Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2010., 09:20   #2001
Quote:
Jolac kaže: Pogledaj post
Da si malo čitala druge forume,ali i opise pojedinih vrsta leća na stručnim stranicama,znala bi da je udobnost polutvrdih leća u prosjeku manja od mekih i neki ih ljudi zaista vrlo teško ili nikako ne podnose,dok drugi ih podnose vrlo lako,ti zaista polaziš od predpostavke da kako je kod tebe tako mora uvijek bit i kod svih ostalih?
Nakon laserske korekcije(osobito Lasika) ponekad je bitno izmjenjena kvaliteta suznog filma što otežava nošenje i udobnost leća.
Polutvrde leće proizvode se i od diametra 5.5mm,ali ima i onih znatno većih diametara.Kada nedođe do pokrivanja nastaju blještanja koja spominješ,što je očito bio tvoj problem,ali odabirom drukčijih polutvrdih leća problem bi nestao.
Jer postoje i polutvrde skleralne leće kojima je promjer toliko širok da nema šanse da nepokriju i najveće moguće ljudske neosvjetljene zjenice.

A sad zašto se izrađuju leće koje ponekad nepokrivaju zjenice?
5.5mm bi pokrilo zjenice kod manje od 10posto ljudi,nisam posve siguran ali mislim da veći diametar ponekad povlači manju udobnost.

A sad ako kažeš da su ti zjenice široke,kako je moguće da noćni vid operacijom nije stradao?
Faktor veličine tvojih zjenica i veličine tvoje dioptrije(sa mogućim astigmatizmom) nije bio prevelik da bi uz koristeći laser stradao noćni vid.
http://lasikdisaster.com/largepupils.htm
ima i masa drugih linkova,dovoljno je napisat u google "pupil size lasik"

I uvijek će moji komentari bost u oči,ali zaboravljaš da na svaki taj bodež imam isključivo neobranjive argumente.
Hvala Jolac, na jos jednom iscrpnom objasnjenju s fakat ne obranjivim dokumentima.
eva005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 10:08   #2002
Quote:
MarioX2 kaže: Pogledaj post
Koju si dioptriju imao?
Dioptrija mi je BILA -5.50 na desnom oku i -5.25 s cilindrom od -0.50.
constantinV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 11:05   #2003
u svakoj operaciji ima faktor rizika pa tako i kod lasika.
ja sam u visumed otisla jer sam vec bila pacijent dr. bilic i dr. saric, a znam i dr. vukasa i njiove reference su mi bile vise nego dovoljne da povjerujem u njihovu strucnost.
sto se aparata i pregleda tice - u zivotu nisam imala detaljniji okulisticki pregled. operacija mi je bila objasnjena step by step i prije i za vrijeme operacije.
__________________
samo za NP: nož uvijek, ali UVIJEK, mora biti postavljen oštricom okrenutom prema tanjuru!!
mateazlocesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 11:15   #2004
U mojem slučaju dr Vukas uopće nije bio stručan. Prošle godine nije uopće vidio da imam rupturu na periferiji mrežnice, bila sam na pregledu kod njega u Ilici. Sva sreća da sam potražila drugo mišljenje i na kraju sam došla na vrijeme u bolnicu na Rebro gdje sam istog dana morala ići na fotokoagulaciju mrežnice sa argon laserom.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 11:26   #2005
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
pa jel citas timuopce moje postove gore?
operirao se LASIKOM prije 11 godina i sjebo si vid do kraja zivota!
dioptrija se vratila sa -14 opet na -4.50 i prema doktoru jos ce rasti do bar 40-te godine, uzasno bljestavilo po noci, cak i s naocalama ne vidim dobro kao prije operacije (slabovidnost) a sve uzrokovano predubokim "drkanjem"lasika u dubinu roznice.
nesto je ostalo jos roznice za ponovni zahvat ali je preblizu granice i preriskantno da se mreznica odvoji od roznice a ako se to desi tek onda "the shit will hit the fan", uglavnom bio na kraju na pregledu u optocentru, popricao sa doktorom (kojeg toplo preporucam ako ikad mislite ic na operaciju) ali od svega nista, meke lece ne valjaju, tvrde ne podnosim, operacija je preriskantna, a ugradnja leca ne dolazi u obzir na vec operiranim ocima, sve u svemu gore ne moze......

