Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 11:10   #6501
Quote:
Krustyy kaže: Pogledaj post
Inače nisam ljubitelj čitanja,ali evo sada imam slobodnog vremena pa sam htio dignuti neku knjigu. Ako mi može netko preporučiti nekakvu knjigu triler,psihološki triler,drama,krimić...također htio bih nešto od ruskih pisaca,ne mora biti u ovom stilu ali nešto o čemu se da razmišljati nakon što se pročita knjiga...eto to je to
Uzmi bilo što od Akunjina.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 11:22   #6502
@Krustty

Potpisujem Dlapekicu. Mozda pocet sa Azazelom i Levijatanom. Ma u biti bilo šta od njega
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 11:57   #6503
Joe Abercrombie: "The First Law" (trilogija)

Nakon pročitane prve knjige mogu reći da se radi o zabavnom i protočnom štivu. Ništa originalno, bez pretjerane dubine, ali zasad dovoljno zanimljivo da nijednom nisam poželio odustati (za razliku od Georgea R. R. Martina). Karakterizacija nije na razini Martinove, no s druge strane Abercrombie ne dosađuje sa suvišnim detaljima i razvlačenjem priče u kojekakvim (nepotrebnim) smjerovima. Vidjet ćemo kako će se to dalje razvijati.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 15:42   #6504
Marek Krajewski,
Kraj svijeta u Breslauu

Solidan krimić s pomalo nategnutom uokvireniom kompozicijom. Neki dijelovi su suvišni ili pretrpani, ali u cjelini sjajna atmosfera i po svemu neobično interesantan glavni junak.
Svidio mi se i gastronomski moment.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 17:26   #6505
Harold A. Covington: Vindictus

Nastavak priče o obitelji Redmond, ali ovaj put u XVII stoljeću, tijekom građanskog rata u Engleskoj. Denzil Redmond, prihvaća amnestiju Cromwelovaca i vraća se kući zajedno s mlađim bratom, ali kući više ništa nije kao prije. No Denzil ne misli odustati i za njega rat nije gotov, a pogotovo se želi opsvetiti susjedima koji su profitirali na njihovoj nesreći, a k tome je jedna od njih i njegova bivša cura, no ne ću vam kvariti čitanje
Posebno su zanimljivi djelovi romana koji se događaju u tadašnjoj Irskoj, iako treba i dobar želudac za njih....
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:04   #6506
@Dlapek
@Cahit

Jesu li Akunjinova djela jednome od ovakvih navedenih stilova ili?...Može slobodno još nešto pa ću odabrati konačno..
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 09:33   #6507
thomas hardy - tessa iz porodice d'urberville

roman o jednostavnoj ali lijepoj seljanki čiji roditelji saznaju kako navodno potjeću od izumrle engleske obitelji velikaša. to je zapravo pokretač događaja koji će otežati tessi život. šalju djevojku ženi istog prezimena kako bi joj služila, a potajno se nadaju kako će joj ta žena pomoći naći bogatog muža. nakon što tessa bude iskorištena, vraća se trudna roditeljima. financijsko stanje obitelji je teško jer je otac bolestan, pa tessa odlazi na farmu kako bi bila mljekarica. ponovo susreće mladog angela te se zaljubljuju i odluče vjenčati. on odlazi u brazil i tessa je ponovo sama...

iako sam pročitala recenziju, te kako knjiga završava, na internetu, i dalje sam znatiželjna i zaintrigirana. pravi engleski roman, vraća me u prošlost, gdje su opisi toliko dobri da se osjećam kao da sam tamo...ili kao da gledam film. presavršeno!
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:22   #6508
Quote:
Krustyy kaže: Pogledaj post
@Dlapek
@Cahit

Jesu li Akunjinova djela jednome od ovakvih navedenih stilova ili?...Može slobodno još nešto pa ću odabrati konačno..
Pa ako smo ti ga preporučili za pretpostaviti je da ispunjava zahtjeve koje si navela.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:39   #6509
Lois McMaster Bujold: "The Sharing Knife: Horizon" - posljednja knjiga iz kvadrologije. Premda mi je svaka naredna knjiga bila za nijansu bolja i napetija od prethodne, serijal mogu ocijeniti tek prolaznom ocjenom. Sve u svemu, nije to loše, Bujoldica je osmislila jedan zanimljiv svijet, groundmagic i sve oko toga je fino objašnjeno, ali meni u svemu tome fali malo epičnosti. Nažalost, mislim da se moja i Bujoldicina promišljanja oko smjera kojim bi se serijal trebao kretati nisu poklopila. Mislim, i dalje bih serijal preporučio fanovima fantasyja, ali moglo je to po meni i puno, puno bolje.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 13:26   #6510
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
thomas hardy - tessa iz porodice d'urberville

