Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2014., 15:08   #1
Internet - zakonsko pravo

Danas su mediji izvjestili da će od 1.siječnja 2014. internet biti zakonsko pravo svakog građanina RH, čime se svrstavamo u skupinu Španjolske i Finske koje su jedine na svijetu tako nešto unjele u zakon.
Iako mi se čini da se to radi da bi se napredovalo na raznoraznim tablicama konkurentnosti, ovaj potez je hvalevrijedan.

Ono što mene interesira je na koji način će mali čovjek moći ostvariti to pravo? Naime, u selu gdje posjedujem vikendicu ne postoji signal za zvanje i slanje poruka, a kamoli da se može pristupiti internetu brzinom od 1 Mbps koja će navodno biti zajamčena. Uvođenje telefona je također nemoguće (čitaj neisplativo HT-u)
Vjerujem da nisam izolirani primjer, barem kad pogledam mapu pokrivenosti signalom u RH.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:18   #2
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Danas su mediji izvjestili da će od 1.siječnja 2014. internet biti zakonsko pravo svakog građanina RH, čime se svrstavamo u skupinu Španjolske i Finske koje su jedine na svijetu tako nešto unjele u zakon.
Iako mi se čini da se to radi da bi se napredovalo na raznoraznim tablicama konkurentnosti, ovaj potez je hvalevrijedan.

Ono što mene interesira je na koji način će mali čovjek moći ostvariti to pravo? Naime, u selu gdje posjedujem vikendicu ne postoji signal za zvanje i slanje poruka, a kamoli da se može pristupiti internetu brzinom od 1 Mbps koja će navodno biti zajamčena. Uvođenje telefona je također nemoguće (čitaj neisplativo HT-u)
Vjerujem da nisam izolirani primjer, barem kad pogledam mapu pokrivenosti signalom u RH.
Valjda si mislio/la od 01.01.2015.

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 16:45   #3
jel mi ovo mozete malo pojasniti? onak za plavuse
citam i nisam sigurna dal sam dobro shvatila... hvala
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:05   #4
Jednostavno :-)

Kupis internet i brzina ne smije biti manja od 1Mbps :-)

Takoder da se nalazis na Jabuci i zelis kupiti internet operater ti to mora omoguciti (bas me zanima kako ce to biti izvedeno, iako znam da je vecina otoka znacajno pokrivena internetom).
FilipH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:38   #5
Otoci su ,mogu slobodno reći, fenomenalno pokriveni s obzirom na svoj izolirani položaj, barem prema karti pokrivenosti signalom.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 20:28   #6
hoce mi internet biti brzi? imam najsporiju brzinu... tj. ne placam dodatno brzinu ili vec imam tu brzinu?
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 05:05   #7
koliko ti je sad brzina
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.