Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 17:47   #1
Question Zvucna izolacija?

Koliko je moguce napraviti dobru zvuncnu izolaciju pri pravljenju kuce koja bi istovremeno neutralizirala vanjske zvukove ali isto tako i moj muzicki ukus. Kad kazem "dobra" mislim skoro na 100% izolaciju. Normalno ne pricam o nekom zvuku od 140 dB vec malo jacem sviranju/slusanju muzike.
Fala
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 20:52   #2
Osnovna stvar ti je stolarija, tj prozori sa trostrukim staklima. ( vidi stolariju M-Sora; serija Japan).
Druga stvar, što masiviniji i deblji zid. Npr Porotherm 38 ili 45 cm + toplinska izolacija 10cm (Tervol) ! I bit ćeš u vakuumu.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 22:09   #3
ako se baviš profesionalno glazbom, a čini se da da, onda ti ne gine zidove svoje prostorije obložiti spužvom, kak se to i čini u glazbenim studijima
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 23:04   #4

I ne stavljaj Edgarov Lindab! A vidi s njim kako bi išlo s Titano-durom.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 00:24   #5
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:42   #6
Hvala svima

Edgar: Ni p od profesionalno... sviruckam pomalo ali za moju dusu... Ali ne bih zelio Pink F i Rammstein slusati na slusalice.

Mene u biti interesira samo jedna prostorija u kojoj bi se postigla totalna izolacija. Kakve su gipsane ploce?
Naime na aerodromima stavljaju tako nesto a tamo je broj dB puno veci nego u normalnim uvjetima.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 10:41   #7
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ako se baviš profesionalno glazbom, a čini se da da, onda ti ne gine zidove svoje prostorije obložiti spužvom, kak se to i čini u glazbenim studijima
to je samo da se spriječe refleksije (efekt gluhe komore)
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 12:24   #8
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
Mene u biti interesira samo jedna prostorija u kojoj bi se postigla totalna izolacija. ?
izoliraj tu prostoriju iznutra sa http://www.knaufinsulation.hr/web/in...roup=8&lang=hr i onda knauf npr. 2x .i naravno, kao sto su ljudi rekli dobra stakla.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.