i samo citam tudje postove kako im je sve super i mrzim sebe i boga koji me jos drzi na ovom svijetu i pitam se koga sam to ubio u proslom zivotu da sam ovakvu muku zasluzio?
uglavnom, no offence, ali nemogu vise u ovaj topic zalaziti, previse je frustrirajuce, ali mozete mi poslati PM ako vas nesto zanima rado cu pomoci drugima ako mogu, kad vec za mene pomoci vise nema.

P.S. Jos jedan razlog PROTIV LASIKA:
Kod miopije ce vam kad tad sigurno opet skocit dioptrija kome vise kome manje, i kad budete htjeli na ponovni zahvat bit ce prioblema kod mjerenja debljine roznice zato jer aparat mjeri i famozni poklopac napravljen od epitela a ne samu stromu koja se brusi i koja je ispod njega jedina bitna pa ce biti problem za odredit pravu debljinu iskoristive roznice..

kod PRK toga nema i ono sto izmjeri to se moze i koristiti..

Doktor je rekao da trenutno postoje 50:50 sanse da se s operacijom stanje poboljsa ali i pogorsa i kako ne zeli ici u operaciju ako nisu sanse za poboljsanjem barem 60-70 %.
E da i preporucio je da se kod tako velikih dioptrijaa obavezno napravi detaljni pregled pozadine oka bar jednom godisnje.
I jos da jednom potvrdim sto su drugi vec napisali, mjerili su mi zjenice u mraku, sirina je ipak 65mm (iskreno ocekivao sam vise) i doktor se slozio da je problem tog bljestavila vjerovatno zato sto je lasik radjen na zoni od 55mm (tako pise u starom nalazu)

pozdrav
bas mi je zao.. ali kako kaze matea zlocesta, mislim da se stvarno tahnologija otkad si ti bio znatno poboljsala.usvakom slucaju drzim ti fige da rijesis problem..
eva005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 11:53   #2006
Quote:
eva005 kaže: Pogledaj post
bas mi je zao.. ali kako kaze matea zlocesta, mislim da se stvarno tahnologija otkad si ti bio znatno poboljsala.usvakom slucaju drzim ti fige da rijesis problem..

da, on je ipak malo drugaciji slucaj, stvarno jako velika dioptrija, i prije 10g operacija...
MarioX2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 12:30   #2007
Quote:
cafa26 kaže: Pogledaj post
Prije sam naveo kako mi je u Optocentru savjetovan PRK. I dalje se dvojim jeli PRK bolji od LASIK-a. Ali sam nekako sve blizi LASIK-u. Pretrazivao sam relevantne internetske stranice i primjetio da se LASIK vise koristi i da je u principu oporavak puno lagodniji. Takodjer primjecujem da se ovdje pise sve i svasta, ali zivimo u slobodnoj zemlji pa se valjda takve stvari mogu tolerirati. ))
Zenina kolegica i njezin suprug bili su u poliklinici Svjetlost u kojoj su napravili LASIK. Zahvat je bio obavljen prije otprilike pola godine. Kazu da im je danas vid savrsen i da su vrlo zadovoljni. Jos sam uvijek u dvojbi, ali nakon sto sam cuo sto se dogadja u Visumedu, mislim da cu ipak odabrati Svjetlost.
Good choice!
eva005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:03   #2008
Bok, prošla su mi tri dana od operacije. Vid super!! Ne mogu vjerovati da više ne nosim naočale! Kao da gledam drugu osobu na zrcalu! nema više bauljanja po sob i traženja gdje su naočale!!oporavak ide super, Nemam nekakvih bolova ili bilo što čudno, jedino me oči malo svrbe, mislim da su mi suhe, no to sam očekivao jer su mi tako objasnili na pregledu! ugl. ništa strašno, malo si kapnem suzica i sve ok.
p.s. negdje sam pročitao da glumci kapaju umjetne suze u scenama kad trebaju plakati
javim se kako ide dalje moja "rehabilitacija".
constantinV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:06   #2009
Hvala eva! ) Procitao sam tvoj pozitivni komentar i nadam se da cu imati i ja takva iskustva. Moram se naruciti prvo na pregled pa vidjeti sto mi u Svjetlosti preporucaju.
cafa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:12   #2010
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
pa jel citas timuopce moje postove gore?
operirao se LASIKOM prije 11 godina i sjebo si vid do kraja zivota!
dioptrija se vratila sa -14 opet na -4.50 i prema doktoru jos ce rasti do bar 40-te godine, uzasno bljestavilo po noci, cak i s naocalama ne vidim dobro kao prije operacije (slabovidnost) a sve uzrokovano predubokim "drkanjem"lasika u dubinu roznice.
nesto je ostalo jos roznice za ponovni zahvat ali je preblizu granice i preriskantno da se mreznica odvoji od roznice a ako se to desi tek onda "the shit will hit the fan", uglavnom bio na kraju na pregledu u optocentru, popricao sa doktorom (kojeg toplo preporucam ako ikad mislite ic na operaciju) ali od svega nista, meke lece ne valjaju, tvrde ne podnosim, operacija je preriskantna, a ugradnja leca ne dolazi u obzir na vec operiranim ocima, sve u svemu gore ne moze......

