Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2003., 20:02   #1
Mokraća neobične boje

Zadnjih nekoliko dana primjetila sam da mi je urin svijetlo zelene(neonske) boje. Dali to ukazuje na neku bolest?Ništa me ne boli i super se osjecam. Već 13 god sam vegeterijanka, redovno viježbam, živim zdravo i nikad me ništa nije bolilo. Prije 4 tjedna počela sam uzimati Roaccutane( Vitamin A) za akne. Mislite da je se boja mog urina promjenila zbog ovih tableta?
Dali ste imali sličnih iskustava?
Dali bi trebala bit zabrinuta
__________________
"When you really want something, all the Universe conspires to help you achieve it"
tikvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2003., 22:45   #2
ne znam ništa o urinu zelene boje ali znam ponešto o Roaccutanu. osim što je iznimno opasan i bolje ga je ne uzimati, prepun je ovakvih i još gorih nus pojava kad ti počne sluznica krvariti ovo što ti se sad događa će ti biti ništa....pretpostavljam da to uzimaš pod strogom lječničkom kontrolom jer ne mogu ni zamisliti da je drugačije. u tom slučaju ti je liječnik trebao sve objasniti i upozoriti te da mu se obratiš na svaki čudnu promjenu i u bilo koje vrijeme....
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 18:57   #3
Re: urin zelene boje

Quote:
tikvica kaže:
Zadnjih nekoliko dana primjetila sam da mi je urin svijetlo zelene(neonske) boje. Dali to ukazuje na neku bolest?Ništa me ne boli i super se osjecam. Već 13 god sam vegeterijanka, redovno viježbam, živim zdravo i nikad me ništa nije bolilo. Prije 4 tjedna počela sam uzimati Roaccutane( Vitamin A) za akne. Mislite da je se boja mog urina promjenila zbog ovih tableta?
Dali ste imali sličnih iskustava?
Dali bi trebala bit zabrinuta
Bolje bi ti bilo da pojedeš jednu masnu šniclu nego da se šopaš tim kemijskim sranjima za akne
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 23:41   #4
he he he

Znala sam....

a očekivala sam ovakve komentare, ali ne ma veze.
BDW bila sam kod Doktora sve je uredu sa mnom. Urin je beck to normal colour a roaccutane čine čuda sa mojim tenom.


__________________
"When you really want something, all the Universe conspires to help you achieve it"
tikvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 13:08   #5
Mokraća čudne boje

Jutros kad sam se probudio otišao sam na wc i kada sam mokrio bio sam nemalo iznenađen. Naime mokraća mi je bila fluorescentne žute boje...nisam mogao vjerovati svojim očima? Dali se to još netkom dogodilo?
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 13:17   #6
Quote:
Moyzan kaže: Pogledaj post
Jutros kad sam se probudio otišao sam na wc i kada sam mokrio bio sam nemalo iznenađen. Naime mokraća mi je bila fluorescentne žute boje...nisam mogao vjerovati svojim očima? Dali se to još netkom dogodilo?
Je kad sam pila neke koktele iste takve boje
Što si jučer pio i jeo?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 16:07   #7
e sada znaš kako su bili te boje...taj što je pravio koktele je imao problem kao i ja, hehe
Ma sinoć sam popio puno Jagera, jer je bio Jagerparty, ali prije sam znao popiti i više, pa mi se to nije dogodilo...
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:11   #8
ako ti nakon dan-dva mokraća se vrati na normalnu boju onda si vjerojatno popio neko bojilo i ništa više,inače jel miris promjenjen? ako boja ostane i nakon 2 dana idi doktoru da napraviš toksikološku i standardnu analizu urina,vjerojatno i krvi?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 00:04   #9
ja pijem plibex (nemam para da si kupim nesta bez farbice) pa mi je urin k'o mr proper lemon.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 15:05   #10
E pa meni se to znalo događati kad se napijem,i onda cijelu noć spavam a uuužasno sam žedna,pa kad se probudim,uvijek mi je mokraća bila fluorescentno žuta.I ako preko dana popijem puno cedevite zna se dogoditi isto to,sljedeće jutro.
starr* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 02:45   #11
ovako, neki dan jesam sam ciklu..i isti taj dan mi je urin bio roze boje..i dan kasnije..i danas je subota a meni i dlaje roze-smeđe boje iako sma ciklu samo u pon jela..netko imao slične probleme? da ipak odem doktoru?
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 14:39   #12
Quote:
Balkanka kaže: Pogledaj post
ovako, neki dan jesam sam ciklu..i isti taj dan mi je urin bio roze boje..i dan kasnije..i danas je subota a meni i dlaje roze-smeđe boje iako sma ciklu samo u pon jela..netko imao slične probleme? da ipak odem doktoru?
Hm, trebalo je to već izaći. Zaudara li ti mokraća intenzivno, imaš li kakve tegobe pri mokrenju? Pij puno obične vode i to po sistemu čim se popiškiš odmah popij čašu vode i tako jedan cijeli dan. Ako mokraća i dalje bude tamne boje, odi kod dr, vjerojatno imaš neku upalu mjehura. Osim toga, možeš u apoteci kupiti indikatore za mokraću koji ti, među ostalim, mogu ukazati na prisutnost krvi u mokraći kroz povišenu razinu eritrocita i leukocita. Dobra stvar za imati kod kuće, iako košta kojih stotinjak kuna.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 20:57   #13
ja tu i tamo imam cikla-epizode, tako sam prije par mjeseci u jednom danu popila...pa valjda cijelu bocu od litre (cikla-party za lagano ortoreksicnu jezebel). urin mi je bio crvenkast sigurno 4-5 dana, malo sam se bila zabrinula, ali bas mi se u to vrijeme potrefilo da bih trebala ici raditi urinokulturu (ne, nisam isla zbog cikle ) i nalaz je glasio: sve kulture ostale sterilne. dakle, ju-huuuuuu! valjda to kod nekih ljudi ide sporije, kad cikla ima dosta pigmenta, vidi samo koliko boje ostane ako samo kap stavis u casu prozirne tekucine, zato se i koristi u prehrambenoj industriji...mozda si malo vise popila. bubrezi su mi zdravi, i na uzv i na ct-u, samo su malo usporeni, ali nista patoloski. eto. 99,9% sam sigurna da nemas razloga za brigu.

