Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2006., 22:28   #41
napisah vec nekoliko puta - moja skvo bila u klinici Svjetlost u ZGu.. na njihovoj www imas sve o tome, i cjenik i postupke... njoj je uspjelo savrseno - na oba oka... imala i veliki "-" i astigmatizam... ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 23:52   #42
Quote:
ZakS kaže:
imala i veliki "-" i astigmatizam... ¤
koliko je to veliko?
i daj, ili nek ona, napiši nešto o samoj operaciji
čisto subjektivni dojam, teorije znam i preveč
koliko je vremena prošlo poslije operacije, te da li su joj oči osjetljivije na sunce, da li joj trebaju umjetne suze, da li su operacijom uspjeli minus i stigmatizam svest na nulu
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 09:37   #43
Quote:
shkmish kaže:
Ola mucaco!
vidi preko 100% na oba oka.
Možeš li mi molim te to pojasniti ?

Ja se ipak ne bi dao u ruke rusima pa da su ovog trena inovirali najbolju operacijsku tehniku.

Za par mejseci ću u tridesetu i razmislit ću što dalje i kako korigirati svoju dioptriju. Nije mi jasno ako se oko ne razvija zašto dioptrija raste? Na oku s manjom dioptrijom stoji vieć 4 godine (nosim leće) no na desnom svake 2 godine ode pola dioptrije. A unatoč lećama?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 12:09   #44
Samo tvrde leće ti zaustavljaju ili popravljaju dioptriju (jedino za njih postoji dokaz). Jedino što >90% ima meke ili polutvrde jer su puno ugodnije za nošenje. Ja čim skupim pare idem na takvu operaciju, a može i u Petrograd. Kakve veze ime?! Pa nisu ni Sovjeti za bacit
__________________
rampart: Btw, jel neko zna koje to cigarete puse rusi da se ne zajebem i ne dignem si stan u zrak?
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 13:20   #45
ovaaaj, šta nije baš ex petrograd na svjetsko glasu što se operacija na oku tiče?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 14:24   #46
Svejedno... znam da je to glupi osobni stav temeljen na nekim drugim stvarima no ja svoje oko ne dam pod nož tvorcima Lade i Zenita. Radije bi vjerovao Japancima... no kažem to je samo moje bezvezno laprdanje.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 22:25   #47
kasnim, ali ak jos te zanima pollyce - veliki je recimo uz -7,5 bio jos mislim 4 astigmatizma.. na oba oka..
operacija: priprema OK (psihofizicka), op. prosla super, 2 min nakon operacije citala skoro pa do crte (kasnije do dna!!).. al da boli - boli..
mozda nju, jer ovi koji se slikaju po TVu i novinama vele da nije nista bolilo..
kad smo se doma vozili i dalje doma - smetalo joj svijetlo..
pustala si neke kapi za peglanje, smirglanje roznice.. i sprecavanje upale..
dioptrije na nuli, kontrola bila sad nakon ohoho godina i jos je sve super...
ma ustvari - sve osim te boli proslo je savrseno..
nikakvih problema nema sa svijetlom, solju mora i sl...
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 23:15   #48
fala zaks
drago mi je da joj je sve ok, čuje se puno loših priča
a minus nam je tu negdje
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 23:22   #49
nema frke..
mogu ti reci da je preporodjena od onda..
trazili smo lece sve po svuda- na podu, u travi...
nije bilo komotnog tusiranja, kupanja, trcanja...
ujutro tekucine ove i one, ispiranje pranje..
klinci gurali prstice u oci pa lece ispadale, pa oci pekle.. ma znas vec to sve vjerovatno...
u svakom slucaju - divim joj se na hrabrosti - isla je operirat oba najednom..
ja nebi.. najprvo jedno.. nikad kao neznas..
ali ona i sad veli da je bolje ovako.. ovak je prosla to samo jednom..
inace joj rekli DRi da ce zbog stizma mozda morati ponoviti oper. ali nije trebalo - napravili posao kak treba..
a sad ti hrabro i- ako imas mogucnosti- na operaciju..
ali ! uzmi najmanje 7 dana GO, bez obzira kaj ti drugi vele.. ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 14:42   #50
Mzeva necakinja je bila nedavno na operaciji ociju zbog kratkovidnosti i receno joj je da joj garantiraju dobar vid 10 godina. Nakon toga se valjda vid pogorsava pa se mozda operacija treba ponoviti. I drugi necak je htio na opoeraciju ali mu je receno da jos uvijek nema operacije da vjecno dobro vidis.
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 17:50   #51
i ja mislim da nema... sa staroscu se pogorsava valjda svima...
ali da si mozemo olaksati mladost i "mladost" - mozemo... :-)
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 18:24   #52
Quote:
polly kaže:
fala zaks
drago mi je da joj je sve ok, čuje se puno loših priča
a minus nam je tu negdje

