Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2013., 15:23   #1
Kontaktne leće II [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

Moderatorska uputa

Sve postove koji se odnose na proces naručivanja kontaktnih leća preko interneta, carinjenje istih, plaćanje PDV-a i carine, njihovu dostavu putem pošte ili kurirskih službi, usporedbu različitih stranica s kojih je moguće naručiti kontaktne leće itd. šaljite isključivo na temu Kupovina kontaktnih leća na internetu. Tema se nalazi na pdf-u Internet, ppdf Kupovanje na internetu.

Molimo vas da na ovoj temi ne pišete ništa što ima veze s naručivanjem kontaktnih leća preko interneta!

Također, skrećemo vam pozornost da oglase vezane za prodaju kontaktnih leća koje niste koristili stavljate na pdf Mali oglasi jer je na pdf-u Zdravlje zabranjena bilo kakva prodaja i razmjena.

S obzirom da je prvi dio teme dosegao limit od 10 000 upisa, otvara se drugi dio teme. Prvi dio teme možete pronaći ovdje.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

Moderatori pdf-a Zdravlje
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 01:51   #2
Ima jedno pitanje.
Dakle tekućina za leće od 400 ml mi je bila blizu električne grijalice i jedan dio plastike, tj onaj gornji dio blizu čepa, mi se izbočio nekako od topline i plastika je smekšala.... Imam još dosta tekućine, malo više od pola, tako da mi ne curi tekućina, ali mene zanima smijem li ja tu cijelu tekućinu koja mi je ostala presuti u običnu plastičnu bocu od vode? Jer sada ne mogu nikako bocu ostavit negdje u torbi ili koferu, jer će se izlit ://

Mislim da ovo nije bas pametna ideja, ali ostalo mi je dosta tekućine...pa eto što vi mislite? :/
Zara04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 11:39   #3
Ja je ne bi koristila.
Toplina nikako nije mogla biti dobra za tekućinu koja je unutra, ne znam što piše na tekućini, na kojoj temp. je triba držati... ali takve stvari nikada nije dobro držati u toplini i na suncu..
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 19:47   #4
Obisao sam danas oko 5. radnji sto ljekarni sto ocnih optika i nisam pronasao kutijicu za lece kao ona dva bazencica, nego sam naso kao sto sam i u proslom postu poslao sliku i to mi je dala za djabe u TC start kit-u tekucine i kutijicu i rekla mi je da je to i namjenjeno za polutvrde lece i daje bolje nego ta dva bazencica pa sad... probat cu sutra u jos jednoj optici pogledat gdje jos nisam pogledao
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 23:37   #5
Quote:
deklok kaže: Pogledaj post
Obisao sam danas oko 5. radnji sto ljekarni sto ocnih optika i nisam pronasao kutijicu za lece kao ona dva bazencica, nego sam naso kao sto sam i u proslom postu poslao sliku i to mi je dala za djabe u TC start kit-u tekucine i kutijicu i rekla mi je da je to i namjenjeno za polutvrde lece i daje bolje nego ta dva bazencica pa sad... probat cu sutra u jos jednoj optici pogledat gdje jos nisam pogledao
Ne znam jesi li vidio u prošloj temi. Ja sam prije 2, možda 3 mjeseca kupila kutijicu, onu najobičniju , sa dva 'bazena', cca 20 nešto sitno kuna.
Dakle Optika Anda, nadam se da imaš nekog poznatog u st ili okolici http://optika-anda.com/pocetna/poslovnice/

Isto tako, tad san beznadno tražila di se u Hr mogu kupit kutijice i našla sam u Monokl: http://www.monokl.hr/dodaci-i-pribor...utije-za-lece/ on je u Zg i okolici.
Nadam se da sam ti pomogla.
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 12:56   #6
@Dread
Hvala ti za kutijice, optike Anda nema u Osijeku, pogledat cu danas u Ghetaldusu ako nema onda cu vidjet sa ovima iz Monokla ako hoce poslat za Os...

