Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2008., 21:03   #81
jezuš kristuš
ja mislila da čovjek ima teške probleme i dramatične razloge,a on ne želi živjeti bez tri ili barem jednog auta.. ako ti je jedini smisao života materijalna vrijednost, stanovi, jahte i auti onda nije ni čudno da ne želiš živjeti. nađi si neki bolji smisao života i tek onda ćeš vidjeti da život može biti lijep i da on nema cijene.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 21:19   #82
pročitaj knjigu "Buđenje" od Antony de Mello, i onda razmisli.
1000% vjerujem da ćeš odustati ako budeš pažljivo čitao i promislio o knjizi.

Ima samo 70-tak stranica
dobar_dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 22:20   #83
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ne mislim se ubit jos sam dovoljno jak, ali zelim istraziti i tu opciju koja zvuci primamljivo. Ogroman je pritisak. Zavrsis fax i imas opcije: ne dobijes posao i nemozes nista, dobijes posao na neodredeno i nemozes nista, dobijes posao za stalno i placa ti je takva mala crkavica (ono sto sin tajkuna potrosi u dva izlaska) da opet nemozes nista. Pokusat cu otici van, zelim u Njemacku ili Kanadu zapoceti zivot. Nemozes si ni pristojan auto priustit (ne neki luksuz, obicna srednja klasa), dok se drugi hvale kako imaju po 3 auta. Da mi je znat odkud vade svu tu lovu. A svi znamo kakav je balkanski mentalitet: ne vrijedis nista ako nemas nista tj. vrijedis onolko kolko imas. Bez love te nijedna ne zeli pogledat. Radis po cijele dane i nemas nista. U Kanadi multimiljarderi normalno šeću cestom i druze se s "obicnim" ljudima, a ovdje se ponasaju kao nekakvi feudalci i vlasnici svega. "Vazal mog vazala nije i moj vazal". To je sve sto sam naucio iz one jebene povijesti, a to je nasa stvarnost. Ovo je 15. st. feudalizam.
Zelim procitat iskustva ljudi koji su vec bili na onoj strani, kakav je osjecaj umirati, ako je to super feeling zasto ne.
i ti se oćeš ubiti samo zato jer nemožeš nać posao , nemožeš kupit auto i misliš da su svim curama bitni lova i auti? razlog za samoubojstvo ti je fakat moćan

nemožeš odmah imati sve, polako s vremenom se sve stiče,a ne preko noći
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 23:27   #84
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
odakle ti to znaš molimmte? pročitala u bibliji? ljudi ohladite, ak se neko hoće ubit ima svoje pravo i nitko mu nema pravo to oduzeti, ako vidi to kao najbolju opciju zašto ne? ja sam čitala knjigu koju je napisao čovjek koji je bio u kliničkoj smrti i sve je lijepo napisao o smrti koju je doživio. savršeni filing, i zato bi se svi trebali ubiti ali nitko nema muda za to
Je li ovo neki sprd?

