Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2012., 18:01   #41
Quote:
Rogerer kaže: Pogledaj post
da, možemo samo pretpostaviti koliko bi koristi imao...
i možemo samo zamisliti koliko bi profitirao...
i apsurd je apsurda da đoković osvoji vimbldon budući da je više nego očito da se lik totalno nepravilno kreće po travi...
i kako bi završio da mu na mrežu izađe ogromni, dlakavi, masivni i krakati...

kao što rekoh, mlaćenje prazne slame
Onda možemo samo zaključati topik, obrisati sve postove i staviti ovo kao opening post--->

http://en.wikipedia.org/wiki/ATP_World_Tour_records

Međutim, mislim da se i s raspravom, vaganjem okolnosti i usporedbom igre, a ne samo pukom statistikom, neke stvari mogu predočiti.
A da se rasprava pritom ne pretvori u flame war.

Ali, to sam samo ja.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Old 03.01.2012., 18:14   #42
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Prenijeti ću ovdje raspravu sa zaključanog topika. Mislim da nije bio offtopic već teniska rasprava koja zaslužuje moj odgovor, eto čak se neću obazirati i na Allenovu provokaciju.



Ne, ne mogu se složiti s ovim.

Odnosno, statistički si u pravu, svaki slam je jednako vrijedan, međutim, to je statistički. Pak, ako ćemo raspravljati o Lendlu i njegovoj podbačenoj karijeri, treba reći okolnosti koje su tome prethodile.
Nadala i Đokovića uzimam kao primjer zato jer su, prema mojem mišljenju, uz Agassia, najbolji baselineri koji su se pojavili nakon Ivana.

U košarci ne možemo Wiltovih 100 poena pretpostavljati Shaqovoj statistici, u atletici ne možemo rekord Kratochvilove smatrati ultimativnim savršenstvom, itd. Sport, kao i sve na ovom svijetu, evoluira.

Lendl je bio power baseliner u razdoblju volej igre. Lendl je i na Wimbledonu ušao u dva finala, tako što se prilagodio volej igri. Ušao u dva finala igrajući S&V nakon što bi dva tjedna prije osvojio RG s baseline igrom.
Kako piše i u linku od našeg Lendla, bio je prvi igrač koji je počeo s teretanom, prvi igrač koji je upotrebljavao personalizirane žice na reketu, prvi koji zamjenjivao rekete na izmjeni, ukratko - prvi koji je "produbljivao" skromnu tehnologiju reketa za to vrijeme.

Možemo samo pretpostaviti koliko bi koristi imao od sadašnje tehnologije budući da ondašnji reketi nisu odgovarali njegovom stilu igre. Možemo samo zamisliti koliko bi profitirao od današnjih treninga kad se ionako sve bazira na fizičkoj snazi.

Zbog svih okolnosti, uistinu mislim da sve buduće fenomenalne baselinere ne smijemo pretpostavljati Lendlu, što dakako ne umanjuje njihov uspjeh.

U današnje će vrijeme Đoković osvojiti Wimbledon što spada u apsurd apsurda budući da se lik i ne zna pravilno kretati po travi.
I kako će to napraviti? Samo tako što će slati duboke i precizne lopte a protivnik će mu vraćati malo kraće i nepreciznije lopte.
Pitam se kako bi završio da mu na jednu dublju loptu na mrežu izađe ogromni, dlakavi, masivni i krakati Boris Becker. Ali, jebiga, to nikad neće pisati u statistici.

ps
Da, naravno, da možemo diskutirati i o Borgovih 11, Samprasovih 14 ili Federerovih 16. Iako, svi su oni imali razne pogodnosti u svojoj karijeri, mislim da nitko, poput Lendla, nije bio tolika žrtva raznih okolnosti.
Da i ja završim s tim. O tome i pričam već godinu dana. O različitosti podloga i igrača.Zato sam i rekao neka netko procita onaj link. Tamo ima takvih rekorda da ti srce stane. Osam finala zaredom na Us openu. Imao sam sreću da sam ga pratio ko klinac jedno 5 godina. On je i sa 33. godine osvajao turnire, samo mu je teška ozljeda leđa završila karijeru. Ono po čemu se razlikovao je privatni život. Nikad se nije previše pojavljivao u medijima i davao intervjue.Znaci automatsli da je dosadan. Nitko mu sliku skoro nije vidio 14 godina. Nakon što se povukao igrao je profesionalno golf jako dugo da bi se prošle godine konačno vratio.Barem kao veteran. ALi bio je poseban, za onim znojnicima velikim kao cijela ruka,njegovo čupanje obrva. Igaro je sa najmanjom glavom reketa u 90-im i prije. I nije imao lošeg udarca.

