Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2022., 20:23   #1
Kako da se prijavim na državnu maturu?

Završio sam redovno srednju trogodišnju i nakon toga položio četvrti stupanj u večernjoj. Kako se ja mogu prijaviti na državnu maturu? Može pomoć molim vas
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 20:42   #3
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je prošao rok za prijavu ispita.

Kreni odavde:
https://admin.postani-student.hr/

I onda imaš link na
Upute za kandidate koji su srednje obrazovanje završili od 2010. do 2021. godine

i onda još:
Priručnik za prijavu ispita Državne mature za kandidate koji su četverogodišnje/petogodišnje srednjoškolsko obrazovanje završili od 2010. do 2021. godine u srednjim školama u Republici Hrvatskoj

Priručnik za prijavu ispita Državne mature za kandidate koji su završili ili završavaju četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje školske godine 2021./2022. u sustavu obrazovanja odraslih u Republici Hrvatskoj i za učenike koji završavaju ili su završili srednjoškolsko obrazovanje u inozemstvu

tldr; trebao si se javiti ncvvou da ti dadnu pristupne podatke, i onda do 15.2. prijaviti ispite državne mature koje želiš polagati.
Hvala ali ovaj link što si poslao kaže Kandidati koji su najmanje četverogodišnje srednje obrazovanje završili u redovnome sustavu

Ja sam redovno završio trogodišnju, a četvrti stupanj sam završio naknadno u večernjoj... Vrijedi li ovo i za mene ili ja moram drugačije?
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 20:51   #4
a da malo prekopaš internet a ne da spamaš forum sa hrpom tema

ispada da si nesposoban

a niti si napisao koji faks misliš upisati
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 21:09   #5
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a da malo prekopaš internet a ne da spamaš forum sa hrpom tema

ispada da si nesposoban

a niti si napisao koji faks misliš upisati
Pretražio sam net, ali nisam našao nikog tko je u situaciji kao i ja, da ima redovnu trogodišnju i onda četvrti stupanj u večernjoj
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 21:38   #6
Quote:
Michom kaže: Pogledaj post
Hvala ali ovaj link što si poslao kaže Kandidati koji su najmanje četverogodišnje srednje obrazovanje završili u redovnome sustavu

Ja sam redovno završio trogodišnju, a četvrti stupanj sam završio naknadno u večernjoj... Vrijedi li ovo i za mene ili ja moram drugačije?
A nema ti nekih prevelikih razlika, koliko vidim. Doslovno se moraš na vrijeme javiti ncvvou, poslati im dokumente koje traže, i dobit ćeš pristupne podatke za postani-student.hr. I onda kad to dobiješ, prijavljuješ ispite, koje moraš platiti jer ne završavaš ove godine srednjoškolsko obrazovanje. Imaš rokove za prijavu ispita, koji su ove godine istekli.

Mislim, piše ti isto u linku na sredini: Navedeno vrijedi i za kandidate koji su srednje obrazovanje završili u Republici Hrvatskoj od 2010. do 2021. godine, a nisu se dosad aktivirali.

Tu ne specifiraju redovno srednje obrazovanje.
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 22:09   #7
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
A nema ti nekih prevelikih razlika, koliko vidim. Doslovno se moraš na vrijeme javiti ncvvou, poslati im dokumente koje traže, i dobit ćeš pristupne podatke za postani-student.hr. I onda kad to dobiješ, prijavljuješ ispite, koje moraš platiti jer ne završavaš ove godine srednjoškolsko obrazovanje. Imaš rokove za prijavu ispita, koji su ove godine istekli.

Mislim, piše ti isto u linku na sredini: Navedeno vrijedi i za kandidate koji su srednje obrazovanje završili u Republici Hrvatskoj od 2010. do 2021. godine, a nisu se dosad aktivirali.

Tu ne specifiraju redovno srednje obrazovanje.
Hvala, ovi linkovi su mi bili od velike pomoći. Sad sam odlično informiran.
Prijavit ću se iduće godine pošto sam ove zakasnio.
Nego, nakon što bi položio maturu, idem li onda na faks kao izvanredni student ili?
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 22:39   #8
Quote:
Michom kaže: Pogledaj post
Hvala, ovi linkovi su mi bili od velike pomoći. Sad sam odlično informiran.
Prijavit ću se iduće godine pošto sam ove zakasnio.
Nego, nakon što bi položio maturu, idem li onda na faks kao izvanredni student ili?
Ideš u program u koji upadneš (odabereš na listi prioriteta, zadovoljiš sve preduvjete, i po broju bodova budeš unutar kvote). Ako je to redovni program, onda si redovni student.

S obzirom da prvi put studiraš, imaš pravo na subvenciju od ministarstva, odnosno nećeš plaćati faks ništa prve godine (ako upišeš redovni program). Za kasnije godine, koliko ćeš, i hoćeš li uopće plaćati, će ovisiti o uspjehu (položenim ECTS-ima, ne ocjenama).
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2022., 17:38   #9
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Ideš u program u koji upadneš (odabereš na listi prioriteta, zadovoljiš sve preduvjete, i po broju bodova budeš unutar kvote). Ako je to redovni program, onda si redovni student.

S obzirom da prvi put studiraš, imaš pravo na subvenciju od ministarstva, odnosno nećeš plaćati faks ništa prve godine (ako upišeš redovni program). Za kasnije godine, koliko ćeš, i hoćeš li uopće plaćati, će ovisiti o uspjehu (položenim ECTS-ima, ne ocjenama).
Hvala ti puno, malo sam čitao po ovim stranicama i nije mi baš jasno kako da se pripremim za državnu maturu... Piše da je literatra udžbenici od srednje gimnazije, a ja to nemam, zar ne postoje određene skripte iz kojih se može učiti?
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2022., 18:00   #10
Quote:
Michom kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno, malo sam čitao po ovim stranicama i nije mi baš jasno kako da se pripremim za državnu maturu... Piše da je literatra udžbenici od srednje gimnazije, a ja to nemam, zar ne postoje određene skripte iz kojih se može učiti?
Nemam s tim iskustva, polagao sam maturu direktno iz srednje škole. Ali s obzirom da je srednjoškolsko gradivo, onda je logično da su udžbenici za srednju školu glavna literatura.

Za skripte, znam da neke tvrtke što drže pripreme za maturu (tipa Trinom) imaju neke skripte za neke predmete.
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2022., 18:56   #11
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Nemam s tim iskustva, polagao sam maturu direktno iz srednje škole. Ali s obzirom da je srednjoškolsko gradivo, onda je logično da su udžbenici za srednju školu glavna literatura.

Za skripte, znam da neke tvrtke što drže pripreme za maturu (tipa Trinom) imaju neke skripte za neke predmete.
Budem kontaktirano Trinom. Nego, ako bi polagao državnu maturu za 2022/23 to bi onda trebalo bit negdje na ljeto 2023? Kad se točno polaže?

I je li prosjek u srednjoj glavni uvjet za upis na fakultet ili uspjeh na državnoj?
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2022., 19:03   #12
Da, ljeto 2023. Kalendar ispita će biti objavljen.

Svaki fakultet ima svoje kriterije koje možeš pronaći pregledom studijskih programa na postani-student.hr

Inače, odgovore na većinu svojih pitanja možeš pronaći na webu NCVVO-a i gore navedenoj stranici.
Armagedon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.