"Ako vidi to kao najbolju opciju zašto ne?" Jebote, kao da pričaš o izletu na Hvar, a ne o samoubojstvu.
__________________
za one koji razmišljaju o samoubojstvu, zapamtite: iz problema su se izvukli mnogi, iz groba se nije izvukao nitko.
matija-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 00:36   #85
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ne mislim se ubit jos sam dovoljno jak, ali zelim istraziti i tu opciju koja zvuci primamljivo. Ogroman je pritisak. Zavrsis fax i imas opcije: ne dobijes posao i nemozes nista, dobijes posao na neodredeno i nemozes nista, dobijes posao za stalno i placa ti je takva mala crkavica (ono sto sin tajkuna potrosi u dva izlaska) da opet nemozes nista. Pokusat cu otici van, zelim u Njemacku ili Kanadu zapoceti zivot. Nemozes si ni pristojan auto priustit (ne neki luksuz, obicna srednja klasa), dok se drugi hvale kako imaju po 3 auta. Da mi je znat odkud vade svu tu lovu. A svi znamo kakav je balkanski mentalitet: ne vrijedis nista ako nemas nista tj. vrijedis onolko kolko imas. Bez love te nijedna ne zeli pogledat. Radis po cijele dane i nemas nista. U Kanadi multimiljarderi normalno šeću cestom i druze se s "obicnim" ljudima, a ovdje se ponasaju kao nekakvi feudalci i vlasnici svega. "Vazal mog vazala nije i moj vazal". To je sve sto sam naucio iz one jebene povijesti, a to je nasa stvarnost. Ovo je 15. st. feudalizam.
Zelim procitat iskustva ljudi koji su vec bili na onoj strani, kakav je osjecaj umirati, ako je to super feeling zasto ne.
prestrasno
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 00:41   #86
Razumijem te. I sama sam nesretna,razmišljala sam o tome da si oduzmem život,i možda bi to i učinila da se ne bojim Boga,jer tko zna možda je život s one strane gori od ovog zemaljskog.Ljudi takve misli ne mogu shvatiti jer nisu došli u situaciju kad više ne vidiš drugog izlaza, kad je bol tolika da je ne možeš izdržati, kada sve izgubi smisao. Razmišljam puno o životu i njegovu smislu,uvijek zaključim da nema smisla,ali ga možda vrijedi živjeti zbog ljubavi,najbožanstvenijeg osjećaja datog ljudima. Živim u nadi da će i meni doći bolji dani,da ću jednog dana biti voljena i sretna. To bi trebao i ti učiniti,pozitivno razmišljati,jer tko zna,možda te sreća čeka iza ugla,ne može vječno padati kiša,mora jednom i sunce izaći.
Laura_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 14:07   #87
pročitajte knjigu 'povratak iz sutra' koju je napisao čovjek koji je bio u kliničkoj smrti i opisao šta je sve doživio u dvije minute...uglavnom vidio je sve ljude koji su umrli samoubojice su duše koje su ostale na zemlji, jedan dečko se ubio i nakon toga mu je duša ostala na zemlji trči za roditeljima želeči ih utješiti ,plače i sam jer si nemože pomoči , pušači posežu za cigarama a ne mogu ih pušiti... uglavnom koma je knjiga ,pročitajte
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 17:44   #88
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ne mislim se ubit jos sam dovoljno jak, ali zelim istraziti i tu opciju koja zvuci primamljivo. Ogroman je pritisak. Zavrsis fax i imas opcije: ne dobijes posao i nemozes nista, dobijes posao na neodredeno i nemozes nista, dobijes posao za stalno i placa ti je takva mala crkavica (ono sto sin tajkuna potrosi u dva izlaska) da opet nemozes nista. Pokusat cu otici van, zelim u Njemacku ili Kanadu zapoceti zivot. Nemozes si ni pristojan auto priustit (ne neki luksuz, obicna srednja klasa), dok se drugi hvale kako imaju po 3 auta. Da mi je znat odkud vade svu tu lovu. A svi znamo kakav je balkanski mentalitet: ne vrijedis nista ako nemas nista tj. vrijedis onolko kolko imas. Bez love te nijedna ne zeli pogledat. Radis po cijele dane i nemas nista.
ako ti je to razlog da se ubijes iskreno, i nije ti neki razlog... tebe muci jedan drugi problem a zove se zavist... preopterecen si time sta ti nemas a drugi imaju... prvo se trebas rijesiti toga, razbistriti glavu i postaviti si ciljeve i nastojati ih ostvariti... zavrsio si fax i nemres naci posao u struci... nista strasno, nisam ni ja odmah nasao posao u struci... imas 24, nemas zenu djecu a meni se sa 23 rodila prva kcer... radio u firmi, isto koma placa, bilo je dana da je jedva bilo i za dijete... padalo mi je svasta na pamet pa i da se rijesim zivota... no, radio sam jedan posao, nasao jos jedan za popodne, malo sverc komerc kupi prodaj i krenulo je... i konobario sam i kamione vozio i radio poslove slicne struci i radio ovo i ono... sto stvari... i malo po malo krenulo je... i najbitnije nikad nikome ni u kojem trenu nisam bio zavidan na nicemu... to me je najmanje mucilo... zenu sam upoznao, ni auto nisam imao... gdje se tebi zuri...

