Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2003., 21:20   #1
Zakon o navijacima - Episode 2

Vodeće hrvatske navijačke skupine održale su u Zagrebu sastanak na kojem je jedna od glavnih tema razgovora bila Zakon o sprečavanju nereda na sportskim natjecanjima.



Predstavnici Armade, Bad Blue Boysa, Demona, Kohorte, Torcide, Ultrasa i White Stonesa na sastanku su dogovorili niz akcija kojima će pokazati svoje nezadovoljstvo zakonom.

Prva će biti već ovoga vikenda na utakmicama 11. kola HNL-a. Navijači će u znak protesta protiv zakona bojkotirati podršku svojim klubovima.

"Ovo je tek prva akcija u kampanji pokrenutoj radi skretanja pozornosti javnosti na policijsku represiju te na nedorečenost i političku pozadinu donošenja zakona kojim se ograničavaju osnovna ljudska i građanska prava te sloboda kretanja", poručili su predstavnici navijača nakon sastanka.

Hrvatski će navijači na utakmicama 11. kola HNL-a istaknuti samo jedan transparent Zajedno protiv zakona o navijačima, koji će i ubuduće biti njihov slogan.



Komentar robybaggia:
Bojkot navijaca? Koje mocno oruzje... Navijace imaju tri kluba, a kad ih zbrojimo na tribinama ima ih sve skupa 2 tisuce. Dakle sljedece kolo ce se igrati pred 3 umjesto pred uobicajenih 5 tisuca gledatelja zajedno na svim utakmicama. Mislim da se nece primjetiti, tribine su ionako prazne.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Old 17.10.2003., 21:29   #2
Oni se bune jer im ne daju da divljaju i čupaju stolice. MA jadni, fakat ih treba žalit.
__________________

Gordi runolist njene Posebnosti cvetao je na vratolomnim liticama Kaprica, veličanstveniji od pristupačnih cvetova taman za onoliko za koliko je Divlje veličanstvenije od Pitomog...
lunjo is offline  
Old 17.10.2003., 22:05   #3
Mislim da neki navijači stvarno pretjeruju i pokušavaju HNL pretvoriti u cirkus, očito ne mogu ništa postići u životu pa sebe pokušavaju nametnuti putem divljanja i raznim glupostima kojima sebe stavljaju ispred nogometa i sporta opčenito!
__________________

MADE IN HEAVEN!
Anđeo is offline  
Old 18.10.2003., 00:09   #4
Nećemo bojkotirati utakmice, nego ćemo bojkotirati podršku.

Samo toliko.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is online now  
Old 18.10.2003., 00:11   #5
Zeljno iscekujem odgovor kolege Baklje koji ce sigurno poduprijeti tezu da se "nevinim navijacima protuustavno zabranjuje nasilnicko ponasanje i trganje stadiona". Navijacima bi bilo bolje da povecaju broj svojih clanova i tako povecaju ukupan broj gledatelja, a ne da nekakvim bojkotima "skrecu paznju javnosti".
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Old 18.10.2003., 00:26   #6
jel ima netko tekst zakona mozda?

Quote:
akcija u kampanji pokrenutoj radi skretanja pozornosti javnosti na policijsku represiju te na nedorečenost i političku pozadinu donošenja zakona kojim se ograničavaju osnovna ljudska i građanska prava te sloboda kretanja
E do kurtza sve. ovi bojkotiraju, ovi tuku, ovi razbijaju, ovi prijete, ovi hapse.
prvi razlog kaj se ne ide na utakmice vise u masovnom broju - jer je dozivljaj ko da se ide u Beirut - ratno stanje. samo fale bombasi samoubojice i snajperi.
drugi razlog - ljudi ne idu na utakmice jer vise nisu veselje (vidi razlog prvi) i vecinom su dosadne i ocajne.

i zato jeb'o zakon, jeb'o bojkote. naucite se kulturi svi skupa.
flint is offline  
Old 18.10.2003., 01:55   #7
Quote:
robybaggio kaže:
Zeljno iscekujem odgovor kolege Baklje koji ce sigurno poduprijeti tezu da se "nevinim navijacima protuustavno zabranjuje nasilnicko ponasanje i trganje stadiona".
Ja nit sam tu tezu podupirao niti je podupirem.

