Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2011., 20:23   #201
Mi smo sada bolje,ali moramo ga ojačati.Ja svaki dan plačem i gledam ga i razmišljam šta bi bilo da ga nisu spasili.Bila sam prvo vrijeme u šoku i strahu,a sada kada se lagano opuštam pucaju me druge paranoje.
Malom mišiću šaljemo puse i neka se ta upala što prije smiri,ma grozno kad se te rane koje moraju zacijeliti još i zagnoje.
madlena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 12:49   #202
Quote:
ift07 kaže: Pogledaj post
Moj sin od 4 god. treba operirati treći krajnik u Dubrovniku. Ima li netko iskustva s bolnicom u Dubrovniku i znate li kako ide postupak? Navodno se može ostati s djetetom, valjda u sobi.
itko?????
ift07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 11:32   #203
Quote:
madlena kaže: Pogledaj post
Mi smo sada bolje,ali moramo ga ojačati.Ja svaki dan plačem i gledam ga i razmišljam šta bi bilo da ga nisu spasili.Bila sam prvo vrijeme u šoku i strahu,a sada kada se lagano opuštam pucaju me druge paranoje.
Malom mišiću šaljemo puse i neka se ta upala što prije smiri,ma grozno kad se te rane koje moraju zacijeliti još i zagnoje.
hvala, eto obavili kontrolu, upala pomalo prolazi, jos kojih 10 dana klavocina i svaceg drugog i valjda ce biti bolje, vele da je dobro sto povraca, jer je pocela povracati gnoj i svjezu krv pa joj barem to ne ostaje u zelucu , uglavnom poceli smo pomalo jesti i tako ... ide na bolje a to je glavno, a sto se tice tvojih osjecaja, sve je to normalno, ja te potpuno razumijem jer sam se vec tisucu puta u ove 2 godine zabrinu za njezin zivot i zdravlje, al hvala Bogu jos nije tako daleko otislo ..
__________________
LUCIJA - 08.07.2009. i PATRICIJA - 13.03.2012. -mamini anđeli :)
zekip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:45   #204
eto da i ja podjelim svoje iskustvo! Sin, 10.godina, vadio je sve tri mandule prije 6 dana. (15.11) u KB Dubrava kod dr.Carića. Dan prije operacije trebali smo se javiti na ORL odjel, tamo ga je doktor pregledao, pogledao nalaze i rekao da se prijavimo te da će ga sutra operirati.Nakon prijave pušteni smo kući te nam je rečeno da od ponoći ne smije ništa jesti niti piti. Ujutro (7.30 h) smo došli ponovno na odjel. Na odjelu su skoro svi odrasli, taj dan je bilo još samo jedno dijete od 3,5 godine na operaciji isto sve tri mandule. pitali smo da li možemo preko noći ostati sa djetetom, glavna sestra je rekla da ćemo to sve dogovoriti nakon operacije. Mali je trebao obući piđamu i čekati svoj red. Oko 9.30 dobio je injekciju u guzu i onda su ga sa krevetom vozili u prizemlje gdje su operacijske sale. Išli smo s njim (bio je jako hrabar, a ja sam plakala od straha) i ostali čekati ispred. Kad je doktor izašao rekao je da je sve prošlo uredu i da je sad u fazi buđenja. To je trajalo još oko 45 min. kasnije mi je mali ispričao da se sjeća da je bio u nekoj sobi s puno kreveta i da je dizao glavu a oni da su mu govorili da samo legne i da će brzo ići k mami. To je valjda bila intenzivna, buđenje iz anestezije. Rekao je ida su bili super prema njemu prije operacije, pitali ga jel ga mogu malo piknuti u ruku...