i dobro je da sam to prebrodio jer danas sa 37 godina imam svoju firmu, imam auto, motor, stan, sve sto trebam i uzivam... nisam tada, tada sam radio da bih imao sada... i sada meni zavide a jai dalje nisam nikome zavidan...

malo stisni zube i ako ti je mala placa u firmi, nadji drugi posao... nije sramota ni konobariti, kompici imaju i po 5000 kuna place...

nemas apsolutno nikakav razlog da se lisis zivota pogotovo da samo znas sta te sve ceka u zivotu...

i nije istina da vrijedis koliko imas... iznenadio bi se sa koliko se ljudi druzim a da pojma nemaju da imam sve sto imam...



.
__________________
"And I'm gonna miss you like a child misses their blanket.
But I've got to get a move on with my life
" - Fergie...
empty heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 00:12   #89
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Zelim procitat iskustva ljudi koji su vec bili na onoj strani, kakav je osjecaj umirati, ako je to super feeling zasto ne.
Iskustva mrtvaca ovdje nećeš naći
a i u Hrvatskoj se da sasvim normalno živjeti s prosječnom plaćom, boli te briga kaj drugi imaju 3 auta, svatko ima svoj životni put- nekom bolje nekom manje bolje, ali sve je samo stvar tvog gledanja- možeš imati 10 autiju i biti na rubu samoubojstva i ne imati ništa i biti sretan.
lucyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 00:17   #90
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
znam zato što sam čitala knjigu

a za život svi znaju da je u kurcu...
to što si pročitala jednu knjigu ne znači da trebaš promovirati samoubojstvo. uz dužno poštovanje, i život je lijep ako ga znaš pronatrati iz dobrog kuta.
lucyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 00:29   #91
Malo si ovdje pomješao neke stvari.
Večina svjedočenja je od ljudi koji su imali moždane aktivnosti slične komi.
Od večine tehnika samoubojstva to nikada nečeš iskusiti.
To je inače obrambeni mehanizam mozga koji nadomještava veliku traumu.
I mislim da tih par sekundi koliko traje ta moždana aktivnost prije prave smrti nije vrijedna isporbavanja toga i neznaš niti itko zna kako je nakon smrti. (ako vjeruješ u "nakon smrti")
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 10:42   #92
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
pročitajte knjigu 'povratak iz sutra' koju je napisao čovjek koji je bio u kliničkoj smrti i opisao šta je sve doživio u dvije minute...uglavnom vidio je sve ljude koji su umrli samoubojice su duše koje su ostale na zemlji, jedan dečko se ubio i nakon toga mu je duša ostala na zemlji trči za roditeljima želeči ih utješiti ,plače i sam jer si nemože pomoči , pušači posežu za cigarama a ne mogu ih pušiti... uglavnom koma je knjiga ,pročitajte

super.. ali ovo još ništa ne govori o tome što se stvarno nalazi "s one strane" jer samo je jedno sigurno- nitko tko je umro se nije vratio i to nam ispričao.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 11:02   #93
Ma odi ti malo u ...!!

Čitam tu, mislim, dečku treba pomoći savjetom, tko zna kakve probleme ima... A kad ono mali razmaženko hoće tri auta!!!