Roby, dao bi neznamkaj da si bio u Jurjoj Vesi nekoliko minuta prije utakmice Hrvatska - Bugarska.. Sve bi dao.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is online now  
Old 18.10.2003., 13:24   #8
e jebemti, bas kad sam odlucio napokon na utakmicu oni bojkotiraju podrsku i to jos protiv pazinke.
Serse is offline  
Old 19.10.2003., 15:32   #9
Thumbs down

Nas oko 500 je došlo u Varaždin, prvih 45 minuta smo šutjeli (čak i kad je pao gol). Onda u 2. poluvremenu ludnica od navijanja (najboljih 20 minuta ove sezone). Skandiranje protiv Zakona nas i White Stonesa, par puta i koordinirano dovikivanje: BBB - JEBO VAS, WS - ZAKON, uz asistenciju Zapada u jednom navratu :). U 67. minuti mi se kupimo sa tribine uz pjesmu "A sad adio...".
Tko je gledao mogao je vidjeti jasnu razliku kako izgleda atmosfera bez navijača, a kako s njima u najboljem izdanju.

Lijep pozdrav
Baklja is online now  
Old 19.10.2003., 17:08   #10
U biti ne znam kakav je taj zakon o navijačima.
Ali ako u tom zakonu stoji da se svaki oblik kažnjavanja sankcionira visokim novčanim iznosima i zatvorskim kaznama onda sam apsolutno za njega!

Moj zadnji pohod utakmica, onih Dinamovih, bio je negdje 1999. ili 98. nisam baš siguran, al znam da sam skoro popušio batine sa tri frenda od grupe kretena koji su toliko popili da su jednostavno tražili gužvu i tučnjavu. Cijelo vrijeme utakmice su samo ometali i smetali svojim navijanjem i sranjima....i to se događalo na istoku....a kada je bila utakmica Hrvatska-Grčka uvidio sam koliko ima primitivizma i nasilništva na našim stadionima i u našim "žestokim" navijačima....

Činjenica je da dobar dio navijača želi samo piti i tući se na stadionima.....a ta njihova težnja se najbolje vidi kada dođete pred utakmicu na stadion, iza svakog ćoška se tuku, na svakome ulazu u stadion se uvijek nešto kuha i atmosfera je uvijek zapaljiva......što je najgore to se događa i kada su nacionalne tekme ili europske utakmice, o ostalim da se i ne govori!

Kazne za debile i nasilnike, kazne za pijne nassrtljivce koji se nađu u blizini stadiona, a kamo li tek na njemu! I to drakonske kazne!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Old 20.10.2003., 00:00   #11
Quote:
101st Airborne kaže:
U biti ne znam kakav je taj zakon o navijačima.
Ali ako u tom zakonu stoji da se svaki oblik kažnjavanja sankcionira visokim novčanim iznosima i zatvorskim kaznama onda sam apsolutno za njega!
Upravo ovdje je najveći problem.
Nitko nije pročitao taj zakon, nitko ne zna kaj se točno u njemu nalazi i o kojim stvarima govori. Ali svi ga podržavaju. Zato kaj su svi navijači stoka, ne?!
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is online now  
Old 20.10.2003., 00:47   #12
Bakljo, ja sam otišla na www.vlada.hr i malo preletila.. a nijedan zakon nisam čitala od a do ž, brate to je tlaka. Ne, nisu svi navijači stoka. Ja sam one sezone kad nam je prvenstvo ukradeno, i sezonu prije, gledala svaku utakmicu Rijeke, ako nisam gledala sam slušala prijenos na radiju, znala sam sve igrače, znala sam u 3 ujutro gol razliku, znala sam na kraju sezone ´´izbacit´´ rezultate svih utakmica kronološkim redom. Onda sam vidjela da je to politika, a ne sport, a ja politiku ne volim, i odustala od cijele priče. Voljela sam taj klub, navijala sam za taj klub, a nisam se s nikim tukla, nisam smatrala ljude manje vrijednima jer su navijali za Hajduk.

Imam prijatelja koji uredno ide na većinu utakmica, bio je kad je reprezentacija igrala protiv Bugarske, bio je na hokeju kad je bilo ono prvenstvo u ZG (dio prvenstva), bio je u Kranju i kaže da se osjećao užasno loše. I onda se vratio doma, upalio TV i opet se osjećao loše.