roman o jednostavnoj ali lijepoj seljanki čiji roditelji saznaju kako navodno potjeću od izumrle engleske obitelji velikaša. to je zapravo pokretač događaja koji će otežati tessi život. šalju djevojku ženi istog prezimena kako bi joj služila, a potajno se nadaju kako će joj ta žena pomoći naći bogatog muža. nakon što tessa bude iskorištena, vraća se trudna roditeljima. financijsko stanje obitelji je teško jer je otac bolestan, pa tessa odlazi na farmu kako bi bila mljekarica. ponovo susreće mladog angela te se zaljubljuju i odluče vjenčati. on odlazi u brazil i tessa je ponovo sama...

iako sam pročitala recenziju, te kako knjiga završava, na internetu, i dalje sam znatiželjna i zaintrigirana. pravi engleski roman, vraća me u prošlost, gdje su opisi toliko dobri da se osjećam kao da sam tamo...ili kao da gledam film. presavršeno!
O da, divna knjiga.
Kad ju završiš potraži i film od Polanskog.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 14:17   #6511
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Pa ako smo ti ga preporučili za pretpostaviti je da ispunjava zahtjeve koje si navela.
Naveo*; A pitao sam zato što sam napisao da može nešto od ruskih pisaca nevezano za ove stilove koje sam naveo.
Uglavnom,digao sam "Levijatan" i evo na 30-oj sam strani; sviđa mi se zasad
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 15:34   #6512
Martha Wells: The Fall of Ile-Rien Trilogy (The Wizard Hunters, The Ships of Air, The Gate of Gods)

I tako, Martha Wells. Ono što mi se kod nje sviđa je što piše ono što želi, bez previše truda da slijedi ili, što je danas jako in, krši fantasy postulate. Rezultat je uvijek zanimljiv, bio više (The Death of Necromancer) ili manje (The Element of Fire) mi dopadljiv.

Pad Ille-Riena započinjemo u bombardiranoj Vienni, pandanu Pariza u cca 20. stoljeću. Neprijatelji su misteriozni, neuhvatljivi i nepobjedivi Gardier, koji se služe oblikom magije koji niti najbolji Ille-Rienovski čarobnjaci ne mogu skužiti. Onda naša suicidalna junakinja Tremaine upoznaje naše "barbarske" junake Illiasa i Gilieada, koji pripadaju pomorskom narodu koji nosi šarenu odjeću i mrzi bilo kakav oblik magije, uzdajući se u zaštitu svojih božanstava...

Knjige se više oslanjaju na akciju nego na likove, uz puno filozofiranja oko prirode magije i što-ako scenarija. Prvu knjigu sam slistila u jednoj noći, na veliku žalost svih koji su imali sa mnom posla sljedeći dan Druga i treća knjiga imaju sporiji tempo, usudila bih se reći na momente dosadan Potencijal nekih likova po meni je ostao neiskorišten, kraj gotovo pa antiklimaktičan.

No, sve u svemu, velika preporuka. Bez obzira na mane, ova trilogija ide među moje omiljene knjige i sigurno ću je ponovno pročitati u penziji :klap:
Felidae is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 17:33   #6513
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
O da, divna knjiga.
Kad ju završiš potraži i film od Polanskog.
naravno, možda i seriju ako ju uspijem naći.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:05   #6514
Ursula Le Guin - Ljudi bez ičega (The Dispossesed)

Quote:
Daroviti fizičar Shevek, čija teorija simultanosti će omogućiti trenutnu komunikaciju te time revolucionirati međuzvjezdanu civilizaciju, živi na polupustinjskom planetu Anarresu, u siromašnom anarhističkom društvu bez vlade i bez privatnog vlasništva. No i to društvo slobodnih pojedinaca ima svojih mana, a Sheveku najviše smeta izoliranost. Njegovo otkriće ništa ne znači na jednom planetu-komuni. Ipak, uspijeva mu svoje radove objaviti na bogatijem susjednom planetu Urrasu, s kojeg su jednom u prošlosti i došli preci današnjih stanovnika Anarresa. Stigavši na Urras, na kojem vladaju potpuno drukčiji, za njega strani i neprihvatljivi društveni odnosi, fizičar biva uvučen u opasnu političku igru. Njegova želja da ljudima pruži veliko otkriće zaustavljena je strahom da bi ono moglo pasti u pogrešne ruke nemoralnih bogataša i vlastodržaca…
Još jedno SF remek-djelo iz pera le Guinice. Impresivno je koliko emocija može biti u jednom SFu. Nakon seciranja uloge spola u Lijevoj Ruci Tame, ovdje su na red došla društvena uređenja, između ostalog i anarhija

