Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2009., 19:47   #141
Pa, kakva je ova nova tarifa. cini se dosta isplativa
Apoteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 07:03   #142
Quote:
Apoteka kaže: Pogledaj post
Pa, kakva je ova nova tarifa. cini se dosta isplativa
Ako uzmem vlastiti primjer, gdje koristim Vipme Svi moji tarifu s uključenom opcijom Vip friends 0 (mjesečna naknada 30 kn), Tomato tarifa bi mi bila isplativa samo ako bih imao 1 poziv dnevno u trajanju max. 1 minute + najviše 10 poruka dnevno (a 31 je max. broj dana u mjesecu).
U tom slučaju mjesečni trošak iznosi 99,20 kn što bi bilo za 0,55kn skuplje od moje trenutne tarife/opcije.

Inače najpovoljnija tarifa bila bi Tele2 Dorina (još samo da nađem gdje mogu kupiti paket čokoladica sa Dorina kuponom ).
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 15:16   #143
ma ja san na knock out u tele2, ali ne potrosin vise od 50-ak kuna mjesecno. samo su sad uveli nadoplatu od 100 umjesto 50 za povoljnije razgovore, a u tomata vidim nema nikakvih uvjeta...

testira bi, pa me zanima kvatileta mreze, pokrivenost i slicno
Apoteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 15:53   #144
Quote:
Apoteka kaže: Pogledaj post
ma ja san na knock out u tele2, ali ne potrosin vise od 50-ak kuna mjesecno. samo su sad uveli nadoplatu od 100 umjesto 50 za povoljnije razgovore, a u tomata vidim nema nikakvih uvjeta...

testira bi, pa me zanima kvatileta mreze, pokrivenost i slicno
Tomato je ustvari Vipnet-ov brand, koristi Vipnet-ovu infrastrukturu, Vipnet je taj koji utvrđuje uvjete poslovanja, cijene itd.

U Tomato tarifi, cijena poziva iznosi 0,45kn/min + uspostava poziva 0,25kn, a SMS 0,25kn.

Za tu cijenu (i obnovu bona od 50kn) u Tele2 mreži možeš koristiti Tarificu (dobio bi doduše novi broj), ali i tarife kao što su Dorina, Maturanti.

Osim toga, obračunska jedinica na Tomato tarifi iznosi 60s, dok je kod svih Tele2 prepaid tarifa ona 15s, osim ako nije drugačije navedeno.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 16:12   #145
ne, u tarifici je isto 60sekundi, po novome cjeniku
ma isprobat cu tomato, svida mi se sta ne postavlja uvjete
Apoteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 15:05   #146
@Apoteka
Ipak postoje razlike izmedju Tariffice i Tomato:

Tariffica:
obracunska jedinica 60/1 (Obračunska jedinica u Tarifici je 1 sec, nakon prve minute razgovora)
uplatom od 100kn dobijes cijenu od 0,35kn/min.

Tomato:
obracunska jedinica 60/60
ne moze biti manja cijena od 0,45kn/min.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 15:46   #147
nisan zna to za obracunske jedinice. ali ja ionako ne potrosin vise od 50-ak kuna misecno, tako da mi 0.35 nista ne znaci.
razlika je sto u tomato mogu ostavit isti broj
Apoteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 17:47   #148
Postoji li ikakav način da provjerim je li mi Tomato račun finalno blokiran? Naime, dobila sam prilikom jedne od promocija besplatni broj, s tim da ga nisam koristila, sad sam ga probala uključiti, kaže mi "ograničena usluga"? Pretpostavljam da je prošlo više od 270 dana, i ne bi me čudilo, ali ipak, bilo bi lijepo imati neku potvrdu mogu li recimo probati to obnoviti nekim bonom ili je s tim brojem stvarno gotovo.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 18:10   #149
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
Postoji li ikakav način da provjerim je li mi Tomato račun finalno blokiran? Naime, dobila sam prilikom jedne od promocija besplatni broj, s tim da ga nisam koristila, sad sam ga probala uključiti, kaže mi "ograničena usluga"? Pretpostavljam da je prošlo više od 270 dana, i ne bi me čudilo, ali ipak, bilo bi lijepo imati neku potvrdu mogu li recimo probati to obnoviti nekim bonom ili je s tim brojem stvarno gotovo.
Nazovi njihovu SZK na 092 99 11 (radnim danom 08-21h)

Promocija, ograničena usluga...mislim da je riječ o tome da si imala određeni vremenski rok za aktivaciju te usluge, pa kako to nisi učinila u zadanom roku, sada si "na ledu".
Nemoj nadoplaćivati račun bonom već ih kontaktiraj da ti kažu o čemu je točno riječ. Ako ti kažu da je dovoljno obnoviti bon, učini tako.