Nisu svi navijači stoka. Ima onih koji navijaju sa srcem, koji navijaju jer vole svoj klub/reprezentaciju/bilo što, ali ne demoliraju zato tribine, ne tuku zato one koji su isto samo došli navijati za svoje. A takvim navijačima ovi primitivci samo štete, jer su ljudi skloni generaliziranju. Jer ako sam ja u navijačkoj skupini poznatoj po nekolicini divljaka koji uredno pale tuđe transparente, rade dar-mar na tribinama i tuku se prije i poslije utakmice,s velikim brojem promila u krvi, onda ću negdje vjerojatno i ja biti okarakterizirana kao divljakinja, huliganka i sl., makar svaku utakmicu samo vičem ´´naprijed naši´´. Kapiš?
__________________

Gordi runolist njene Posebnosti cvetao je na vratolomnim liticama Kaprica, veličanstveniji od pristupačnih cvetova taman za onoliko za koliko je Divlje veličanstvenije od Pitomog...
lunjo is offline  
Old 20.10.2003., 01:43   #13
Wink

Vrlo dobar post u kojem meni najviše svijetli riječ generaliziranje. A dobar dio ovog zakona upravo to i radi - generalizira. A donijeli su ga ljudi koji nisu ni pročitali prijedlog zakona (provjereno) već su refleksno dizali ruke..

Nisu ove akcije protiv Zakona o navijačima neka slučajnost. I prije su se neredi zakonom sankcionirali i normalno da se nitko nije bunio jer to je normalna stvar. Ali ovaj zakon ide puno dalje od toga i nije mu cilj samo spriječiti nerede.

Stoga mi je krivo da si ti kao "cura s tribine" stala na stranu tog Zakona.

Pozdrav
Baklja is online now  
Old 20.10.2003., 02:14   #14
Da rezimiramo:

Armada: http://www.armada-rijeka.hr/izvjesca/14_02.jpg
BBB: http://bbb.globalnet.hr/vz/varteks-dinamo_1.JPG
Kohorta: http://www.kohorta.net/poruka11.JPG
Torcida: http://www.torcida-online.com/slike2...haj-zd0005.JPG
White Stones: http://bbb.globalnet.hr/vz/varteks-dinamo_6.JPG
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is online now  
Old 20.10.2003., 02:26   #15
OK, pošto sam bila površna prilikom čitanja jedne sitno pisane kobasice riječi, vrlo površna, jel bi mi mogao reći što to radi ovaj zakon osim što sprečava divljanje?

Jer, ne mislim da je moj stav jedini dobar. Ako sam u krivu, rado ću čut zašto sam u krivu i promijenit mišljenje.
__________________

Gordi runolist njene Posebnosti cvetao je na vratolomnim liticama Kaprica, veličanstveniji od pristupačnih cvetova taman za onoliko za koliko je Divlje veličanstvenije od Pitomog...
lunjo is offline  
Old 20.10.2003., 09:34   #16
ma dobri ste svi vi kaj uopće nejdete na tekme,a serete o navijačima...

već sam malo i sam sebi dosadan...
čega se bojite?
koga se bojite?
zašto se uvijek navodi engleska kao primjer iskorjenjenog huliganizma,a tamo je situacija puno gora nego u hrvatskoj?

dok god su takvi diletanti kao vi najglasniji u obrani ovog zakona,dotle će na tekmama biti 2 tisuće ljudi.

shvatite da ovih 1,500 do 3000 ljudi koji dolaze na sve tekme su baš ti navijači o kojima se govori u zakonu.
kad su bili zadnji neredi u hrvatskoj?
kad ste vi zadnji put bili na tekmi?
zakaj ne idete na tekme a najglasniji ste?

ej,moja dva sina od 5 i 3 i pol godine idu sa mnom na sjevernu tribinu na svaku tekmu kad je lijepo vrijeme.zakaj se ja ne bojim ići s njima?

