Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2011., 17:51   #181
V. Šipak miješa temperaturu i količinu zraka, odnosno upuhani volumen. Odličnost. Diskusija poprima novu dimenziju
*rabbit* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 19:00   #182
[QUOTE]
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dobro jel ti trolaš ili jednostavno NE razumiješ?
ne razumijes ti i ovi tvoji sateliti.
Quote:
Koji si klinac zapeo za brzinu ventilatora?
brzina ventilatora je odlucujuca za masu hladnog/toplog zraka
Quote:
Ona ostaje ista.
da kod mehanickih klimi
Quote:
Onolika koliko si ju TI namjestio (zato klima i jest POLUAUTOMATSKA).
tocno,koliko si ju namjestio,stoga i je mehanicka jer ti moras namjestiti brzinu a tkz poluautomatska je zbog ovod ispod
Quote:
Ono što se mjenja je OMJER toplog i hladnog zraka.
tocno,climatic (vw) si je uzeo za pravo nazvati svoju mehanicku klimu poluautomatskom zbog toga sto ima tu klapnu pomucu koje u slucaju potrebe dodaje topli zrak
Quote:
Postoji klapna unutra, mali stepper koji ju pokreće i koja određuje koliko će zraka proći kroz grijač, koliko kroz hladnjak (isparivač od klime) a koliko mimo njih
netocno,klapna se otvara samo ako je potreba za toplim zrakom
-
Quote:
i TO određuje temperaturu u kabini, nikakva brzina ventilatora.
to odredjuje temperaturu samo ako si ti rucicu ventilatora stavio na potrebnu brzinu
Quote:
Mjenja se dakle temperatura zraka koji izlazi kroz rešetke a ne njegova količina.
tocno,mada si gore iznad napisao drugacije ili sam te ja drugacije shvatio.
(Postoji klapna unutra, mali stepper koji ju pokreće i koja određuje koliko će zraka proći kroz grijač,)
ta climatic klima ce raditi sasvim dobro ako se vozis kroz izjednacenu klimu ali u slucaju kao sto sam ti gore na primjeru zagreb-karlovac pokazao dolazi do problema jer sve dok klima moze rashladiti unutrasnjos auta sa ventilatorom na polozaju "1" je ok ali ako dodjes gdje je puno toplije ventilator sa polozajem 1 nemoze dati dovoljnu masu hladnog zraka da bi rashladio unutrasnjos na zeljenu temperaturu.dobar primjer bi bio voznja prema jadranu gdje moras prolaziti kroz tunele u kojima je drasticno niza temperatura nego sto je vani (govorim o ljetnim temperaturama),u takvim situacijama moras kotacic za ventilator stalno saltati dolje-gore da bi dobio idealnu temperaturu.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 20:18   #183
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
sto ne procitas taj link sto si kopirao
The Direct-Shift Gearbox (German: Direkt-Schalt-Getriebe[1]), commonly abbreviated to DSG,[2][3] is an electronically controlled dual clutch[2] multiple-shaft manual gearbox, in a transaxle design - without a conventional clutch pedal,[4] and with full automatic,[2] or semi-manual control. The first actual Dual Clutch transmissions derived from Porsche in-house development for 962 racing cars in the 1980s.
Da citiram sam sebe. Za lakse razumjevanje sam ti obojao:

Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Asu, DSG nije automatski mjenjac u pravom smislu rijeci. Mjenjacka kutija je manualna... jedino sto je automatsko kod DSGa je regulacija promjene stupnja prijenosa, dakle rijec je o robotiziranom manualnom prijenosu...
U najboljem slucaju DSG je poluautomatika, hibrid.
Osim ako ti mjenjacem ne smatras samo rucicu i pedalu koje su zamjenili sa dvije rucice na volanu i malo elektronike.
Getriba je i dalje puno slicnija onoj s klasicnim manualnim mjenjacem nego li automatskoj getribi.
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 09:10   #184
V.Sipak, jebo ga led, jel ti nas jebeš ili se samo praviš lud!?

Evo kada si naveo tunel (recimo Sv. Rok)... Ideš prema moru i namjestiš si temp. koja ti paše - ventilator na dvojci - vani 30 stupnjeva..

