Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: slažeš li se sa argumenitma?
da 9 31.03%
ne 14 48.28%
nezanima me /svejedno mije 6 20.69%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 02.06.2008., 23:03   #1
zašto islam nevalja?

Ne znam ko je to napisao...Mislim da sam to sacuvao sa neke prošle diskusije. Ali ovo šta piše ovde o Islam vazi i za sve religiozne tipove drugih religija, koji ne mare za sustinu nego za formu za razliku od pravih vernika koji mare za sustinu.

--------------------------------------------------------------------
Musliman ne može da mari za sustinu jer u njegovoj religiji nema sustine?
...

Eh, kada bi ovo pitanje bilo iskreno, onda bih ja na njega napisao sledeći odgovor:

Zato sto islam ljude ne navodi na borbu protiv greha (sebičnosti, sujete, telesnosti...) nego ih optereti da vode borbu na pogresnom mestu, da slepo drže pravila ponasanja, kroz koja se ljudi odreknu od zdravorazumske odgovornosti strazenja nad sobom, svojim srcem i smislom svojih postupaka koju bi prirodno imali u vecoj meri bez Kurana.

Zbog licemerstva samih religioznih zahteva musliman ne vodi borbu protiv stvarnih greha na nivou srca, već se bavi propisima svog ponasanja, sto rezultuje time da nema nikakve promene svog unutrasnjeg karaktera.

Ne postoji iskustvo duhovne borbe u kojoj Bog upisuje zapovesti u covekovo srce svojim Svetim Duhom, već je i sama svest o toj potrebi za reformom ugusena krivim (farisejskim) predstavljanjem zahteva Bozjeg zakona.

Kako nema stvarne unutrasnje reforme, nema ni oslobadjanja od uzroka krivice, pa krivica ostaje i postaje snaga licemerne relihiozne revnosti.
Posledica neciste savesti jeste Kajinov sindrom: paranoidan strah od drugoga. Zbog neciste savesti Kajin je drugima projektovao svoj karakter ubice i onda se plasio da ga drugi ne ubiju, živeci u strahu od drugih ljudi. Taj paranoidan strah kod muslimana jeste stalan izvor projekcije sopstenih zlih namera i motiva drugima, i stalan izvor sukoba. Nema potrebe da Islam uci da treba mrzeti druge, jer će necista savest i paranoidan strah sami to da proizvedu.

Kada musliman obasnjava zašto je postao musliman, on objašnjava kako je na to primoran dokazima, a ne kako je odusevljen Bozjim karakterom ljubavi odlucio da svoj zivot preda Bogu. To je kao da ti je neko pistoljem naredio da postanes vernik, pa bi onda i ti isto tako kako si bio primoran, sada druge primoravao na istu sluzbu Bogu. ...

----------------------------------------------------
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.