i samo citam tudje postove kako im je sve super i mrzim sebe i boga koji me jos drzi na ovom svijetu i pitam se koga sam to ubio u proslom zivotu da sam ovakvu muku zasluzio?
uglavnom, no offence, ali nemogu vise u ovaj topic zalaziti, previse je frustrirajuce, ali mozete mi poslati PM ako vas nesto zanima rado cu pomoci drugima ako mogu, kad vec za mene pomoci vise nema.

P.S. Jos jedan razlog PROTIV LASIKA:
Kod miopije ce vam kad tad sigurno opet skocit dioptrija kome vise kome manje, i kad budete htjeli na ponovni zahvat bit ce prioblema kod mjerenja debljine roznice zato jer aparat mjeri i famozni poklopac napravljen od epitela a ne samu stromu koja se brusi i koja je ispod njega jedina bitna pa ce biti problem za odredit pravu debljinu iskoristive roznice..

kod PRK toga nema i ono sto izmjeri to se moze i koristiti..

Doktor je rekao da trenutno postoje 50:50 sanse da se s operacijom stanje poboljsa ali i pogorsa i kako ne zeli ici u operaciju ako nisu sanse za poboljsanjem barem 60-70 %.
E da i preporucio je da se kod tako velikih dioptrijaa obavezno napravi detaljni pregled pozadine oka bar jednom godisnje.
I jos da jednom potvrdim sto su drugi vec napisali, mjerili su mi zjenice u mraku, sirina je ipak 65mm (iskreno ocekivao sam vise) i doktor se slozio da je problem tog bljestavila vjerovatno zato sto je lasik radjen na zoni od 55mm (tako pise u starom nalazu)