(infuzija), a kad je izašao van nije više imao infuziju. kad su ga dovezli van samo mi je pokazivao da ga boli grlo, malo je plakao, samo malo, a sestre su rekle da je već dobio protiv bolova i da sad treba samo zaspati. kad smo došli u sobu, malecki koji je bio operiran prije njega je bio super, već je sjedio na krevetu i govorio da je gladan!a Ja sam bila izvan sebe jel mi se činilo da mog malog jako boli i nikako nije mogao zaspati. kad je napokon zaspao odahnula sam a nakon otprilike 2 sata probudio se kao drugo dijete!!! nije mogao govoriti ali je sve pisao na papir. Ja sam dobila krevet pored njega, cijeli dan smo igrali igrice na PSP, čitali Alan Forda.. I muž je mogao biti cijeli dan s nama. navečer ga je opet počelo malo boliti, sestre su nam dale sirup preko noći da možemo dati po potrebi. bio je umoran i brzo je zaspao a i ja skupa s njim. Drugo jutro smo pušteni kući! kod kuće je još prva 4 dana pio svakih 5 sati sirup, jako slabo jeo, jedva malo pio,ništa nije govorio, a danas je već malo bolje- pojeo je puding, pire krumpir, pomalo priča, ali skroz kroz zube. U
četvrtak idemo na kontrolu.Noćenje sam platila 364 kune. On je bio presretan što sam ostala s njim, a i ja! iako je velik, još je uvijek mali Moj zaključak je da manja djeca to puno lakše prođu jer zapravo niti neznaju što im se dogodilo, na primjer taj maleni što je bio s nama u sobi je odmah pričao, nakon 2 sata jedva dočekao da pije, drugo jutro je jeo i uopće nije pio sirup protiv bolova, a kod nas to ide malo sporije... No nadam se da će svakim danom biti sve bolje i bez nekih komplikacija. Nadam se da sam ovim opširnim postom nekome pomogla. E da, zaboravih reći- sestre na odjelu su super, ljubazne... čak su nam i kavu ujutro u 6 donjele, stvarno sve pohvale a nije im lako jer stvarno imaju posla
aisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 19:32   #205
bas mi je drago da vam je tak sve super proslo .. evo nama je dana s 14 dana od operacije i tek je jucer postala ona stara, bilo je i vrijeme jer ova 2 tj sam izgubila zivce do kraja .. u srijedu imamo vec cetvrtu kontrolu i nadamo se da je sve ok ...
__________________
LUCIJA - 08.07.2009. i PATRICIJA - 13.03.2012. -mamini anđeli :)
zekip is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 19:12   #206
ljudi heelp, ja ih operiram uskoro, imam 15 godina i zanima me jel su bolovi jaki, koliko traju itd...vadim sva tri :/
knjiga1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 11:53   #207
ima'l kogaa??
knjiga1997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 12:41   #208
Quote:
knjiga1997 kaže: Pogledaj post
ima'l kogaa??
ja se također javljam da vidim ima li koga!!! mene opet zanima od kuda krenuti?! Kći mi ima 3,5 godine i moramo na operaciju zbog čestih upala i gnojnih angina. Koja je procedura s tim da naglasim da smo bili kod specijalliste na ORL koji nam je savjetovao operaciju jer se vidi i po uhicama da ima problema s krajnicima. Srećom nema oštećenja sluha!
Da li je netko bio na operaciji u Vinkovačkoj bolnici, čula sam da se može noćiti s klincima, mislim da je nekih 170 kn noć, navodno.
Javite se!!!
mija vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 15:10   #209
Operacija krajnika - u kojoj zagrebačkoj bolnici se može ostati s djetetom?