S ručnom klimom će ti već na pola tunela postati prehladno u autu jer ručna i dalje istim intenzitetom puše isto hladni zrak...

S poluautomatskom će ti cijelo vrijeme biti jednako ugodno u autu jer će elektronika postupno smanjivati omjer hladni-topli zrak i održavati će temperaturu u autu kakva je bila i prije ulaska u tunel... A ventilator je cijelo vrijeme na dvojci..

Jel si sada uspio skužiti ili idemo iz početka?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 09:55   #185
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
U najboljem slucaju DSG je poluautomatika, hibrid.
Osim ako ti mjenjacem ne smatras samo rucicu i pedalu koje su zamjenili sa dvije rucice na volanu i malo elektronike.
Getriba je i dalje puno slicnija onoj s klasicnim manualnim mjenjacem nego li automatskoj getribi.
u najboljem slucaju MANUALNA getriba je takva kod koje se brzine mijenjaju pokretom ruke. MORAJU se mijenjati pokretom ruke, jer drugacije neide.
ili drugim rijecima, invalidi koji nemaju jednu ruku ne mogu voziti auto sa manualnim mjenjacem.

svi ostali mjenjaci koji brzine mijenjaju sami, ovako ili onako, su automatici.
a to im i samo ime kaze, automatski mjenjaci, kod kojih nije potrebna nikakva komanda od vozaca da bi se promijenila brzina.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 10:07   #186
[QUOTE]
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
V.Sipak, jebo ga led, jel ti nas jebeš ili se samo praviš lud!?
aj se malo upristoji

Quote:
Evo kada si naveo tunel (recimo Sv. Rok)... Ideš prema moru i namjestiš si temp. koja ti paše - ventilator na dvojci - vani 30 stupnjeva..
slazem se,temperatura +30 ,ventilator na 2.
jel se ti samnom slazes ako bi temperatura bila 35 da bi ventilator bio na 3 ?

Quote:
S ručnom klimom će ti već na pola tunela postati prehladno u autu jer ručna i dalje istim intenzitetom puše isto hladni zrak...
slazem se

Quote:
S poluautomatskom će ti cijelo vrijeme biti jednako ugodno u autu jer će elektronika postupno smanjivati omjer hladni-topli zrak i održavati će temperaturu u autu kakva je bila i prije ulaska u tunel... A ventilator je cijelo vrijeme na dvojci..
slazem se i stim ALI dali ces se ti samnom sloziti da ako je vani temperatura +35 da ventilator treba raditi na 3 da bi uspio rashladiti auto sto znaci da ces ti ako nista ne diras na klimi uci u taj tunel sa ventilatorom na 3 i da ce klima zahvaljujuci toj klapni koja dodaje topli zrak zadrzati klimu na zadanoj temperaturi ali ce ventilator i dalje okretati na 3 isto vrijedi za suprotan primjer;ako krenes iz umjerene klime npr +25 ,brzina ventilatora ti je u tom slucaju dovoljna na 1 i kreces se prema vrucijem kraju u tom slucaju ti ta brzina ventilatora nece biti dovoljna jer jednostavno ne daje dovoljnu masu hladnog zraka da bi ohladila unutrasnos auta i tada ti moras rucno okrenuti rucicu ventilatora na 2 ili 3 (ovisno o razlici temperature) isto kao i na svakoj rucnoj klimi.

Quote:
Jel si sada uspio skužiti ili idemo iz početka?
bez obzira dali si/ste skuzili meni je dosta
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 10:09   #187
Šipak - odustajem. Ti si slijep pored vlastitih očiju. Ja tu nemrem pomoći.


Climatic
Climatic from Volkswagen is a semi-automatic air conditioning system which automatically regulates the temperature of the fresh air supply depending on the desired temperature setting. Air distribution and blower speed are set manually by the driver. Climatic includes an interior sensor to measure the current temperature inside the car. The electronic control regulates the temperature of the fresh air intake to reach the set value as quickly as possible and then maintain it constantly


Climatronic
Climatronic regulates the temperature of the interior based on the chosen temperature setting, adjusting the blower speed and operating the air distribution flaps automatically to ensure a pleasant interior climate in all operating and weather conditions, with minimal draught effects as the air flows through the passenger compartment.

