kako ona voli njega ?
Ne radi se tu samo o ponosu,da se radi nakon prvog puta bi joj lupio vratima u nos i ćao bejbe...
Zašto bi on durao situaciju koja ga ubija kao osobu,zašto da više do neba diže granice svoje tolerancije,a od nje ne dobija ništa nego daljnje prevare
Zar pod izgovorom ljubavi mora izgubiti samopouzdanje,vjeru u sebe,samoga sebe. Dokada on mora biti mazohista
Ona je imala šanse da povrati povjerenje,a svaku je prokockala.

I ok,sad se on malo guši u samosažaljenju što je normalno.
Znao je da će boljeti,ali nije mogao znati koliko.
Kad prođe malo vremena,kad se smiri ,shvatit će da i njegova ljubav više nije ista. Al sada se mora žaliti i plakati nad svojom sudbinom jer tako je voli,a ona njega ne.
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:47   #29
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Meni u ovakvim pričama uvijek "zvoni" kako postoje neki bitni detalji koji tek trebaju isplivati na površinu.

Ti ju i dalje voliš, a otjerao si ju? Znam, znam, prijevare - ma svejedno: otjerao si ju zbog ponosa, čega? Nisi znao da ju voliš? Nisi znao da će te ovako boljeti? Znao si da će te boljeti i da će ti biti još teže, ali si isfuravao ponos i principe?
Gledaj...
Bez uvrede, ali mislim da si malo glupo postavio stvari...
Naravno da to nisam učinio iz ponosa... i naravno da sam znao da će boljeti...
Ali reci ti meni da li ti smatraš da sam trebao ostati sa njom u braku i uživati u njenim prevarama? Misliš da to ne boli?
Ovako sam ju maknuo iz života, kao kad čovjek izvadi zub... Boli još jače, ali se nadaš da će sa vremenom rana zacijeliti i da ćeš konačno opet moći žvakati (čitaj živjeti) normalno...
Ponos... ma glupost
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:49   #30
Hvala medenany... Postavila si stvari baš onako kako jesu...

I tebi luka, hvala na podršci i ... drži se... Vjerujem da postupamo ispravno...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 09:56   #31
Ne moraš zahvaljivati
Razumijem jer sam prošla ...
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:03   #32
Quote:
Luka1611 kaže: Pogledaj post
a da li pomišljaš da je u njemu konačno nadvladao razum nad emocijama.
Pa svi mi ili volimo ili smo voljeli naše partnere ali stvarno je pitanje koja je bol zdravija - živjeti s nekim uz sve boli koje ti donosi ili bez njega ili nje pa čekati da vrijeme i zaborav napravi svoje.
Ja svaki dan važem svoju situaciju i uvijek dolazim na to da će me vjerojatno više boljeti ako ostanemo skupa nega ako se odvojimo.
Nemam pravo davati nikome savjete jer ih ni za sebe nemam ali svako od nas mora sam sa sobom to raskrstiti
Odličan post, ali moram stat u obranu hromog pjesnika i preokrenut tezu:
Razum bi isto tako mogao čovjeku naložiti da izabere bol koju osjeća zbog prevare voljene osobe jer mu je na kraju bolje tako, nego bez nje. Ne kažem da tako treba izabrati, to leži na svakome od nas. Kao što si lijepo rekao, važeš.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:06   #33
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
ovo od tebe lorde baš i nisam očekivala
Koje to "ovo" nisi očekivala? U postu koji quotaš samo je hrpa pitanja, bez ikakvog vrijednosnog suda, savjeta, mišljenja, ičega.

Meni jednostavno u priči fali elemenata, a dovoljno sam sta..., ups, iskusan da sam se nagledao topica koji krenu jednim smjerom da bi negdje nakon prve trećine ispali nešto sasvim deseto.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:09   #34
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Bez uvrede, ali mislim da si malo glupo postavio stvari...
Nisam uopće "postavio stvari". To su pitanja - ono, netko te nešto pita pa ti onda odgovoriš ili ne. Nikakvih "mojih mišljenja" tu nema.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:15   #35
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koje to "ovo" nisi očekivala? U postu koji quotaš samo je hrpa pitanja, bez ikakvog vrijednosnog suda, savjeta, mišljenja, ičega.