Pogledaj ove prolaze protiv S&V igrača bekendom


http://www.youtube.com/watch?v=vXlH73PxVBg

A ovo je što misli o današnjoj tehnologiji u tenisu

http://www.youtube.com/watch?v=qWF60JRYNNw

P.S Iako me Murray nervira baš me zanima jel ce se promijenit nešto s njim sad kad mu je LEndl trener
__________________
"If I don't practice the way I should, then I won't play the way that I know I can."
ivan lendl is offline  
Old 03.01.2012., 18:18   #43
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Onda možemo samo zaključati topik, obrisati sve postove i staviti ovo kao opening post--->

http://en.wikipedia.org/wiki/ATP_World_Tour_records

Međutim, mislim da se i s raspravom, vaganjem okolnosti i usporedbom igre, a ne samo pukom statistikom, neke stvari mogu predočiti.
A da se rasprava pritom ne pretvori u flame war.

Ali, to sam samo ja.
ma može se raspravljati o puno stvari u tenisu, o prekrasnim bekhendima i forhendima, slajsovima i dropšotovima, ko ima bolji servis, može se raspravljati o aktualnim i dolazećim turnirima, prognozama i ko je u boljoj formi, ali kad se počne diskutirati o tome da li je 8 više od 10 i bi li dlakavi beker naguzio nježnog đokovića na vimbldonskoj travi, onda to više nema veze s ničim
Rogerer is offline  
Old 03.01.2012., 18:19   #44
Quote:
Dijete Kreten kaže: Pogledaj post
zato sto nisu svi zaljubljeni u njega ko ti. Nadal i Federer predstavljaju najveci rivalitet zadnjih 8 godina u svijetu sporta.
čitanje sa razumijevanjem.
nar.kO is offline  
Old 03.01.2012., 18:42   #45
Quote:
ivan lendl kaže: Pogledaj post
Da i ja završim s tim. O tome i pričam već godinu dana. O različitosti podloga i igrača.Zato sam i rekao neka netko procita onaj link. Tamo ima takvih rekorda da ti srce stane. Osam finala zaredom na Us openu. Imao sam sreću da sam ga pratio ko klinac jedno 5 godina. On je i sa 33. godine osvajao turnire, samo mu je teška ozljeda leđa završila karijeru. Ono po čemu se razlikovao je privatni život. Nikad se nije previše pojavljivao u medijima i davao intervjue.Znaci automatsli da je dosadan. Nitko mu sliku skoro nije vidio 14 godina. Nakon što se povukao igrao je profesionalno golf jako dugo da bi se prošle godine konačno vratio.Barem kao veteran. ALi bio je poseban, za onim znojnicima velikim kao cijela ruka,njegovo čupanje obrva. Igaro je sa najmanjom glavom reketa u 90-im i prije. I nije imao lošeg udarca.

Pogledaj ove prolaze protiv S&V igrača bekendom


http://www.youtube.com/watch?v=vXlH73PxVBg

A ovo je što misli o današnjoj tehnologiji u tenisu

http://www.youtube.com/watch?v=qWF60JRYNNw

P.S Iako me Murray nervira baš me zanima jel ce se promijenit nešto s njim sad kad mu je LEndl trener
Lendl je prvi znao udarit pravi jednorucni bekend, ono sto je Borg udarao je nest izmedu jednorucnog i dvorucnog. Vama jos nije jasno da bi Becker s ovim danasnjim igracima igro na osnovnoj jer jednostavno ne bi imo tolko sanse doc na mrezu. Igraci su brzi, eksplozivniji, tehnicki jaci nego Beckerova generacija. Podloge su usporene dosta, al ovi drugi segmenti su cak i vazniji od same brzine podloge.

Da je ostala ona brzina podloge i loptica iz doba Beckera Federer bi osvojio 10 Wimbledona za redom.
Dijete Kreten is offline  
Old 03.01.2012., 18:48   #46
Quote:
Rogerer kaže: Pogledaj post
ma može se raspravljati o puno stvari u tenisu, o prekrasnim bekhendima i forhendima, slajsovima i dropšotovima, ko ima bolji servis, može se raspravljati o aktualnim i dolazećim turnirima, prognozama i ko je u boljoj formi, ali kad se počne diskutirati o tome da li je 8 više od 10 i bi li dlakavi beker naguzio nježnog đokovića na vimbldonskoj travi, onda to više nema veze s ničim
Osam je više od deset samo ako izvlačiš iz konteksta, a ti, unatoč ljubavi koju gajiš prema brojkama, možeš bolje od toga.