pozdrav



fala ti za odgovor,a lasik skida dioptriju do -10,zar ne?
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:14   #2011
Quote:
Annabel713 kaže: Pogledaj post
Ola ekipa!
Evo ja sam riješila i lijevo oko u srijedu u Svjetlosti. Ma sve prošlo bezbolno i super kao i s desnim okom!!! PREPORODILA SAM SE!!! i što je najbolje VIDIMMMMMMMMM!!!! )))))
Ovak je bilo...Već sam piskarala da su me odgovorili od laserske operacije na tom oku pošto mi je dioptrija -9,00 a tek su mi 22 godine pa su mi objasnili da mi je bolja ugradnja leće. Doktorica mi je rekla da bi mi laserkom operacijom mogli previše stanjit rožnicu a pošto sam mlada i planiram rodit u životu, za to oko je definitivno bolji izbor leća koja se zakači na šarenicu u oku.
Morala sam u svoje doktorice opće prakse napravit nekoliko pretraga za opću anesteziju i u srijedu sam došla u 2 sata u Svjetlost i lijepo se smjestila u sobu. Moram reć kako su im sobe (ma i sve ostalo) super sređene. Sve je novo, moderno i svaka soba ima kupaonicu i veliku plazmu na zidu. Cimerica mi je bila cura koja je išla na istu vrstu operacije pa mi je to bilo psihički lakše ..ma u biti ja sam bila skroz cool u vezi ove operacije jer na desno oko nakon LASIKa savršeno vidim tako da sam došla s punim povjerenjem da napokon riješim i tih -9!!!!
I sve je prošlo kao u snu..HAHA! Ma živa istina jer sam sve prespavala. Ovakva vrsta operacije zahtjeva opću ili lokalno potenciranu anesteziju pa sam ja spavala.. Kad sam se probudila, malo sam od anestezije bila ošamućena, ništa strašno..a oko mi je bilo zatvoreno i malo me žuljkalo..tek toliko da me podsjeti da sam bila na op
Ujutro mi je bila vizita i opet me je gledala moja mlada doktorica koja mi je operirala desno oko. Na oba mi je oka provjerila vid i tlak..Desno sam 100% vidila bez greške a s lijevim sam čitala 70% što je za jutro nakon operacie odličan rezultat. Dobila sam kapljice, objasnila mi je terapiju pa sam do iduće srijede free a onda moram opet na kontrolu. Rekla mi je da se ne smijem puno naprezat ( dizat teške terete što zbog operacije a što zbog moje visoke miopije) i da i dalje ne smijem trljat oči, šminkat se još 2 tjedna i da ne smim ić u bazene da ne pokupim kakvu infekciju. Što se tiče kompa i televizije, smim sve radit al moram češće kapat umjetne suze.
Mislim da mi je vrijeme za kapanje jer sam pretjerala s ovim piskaranjem al ja sam naprosto oduševljena i mogla bi pisat do ujutro koliko sam sritna da sam se riješila leća i naočala..U životu nisam ovako dobro vidila!!
Haha, a najsmišnije mi je kad se ujutro probudim, još uvijek nesvjesno pipam i tražim di su mi cvixi..haha
Pozdrav svima..
Anabell713
daj reci nam kak ti je sada sa dva različita zahvata na svakom oku?
Boli?
Žulja?
Svrbi?
Kaj???
Kako je sa tom lećom?
Jel se češće moraš kontrolirat?
b_fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:18   #2012
Exclamation

Jedno meni jako bitno pitanje?

Imam frendicu sa pepeljarama, kaže da ima jako veliku minus dioptriju i da 1 godišnje mora pregledavat očnu pozadinu.
Do sad je išla u Vojnu bolnicu, al tamno jadna čeka satima, pa širenje zjenica, pa još malo čeka, pa se još malo toča, pa joše čeka nalaz...cijeli dan jadna izgubi.
Zna li itko imaju li baš te specijaliste za očnu pozadinu u Svjetlosti?
Jel netko bio?
Molim savjet, preporuku...
b_fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:21   #2013
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
fala ti za odgovor,a lasik skida dioptriju do -10,zar ne?

Jack15,
snimila sam u brzini tvoj post.
Kad sam ja bila na pregledu prije nego sam se operirala imala sam isto pitanje doktorici, iako je moja dioptrija bila -5.00.
Rekla je da nije samo dioptrija bitna za to može li se skinuti, nego i debljina rožnice. Znači, ak imaš dovoljno debelu rožnicu, može i minus 10, al ak je tanja od nekih propisanih razina a imaš i manje od minus 10, ne možeš bit operiran LASIK metodom
b_fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:34   #2014
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
fala ti za odgovor,a lasik skida dioptriju do -10,zar ne?
Da ja mislim da do -10? darkStar Kako si skidao dioptriju od -14 LASIKOM, ne kuzim?
eva005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:27   #2015
Quote:
jaguar007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...nisam bio jos na ovoj temi ali me iz osobnih razloga zaintersirala, pa sam malo čitao što pišete... svi ste vrlo iscrpni, a Jolac prednjači...kako se ono kaže...mora njegova biti zadnja... Ali ovo sve više prelazi u temu filozofije, a ne zdravlja, pa bih se radije vratio na problematiku