Inače, knjiga je u nas ranije bila prevođena kao Čovjek praznih šaka
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 00:49   #6515
Pročitao Levijatan...odlična,dajte još Dlapek?
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 07:46   #6516
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ursula Le Guin - Ljudi bez ičega (The Dispossesed)



Još jedno SF remek-djelo iz pera le Guinice. Impresivno je koliko emocija može biti u jednom SFu. Nakon seciranja uloge spola u Lijevoj Ruci Tame, ovdje su na red došla društvena uređenja, između ostalog i anarhija

Inače, knjiga je u nas ranije bila prevođena kao Čovjek praznih šaka
jedna od najboljih "SF" knjiga ikada

nego procitao sam sad onog Perka i "1000 dana proljeća" ima dobrih trenutaka ali sam ocekivao vise. to bi trebao biti putopis ili?

e da. i konstantno spominjanje onog Salkovica kao vrhunskog pisca i putopisca pa jebemti uzora
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 15:58   #6517
Quote:
Krustyy kaže: Pogledaj post
Naveo*; A pitao sam zato što sam napisao da može nešto od ruskih pisaca nevezano za ove stilove koje sam naveo.
Uglavnom,digao sam "Levijatan" i evo na 30-oj sam strani; sviđa mi se zasad
Drago mi je da ti se sviđa, iako su ostali romani dinamičniji pa će ti se još više sviđati.

Azazel
Dekorater
Ahilova smrt
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 22:21   #6518
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ti se sviđa, iako su ostali romani dinamičniji pa će ti se još više sviđati.

Azazel
Dekorater
Ahilova smrt
Hvala,idući je onda Azazel na rasporedu; ali evo prije nego što krenem s njim posudio sam od Jorge Bucay-a 20 koraka naprijed
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 18:03   #6519
Nedavno sam pročitao dvije knjige zvane "Tajna za mlade" i "Moć". Autor prve knjige zove se Paul Harrington, a drugu je napisala spisateljica Rhonda Byrne. Tematike knjiga su iste odnosno čak i isti brand knjiga zvan "The Secret". Knjige govore o tome kako urediti život, ali nisu knjige ono tipa: "Kupi me i imat češ milijardu dolara u gotovini poslije mog čitanja", to ne. Govore o tome zašto čovjek u nekim poljima svoga života ne može napredovat odnosno što fali tu da bi se uspjelo. Govore o tome zašto nekolicina ljudi jednostavno može izgraditi odlične poslovne karijere, odlične odnose s drugima, ljubavnu vezu i što fali kao glavni pokretač svega toga. Meni su se knjige potpuno svidjele i svakako ih preporučujem i najvećem pesimistu u pogledu takvih knjiga.

P.S. Također još jedna odlična spisateljica Louise Hay koja također ima slične tematike i snimljeni dokumentarac na jednu od svojih najprodavanijih knjiga, pa ako nekoga zanima, evo ga: Louise Hay - Ti možeš izliječiti svoj život

P.S.S. Ovo nije bio neki post za predstavljanje, ali da novi sam ovdje i inače baš ne čitam puno odnosno jako rijetko. Više volim video materijale snimljene na sadržaj same knjige, ali ako me se dokumentarac dojmio, odem pogledat i poneku knjigu od istoga. Svakako ovim navedenima gore dajte šansu...
ĐES-Man Đii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:57   #6520
Lois McMaster Bujold: "The Curse of Chalion" - e ovo je već puno bolji fantasy roman od "The Sharing Knife" serijala. Dinamičniji, napetiji, zabavniji. Cazaril je zapravo Miles Vorkosigan prebačen u fantasy setting i to uopće nije loše. Ne mogu knjigu usporediti s modernim velikanima žanra poput Martina, Abercrombieja i dr., ali se radi o jednoj zabavnoj knjizi za koju vam sigurno neće biti žao što ste je pročitali. Odmah krećem sa svojevrsnim nastavkom, "Paladin of Souls".
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.