Pa odi objašnjavaj VAG-u kak nemaju pojma što ugrađuju u aute.

A budući da vidim kak malo teže shvaćaš napisano evo ti i slikica - strana 16 i 17
http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_208_d2.pdf

Pa metiljaj i dalje kak temeraturu određuje brzina zraka.

Zadnje uređivanje CDRW : 15.09.2011. at 10:40.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 10:23   #188
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
u najboljem slucaju MANUALNA getriba je takva kod koje se brzine mijenjaju pokretom ruke. MORAJU se mijenjati pokretom ruke, jer drugacije neide.
ili drugim rijecima, invalidi koji nemaju jednu ruku ne mogu voziti auto sa manualnim mjenjacem.

svi ostali mjenjaci koji brzine mijenjaju sami, ovako ili onako, su automatici.
a to im i samo ime kaze, automatski mjenjaci, kod kojih nije potrebna nikakva komanda od vozaca da bi se promijenila brzina.
Getriba ne zna tko ili sto je pomaknulo polugu u neki drugi polozaj.
Jel to napravio covjek preko rucice mjenjaca ili elektronika preko nekakvog motora. Razlika izmedju manualne i automatske getribe po meni nije u tome tko ili sto pomice polugu nego u njenoj konstrukciji.
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 10:30   #189
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Getriba ne zna tko ili sto je pomaknulo polugu u neki drugi polozaj.
Jel to napravio covjek preko rucice mjenjaca ili elektronika preko nekakvog motora. Razlika izmedju manualne i automatske getribe po meni nije u tome tko ili sto pomice polugu nego u njenoj konstrukciji.
igra rijeci. i za to trebas drugaciju podjelu a ne samo rucna - automatska jer tu govorimo o nacinu koristenja a ne o tehnickoj izvedbi.

poanta je da invalid u ducanu trazi automatski mjenjac bas zato jer takav ne zahtijeva ikakve radnje od vozaca za promjenu brzine. kako se pritom izvodi sama radnja je nebitno.
iz istog razloga neki zatucanci govore da nebi nikad vozili auto sa automatskim mjenjacem, pa bio to robotizirani, HD automatik, suhi DSG ili onaj sa uljem.
kuzis?
nebitno, jer je mjenjac automatski. svi ti nabrojani.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 16:09   #190
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Getriba ne zna tko ili sto je pomaknulo polugu u neki drugi polozaj.
Jel to napravio covjek preko rucice mjenjaca ili elektronika preko nekakvog motora. Razlika izmedju manualne i automatske getribe po meni nije u tome tko ili sto pomice polugu nego u njenoj konstrukciji.
Manualna getriba znači ručna, a to nema veze sa samom getribom i izvedbom, nego s time kako se njome upravlja. Manualnom moraš upravljati rukama, a automatskom ne moraš.

lat. manus = ruka
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 16:56   #191
Quote:
t.d. kaže: Pogledaj post
Imam p-307 sa dvozonskom automatskom klimom. Po meni ovo "dvozonsko" je čista glupost. U autu je tako mali prostor i nema logike za takve stvari, kao npr. ako ja nariktam na 21 a suvozač na 24 kaj se dobije?......
Jer po tome ispada da će na jednoj strani puhati hladno, na drugoj mlako a prostor u autu je za te stvari zanemariv.
Automatska klima DA, ima svoje prednosti a za dvozonsko ili četverozonsko korist je najbolja u npr. kombiju, pa da hladniji zrak brže i bolje dođe u zadnji red sjedala
Kakve veze ima brzina dolaska s zonama namjestanja temperature?

Pricas gluposti. Imam identicnu tu klimu u C4 i sasvim je ok ako vozac i suvozac nisu iste temperaturne preferencije. A tek u 4 zonskoj E klasi, jedan na 18, drugi na 27, a svima super jer svakome dolazi sto im treba.


Sent from my Galaxy S 2 using Tapatalk
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 17:35   #192
klima u 307-ici

samo da znate kod peugeota 307 mi je rkinila klima i u servisu kažu da bi poravak mogao koštati i do 7000 kn.....uato 2004 god, 90 hiljda na satu...smeće od auta
miroslav01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 17:52   #193
U KOJEM servisu? Ovlaštenom?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.