Trebam svježe informacije - u kojoj zagrebačkoj bolnici je dozvoljeno ostati s djetetom kod operacije sva 3 krajnika?

Mi smo obavili pregled, i preporučeno nam je odstranjivanje sva 3 krajnika - kod nas u dom zdravlja dolazi dr. Lajtman sa Merkura, i to mi je bilo super, jer sam za njega čula da je odličan, a i bila sam u uvjerenju da u Merkuru mogu ostati roditelji s djecom...No danas kad sam se htjela naručiti, mi je rečeno da zbog uređenja koje se provodi u bolnici trenutno nemaju tu mogućnost...
Da ga ostavim samog u bolnici ne dolazi u obzir, jako je vezan za nas i ne želim ga izvrgavati još većim traumama, dovoljna trauma će mu biti operacija.

Sad sam na sto muka, gdje (ponovno) otići na pregled, a da bolnica ima mogućnost ostanka roditelja s djetetom?
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥

Zadnje uređivanje surferica em : 30.08.2012. at 15:25.
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:45   #210
Na rebru se moze ostat do kasno navecer. Vjeruj mi djete je toliko grogi da spava cijelo vrijeme i ne zna gdje je. A i ide uglavnom drugi dan doma. Moj je vadio mandule u vinogradskoj i nije imao pojima da smo bili 3 sata pokraj njega. U vinogradskoj su posjete dozvoljene od 14-18. Na rebru smo mogli biti do 20 sati.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 23:17   #211
mi idemo 25.09. na operaciju trećeg krajnika u klaićevu

100 eura je da ja tamo prespavam u apartmanu s njom

inače se može biti od nekih 9 ujutro do nekih 8,9 navečer dok dijete ne zaspi

mi smo rezervirali apartman,da više noći i dana mora ostati u bolnici mislim da nebi mogli financijski,pošto je jedna noć malo ćemo taj mjesec stisnuti
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 13:50   #212
Quote:
mija vk kaže: Pogledaj post
ja se također javljam da vidim ima li koga!!! mene opet zanima od kuda krenuti?! Kći mi ima 3,5 godine i moramo na operaciju zbog čestih upala i gnojnih angina. Koja je procedura s tim da naglasim da smo bili kod specijalliste na ORL koji nam je savjetovao operaciju jer se vidi i po uhicama da ima problema s krajnicima. Srećom nema oštećenja sluha!
Da li je netko bio na operaciji u Vinkovačkoj bolnici, čula sam da se može noćiti s klincima, mislim da je nekih 170 kn noć, navodno.
Javite se!!!
Čisto za informaciju onima koji su iz Vukovarsko-srijemske županije a operaciju će obavljati u Vinkovačkoj bolnici. Noćiti se može sa malom djecom ali se mora najaviti sestri, cijena je 165,00 kn što se plaća pri odlasku iz bolnice. Sestre i liječnici su odlični i puno im hvala na svemu!
mija vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 19:12   #213
aisa@ček, ti si ostala sa sinom od 10 godina u bolnici? a što je on? neka posebna bebica koju mora uvik mamica tetošiti, jebote, ja sam imala 5 godina kad su mi čupali sva tri krajnika pa nije nitko bia uz mene a kamoli prespava, nego tek kad je završila operacija mogli su roditelji doći...što ovo vrime radi od dice! sve razmaženija!
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 20:00   #214
update:
na Svetom Duhu roditelj može ostati sa djetetom, ali nemaju osiguran krevet za roditelja (niti osiguranu hranu) pa roditelj mora spavati u krevetu s djetetom ili može dobiti stolac... ali to mi ionako nije bitno, spavala bih (moš' si mislit' koliko budem spavala) i na podu samo da mogu biti s njim...

idemo na operaciju 14.11. kod dr. Juga...
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 09:11   #215
Quote:
solna kaže: Pogledaj post
aisa@ček, ti si ostala sa sinom od 10 godina u bolnici? a što je on? neka posebna bebica koju mora uvik mamica tetošiti, jebote, ja sam imala 5 godina kad su mi čupali sva tri krajnika pa nije nitko bia uz mene a kamoli prespava, nego tek kad je završila operacija mogli su roditelji doći...što ovo vrime radi od dice! sve razmaženija!
ne razumijem baš svrhu tvog komentara pa da ima i 20 godina ak mu je tako lakše nek ostane ako može i ja bi pa to joj je dijete.to je stvar izbora odgoja i mogućnosti,radi se o osjećajima a ne razmaženosti.
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 15:26   #216
Quote:
solna kaže: Pogledaj post
aisa@ček, ti si ostala sa sinom od 10 godina u bolnici? a što je on? neka posebna bebica koju mora uvik mamica tetošiti, jebote, ja sam imala 5 godina kad su mi čupali sva tri krajnika pa nije nitko bia uz mene a kamoli prespava, nego tek kad je završila operacija mogli su roditelji doći...što ovo vrime radi od dice! sve razmaženija!
Koja primitiva!?
TomD is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 15:49   #217
imam curicu staru točno 3 godine...već 2 mjeseca muku mučimo sa začepljenim nosićem i hrkanjem..
inače, ona hrče jako dugo...prije nam je to bilo simpa i nismo radili frku, ali sad je to već grdo za slušat po noći...
poslao nas je pedijatar kod ORL na Merkur i on je savjetovao vađenje treće mandule..