I javi kakve si sreće bila.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 18:45   #150
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Nazovi njihovu SZK na 092 99 11 (radnim danom 08-21h)

Promocija, ograničena usluga...mislim da je riječ o tome da si imala određeni vremenski rok za aktivaciju te usluge, pa kako to nisi učinila u zadanom roku, sada si "na ledu".
Nemoj nadoplaćivati račun bonom već ih kontaktiraj da ti kažu o čemu je točno riječ. Ako ti kažu da je dovoljno obnoviti bon, učini tako.

I javi kakve si sreće bila.

Aktivirala jesam tada taj broj (promocija je bila takva da se moralo odmah na licu mjesta aktivirati ), nešto sam novaca s računa i trošila, samo nisam nikad nadoplaćivala.

Ali da, pretpostavljam da je najbolje saznati direktno, hvala!
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 09:17   #151
Mislim da je tomato za cijenu koju nudi sasvim OK. Meni odgovara što ne moram nadoplaćivati svaki mjesec 50 kn kao u tele 2 da bih imao povoljniju cijenu. Neki dan sam sa VIP-a zvao 098 i za 1:18 razgovora mi skine oko 5 kn. A na Tomatu me to košta 1,15 kn. Ja tu vidim svoju računicu. U biti nakon tog razgovora od 5 kn sam i popiz... i uzeo si tomato. Što se tiče SZK meni su tamo većinom svi idioti
simba_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 11:33   #152
Evo vec tjedan dana iman tomato (na drugom mobitelu) i nisam jos siguran jeli se isplati pribacit broj sa tele2 knock out. pretpostavljan da ce i tele2 korigirat krizne uvjete kad kriza, amo rec, prođe...

steta je jedino sta nema roaming i internet. sad mi taman dode na tele pogledat mail za par lipa. plus sta je ostala navika da razgovore obavim sto prije, pa sad vidim da mi ostane jos 20-30 sekundi do pune minute
Apoteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 12:13   #153
Quote:
simba_m kaže: Pogledaj post
Mislim da je tomato za cijenu koju nudi sasvim OK. Meni odgovara što ne moram nadoplaćivati svaki mjesec 50 kn kao u tele 2 da bih imao povoljniju cijenu. Neki dan sam sa VIP-a zvao 098 i za 1:18 razgovora mi skine oko 5 kn. A na Tomatu me to košta 1,15 kn. Ja tu vidim svoju računicu. U biti nakon tog razgovora od 5 kn sam i popiz... i uzeo si tomato. Što se tiče SZK meni su tamo većinom svi idioti
Cijena jest OK, ali svaki mjesec ipak nešto nadoplatiš, pa da i malo pričaš preko dana. 20 ili 50kn, svejedno, nešto ćeš staviti na račun, zar ne?

Ovaj tvoj poziv od 1:18 sa Vipa na Cronet košta 3,25kn (obr.jed. 60sek, nakon toga 1sek), a na Tomatu bi te koštalo 0,84kn.

3,25kn...sve zbog vas
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 12:23   #154
Quote:
Apoteka kaže: Pogledaj post
Evo vec tjedan dana iman tomato (na drugom mobitelu) i nisam jos siguran jeli se isplati pribacit broj sa tele2 knock out. pretpostavljan da ce i tele2 korigirat krizne uvjete kad kriza, amo rec, prođe...

steta je jedino sta nema roaming i internet. sad mi taman dode na tele pogledat mail za par lipa. plus sta je ostala navika da razgovore obavim sto prije, pa sad vidim da mi ostane jos 20-30 sekundi do pune minute
Ako trošiš max. 50kn mjesečno, onda Knock out ispada iz igre jer zahtjeva 100kn za razgovore prema svima za 0,49kn (premda je obr.jed. 15sek).

Tarifica je jednaka Tomatu (za 50kn razgovaraš 0,45kn + SMS 0,25kn), ali je obr.jed. 60sek.

Naravno, na sve se plaća usp.poz. 0,25kn.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 14:22   #155
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Cijena jest OK, ali svaki mjesec ipak nešto nadoplatiš, pa da i malo pričaš preko dana. 20 ili 50kn, svejedno, nešto ćeš staviti na račun, zar ne?