Svaka čast Jolčevim linkovima, ali mene zanimaju iskustva operiranih ljudi, linkove mogu i sam proguglati nije to neka velik stvar, pa evo, ako može Jolac malo primiriti strasti i dati riječi ljudima koji su ovo prošli... Frendovi koji su sikdali dioptriju su mi nahvalili Svjetlost, i ne spominju nekakve tegobe kod noćnog vida, a jedan je čak profesionalni vozač... nije se upće žalio. Moj je glavni problem da se teško mogu odreći plivanja, ali dugoročno gledano mislim da mi se isplati skinuti idoptriju jer se bojim kombinacije leća i bazena pa ću se žrtvovati neko vrijeme...
Evo ja sam friška s operacije. danas treći dan. rekli su mi da mjesec dana ne idem u bazene, doktorica kaže da bi ih ona izbjegavala i dva jer se boji za kvalitetu vode u našim bazenima, a u more može i za tri tjedna. rekla je da smijem ronit da smočim kosu tj. ono malo ispod površine tipa kad plivam, ali da ne idem u duboke zarone makar 3-4 mjeseca, a u prvoj godini ne ispod 25 m dubine. Iscrpan odgovor..mene zanimalo jel smijem normalno močit kosu..plus rekla mmi je da ove godine baš i ne skačem na glavu s nekih visina da ne bi krivo naskočila. Znam da je od petka do ponedjeljka premalo ali ovo je super. Imam problem samo kasno navečer i ujutzro kad se probudim. Ujutro mi je mutno i teško otvorim oči, ali prođe kad nakapam, a navečer imam osjećaj ko da mi kapci stružu po oku. Istina nisam baš neki discipliniran pacijent i jučer i prekjučer sam išla spavat u dva, visim na kompjuteru iako su rekli da ovaj vikend to ne radim, a i jučer sam odvozila 200km..bilo me strah, ali bilo je savršeno...kakve leće..znam da je neodgovorno, ali bila mi je frka uletilo nešto bitno i neplanirano, a da sam sve u životu planirala s obzirom na životni ritam dočekala bi penziju bez operacije. Definitivno se isplati...+ i ja sam googlala i mislim da sam stvarno grozan pavcijent...i zahtijevna i neodgovorna...ali po onom što se poiše lasik mi se činio predvidljiviji i definitivno dugotrajniji pogotovo s novim laserima.
crnka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:48   #2016
Quote:
b_fly kaže: Pogledaj post
Anabell713
daj reci nam kak ti je sada sa dva različita zahvata na svakom oku?
Boli?
Žulja?
Svrbi?
Kaj???
Kako je sa tom lećom?
Jel se češće moraš kontrolirat?
Hej, ma ja ti nemam uopće osjećaj da sam na dva različita načina operirana..Ma eto ajde, jedino mi se malko više suši desno oko pa kapam češće umjetne suze (što je normalno nakon LASIKa) ali nije ništa za posebno naglašavat.. Ovako kad sidim 3 sata za kompom onda me malo zažulja al super vidim na oba tako da to nije ni vrijedno spomena jer su me ranije 100 puta više žuljale leće....
Doktorica mi je rekla da se ne moram ništa posebno češće kontrolirat zbog ovakve vrste operacije (mislim na leću) jer da je operovak isti kao i kod lasera..ali ono šta moram bit svjesna je da je moje oko nekoliko milimetara duže nego "normalno oko" pa imam veći rizik od nekakve patologije i događanja na očnoj pozadini.. te da nisu za mene dizanja teških tereta (25-30 kg i više...) ..hmm..to ću vrlo vjerojatno dobro iskoristit jednog dana kad se budem udala pa budem izmišljala razloge da ne idem u spizu .. Treba iz svega izvuć dobru stranu
__________________
Ann@bell
Annabel713 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:56   #2017
Quote:
b_fly kaže: Pogledaj post
Jedno meni jako bitno pitanje?