Betacyanin is commercially used as a natural food dye. It can cause beeturia (red urine and faeces) in some people who are unable to break it down. (izvor: wiki wikiiiiiiii )
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 21:13   #14
nisam jos cula za ovo, al' morebit da ti fali zeljeza.

Beeturia — Beeturia refers to the presence of red urine after the ingestion of beets. It occurs in approximately 14 percent of people and is due to the excretion of the reddish pigment betalaine (betanin) [3,4]. Although it is an uncommon finding with beet ingestion, red urine predictably occurs with the intravenous administration of betalaine. Thus, increased intestinal absorption appears to be the primary abnormality in affected subjects [3,5]. Furthermore, beeturia does not occur in patients with an ileostomy suggesting that the site of absorption is the colon [3].

Betalaine, a redox indicator, is protected by reducing agents, such as oxalate, and decolorized by ferric ions, hydrochloric acid, and colonic bacteria [3,6]. These observations help to explain the settings in which beeturia is more likely to occur.
Iron deficiency which, if corrected, eliminates the beeturia [3,5]. (See "Causes and diagnosis of anemia due to iron deficiency", section on Beeturia).
Achlorhydria due to pernicious anemia [4].
Concurrent ingestion of oxalate-containing foods (spinach, rhubarb, oysters) which can induce beeturia in subjects without previous beeturia.

(http://patients.uptodate.com/topic.a...glom_dis/22173) - nije neki link, al' ajd'...
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 00:49   #15
Angry Bijela mokraća???

Ovako dakle:
Na početku mokrenja mi je sve normalno ali pri završetku mokraća postaje svjetlija i kao da su u njoj neka bijela zrnca koje ostavljaju fleku na boxericama. Ne osjećam nikakvu bol niti neugodu. Osim toga,jedina značajka koju bih mogao navesti koji bih mogao navesti je osjećaj nepotpunog pražnjenja mjehura,ali ne pojavljuje se uvijek (oko 2 puta mjesecno) i ubrzo nestane. Ovo traje već par tjedana i prilično sam zabrinut,ali mi je neugodno ići doktoru - iako znam da bih trebao. Sluti li netko o čemu se radi i kako da kako da to prestane?
ballbreaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 03:33   #16
Može biti sperma, npr..nebi rekla da je neki veći bed, obzirom na dobro opeće stanje..
Napravi urin biok, možeš i u nekom priv lab ako ti je bed od doktora, izmjeri tlak...nebi ti loše bilo pogledat i prostatu..just in case..i to radi ovog osjećaja nepotpunog pražnjenja..neznam kolko imaš godina..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 13:36   #17
Hm, može biti sperma, ali može biti da imaš pijesak, a onda je moguće i kamen, u bubrezima. Odi na UZV bubrega.

Dramj po pivi i vodi da što više izmokravaš.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 13:56   #18
Quote:
početnik do srži kaže: Pogledaj post
Može biti sperma, npr..nebi rekla da je neki veći bed, obzirom na dobro opeće stanje..
Napravi urin biok, možeš i u nekom priv lab ako ti je bed od doktora, izmjeri tlak...nebi ti loše bilo pogledat i prostatu..just in case..i to radi ovog osjećaja nepotpunog pražnjenja..neznam kolko imaš godina..
imam 18god.
Može biti sperma??? Nisam znao da je to moguće....
kaj se tiče osjećaja nepotpunog pražnjenja to je rijetko kad prisutno i nakon 2 minute prestane tako da mi i nije neki problem
ballbreaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 17:42   #19
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Hm, može biti sperma, ali može biti da imaš pijesak, a onda je moguće i kamen, u bubrezima. Odi na UZV bubrega.

Dramj po pivi i vodi da što više izmokravaš
.
ma da je kamenje, prije bi imao krvi, i bolove u leđima..al nije loše napravit urin biokemijski, i za to..kamenje na UZV moreš vidit, a i nemoraš..

Al ovo boldano je najveća od svih istina, al mi niko ne vjeruje!
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 18:27   #20
Prođi taj pijesak pod prstima. Ako je imalo hrapavo - UZV bubrega, hitno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.