Na što ja gubim vrijeme!
Hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 14:03   #94
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ovo nije zajebancija. Već neko vrijeme razmišljam da se ubijem, ali još nemam hrabrosti za takav čin. Ono čega se najviše bojim je da ću ostati živ ili da ću ostati nekakva biljka prikopčana za aparate u komi. Jednostavno se bojim. Imam odredenih privatnih problema koji su nerijesivi. Malo sam trazio po internetu teme vezane uz smrt, samoubojstvo,... Mene zanima dali znate neke web stranice koje podrzavaju samoubojstvo? Pokusavam naci preko interneta emocionalnu potporu za takav čin, ljude koji su odlučili isto kako bi jedan drugog potpomagali i davali si razne savjete.
Takoder me zanima nesto vezano uz samu smrt, kakav je osjećaj, sta kazu ljudi koji su prezivjeli kliničku smrt i nekako su se vratili, njihova iskustva?
Npr. Bernard Grujic (čovjek koji se izvuko iz kliničke smrti 3 puta) kaze da smrt nije nista strasno da je to jedan osjećaj blaženstva i ugode. Da smrt nije nesto cega se treba bojati nego zivot? Sta kazu ostali? Imate li kakve stranice za pronaci nesto na tu temu? Zelim saznat sto vise o onome s cim se planiram suočiti. Jednostavno bol i patnja je prevelika. Ovako jednim potezom rjesavam sve, ali jos nemam hrabrosti za to ucinit. Moze se reci da sam dvostruka kukavica. S jedne strane nemogu rjesiti svoje probleme, a s druge strane nemam hrabrosti uciniti to. Trenutno sam na sredini. Da ili ne? Ako su drugi mogli valjda cu moc i ja. Tesko je biti sam bez emocionalne potpore, a moja obitelj je dolje. Imam 24g. Mozda je vrijeme da joj se pridruzim svojoj majci u grobu. Bit cemo obitelj ponovno.
Ja ne mislim da si kukavica...samo netko tko je trenutno usamljen i ne vidi izlaz iz te usamljenosti.
A to se povremeno događa velikom broju ljudi, i koliko ti se sad sve cinilo bezizlaznim, uz malo promjenu sve se preokrene. Znam da ti se cini ko fraza, ali evo ja sam trenutno fascinirana time koliko je ta psiha komplicirana i koliko drugaciji osjecaj moze izazvati potpuno ista situacija, uz malu podrsku sa strane.

Sjecas li se nekih lijepih stvari , osjacaja, situacija? Kad ti se zivot cinio ugodnim i toplim?

Zasto kazes da je pritisak prevelik, otkud, kakav, ciji pritisak?
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 14:09   #95
Ja sam do tog zaključka došla za vrijeme psihoterapije. Imala sam suicidalnih misli, mislila sam da je smrt jedini izlaz. sada sam daleko od toga, čak više potpuno mi je neshvatljivo da sam razmišljala o samoubojstvu.

Potpisujem ovo isto mi se to desilo prije nekoliko godina
wolworein is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 18:29   #96
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ovo nije zajebancija. Već neko vrijeme razmišljam da se ubijem, ali još nemam hrabrosti za takav čin. Ono čega se najviše bojim je da ću ostati živ ili da ću ostati nekakva biljka prikopčana za aparate u komi. Jednostavno se bojim. Imam odredenih privatnih problema koji su nerijesivi. Malo sam trazio po internetu teme vezane uz smrt, samoubojstvo,... Mene zanima dali znate neke web stranice koje podrzavaju samoubojstvo? Pokusavam naci preko interneta emocionalnu potporu za takav čin, ljude koji su odlučili isto kako bi jedan drugog potpomagali i davali si razne savjete.
Takoder me zanima nesto vezano uz samu smrt, kakav je osjećaj, sta kazu ljudi koji su prezivjeli kliničku smrt i nekako su se vratili, njihova iskustva?
Npr. Bernard Grujic (čovjek koji se izvuko iz kliničke smrti 3 puta) kaze da smrt nije nista strasno da je to jedan osjećaj blaženstva i ugode. Da smrt nije nesto cega se treba bojati nego zivot? Sta kazu ostali? Imate li kakve stranice za pronaci nesto na tu temu? Zelim saznat sto vise o onome s cim se planiram suočiti. Jednostavno bol i patnja je prevelika. Ovako jednim potezom rjesavam sve, ali jos nemam hrabrosti za to ucinit. Moze se reci da sam dvostruka kukavica. S jedne strane nemogu rjesiti svoje probleme, a s druge strane nemam hrabrosti uciniti to. Trenutno sam na sredini. Da ili ne? Ako su drugi mogli valjda cu moc i ja. Tesko je biti sam bez emocionalne potpore, a moja obitelj je dolje. Imam 24g. Mozda je vrijeme da joj se pridruzim svojoj majci u grobu. Bit cemo obitelj ponovno.