Imam frendicu sa pepeljarama, kaže da ima jako veliku minus dioptriju i da 1 godišnje mora pregledavat očnu pozadinu.
Do sad je išla u Vojnu bolnicu, al tamno jadna čeka satima, pa širenje zjenica, pa još malo čeka, pa se još malo toča, pa joše čeka nalaz...cijeli dan jadna izgubi.
Zna li itko imaju li baš te specijaliste za očnu pozadinu u Svjetlosti?
Jel netko bio?
Molim savjet, preporuku...
Hej B_fly
meni ti je za vrijeme laser pregleda u Svjetlosti dr. Boras pogledao očnu pozadinu zbog moje visoke miopije na lijevom oku i dao zeleno svjetlo za operaciju. On ti je baš za to-pozadinu oka.. Nek ti se prija raspita.. Stručan je, sve do u detalje objasni..a i simpa je..
__________________
Ann@bell
Annabel713 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 19:36   #2018
[QUOTE=Jolac;26478505]Ponavljam,kirurg sa mikrostrijama nema ništa,za te stvari su odgovoran rezač poklopca i svojstvo zarastanja nakon operacije koje se razlikuje kod svakog čovjeka.
Rezač poklopca u optocentru je po pitanju nabora na Lasik poklopcu možda i bolji od onog u Svjetlosti(makar tako pokazuju neki testovi) i zato je vrlo upitno da li bi ista ili gora stvar bila u Svjetlosti.


O kojim rezačima poklopca govoriš. Očajna sam ponešto naučila I o tom rezanju. Uglavnom obje klinike koriste Moria rezače. Navodno oni su među najboljima na tržištu. I Svjetlost I Optocentar imaju SBK ( kratica za nešto..uglavnom jako tanki poklopci), ali Svjetlost ima još jednu vrstu rezača ili razne vrste nožića, mislim čak oboje + Femto... Spominjali su nešto može deblje pa je LASIK ili tanje pa je epi LASIK ili još nekako drugačije...ne znam nemam još tvoje znanje, ali zlo mi je I od onog što znam. Nije na rezaču ili možda I je, jel je doktorica rekla da imam jako tanki poklopac I da se tomože dogodit, ali da se popravi I ne smeta...e lakše bi mi bilo da nije I ona tako prijateljski raspoložena prema drugima...mislim da je greška, a svedno mi je da li je samo kirurg ili je kirurg+ rezač...samo je moje oko I ja ne vidim
zonza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 19:37   #2019
bok, može jedna informacija. vidio sam da članovi grupe ''svjetlost'' na fejsu imaju 50% popusta na skidanje dioptrije. je li to istina? do kada to traje??
panterac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 19:55   #2020
Quote:
eva005 kaže: Pogledaj post
Evo jolac opet ja replyam na tvoj komentar..fakat ces misliti da sam nabrijana na tebe, ali nemogu jednostvano odolit kad tvoji komentari bodu kao saka u oko. Da li si ti nosio polutvrde lece? ja sam ih prije op nosila i jedino ti mogu reci da uopce meni nije bio problem u neudobnosti kolkio fakat u nocnom vidu. Kao sto znas, ako znas, polutvrde lece su manje od mekih i plutaju tina oku preko zjenice i malo na sarenici (btw unaprijed se ispricavam na nestrucnim ili nespretnim izrazima) . Dakle sto se meni desavalo, ja sam po noci imala problema s polutvrdim lecama, imala sam bljestanja i razlijevanja svjetlala i katkad kad npr gledam neke svijetle predmete , imala sam kao poduplavanje ruba, kao sjenu, Ugla jako mi je bilo tesko voziti. meni su inace zjenice sirike i u mraku fakat mi se rasire i kako su lece manje pretpostavljam da su bile manje od te opticke zone koju ti spominjes. Sad kad sam operirana, ja jolac nemam takvih simptoma i vozim po noci bez problema. kako to objasnjavas?
Ne kužim Jolac od kud vadiš sve te informacije?!
Ja sam isto prije operacije nosila leće i imala sam više problema s nočnom vožnjom nego nakon operacije tj.sad nemam problema a prije operacije kad sam nosila leće povremeno su mi se razlijevala svijetla pri nočnoj vožnji a rekli su mi da je to normalna pojava kod kratkovidnih osoba..
Po tvom bi svi kratkovidni ljudi nosili polutvrde leće jer s mekim lećama ne bi mogli voziti po noći?!
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.