Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2004., 10:13   #201
Quote:
u prolazu kaže:"radno vrijeme završava u 16:00"
eh, da je to moguće... meni nekad radni dan traje i 17 sati... naravno, onda je to poslovna večera...
i o toj večeri uvelike ovisi kako ću se ponašati u prisustvu određene osobe...
naime, ima ljudi koji su ok.. i ima onih drugih... ja sam vise sklon ljudima koji se ne drže ukočeno u tim trenucima (jer sam i osobno takav)...
osobe koje tupe samo o poslu drzim na distanci... koliko god oni mozda dobro obavljaju taj posel... ne volim takav tip ljudi...

od ljudi iz iste branse ili poznanstva preko posla (dakle, ne partneri)... s njima uglavnom ona lazna kurtoazija.. nikom ne okrećem leđa... ali im niti ne pružam ruke... ak me ko treba, tu sam... ali na distanci... nikad se ne zna kad mi ko moze pomoci, ak se slucajno zgubim negdje...
__________________
..:: svijet staje u stranu da propusti onoga koji zna kuda ide ::..
Terkeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 10:13   #202
To druženje i održavanje poslovnih veza ponekad se događa u slobodno vrijeme, ali nije nužno dio privatnoga života. Recimo, domjenak, slanje čestitki ili tenis s partnerima...

Nekako se bojim da je jedini način da si u toku zbivanja i da imaš šansu dobit novi posao, bolji po mogućnosti, je po sistemu poznanstava. ŠTo uopće ne osuđujem - ako trebaš čovjeka kojem možeš vjerovati - normalno je da ćeš uzeti nekoga koga poslovno i ljudski poznaješ i znaš što možeš očekivati. Veći je rizik zaposliti nekoga s divnim životopisom ili učeno sročeno molbom za kojeg nikad nisi čuo. Svašta ljudi pišu - a ono što vidiš vlastitim očima znaš da je istina...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 10:29   #203
Ipanema, ja uopće ne govorim o zbližavanju niti o prijateljstvu. Ovo je čista poslovna računica.

Kako se ponašati tako da održiš distancu, a stekneš puno poznanstava i veza koje ti mogu u poslu biti od koristi...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 10:44   #204
Quote:
lucija kaže:
Ipanema, ja uopće ne govorim o zbližavanju niti o prijateljstvu. Ovo je čista poslovna računica.

Kako se ponašati tako da održiš distancu, a stekneš puno poznanstava i veza koje ti mogu u poslu biti od koristi...

Ja se ponašam uljudno i pristupačno, ali sa distancom, tj. rezervirano. To ti jedino mogu reći za sebe. Što se tiće ovih oko mene, ima tu svega, od slanja čestitki na blagdane, poslovnih ručkova i tako.
Ne vjerujem da postoji tenis s poslovnim partnerima, barem ne ovdje. Kod mene je prestroga atmosfera, nikako fleksibilna. Nažalost. Nije baš lijepo raditi u takvim uvjetima. Da je atmosfera nekako prisnija, život bi nam svima bio lakši. That`s it.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:37   #205
U odnosima s tim ljudima uvijek postoje neki koji kad ti daju vizitku očekuju da zoveš, pričaš s njima, dođeš na štajaznam, njihove hobi izložbe, hobi koncerte i slično. I s njima je lako... ali kako držat kontakte sa suzdržanima, a koji ti trebaju?

Ja priznajem da to još ne znam

Zato trebam vaša iskustva...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 16:51   #206
Quote:
lucija kaže:
NItko? Ajmo forumaši, možete vi to
Pa, vidiš da si dosadna da nikog ne zanimaš.Što se namećeš?
zumbul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 14:17   #207
Međuljudski odnosi

Zanima me kakvi su međuljudski odnosi na Vašem radnom mjestu : sa kolegama/kolegicama a bogami i sa gospodom šefovima ?
vatrogasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 14:20   #208
Re: Međuljudski odnosi

Quote:
vatrogasac kaže:
Zanima me kakvi su međuljudski odnosi na Vašem radnom mjestu : sa kolegama/kolegicama a bogami i sa gospodom šefovima ?
Glavni šef ponekad ne sluša dovoljno, ali uglavnom je sve O.K.

U kom smislu te zanima?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 14:37   #209
Re: Međuljudski odnosi

Quote:
vatrogasac kaže:
Zanima me kakvi su međuljudski odnosi na Vašem radnom mjestu : sa kolegama/kolegicama a bogami i sa gospodom šefovima ?
evo. ne radim vec dva mjeseca, al govoreci iz iskustva ranije, imala sam dvije vrste šefa: jednog sexualno frustriranog i mladog koji je izmisljao probleme da bih ostala duze radit, i drugog koji je bio savrseno pristojan, profesionalan i pravedan.

sa sefovima uvijek odrazavati bliske, no pomalo distancirane odnose. ne mijesati svoj zivot van posla s onim na poslu. ne bit iskljucivo profesionalan, bez osmijeha ili koje pošalice. nitko nije santa leda.
al zna se da sa šefom ne pričaš o sexu niti ga zoves da se idete zapit nakon posla.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 19:17   #210
ja se sa svojim kolegama često zapijam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 22:43   #211
Re: Re: Međuljudski odnosi

Quote:
NoWa kaže:
al zna se da sa šefom ne pričaš o sexu niti ga zoves da se idete zapit nakon posla.
osim u tvom slucaju?
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 02:59   #212
Šefu se nikad ne smije chmariti! Napraviti sve da on stekne povjerenje u tebe. Da je siguran.