Zadnje uređivanje deklok : 17.12.2013. at 13:52.
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 13:11   #7
Deklok, ako ti ne uspije mogu ti ja pogledat u optikama anda pa ako nađem uplatiš mi cijenu na moj račun ili tako nešto pa ti pošaljem poštom javi na PP ako bude trebalo pa se sve dogovorimo
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 20:25   #8
@Dread
Hvala ti na pomoci... Evo naso sam za 20kn u Ghetaldusu, posto nemam vremena narucivat sa ebay-a ali sad sta je tuje...
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 09:29   #9
TIh kutijica imaš u optici poliklinike Opto centar u ZG, šalju poštom. Mislim da je cijena kutijice 30kn. Imaju i Avizor otopine o kojima je u zadnje vrijeme pisano. Za detalje ih malo googlaj, da ne ispadne neka reklama. Mene je iznenadilo što su mi kod njih nove RGP leće stigle u takvoj novoj kutijici, i to u otopini, a preko svog oftalmologa sam leće dobivao u nekakvom generičkom plastičnom pakiranju.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 18:06   #10
jel ima netko iskustva s opti free replenish otopinom?
mare0809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 16:07   #11
Jel ima tko iskustva s Biofinity lećama za produljeno nošenje, tj 30 dana nošenja bez skidanja leće?
Moje prve leće bile su Pure Vision toric, i nisu mi odgovarale, pa sam išla kod drugog okuliste na pregled koji je puno iskusniji i svi ga hvale, i on mi je preporučio Biofinity leće koje upravo imam na sebi i jako su ugodne za nositi...
Naime, mene je strah jel se može nešto dogoditi ako ih ne skinem 30 dana, jer doktor veli da se baš ništa ne može dogoditi, nego ih samo bacim nakon mjesec dana nošenja....
Jel ih tko koristi trenutno?

Uz njih koristim i Optive kapi za oči i zasad nemam problema....
kate00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 03:08   #12
Pozdrav svima

Nosim vec dosta vremena naocale i sa njima mi je O.K. Nisam nikada nosio lece i zapravo sam sve obavljao bez problema sa naocalama. Od sporta, koncerata i svega ostalog.

Za par tjedana idem na jednu vodenu aktivnost i trebaju mi lece.

Proucio sam sve vezano za lece i definitvno mi trebaju dnevne. Ja cu lecu staviti u oko taj dan i mozda danas sutra kad me pukne ili bas mi treba. Nikako ne zelim dvo tjedne, mjesecne, polutvrde ili neke druge.

Otisao sam danas u optiku i doznao da me taj sport od 30 komada kosta 650kn. To mi je suluda cifra. Imam astigmatizam i dva kompleta sa razlicitom dioptriom su 450kn. Na to bi jos i nekako pristao da mi nisu rekli da je pregled dodatnih 200kn.

Nisam skrt za zdravlje i oci, ali ovo mi je nekako debelo previse od cifre koju sam voljan dati za nesto sto cu najvjerojatnije staviti 1. u godini u oci, a mozda mi ostatak od 29 parova propadne u ladici.

U koju optiku u Zagrebu da odem i to obavim jeftinije? Preporuka optike gdje mi mogu napraviti pregled, pokazati kak da to turnem u oko i prodati lece.

Hvala svima!
mlacom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 06:18   #13
Kakve onda ima veze da moraju biti dnevne ako ćeš ih jednom koristiti? Uzmeš npr. Acuvue Oasys (dvotjedne) za cca 150 kn/3 para - nakon skidanja ih baciš/sačuvaš za još koje nošenje, a i imaš još 2 para za neke druge prilike, rok trajanja im je ionako oko 3 godine.
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 10:22   #14
Pozz, nosim leće Acuvue Oasys čiji je BC 8.4 i promjer 14, pa bih htio isprobati Air Optix Aqua čiji je BC 8.6 i promjer 14.2 pa me zanima hoce li me oči žuljati ako je BC veći od onog od kojega sam navikao i koji mi ne smeta, imate li iskustva sa Air Optix lećama?
Koristite li ikakvu kapi ako su vam oči isušene i imate li kakve za preporuku?
Psycho Mantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 13:39   #15
Quote:
Psycho Mantis kaže: Pogledaj post
Pozz, nosim leće Acuvue Oasys čiji je BC 8.4 i promjer 14, pa bih htio isprobati Air Optix Aqua čiji je BC 8.6 i promjer 14.2 pa me zanima hoce li me oči žuljati ako je BC veći od onog od kojega sam navikao i koji mi ne smeta, imate li iskustva sa Air Optix lećama?
Koristite li ikakvu kapi ako su vam oči isušene i imate li kakve za preporuku?
ja koristim Vizol s kapi
mare0809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 17:29   #16
Thumbs up

Quote:
mlacom kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Nosim vec dosta vremena naocale i sa njima mi je O.K. Nisam nikada nosio lece i zapravo sam sve obavljao bez problema sa naocalama. Od sporta, koncerata i svega ostalog.

