Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2006., 16:48   #61
Bila sam na laserskoj (lasik) operaciji,prije tri mjeseca.Imala sam dioptriju -7 i cyl +3,75,ali samo na jednom oku.Operacija je rađena u Zagrebu u Visumed centru i super sam zadovoljna,jedino me muči suhoća oka,ali to rješavam sa gelom.Sada mi je dioptrija +0,50 i cyl +0,25,tako da stvarno jako dobro vidim.
Cijena je 10,990,00 kn (jedno oko).
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 16:54   #62
Quote:
polly kaže:
zavisi od kuta gledanja
za onog sa -12 je stvarno malen

ali ak' niš drugo bar sam si ujutro u špiglu lijepa dok samo obrise nazirem
treba znat u svemu nać pozitivnu stranu
Hahaha, u pravu si, ja imam -12 i -11.50. Jel se moze sve to skinuti operacijom? Bez leća uopće ne funkcioniram, a iskreno, ne mogu ni zamisliti koliko bi divno bilo jednostavno zaspati navecer, bez procedura skidanja, pranja... blabla
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 18:39   #63
dakle, cijena je bila oko 2500 $ za put, operaciju, smještaj, sve preglede i njegu 6 dana, obilazak grada, smještaj u pragu (kladnu) 2 noći...ma apsolutno sve, a za tamo vam ne treba ni 50 $ jer je sve prejeftino
zlatokosa.princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 09:37   #64
A čime te "rezbare" ? Kakvu diagnostiku imaju, koje pretrage sve rade, kakav liječnički konzilij to nadgleda, kako uzimaju anamnezu i sve ostalo? Lako preživiš tih 7 dana, hvala za cijene... no daj molim te još malo detalja o samoj operaciji (ok, nisu sve ejdnake, čak ni dvije iste).
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 15:24   #65
znam curu koja je bila i zbog "skidanja" dioptrije sad ne smije dizati ništa teško jer joj može puknuti mislim da rožnica, i nije joj sad puno lakše, npr. trudnoća joj je bila rizična a imalo je veze s okom i tom operacijom.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 22:36   #66
kad dođeš, 2 dana imaš temeljite preglede, od tjemena do nožnog palca. bolnica se zove dr.Fjodorov, ista takva je i u Moskvi, samo koliko ja znam grupe iz hrvatske odlaze samo u petrograd.
cijela bolnica svaršeno je opremljena, s najmodernijom aparaturom.
operaciju vrse laserom, ti si potpuno budan, dobivas samo lokalnu anesteziju kapljicama, slusas u pozadini hrvatske pjesme jer se cijelo osolje doista trudi ugoditi pacijenitma.
nakon kapljica, stave ti nesto na oko da ga ne mozes zatvoriti, poput onoga kaj ti stavr kod zubara, onu gumu, pa ne mozes usta zatvoriti. onda na taj drzac nesto zaserafe i to inda ti doktor govori pogledaj lijevo, desno gore i dolje i to je to. imas krvave oci nakon toga barem 2 tjedna , iako ne nuzno. ali to krvave oci znaci kao otprike kod alkoholicara ili od propuha. prvi dan ti je vid malo mutan, ali sve vidiš, drugi dan se vec skroz razbistri
zlatokosa.princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 09:26   #67
Hvala!
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 16:21   #68
Moram pitati: Zašto ići u Rusiju ,ako to isto mogu napraviti u Zagrebu ?
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 16:48   #69
Quote:
monika13 kaže:
Moram pitati: Zašto ići u Rusiju ,ako to isto mogu napraviti u Zagrebu ?