svi ste vi/osim iznimaka koji znaju o čemu pričam/ jedna velika hrpa neznanja i gluposti,jer govorite o onome o čemu nemate pojma.
manja je glupost šutiti nego pričati nekaj o čemu nemate pojma...
__________________
Kako oblikovati potpise
Drums In The Deep is offline  
Old 20.10.2003., 22:01   #17
Slusaj...medju tim navijacima ima takvih primitivaca i nasilnika da je to nevjerojatno. Takvima jednostavno treba sprijeciti pristup ne samo alkoholu, oruzju, bengalkama, kamenju vec i samim stadionima. Onda se nece dogadjati gluposti kao kad su mog frenda na istoku skoro pretukli jer je u zajebanciji viknuo "tako im i treba!" kad je Dinamo u Maksimiru popio gol od Varteksa ili kad sam ja skoro dobio batina (spasili me prisebni navijaci) jer sam na utakmicu Zagreb-Barcelona nosio sal od Real Madrida. Pred sportsku priredbu su me napala dva pijana idiota koja ni ne znaju razliku izmedju Reala i Barce. I onda mi netko kaze da su sve to fini decki koji samo navijaju za svoj klub. Mos mislit. Baklja, Drums...ovaj zakon se odnosi na takve idiote, a ne na navijace koji navijaju.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Old 20.10.2003., 22:25   #18
Quote:
Baklja kaže:
Nas oko 500 je došlo u Varaždin, prvih 45 minuta smo šutjeli (čak i kad je pao gol). Onda u 2. poluvremenu ludnica od navijanja (najboljih 20 minuta ove sezone). Skandiranje protiv Zakona nas i White Stonesa, par puta i koordinirano dovikivanje: BBB - JEBO VAS, WS - ZAKON, uz asistenciju Zapada u jednom navratu . U 67. minuti mi se kupimo sa tribine uz pjesmu "A sad adio...".
Tko je gledao mogao je vidjeti jasnu razliku kako izgleda atmosfera bez navijača, a kako s njima u najboljem izdanju.

Lijep pozdrav
Ucjena, nije to lijepo

Cuj roby, jeste da se pojedinci trebaju odstraniti sa tribina, ali ovdje se govori o generaliziranju

Ja nisam ni za ni protiv ovog zakona, ne znam ni o cemu se tacno radi u tom zakonu pa i ne zelim to komentirati.
Meni se cini da bi navijackim skupinama pametnije bilo da ultimativno zahtjevaju odlazak pojedinih ljudi iz hrvatskog nogometa. I to bezuslovno, bez ikakve polemike. Pocev od Markovica pa do najobicnijih oruzara pojedinih klubova.

Mi mozda ne mozemo imati jaku ligu u europskim okvirima, mozda ne mozemo opet imati trecu selekciju na svijetu, ali mozemo koliko mozemo. Recimo, privuci kapital u nogomet, pustiti ljude sa idejama da nesto promijene radikalno, prethodno istjerati sve Mamice i Stimce iz HR nogometa.
I obavezno pitati i navijace sta misle o svakom potezu, uvijek imati vezu uprava-navijaci, pokusati na taj nacin pribliziti klub navijacima. Tu opet dolazi ono da samo iskreni i pravi navijaci, oni kojima je stalo do kluba, mogu naci zajednicki jezik sa svojim klubom.

Huligane obavezno sprijeciti u njihovim nakanama. U alkoholiziranom stanju covjek je najmanje navijac a najvise potencijalni trabl mejker.
Vanjushka is offline  
Old 21.10.2003., 00:34   #19
Quote:
Baklja kaže:
Nas oko 500 je došlo u Varaždin, prvih 45 minuta smo šutjeli (čak i kad je pao gol). Onda u 2. poluvremenu ludnica od navijanja (najboljih 20 minuta ove sezone). Skandiranje protiv Zakona nas i White Stonesa, par puta i koordinirano dovikivanje: BBB - JEBO VAS, WS - ZAKON, uz asistenciju Zapada u jednom navratu . U 67. minuti mi se kupimo sa tribine uz pjesmu "A sad adio...".
Tko je gledao mogao je vidjeti jasnu razliku kako izgleda atmosfera bez navijača, a kako s njima u najboljem izdanju.

Lijep pozdrav

bio je moj frend u onoj petstotini... i sve mi ispričao...
koji "zakon"!!! hehehe
 
Old 21.10.2003., 01:08   #20
Unhappy

Quote:
robybaggio kaže:
Baklja, Drums...ovaj zakon se odnosi na takve idiote, a ne na navijace koji navijaju.
U subotu 11. 10. neposredno prije utakmice Hrvatska – Bugarska specijalci su upali u Jurju ves i počeli hapsiti sve živo. Vadili su ljude iz wc-a i privodili ih.. U maricu su strpali i mog prijatelja koji u životu nije prdnuo na stadionu, a kamoli nešto više. Nažalost zgriješio je to da je pio pivu, kao i obično.

Ajde roby, da te čujem. Reci njemu da se zakon ne odnosi na njega.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.