Dakle malen
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 19:10   #53
zavisi od kuta gledanja
za onog sa -12 je stvarno malen

ali ak' niš drugo bar sam si ujutro u špiglu lijepa dok samo obrise nazirem
treba znat u svemu nać pozitivnu stranu
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 19:56   #54
Quote:
polly kaže:
zavisi od kuta gledanja
za onog sa -12 je stvarno malen

ali ak' niš drugo bar sam si ujutro u špiglu lijepa dok samo obrise nazirem
treba znat u svemu nać pozitivnu stranu

-14, genetika
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 19:58   #55
Ja imam na livom -6,5, a na desnom -8. I razmišljala san o toj operaciji, ali nekako sve više odustajem, pomirila san se stim da moran nosit leće.
Meni je to postala rutina, ujutro i navačer, ko pranje zubi.
Kupam se u moru s lećama i ronim , sve san prilagodila sebi, malo se soli nakupi, ispoliram ih na kraju lita... Rađe ih malo češće minjam nego da san ograničena, tipa na plaži vidit amo siluete
Reče mi dr. da trebam čekat 25-tu za tu operaciju, skoro dočekah, a sad odustala
bembula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 23:48   #56
ja sam bila u petrogradu i skinuli su mi sa -5 na 0. imala sam i astigmatizam, a na polutvrde leće se prije nikako nisam mogla naviknuti, glava me od njih boljela. to mi je bio jedan od boljih izleta, ta operacija. super ekipa, svi iz hrvatske, cijeli kat samo za nas, svaki sam u sobi, bolje receno apartmanu, blagavaona i dnevna soba za hrvate, ma genijalno! e da i po putu tamo i natrag 1 dan stajanja u pragu.

uuu, a da vidite tek ruskinje....ma samo zbog njih u biti progledate
zlatokosa.princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 23:49   #57
ja sam bila u petrogradu i skinuli su mi sa -5 na 0. imala sam i astigmatizam, a na polutvrde leće se prije nikako nisam mogla naviknuti, glava me od njih boljela. to mi je bio jedan od boljih izleta, ta operacija. super ekipa, svi iz hrvatske, cijeli kat samo za nas, svaki sam u sobi, bolje receno apartmanu, blagavaona i dnevna soba za hrvate, ma genijalno! e da i po putu tamo i natrag 1 dan stajanja u pragu.

uuu, a da vidite tek ruskinje....ma samo zbog njih u biti progledate
zlatokosa.princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 13:56   #58
Hajde molim te, daj baš detalje iz Rusije.
Čime su te operirali, kako su te oeprirali ? Što su oni diagnosticirali i što su sve "uvjetovali", kakva su ograničenja postavili ?

I koje su loše strane oepracije? Što je sa noćnim vidom, lomom svjetla i sl. što se spominje, što je s umjetnim suzama, vjetrom i sl. ?
Po čemu su bolji od recimo Bilića (od Štambuka su vjerojatno bolji) ?

I cijena... naravno.

Unaprijed puno hvala na informacijama!
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 16:00   #59
Tako je, cijena nas zanima! A ti zlatokosa, reci ti nama, sto si ti progledala zbog ruskinja ili rusa?
__________________
rampart: Btw, jel neko zna koje to cigarete puse rusi da se ne zajebem i ne dignem si stan u zrak?
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 09:35   #60
Znaš da sam ja jednom kod nas na Oftalmologiji vidio takvu tetu doktoricu da sam skoro i ja progledao. Ajme, takvu zgodnu žensku rijetko možeš vidjeti. Da mi je rekla iskopat ću ti oko i moći ćeš me dotaknuti ja bi pristao.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.