Rasprava se povela o tome da li je Lendl underachiever, da bi se objasnilo, potrebno je spomenuti i okolnosti vremena u kojemu je igrao, i u kojemu je osvojio tih osam naslova i zbog čega igrače novog vala ne smijemo pretpostavljati Lendlu, budući da im je posao itekako olakšan.
Nije sve u brojkama i GS naslovima.

@lendl
I mislio sam da bi takvo nešto rekao o žicama.
Što se tiče ovih bekenda, prebolesno, naročito zadnji poen.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Old 03.01.2012., 18:57   #47
Quote:
Dijete Kreten kaže: Pogledaj post
Lendl je prvi znao udarit pravi jednorucni bekend, ono sto je Borg udarao je nest izmedu jednorucnog i dvorucnog. Vama jos nije jasno da bi Becker s ovim danasnjim igracima igro na osnovnoj jer jednostavno ne bi imo tolko sanse doc na mrezu. Igraci su brzi, eksplozivniji, tehnicki jaci nego Beckerova generacija. Podloge su usporene dosta, al ovi drugi segmenti su cak i vazniji od same brzine podloge.

Da je ostala ona brzina podloge i loptica iz doba Beckera Federer bi osvojio 10 Wimbledona za redom.
Jedine podloge koje su donekle ostale brze su u dvorani. Samodgovor koliko je Nadal osvojio turnira u dvorani ti sve govori. Zato ti još jednom evo link od Ančića. Podloge su stvarno bile pre-pre-prebrze ali su sad dovele do toga da se odgajaju jednomenzionalni igrači.

"Malo prije nego što sam ja počeo igrati, igrači su se tužili da su podloge prebrze. Govorili su kako su igrači u generaciji Gorana, Samprasa, Beckera, Krajiceka, Sticha servirali bombe i da tu nije bilo puno igre. Onda su počeli usporavati podloge. U osnovi, to je bio proces u zadnjih 15 godina u kojem ste od jednih uvjeta stigli do sasvim drugih. Mislim da to nije dobro za tenis, jer se danas odgajaju jednodimenzionalni igrači. Svaki dio sezone u tenisu je specifičan. Praktički u jednoj sezoni imate četiri različite sezone. Zemlja, beton, trava, dvorana. Mislim da bi svaki dio sezone trebao imati svoje prednosti i posebnosti", zaključio je Ančić

Posljednji mohikanac sa tom igrom je Dr.Ivo
__________________
"If I don't practice the way I should, then I won't play the way that I know I can."
ivan lendl is offline  
Old 03.01.2012., 19:07   #48
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Nije sve u brojkama i GS naslovima.
da se nadovežem - nešto je i u konkurenciji
Allen-Iverson is offline  
Old 03.01.2012., 19:14   #49
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Osam je više od deset samo ako izvlačiš iz konteksta, a ti, unatoč ljubavi koju gajiš prema brojkama, možeš bolje od toga.

Rasprava se povela o tome da li je Lendl underachiever, da bi se objasnilo, potrebno je spomenuti i okolnosti vremena u kojemu je igrao, i u kojemu je osvojio tih osam naslova i zbog čega igrače novog vala ne smijemo pretpostavljati Lendlu, budući da im je posao itekako olakšan.
Nije sve u brojkama i GS naslovima.
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Međutim, njegovih je osam titula možda i vrijednije od nekih igrača koji imaju više, i nekih koji bi mogli imati više, konkretno, mislim na Nadala i Đokovića.
tu jasno piše da 8 možda više vrijedi od 10, bez izvlačenja iz konteksta

ja se s tim ne mogu složiti, bez obzira na bilo kakve okolnosti, jer možda bi se nadal bolje snašao u lendlovim okolnostima, a možda bi se lendl bolje snašao u nadalovim okolnostima. a možda bi se možda desilo i obrunto od ovoga

ljubav koju gajim prema brojkama ipak je jača
Rogerer is offline  
Old 03.01.2012., 19:24   #50
vamos kohliiiii
Allen-Iverson is offline  
Old 03.01.2012., 19:28   #51
Quote:
Rogerer kaže: Pogledaj post
tu jasno piše da 8 možda više vrijedi od 10, bez izvlačenja iz konteksta
Pisao sam i ovo.

Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Zato ih jednostavno nije pošteno pretpostavljati Lendlu
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Zbog svih okolnosti, uistinu mislim da sve buduće fenomenalne baselinere ne smijemo pretpostavljati Lendlu, što dakako ne umanjuje njihov uspjeh.
Dakle, nije baš da to izričito kažem. Govorim o pretpostavljanju Lendlu.


Quote:
ja se s tim ne mogu složiti, bez obzira na bilo kakve okolnosti, jer možda bi se nadal bolje snašao u lendlovim okolnostima, a možda bi se lendl bolje snašao u nadalovim okolnostima. a možda bi se možda desilo i obrunto od ovoga
Mislim da se o tome može itekako raspravljati da se neke stvari ne umanjuju.
Tehnologija i tereni su stvar egzaktne prirode.


Quote:
ljubav koju gajim prema brojkama ipak je jača
Onda obrati pozornost na Max Decugisa, koji je FO osvojio 1903., 1904., 1907., 1908., 1909., 1912., 1913. i 1914.

Ili je ipak nešto i u okolnostima?
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Old 03.01.2012., 19:38   #52
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
Onda obrati pozornost na Max Decugisa, koji je FO osvojio 1903., 1904., 1907., 1908., 1909., 1912., 1913. i 1914.

Ili je ipak nešto i u okolnostima?

open era je nešto drugo
kruške i jabuke se ne uspoređuju, ne možeš uspoređivati dosege tenisača s početka prošlog stoljeća s onima u open eri. radi se o sasvim drugom sistemu natjecanja, što dakako ne znači da je decugis manje vrijedan
Rogerer is offline  
Old 03.01.2012., 19:49   #53
ma lik već po običaju ne zna što priča. onda se ide vadit iz govana pa tone još dublje.
Allen-Iverson is offline  
Old 03.01.2012., 21:43   #54
Quote:
Allen-Iverson kaže: Pogledaj post
ma lik već po običaju ne zna što priča. onda se ide vadit iz govana pa tone još dublje.

Mora da ove misli mnogo znače kad dolaze od ovjekovječenog retarda ovog podforuma.

Quote:
Rogerer kaže: Pogledaj post

open era je nešto drugo
kruške i jabuke se ne uspoređuju, ne možeš uspoređivati dosege tenisača s početka prošlog stoljeća s onima u open eri. radi se o sasvim drugom sistemu natjecanja, što dakako ne znači da je decugis manje vrijedan
Hmm krivo, krivo si me shvatio.

Elem, upravo s kruškama i jabukama želim dokazati kako su okolnosti itekako važne, nerijetko važnije od brojki.

Decugis je osvajao FO kad je turnir trajao jedan dan, kad open era nije postojala. Shodno tome, zasluženo ga se ne uzima ozbiljno u raspravama.

Pobogu, nisam velikog Maxa spomenuo jer mislim da je goat ili jer ga želim uspoređivati s Lendlom, Nadalom ili dlakavim Nijemcem!
Spomenuo sam ga jer je živi dokaz kako ne možemo gledati isključivo brojke, jer upravo činjenica da je osvajao početkom XX. stoljeća postaje okolnost koja isključuje brojke.
A ti kažeš kako je ljubav koju gajiš prema brojkama jača od stvari koje ne možemo tako lako izmjeriti, s Decugisom sam dokazao da ne može uvijek biti tako.

Lendl je osvajao među volejašima s igrom neprilagođenom tadašnjim reketima, na podlogama koje mu nisu pasale.
Dakle, osvojio ih je osam iz 19 finala u okolnostima koje mu nisu odgovarale.

Prema mojem mišljenju, brojke zahtijevaju da proanaliziramo okolnosti koje ti startno, a prema mojem mišljenju, nepravedno - isključuješ. Okolnosti koje si upotrijebio za Decugisa, odbijaš upotrijebiti za Lendla, slažem se da razlike nisu tolike, ali su ipak značajne.

Zašto uostalom Rockya Marciana ne smatramo najvećim boksačem ikad?
Čovjek nikad nije izgubio meč. Međutim, ima nešto u tehnici, načinu pobjeđivanja, dominiranja i okolnostima, tj. činjenicama da mu je svaki drugi meč bio pod sumnjom da je namješten od strane talijanske mafije.

Nećemo se nikad dogovoriti, što je apsolutno okej, moje mišljenje je samo to da ovdje itekako ima štofa za raspravu koja se ne temelji na -tardskom ratu s argumentima poput "moj tata je jači od tvog".