Za par tjedana idem na jednu vodenu aktivnost i trebaju mi lece.

Proucio sam sve vezano za lece i definitvno mi trebaju dnevne. Ja cu lecu staviti u oko taj dan i mozda danas sutra kad me pukne ili bas mi treba. Nikako ne zelim dvo tjedne, mjesecne, polutvrde ili neke druge.

Otisao sam danas u optiku i doznao da me taj sport od 30 komada kosta 650kn. To mi je suluda cifra. Imam astigmatizam i dva kompleta sa razlicitom dioptriom su 450kn. Na to bi jos i nekako pristao da mi nisu rekli da je pregled dodatnih 200kn.

Nisam skrt za zdravlje i oci, ali ovo mi je nekako debelo previse od cifre koju sam voljan dati za nesto sto cu najvjerojatnije staviti 1. u godini u oci, a mozda mi ostatak od 29 parova propadne u ladici.

U koju optiku u Zagrebu da odem i to obavim jeftinije? Preporuka optike gdje mi mogu napraviti pregled, pokazati kak da to turnem u oko i prodati lece.

Hvala svima!
Pozdrav,

tu ti je popis optika u Zagrebu, preporučam raspitaj se o mogućnostima:
http://kontaktne-lece.net/optika-lece/prodaja/zagreb.

definitivno ti je za ovo što si napisao jednodnevna leća najbolji izbor, što zbog povremenog korištenja, što zbog higijene, jer se ne preporuča plivanje s lećama dužeg trajanja. A vjerovatno će ti se svidjeti za ljeto, npr za sunčane koristiti ponekad leće.
Zato je i zgodna ta mogućnost zamjene, malo leće, malo naočale, kako ti i kada odgovara
__________________
kontaktne-lece.net is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 17:32   #17
Quote:
Psycho Mantis kaže: Pogledaj post
Pozz, nosim leće Acuvue Oasys čiji je BC 8.4 i promjer 14, pa bih htio isprobati Air Optix Aqua čiji je BC 8.6 i promjer 14.2 pa me zanima hoce li me oči žuljati ako je BC veći od onog od kojega sam navikao i koji mi ne smeta, imate li iskustva sa Air Optix lećama?
Koristite li ikakvu kapi ako su vam oči isušene i imate li kakve za preporuku?
Kod leća je bitan omjer dijametra i bazne zakrivljenosti. Nije samo bazna zakrivljenost jedina mjera. Vjerojatno će ti odgovarati, ali trebaš otići na kontrolu u optiku ili gdje si već bio i tamo probati. Općenito ako nosiš leće, poželjno je bar jednom godišnje otići na kontrolu kod oftalmologa ili optometriste.
__________________
kontaktne-lece.net is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 16:30   #18
Jel je moguće da mi se jedan dio leće sam od sebe otkine?
mare0809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 16:52   #19
Pa moguće je. Ili ti se oštetila leća od nokta ili je neka greška u proizvodnji leće.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 01:05   #20
Bok
U zadnje vrijeme imam problema s vidom tj. ne vidim dobro na daljinu pa uskoro idem na pregled. Zanima me mogu li odmah i sa nekom malom dioptrijom npr. oko -0.5, -0.75 nositi leće jer ne bih htjela naočale (vjerojatno mogu, ali pitam za svaki slučaj postoje li neka ograničenja), a povremeno idem i u teretanu pa zbilja ne bih tamo htjela škiljiti jer mi smeta dok u većim prostorima gledam u daljinu ili dok sam vani na otvorenom i trebam li posebno napomenuti to doktorici ili mogu birati želim li nakon pregleda kupiti leće ili naočale?

Zadnje uređivanje Anna xD : 12.01.2014. at 01:32.
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.