zanimaju me iskustva...jel netko bio tamo u zadnje vrijeme?
i jel ona premala sa 3 godine za tu operaciju?
malo me ipak frka...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 16:17   #218
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
imam curicu staru točno 3 godine...već 2 mjeseca muku mučimo sa začepljenim nosićem i hrkanjem..
inače, ona hrče jako dugo...prije nam je to bilo simpa i nismo radili frku, ali sad je to već grdo za slušat po noći...
poslao nas je pedijatar kod ORL na Merkur i on je savjetovao vađenje treće mandule..

zanimaju me iskustva...jel netko bio tamo u zadnje vrijeme?
i jel ona premala sa 3 godine za tu operaciju?
malo me ipak frka...
mi smo se operirali prije mjesec dana ali u klaicevoj.moja je tada imala dvije godine i dva mjeseca.sve je super proslo.nista ju nije bolilo.ponasala se normalno.jela drugi dan sve(prvi dan u bolnici imaju posebno)a dalje mogu normalno.moja je inace jako ziva pa sam mislila kako ce taj dan od anestezije biti umorna i pospana a ono sipak.nakon dva sata je picila po sobi i penjala se po prozorima.budenje iz anestezije je super proslo u odnosu na to sto su nam rekli kako moze biti.kazu da se mogu bacati jer budu bijesni,plakati i tako ali to traja nekih sat vremena.moja je samo mirno lezala i plakala 10 min i onda se smirila ali je nastavila lezati.ja sam mislila da ce zaspati ali nije.malo joj je isla krv kroz nos ali nnista pretjerano.povracala nije stp je isto moguce jer oni neznaju pljuvati pa gutaju tu krvkoja im onda izazove mucnine.ja sam prespavala noc s njom i drugo jutro smo isli doma.jedino sto je ruzno zs vidjeti ali to je normalno je svoje dijete kad gs dovedu a ono jos napol spava i izgleda mlitavo u nikakvo jer jos je pod utjecajem anestezije.
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 23:14   #219
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
mi smo se operirali prije mjesec dana ali u klaicevoj.moja je tada imala dvije godine i dva mjeseca.sve je super proslo.nista ju nije bolilo.ponasala se normalno.jela drugi dan sve(prvi dan u bolnici imaju posebno)a dalje mogu normalno.moja je inace jako ziva pa sam mislila kako ce taj dan od anestezije biti umorna i pospana a ono sipak.nakon dva sata je picila po sobi i penjala se po prozorima.budenje iz anestezije je super proslo u odnosu na to sto su nam rekli kako moze biti.kazu da se mogu bacati jer budu bijesni,plakati i tako ali to traja nekih sat vremena.moja je samo mirno lezala i plakala 10 min i onda se smirila ali je nastavila lezati.ja sam mislila da ce zaspati ali nije.malo joj je isla krv kroz nos ali nnista pretjerano.povracala nije stp je isto moguce jer oni neznaju pljuvati pa gutaju tu krvkoja im onda izazove mucnine.ja sam prespavala noc s njom i drugo jutro smo isli doma.jedino sto je ruzno zs vidjeti ali to je normalno je svoje dijete kad gs dovedu a ono jos napol spava i izgleda mlitavo u nikakvo jer jos je pod utjecajem anestezije.
ajme...tvoja je bila još manja...mišica mala...
nama je ORL u Merkuru rekao da je zahvat ujutro i da popodne ide doma, da se ne ostaje preko noći...

a jel joj nakon operacije lakse?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 22:15   #220
moja je imala 17 mjeseci. nismo spavali ni jednu noć u bolnici, sve je super prošlo. nakon buđenja iz anestezije je plakala 10-tak minuta i onda je opet zaspala na nekih sat i po. poslije je odmah tražila jesti i piti i nakon otprilike 3 sata nakon operacije je već jela puding i blitvu. operirana je bila u 10 ujutro, u 15 je već trčala po sobi. u 17 su nas pustili doma i drugi dan ko da niš nije bilo!
hrabrica moje mala
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.