Kolegicama smajl i paznja

Sa kolegama se zapit ofkors
Malak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 14:12   #213
Da li mi se čini ili je to siptomatično . Većinom su na rukovodećim poslovima poslušni i podobni a ne sposobni ljudi . ''Whistlers'' (žviždači) se smatraju izdajnicima jer se žele izdići iz sivila mase.Nesposobnim rukovoditeljima odgovaraju nesposobni ljudi jer se onda mogu izdizati u očima nadređenih tako da tlače ''niže'' od sebe.
vatrogasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 14:28   #214
kod nas je koma
mi mlađi se više-manje slažemo, ali ove stare babe samo vrište, svađaju se i plaču, i za ono što ih se tiče i što ih se netiče. Samo gledaju tko će kome podmetnut nogu.
Glavni šef je nosom u oblacima i ne zanimaju ga te naše gluposti (hvala bogu jedino tu ne tura nosinu). Nedavno nam je zamjenik Glavnog šefa otišao, a taj je bio ljudina.
Imam i šeficu, s njom radim, a ta je glupača kakve nema. Dovoljno mi je da ju vidim proradi mi želudčana kiselina. Ima zavidan omjer gluposti po jedinici vremena. Morat ću jedamput pisat o njenim provalama.
Jednom riječju, ne slažemo se.
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 14:33   #215
Re: Re: Re: Međuljudski odnosi

Quote:
avril kaže:
osim u tvom slucaju?
kojem mom slucaju?

o cem ti
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 17:00   #216
kod nas je super

svi se zovemo po imenu, sefovi su nam za 5, uvijek su tu da pomognu, daju slobodan dan, ma sto god treba

ima par likova kojima uvijek nesto smeta ali kad prestanes obracati paznju na svaku sitnicu oko koje dizu halabuku i oni se manje cuju

cesto svi skupa idemo na rucak, pice, u muzeje
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 17:09   #217
Re: Međuljudski odnosi

Quote:
vatrogasac kaže:
Zanima me kakvi su međuljudski odnosi na Vašem radnom mjestu : sa kolegama/kolegicama a bogami i sa gospodom šefovima ?
dobri, dapace Ali mi nismo tipicna "firma" nego grupa pojedinaca koji toliko vole svoj posao da bi i besplatno dolazili svaki dan , kad bi od zraka mogli zivjeti

Sefica je hm...stroga valjda, barem ju tako dozivljavaju neki likovi. Meni je super. Ne gleda se kod nas bas na broj godisnjih i slicno - recimo ja sam dva dana uzela posao doma pa na kraju uz ta dva uzela jos dva tako ( teorijski nisam vise imala godisnjeg, sve potrosila) i spojila s praznikom i otisla tjedan dana na odmor....

Sefovi se ne dozviljavaju kao sefovi vec kao kolege a to zapravo i jesu.

Mala opaska radim na sveucilistu i takva organizacija je zaista izuzetak.

I radno vrijeme je klizno Pa oni kojima je gust to konstantno iskoristavati - nikad ni ne odrade svoje sate i imaju po 50-60 radnih dana u godini godisnji
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2004., 17:17   #218
Tu vani oces neces mora postojati velika tolerancija. Razlicitih smo kultura, ponasanja, misljenja, backgrounda...
Pravila ponasanja su stroga i svi ih se moramo prodrzavat.
Tocno znas koje teme mogu biti riskantne, pa se spike o ratovima, politici, religiji i religioznim obicajima rijetko vode na radnom mjestu. Izuzeci su naravno kad se dobro upoznas s nekim i znas kako druga strana "dise", pa se po zelji mozes upustiti i u takve spike. Ukratko, meduljudski osnosi ne trpe zbog takvih stvari, sto je veliki plus ovdje.

S druge strane, ono sto moze pokvariti odnose ovdje je kad vidis favoriziranje i/ili grupiranje po nacionalnoj osnovi. Da...svi Kinezi u developmentu, ili sami Pakistanci u UNIX administration group... ko se s tim moze nosit nema problema.

Ja sam konkretno jako zadovoljna. Radim u Torontu, raportiram svom disi Francuzu u Montrealu koji je genijalac i prekrasna osoba. Prosli tjedan, na sastanku departmenta (tridesetak ljudi) u Montrealu se otvorilo 5 boca sampanjca. Tek tak, da si popijemo i probrbljamo malo nakon kraja sastanka. Ko se i nije smekal prije, nakon sampanjca su si najbolji prijatelji postali, he he.
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 11:20   #219
izvrsni
 
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 11:45   #220
Parkinson?

Quote:
vatrogasac kaže:
Da li mi se čini ili je to siptomatično . Većinom su na rukovodećim poslovima poslušni i podobni a ne sposobni ljudi . ''Whistlers'' (žviždači) se smatraju izdajnicima jer se žele izdići iz sivila mase.Nesposobnim rukovoditeljima odgovaraju nesposobni ljudi jer se onda mogu izdizati u očima nadređenih tako da tlače ''niže'' od sebe.
Je li to jedan od Parkinsonovih zakona organizacije "Svatko napreduje do razine svoje nesposobnosti".
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.