I moje mišljenje se temelji na tome da nije sve u brojkama. U svijetu koji se temelji na brojkama a ne okolnostima, Kina bi bila zemlja s najvišim životnim standardom, Rocky Marciano najveći boksač ikad, Decugis neprikosnoveni clay goat, a Tomo Horvatinčić okrunjeni humanist zbog novca koje donira humanitarnim udrugama.

Ne ide tako.
__________________
how to explain...

Zadnje uređivanje decent young player : 03.01.2012. at 22:04.
decent young player is offline  
Old 03.01.2012., 22:15   #55
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post

Mora da ove misli mnogo znače kad dolaze od ovjekovječenog retarda ovog podforuma.



Hmm krivo, krivo si me shvatio.

Elem, upravo s kruškama i jabukama želim dokazati kako su okolnosti itekako važne, nerijetko važnije od brojki.

Decugis je osvajao FO kad je turnir trajao jedan dan, kad open era nije postojala. Shodno tome, zasluženo ga se ne uzima ozbiljno u raspravama.

Pobogu, nisam velikog Maxa spomenuo jer mislim da je goat ili jer ga želim uspoređivati s Lendlom, Nadalom ili dlakavim Nijemcem!
Spomenuo sam ga jer je živi dokaz kako ne možemo gledati isključivo brojke, jer upravo činjenica da je osvajao početkom stoljeća postaje okolnost koja isključuje brojke.
A ti kažeš kako je ljubav koju gajiš prema brojkama jača od stvari koje ne možemo tako lako izmjeriti, s Decugisom sam dokazao da ne može uvijek biti tako.

Lendl je osvajao među volejašima s igrom neprilagođenom tadašnjim reketima, na podlogama koje mu nisu pasale.
Dakle, osvojio ih je osam iz 19 finala u okolnostima koje mu nisu odgovarale.

Prema mojem mišljenju, brojke zahtijevaju da proanaliziramo okolnosti koje ti startno, a prema mojem mišljenju, nepravedno - isključuješ.

Zašto uostalom Rockya Marciana ne smatramo najvećim boksačem ikad?
Čovjek nikad nije izgubio meč. Međutim, ima nešto u tehnici, načinu pobjeđivanja, dominiranja i okolnostima, tj. činjenicama da mu je svaki drugi meč bio pod sumnjom da je namješten od strane talijanske mafije.

Nećemo se nikad dogovoriti, što je apsolutno okej, moje mišljenje je samo to da ovdje itekako ima štofa za raspravu koja se ne temelji na -tardskom ratu s argumentima poput "moj tata je jači od tvog".

I moje mišljenje se temelji na tome da nije sve u brojkama. U svijetu koji se temelji na brojkama a ne okolnostima, Kina bi bila zemlja s najvišim životnim standardom, Rocky Marciano najveći boksač ikad, Decugis neprikosnoveni clay goat, a Tomo Horvatinčić okrunjeni humanist zbog novca koje donira humanitarnim udrugama.

Ne ide tako.

ok, predajem se
Rogerer is offline  
Old 03.01.2012., 22:24   #56
Quote:
Rogerer kaže: Pogledaj post

ok, predajem se
Da, sad ja ispadam internet upeglavač.
I zlostavljač.

Moram se objasniti zašto Decugisa spominjem i zašto mi je važno da upravo nije igrao u open eri.

I nije da moram biti u pravu, ili da mislim kako jesam u pravu, dapače.
Samo tvrdim da stvar oko Ivana Groznog nije bespredmetna, upravo naprotiv.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Old 03.01.2012., 22:29   #57
Petica za ulizivanje lendlovcima. Ispraksirao se čovjek, zna kako se to radi.

Ova tema, kao i uvijek, genijalna.
cola3 is offline  
Old 03.01.2012., 22:35   #58
Feđa se vratio starim navikama nakon onog treninga prošli tjedan
Darkhero is offline  
Old 03.01.2012., 22:37   #59
Quote:
decent young player kaže: Pogledaj post
U svijetu koji se temelji na brojkama a ne okolnostima, Kina bi bila zemlja s najvišim životnim standardom
Ne.
Ono is offline  
Old 03.01.2012., 22:42   #60
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Ne.
Skoro pa da. Ali, nije u tome bit.


Quote:
cola3 kaže: Pogledaj post
Petica za ulizivanje lendlovcima. Ispraksirao se čovjek, zna kako se to radi.

Ova tema, kao i uvijek, genijalna.
Au contraire, Cola, au contraire.

ps
ulizivanje? lendlovci? jel ovo 1988.?
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.