Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web

Web Sajtovi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2009., 18:20   #101
zna li tko kako rijeshiti problem kod smrzavanja videa u full screen modu?
dakle sve lijepo ide ali kad kliknem na full screen kroz desetak sekundi se slika smrzne(zvuk ide dalje)... ako vratim na slikuu normali sve ide normalno dalje
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:52   #102
Quote:
mickey kaže: Pogledaj post
zna li tko kako rijeshiti problem kod smrzavanja videa u full screen modu?
dakle sve lijepo ide ali kad kliknem na full screen kroz desetak sekundi se slika smrzne(zvuk ide dalje)... ako vratim na slikuu normali sve ide normalno dalje
instaliraj novi flash player ?
pocisti komp s ccleanerom?
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:04   #103
Quote:
xPsycho kaže: Pogledaj post
instaliraj novi flash player ?
pocisti komp s ccleanerom?
mah koristim tuneUP za te poslove... a najnoviji flash mi je instaliran..
tak da nemam pojma... u svim browserima isti problem...
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:08   #104
video servis za format 16:9

molim vas da li je moguce i preko kojeg servisa uploadati video u formatu 16:9?
da li youtube to omogucuje?

hvala, pozdrav
__________________
"Pazi kad raspravljaš s budalama, ljudi možda neće primjetiti razliku"...
loop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:11   #105
Quote:
loop kaže: Pogledaj post
molim vas da li je moguce i preko kojeg servisa uploadati video u formatu 16:9?
da li youtube to omogucuje?

hvala, pozdrav
Youtube, naravno.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 00:43   #106
VEVO youtube

Zivim u stud domu u Zgu i net nam je u BANANI !
Brzina preko dana je max 40KB/SEC, u sitnim satima 120KB/SEC !!
Mjerio sam neki dan.
Tako da kad gledam video na youtubeu OBAVEZNO moram stopirati na pola sata (doslovno) da se loadira. Ako je neki HQ video, nema smisla ga ni otvoriti.
Ali danas sam slucajno otvorio jedan video koji me prebacio u nekakav Vevo kanal i SVI videi iz tog kanala su HQ i otvore se doslvno 10000000 puta brze nego ostali videi. Tj cim kliknem na video, otvori se SKROZ LOADIRAN !
Kako je to moguce ako uzmete u obzir da ostale, najjadnije videe moram cekat najmanje 10min da se loadiraju do pola, Vevo videi budu doslvno iste sekunde loadirani do kraja
Totalno mi nije jasno.
Googlao sam malo po netu i kuzim ja sta je tocno Vevo, al kojom logikom im se tako munjevito video dize nije mi jasno.

Evo primjer.
Ovo je obicni youtube video lose kvalitete koji mi se loada 10ak minuta.
http://www.youtube.com/watch?v=KVmMG...eature=related
Ovo je Vevo video koji mi se iste sekunde loada ko da ga gledam direkt sa kompa:
http://www.youtube.com/watch?v=XPpTg...eature=related
zelimguildwars is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 01:02   #107
YouTube upload - problem

Pozdrav!

Neznam gdje da svrstam ovu temu pa eto stavih ovdje.

Dakle ovako, radi se o autorskim pravima glazbe koja se stavlja na video-e koji se uploadaju na youtube.
Konkretno da objasnim, sviram bass gitaru i napravio sam cover jedne pjesme "simply re - sunrise" - manje bitno, obradio sam video u Adobe Premiere pro-u i na ono moje sviranje sam stavio u videu da svira originalna stvar. Uploadao sam video i video zapis je ostao, a audio su mi zbrisali, kao da je zaštićen autorskim pravima.

Molio bih konkretne odgovore kako to izbjeći ili što napraviti, jer vidim da ljudi isto tako rade covere što bubnjeva, gitara, bass-a i svih ostalih instrumenata sa originalnim pjesmama u pozadini i nikada im nije maknut audio zapis.

hvala!
dqxtqr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:58   #108
YOUTUBE ZARADA???