Ovaj tvoj poziv od 1:18 sa Vipa na Cronet košta 3,25kn (obr.jed. 60sek, nakon toga 1sek), a na Tomatu bi te koštalo 0,84kn.

3,25kn...sve zbog vas
Ja sam na tarifi VIPme Send, prva minuta 3,36 kn, a obračunska jedinica je 15 sekundi što znači još 1,68 kn što je ukupno 5,04 kn. Ta tarifa je od 7-19. A na tomatu bi me koštalo 1,15 kn (obračunska jedinica 1 minuta + uspostava poziva).
Na mob mi najviše ode na onaj famozni friends broj od 0 kn pa zbog njega obnavljam račun. A za sve ostale pozive i poruke tu je tomato.
simba_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 14:44   #156
Quote:
simba_m kaže: Pogledaj post
Ja sam na tarifi VIPme Send, prva minuta 3,36 kn, a obračunska jedinica je 15 sekundi što znači još 1,68 kn što je ukupno 5,04 kn. Ta tarifa je od 7-19. A na tomatu bi me koštalo 1,15 kn (obračunska jedinica 1 minuta + uspostava poziva).
Na mob mi najviše ode na onaj famozni friends broj od 0 kn pa zbog njega obnavljam račun. A za sve ostale pozive i poruke tu je tomato.
Nisam znao da si još uvijek na staroj tarifi. No, i nove Vipme tarife su skuplje od Tele2/Tomato.
Tele2 ima nekoliko tarifa sa OJ 15sek, mjesečno bon od 50kn, pozivi i SMS 0,29kn (Školska, Konzum); kod Dorine i Maturanti pozivi 0kn uz istu nadoplatu, SMS 0,29kn.
A sve je to jeftinije i od Tomato tarife.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 15:02   #157
Meni je sama činjenica da je Tomato ustvari Vip dovoljan razlog da se ne upuštam u nikakve doticaje sa Tomatom.
A i očito je da je Tomato stvoren sa samo jednim ciljem - shebati Tele2.
A uostalom, meni je i vrlo bitan roaming, jer sam često u inozemstvu, pa mi za to najbolje odgovara pretplata.

Činjenica je da su svi oni pljačkaši i ako malo pogledamo unatrag, stvari su se počele "mijenjati" (i to je upitno koliko se što promijenilo) od kada je došao Tele2.
Do tada su Vip i T-Mobile zajednički pljačkali kako im se sprdnulo sa cijenama poziva preko 1 kn/minuti.

Osobno imam pretplatu na Tele2 i zadovoljna sam. Mjesečni račun mi je oko 100 kn.
Prije dolaska Tele2 u Hrvatsku nisi mogao imati pretplatu a da te ne ispadne minimalno 300 kn mjesečno račun.

Stoga, da mi sada bilo Vip, bilo T-Mobile ne znam što ponude, ne dolaze mi u obzir, ako ništa drugo, onda iz principa.
A pogotovo ne zbog 1 lipe jeftinijeg razgovora.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 11:32   #158
Ovaj tomato je valjo nekad kolko čujem i vidim. Nevjerojatno kolko su dosadni postali sa porukama !!!

Jel i vi isto dobivate famoznu poruku "Rok aktivne uporabe vašeg tomato računa isteći će u narednih 7 dana. Molimo vas da obnovite račun, a ukoliko već jeste, zanemarite ovaj SMS. Tomato "

da, baš ću zanemarit tu vašu poruku svakih par dana!
a šta je najgore- imam stalno para na računu. ok.. nisam agresivna osoba al sad kad ih nazovem ima da mi više nikad ne pošalju tu poruku
asg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 16:39   #159
Quote:
famozni kaže: Pogledaj post
sta se taj šatl ne moze na kioscima uzet?
kupi preko interneta

https://shop.tomato.com.hr
Franjo Lola Tahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 16:41   #160
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
I meni se čini da ne poskupljuje. Obračunska jedinica iznosi 60s (ne znam kako je bilo do sada). Pozivi prema svima od 0,45 kn/min + usp.poz. 0,25 kn i SMS 0,25 kn što je zapravo isto kao kod Tele2 Tarifice, uz razliku da Tele2 zahtjeva nadoplatu bona od 50 kn mjesečno, a Tomato ne.
s time da ako kupiš bon prek interneta dobiješ ekstra kune
Franjo Lola Tahi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.