Skoro isto kao i kod mene svi otisli (RIP) a ja ostao... A sad ce ti ljudi tu poceti soliti pamet joj pa kako, zasto... da ali oni imaju barem obitelj...
Evo ja sam se vec 3 puta pokusao ubiti (2 puta tabletama- nije preporucljivo, i s autom...) i nije uspjelo, zasad, ali ...
Samo da znam gdje se moze nabaviti cijanid... ili barem kako ga napraviti doma...
Prophet3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 18:52   #97
aj ovako.ti se ubi al se nekako vrati pa nam napiši kako je bilo da svi drugi znaju ako im bude tribalo.odma iz prve ruke,friško. i je sve sranje, država, život,nepravda,posa.ubit se moš ako u Boga ne viruješ, ako si vjernik zanj da ideš na vječno mučenje..dakle tu ti je cila mudrost.navrati do dalmacije, odma češ se pridomislit oko samoubojstva..more sve liči
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 23:09   #98
Quote:
Prophet3d kaže: Pogledaj post
Skoro isto kao i kod mene svi otisli (RIP) a ja ostao... A sad ce ti ljudi tu poceti soliti pamet joj pa kako, zasto... da ali oni imaju barem obitelj...
Evo ja sam se vec 3 puta pokusao ubiti (2 puta tabletama- nije preporucljivo, i s autom...) i nije uspjelo, zasad, ali ...
Samo da znam gdje se moze nabaviti cijanid... ili barem kako ga napraviti doma...
daj nemoj to više radit..pa sigurno ima ljudi koji te voli, i puno razloga da živiš
živio

i znaj da ima ljudi sa puno gorim problemima i da ti nije najteže, i jednog če dana sve biti dobro...ajde držim ti fige
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 23:34   #99
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ovo nije zajebancija. Već neko vrijeme razmišljam da se ubijem, ali još nemam hrabrosti za takav čin.
Imat ćeš cijelu vječnost za biti mrtav, pa onda čemu žurba.
sancho panza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 23:37   #100
Quote:
Prophet3d kaže: Pogledaj post
Skoro isto kao i kod mene svi otisli (RIP) a ja ostao... A sad ce ti ljudi tu poceti soliti pamet joj pa kako, zasto... da ali oni imaju barem obitelj...
Evo ja sam se vec 3 puta pokusao ubiti (2 puta tabletama- nije preporucljivo, i s autom...) i nije uspjelo, zasad, ali ...
Samo da znam gdje se moze nabaviti cijanid... ili barem kako ga napraviti doma...
Koje su to gluposti... katastrofa...
Pa ljudi poput tebe se ne žele ubiti nego igrati.
Pa, onda igraj se i dalje... barem je bolje od smrti... iako dok umreš već češ postati invalid i biljka.

Obitelj? Obitelj češ uvjek pokopati. (eventualni izuzetak braća i sestre).
Nabavi si psa i/ili nađi prijatelje. Prestani doma sjediti.

Takoođer... nisu li ovakve izjave dostatne za prijaviti internet provideru te policiji?
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.