ja se ispricavam ako sam na krivo mjesto stavio temu...ovako zanima me dali je istina da se preko youtubea moze zaradit..tj.da kad stavim neki video i kad ga neko pogleda da dobim nesto sitno novaca...ja sam to negdje procitao ali mi je to jako sumljivo?
matko20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:00   #109
pitaj vidovitog Milana, on ga je kupio i sve ti je lijepo objasnio, evo i linka:

http://www.youtube.com/watch?v=PAjUDcn7Xzc


Zadnje uređivanje igla1 : 14.01.2010. at 15:06.
igla1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:56   #110
Quote:
matko20 kaže: Pogledaj post
ja se ispricavam ako sam na krivo mjesto stavio temu...ovako zanima me dali je istina da se preko youtubea moze zaradit..tj.da kad stavim neki video i kad ga neko pogleda da dobim nesto sitno novaca...ja sam to negdje procitao ali mi je to jako sumljivo?
krivo si pročitao.
postoji youtube zarada koja je vezana za adsense ali ne zarađuješ od pogleda videa nego ukoliko netko klikne na oglas koji se nalazi na videu (u donjem djelu).

e ali postoji caka. naime google/youtube je takvu zaradu za sada odobrio osobama koje žive u području amerike, australije i još mislim 2-3 zemlje među kojima nije ni blizu hr nijedna (mislim čak nijedna euro zemlja da nema)

s druge strane moraš imat masu videa s masu posjeta

i to je to...ukratko radi se o adsenseu vezanom za youtube

imaš više na linku: http://www.youtube.com/partners
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 00:35   #111
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
krivo si pročitao.
postoji youtube zarada koja je vezana za adsense ali ne zarađuješ od pogleda videa nego ukoliko netko klikne na oglas koji se nalazi na videu (u donjem djelu).

e ali postoji caka. naime google/youtube je takvu zaradu za sada odobrio osobama koje žive u području amerike, australije i još mislim 2-3 zemlje među kojima nije ni blizu hr nijedna (mislim čak nijedna euro zemlja da nema)

s druge strane moraš imat masu videa s masu posjeta

i to je to...ukratko radi se o adsenseu vezanom za youtube

imaš više na linku: http://www.youtube.com/partners
ok hvala ti puno
matko20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 15:19   #112
Imam problem i zanima me vaš odgovor.

Kad oću gledat bilo koji video na internetu, dakle ne samo youtube, slika mi užasno šteka odnosno cijeli video... kao da ide frame po frame ili pusti video punih 10ak sekundi i onda zašteka i nastavi. Nervira me to jer volin masu toga gledat, a ovako nema šanse... mislila sam da je do mozille, pa sam išla otvorit na IE ili chrome al ista stvar. Apdejtala sam flash player, opet isto... imate neki prijedlog?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 15:22   #113
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
imate neki prijedlog?
internet veza je zagušena?
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 15:40   #114
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
imate neki prijedlog?
Ako je to ono na što mislim da misliš, ne možeš tu previše...

Youtube diskriminira posjetitelje po državi iz koje pristupaju. Tako svojim Amerikancima daju puno veće brzine za streamanje videa nego nama Hrvatima. Pa se zato nama brže vrti video nego se stigne skinuti. Moje rješenje je da kad otvorim video na Youtubeu, odmah ga pauziram i čekam da se učita (nekad do kraja, nekad 2/3). Onda ga pustim...
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 16:22   #115
ne vjerujem da je net zagušen... dakle ne radim ništa posebno, bude otvorena stranica dvije, pustim da se buffera do kraja i onda pustim, al šteka li ga šteka da popizdim
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 16:27   #116
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
ne vjerujem da je net zagušen... dakle ne radim ništa posebno, bude otvorena stranica dvije, pustim da se buffera do kraja i onda pustim, al šteka li ga šteka da popizdim
Jesu to oni neki "kak ti" kvalitetni videi? Moguće da ti je komp preslab da vrti takav kvalitetniji video unutar browsera. Probaj ga skinut na komp pa onda pokrenut...
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 17:18   #117
nove drivere od graficke provaj stavit
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 17:44   #118
Meni zadnjih par dana YouTube užasno sporo radi, sve ostalo ide ok, samo YouTube učitava video klipove jako jako sporo....
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 23:07   #119
meni ide pristojno
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 19:11   #120
Plaćanje videa na youtubeu

Ne znam da li ovo spada tu, ali ne znam kamo postavit pitanje..
Uglavnom, zanima me da li je istina neš što sam načula..... ako ja postavim na youtube neki video o....nebitno čemu, kako se veže kravata, da dobivam lovu svakim klikom, odnosno pregledavanjem videa...? Ako da, kako to funkcionira..??
..nails.. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.