Ja sam bio u 12 mjesecu u Rusiji i sve je bilo savršeno,cijena je bila 2500 eura,znaći operacija,put avionom i smještaj 5 dana u bolnici. Imao sam dioptriju jedno oko -12 ,drugo -13,45! Dioptrija mi je smanjena jedno oko na nulu drugo ,-0.70. operacija je bila lasik. Mi smo stigli u nedjelju u petrograd,u ponedjeljak se vrše razni pregledi od vađenja krvi do mjerenja ocnog tlaka. Inaće se na operaciju ide u utorak ali koje htio mogao je ići i u ponedjeljak posljepodne,a išli smo svi! u Utorak se odmaralo,u srijedu smo išli sami u grad,a u četvrtak se išlo organizirano. Neko je napisao da on nebi išao nikad u Rusiju,a u Hrvatsku da pa molim te u Hrvatskoj su zastarjeli aparati,pa kod nas ti privatnici nemaju novce da mjenjaju lasere,dok se u Rusiji u klinici dr.Fjodorov glava lasera mjenja svake pola godine, i da napomenem to je institut ,znaći cijela bolnica je samo za OKO,a i Rusija je odnekad poznata po operacijama oka. Ja u Hrvatsku nema šanse! U Hrvatskoj te operiraju i isti dan ideš doma,dok te u Rusiji motre 5 dana,sestre("koje su jako dobre") svaki dan četri puta ti kapaju kapljicke u oko. Ako još nekoga zanimaju detalji što se tiću same operacije smještaja,putovanja bilo čega nek sam pita!!!
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 16:59   #70
Quote:
shkmish kaže:
Ola mucaco!
Eto bila je moja frendica u Rusiji prije dvije godine. Operacija uspjela, pacijent umro. Ma zezam se, naravno. Ovako dioptrija je bila, lijevo oko -8, desno -9, sve u svemu nije previse vidjela bez leca. Uglavnom u Zg-u je bila na pregledu u hotelu Dubrovnik i via Rusija, tocnije Petrograd. Platila je oko 18 000 kn. rezultati su fantasticni, vidi preko 100% na oba oka. cak smo gledali i snimku operacije na vhs-u. Isla sam po nju na aerodrom u Zg i jedva me je prepoznala, onda mozes zamislit ucinak. Za detaljne info te mogu spojit s njom.
Ej ... jesi li ti sigurna da je to bila laserska operacija ociju? Gledala sam i ja operaciju ociju jednog covjeka obavljenu u Petrograd.ALi to je bila kirurska operacija ociju.
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 17:04   #71
Ja sam htjela otic na lasersku operaciju ociju.Ali me je moj "okulista" zamolio da jos malo pricekam. Kaze :" Poceli su mi dolaziti pacijenti koji su operirani prije 4-5 g. sa simptomima crnih tocaka!" Hoce rec..da se ti ljudi sad tuze da vide velike crne tocke koje se pomicu .. totalno me obeshrabrio... kaze:" ak nemas problema sa upalama,zbog kontaktnih leca..ne idi na operaciju! " Eto ... ponekad me ljecnici totalno zbune svojim razmisljanjima..savjetima i stajalistima.
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 22:54   #72
Quote:
Dasha kaže:
Ja sam htjela otic na lasersku operaciju ociju.Ali me je moj "okulista" zamolio da jos malo pricekam. Kaze :" Poceli su mi dolaziti pacijenti koji su operirani prije 4-5 g. sa simptomima crnih tocaka!" Hoce rec..da se ti ljudi sad tuze da vide velike crne tocke koje se pomicu .. totalno me obeshrabrio... kaze:" ak nemas problema sa upalama,zbog kontaktnih leca..ne idi na operaciju! " Eto ... ponekad me ljecnici totalno zbune svojim razmisljanjima..savjetima i stajalistima.
Ma naši lječnici nemaju pojma,jedna curica isla je samnom u rusiju na operaciju,imala je nekih 8ili9 godina i kod nas je bila kod 4 različita doktora i svi su joj dali različitu dijagnozu,jedan joj je lječnik rekao da je dalekovidna pa se na kraju ispostavilo da je kratkovidna i da ima dioptriju -14. Kad je bila na pregledu kod rusa i kad je on vidio te nalaze on nije mogao vjerovati šta su oni napravili. Ona je išla na operaciju steroplastika il neš tak neznam točno kak se kaže ali u biti to je zaustavljanje dioptrije,da bi nakon 18 navršenih išla na skidanje dioptrije.Nakon što joj je rus rekao za tu operaciju njezina mama je išla zvat štambuka,visumed,dr baica i te nase da se malo raspita za tu operaciju i oni još nisu čuli za tu operaciju,oni nemaju pojma da taj sistem postoji ,dok je to u rusiji normalna stvar,kod njih djeca u osnovnoj školi imaju sistematske preglede i ako neko ima dioptriju on MORA ići na tu operaciju,baš mora obavezno je. Pa mene zanima kako se uopće netko usudi ići kod nas na operaciju ja sigurno nisam.
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 09:35   #73
Vjerojatno sam ja rekao... naravno dijelom u šali.