Meni jednostavno u priči fali elemenata, a dovoljno sam sta..., ups, iskusan da sam se nagledao topica koji krenu jednim smjerom da bi negdje nakon prve trećine ispali nešto sasvim deseto.

Ok,ovo za detalje priznajem,često zna iskrsnuti ona srž pa se promjeni cijela poanta priče.

E sad da nisam očekivala,nisam jer po meni ti nekako uvijek postavljaš stvari na pravo mjesto pa su mi se pitanja o ljubavi i ponosu u takvom situaciji činila ....nekako podcjenjujućima
I i drugi su to tako shvatili,ne samo ja.

Al dobro,nek ti bude ,izvuko si se ovim ,ja samo pitam (bez mišljenja i suda )
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:15   #36
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Odličan post, ali moram stat u obranu hromog pjesnika i preokrenut tezu:
Razum bi isto tako mogao čovjeku naložiti da izabere bol koju osjeća zbog prevare voljene osobe jer mu je na kraju bolje tako, nego bez nje. Ne kažem da tako treba izabrati, to leži na svakome od nas. Kao što si lijepo rekao, važeš.
Na ovo ću ti odgovoriti jednim odličnim citatom...:
zar ne zudis za tim da nekom budes sve na svijetu, najbolji, najljepsi, najpametniji i da pored tebe nikad ne pozeli nekog drugog
jer, znas, tako bi to zapravo trebalo izgledat
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:17   #37
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Na ovo ću ti odgovoriti jednim odličnim citatom...:
zar ne zudis za tim da nekom budes sve na svijetu, najbolji, najljepsi, najpametniji i da pored tebe nikad ne pozeli nekog drugog
jer, znas, tako bi to zapravo trebalo izgledat

ajd da malo kakam...ja ne želim da budem sve to,ja želim da budem ja i da me se voli takvu kakva sam...možda tom nekom u njegovim očima budem sve to,al ja bi samo bila ja...
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:22   #38
A kaj da ti velim, whiteman. Pročitala sam jednom davno Nepodnošljivu lakoću postojanja i ostavilo je to dubokog traga na meni.

Ima različitih definicija i shvaćanja ljubavi. Stvar je u tome da treba biti svjestan svojih izbora. Ti si krenuo svojim putem. Za tebe mora biti dobar, ne za nas.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:23   #39
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
...ja ne želim da budem sve to,ja želim da budem ja i da me se voli takvu kakva sam...možda tom nekom u njegovim očima budem sve to,al ja bi samo bila ja...
Citat upravo i govori o tome da takvi kakvi jesmo nekome budemo sve. Malo mi je bedasto pitanje "zar to ne želiš?" - naravno da si svatko to želi i da je neponovljiv i neprocjenjiv onaj osjećaj bivanja lijepim zato što smo nekome lijepi.

Ali, moram priznati da ne vidim izravnu vezu citata i ove konkretne priče. Ja definitivno razumijem da čovjeka boli neuzvraćena ljubav, ali imam (evo, sad ovo nisu pitanja nego stav ) nešto manje razumijevanja za "strašno mi nedostaje" - naime, sumnjam da mu nedostaje ova konkretna, ovozemaljska "ona", "ona" koja ga je uzastopno varala. Nedostaje mu neka bivša, neka prošla "ona" - nedostaje mu neka nepostojeća "ona".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:24   #40
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
A kaj da ti velim, whiteman. Pročitala sam jednom davno Nepodnošljivu lakoću postojanja i ostavilo je to dubokog traga na meni.
Svi smo mi krenuli od Mate Lovraka, a završili na Kunderi. Nema bolje prispodobe za ilustraciju onoga što život napravi od čovjeka.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.