Ne znam, no Rusi baš i nemaju neki visok standrd da defaultno svakom djetetu mogu obaviti skupu operaciju. Vjerojatno griješim...

Ja bi drugi dan otišao na operaciju kad bi znao dugoročnu prognozu. Ne prognozu staračkog smanjivanja vida, to je normalno; nego raznih komplikacija koje mogu nastati s vremenom. Sad recimo imam novce za tu operaciju no za par mjeseci trebam postati otac. Što ako se nešto zakomplicira i zbog toga nikad ne budem vidio vlastito dijete? Ili ako se nešto zakomplicira za godinu, dvije, pet... ?

U svemu tome je u pianju faktor sigurnosti pa koliko me god iritirale leće, naočale kojima lošije vidim od leća i onaj šok "kad vidiš da ne vidiš" u ovome sam kukavica i jednostavno se bojim posljedica i ne bi još potezao vraga za rep.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 15:49   #74
Quote:
Veky kaže:
Vjerojatno sam ja rekao... naravno dijelom u šali.

Ne znam, no Rusi baš i nemaju neki visok standrd da defaultno svakom djetetu mogu obaviti skupu operaciju. Vjerojatno griješim...

Ja bi drugi dan otišao na operaciju kad bi znao dugoročnu prognozu. Ne prognozu staračkog smanjivanja vida, to je normalno; nego raznih komplikacija koje mogu nastati s vremenom. Sad recimo imam novce za tu operaciju no za par mjeseci trebam postati otac. Što ako se nešto zakomplicira i zbog toga nikad ne budem vidio vlastito dijete? Ili ako se nešto zakomplicira za godinu, dvije, pet... ?

U svemu tome je u pianju faktor sigurnosti pa koliko me god iritirale leće, naočale kojima lošije vidim od leća i onaj šok "kad vidiš da ne vidiš" u ovome sam kukavica i jednostavno se bojim posljedica i ne bi još potezao vraga za rep.
Kod njih ta operacija nije skupa,oni takvu operaciju plačaju
oko 800 kuna,što je vjerovatno njima skupo pošto je kod njih životni standard puno niži.
Znam da je strah u pitanju ali oni laserom rade preko 100 operacija dnevno, i njima je ta operacija ono nešt normalno ako si još kratkovidan onda stvarno nema problema i stvarno bi ti preporučio Rusiju jer stvarno kad dođeš tamo,sigurno bi se iznenadio,jer taj institut dr. Fjodorov je jedan od najboljih na svijetu. I sad kad ne moram nositi ni leće ni naočale,život ti se promjeni za 100 % !
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 16:03   #75
ja zbilja ne kužim u čemu je problem sa lećama? naravno da je bolje imati savršen vid i biti skroz bezbrižan, ali raditi dramu oko leća mi je smiješno kao i priče da leće ispadaju i sl. mislim, meni leća nikad nije ispala u 7 god nošenja. a čak dok ronim u moru otvorim oči.

mene okolina nagovara na tu operaciju ali mi se nikud ne žuri. baš kao što je neko već naveo, ne zna se dugoročni učinak i posljedica operacije. prve operacije su napravljene pred možda 10ak godina, a to mi nije dost vremena da bi se znalo za sve kontraefekte.

no to sam ja. tko ima problema nek ide. meni leće nisu tak strašne, pa ću se još strpiti
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 12:47   #76
Nisu leće tako strašne no nisu baš ni tako "ružićaste". I ja svoje drndam već 5 godina. U 5 godina ispale su mi 2-3 puta, i to zbog moje bedastoće, na samom početku nošenja. No treptanje, žuljanje, stalna briga, vjetar, sunce i 10-12 sati dnevno pred monitorom rezultira nekim "minusima" na stranu leća. Evo, napisao sam svoje razloge zašto ne pod laser... otvoreno kažem, bojim se.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 15:01   #77
I ja planiram ici na operaciju. Meni je jedno oko gotovo savrseno, ali je jedno -6,5. Jako slabo vidim na daljinu. Vidim da ima jos kriticnijih od mene ovdje, pa me zanima, isplati li se to raditi? Naime, ne volim nositi naocale i zaista bih voljela dobro vidjeti. U inozemstvo ne mogu, ali sada ste me uplasili s ovim pricama o operacijama u ZG. Sto na kraju, valja ili ne?!
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 15:17   #78
Quote:
zlatokosa.princeza kaže:
dakle, cijena je bila oko 2500 $ za put, operaciju, smještaj, sve preglede i njegu 6 dana, obilazak grada, smještaj u pragu (kladnu) 2 noći...ma apsolutno sve, a za tamo vam ne treba ni 50 $ jer je sve prejeftino
Ne znam za ostale, ali meni se ovo čini smiješno prejeftino. Ima i turističkih aranžmana za tu brojku, a ovdje dobiješ još i operaciju gratis
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 17:46   #79
Quote:
banderas kaže:
Ne znam za ostale, ali meni se ovo čini smiješno prejeftino. Ima i turističkih aranžmana za tu brojku, a ovdje dobiješ još i operaciju gratis
Čekaj malo tebi se čini prejeftino, i kaj sad odmah nije istina,pa daj molim te,za neke nije ni to jeftino,s obzirom kolko oni plačaju operaciju u rusiji,onda baš to nije jeftino!

I još jedan razlog zbog kojeg sam odlučio ići u Rusiju na operaciju je to da se gospodinu Štambuku nasred operacije ugasio laser,tako da kod naših nisam imao nimalo povjerenja.
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 17:49   #80
Quote:
Belle kaže:
I ja planiram ici na operaciju. Meni je jedno oko gotovo savrseno, ali je jedno -6,5. Jako slabo vidim na daljinu. Vidim da ima jos kriticnijih od mene ovdje, pa me zanima, isplati li se to raditi? Naime, ne volim nositi naocale i zaista bih voljela dobro vidjeti. U inozemstvo ne mogu, ali sada ste me uplasili s ovim pricama o operacijama u ZG. Sto na kraju, valja ili ne?!
Zašto se ti nebi isplatilo,u mojoj grupi je bilo ljudi koji su išli skidat dioptriju od samo -1.5,a da ti ne govorim kako je to kad se ujutro probudiš i vidiš normalno,a ne prvo stavljat leće i tako dalje i dalje....

Zašto ne možeš u inozemstvo?
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.