Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2008., 14:42   #1
Pitanja i odgovori u vezi Merkura i njegovih aspekata

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post


PS. bema, da je meni vidjeti tvoj Merkur......i ostalo vezano uz isti.....?!?

Tek sad vidjeh


natalna


Eto, pa je tu sve, jer ja ne znam što bi bilo bitno da izdvojim i navedem*



EDIT: *Možda kvadrat s Neptunom
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 22:31   #2
E, da..kasnije sam krenula editirat, tj. sad kad sam došla doma, al je bilo prekasno.
Uglavnom, htjela sam ne bit lijena i navest sve to s Merkurom, a maknuti kartu, jer može djelovati nametljivo, a to ne bih htjela.

Ono, kužim da astrolog čita iz nekih stvari...neke stvari i da mu može biti zanimljivo otkriti koliko je upravu, a s druge strane ono što uočava prosto jače povezati kada se pokaže s čim ima veze....dakle povezati s onim što zna i tako.



Meni je samo fora kako vi to sve uspijete povezat, a ono...ako ti naiđe nešto da bi ti bilo zanimljivo vidjet, a ja se našla tu, eto..dijelim bez beda...uopće ...može ispast da namećen dužnost da mi se nešto sad i kaže, a ja to ne želim da ispadne il doživi tako, a nije tako..tj. da naglasim da nije tu iz tih razloga...nit se očekuje i sl....nego ovih gore...

bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 12:10   #3
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Eto, pa je tu sve, jer ja ne znam što bi bilo bitno da izdvojim i navedem*


EDIT: *Možda kvadrat s Neptunom
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
E, da..kasnije sam krenula editirat, tj. sad kad sam došla doma, al je bilo prekasno.
Uglavnom, htjela sam ne bit lijena i navest sve to s Merkurom, a maknuti kartu, jer može djelovati nametljivo, a to ne bih htjela.

Ono, kužim da astrolog čita iz nekih stvari...neke stvari i da mu može biti zanimljivo otkriti koliko je upravu, a s druge strane ono što uočava prosto jače povezati kada se pokaže s čim ima veze....dakle povezati s onim što zna i tako.



Meni je samo fora kako vi to sve uspijete povezat, a ono...ako ti naiđe nešto da bi ti bilo zanimljivo vidjet, a ja se našla tu, eto..dijelim bez beda...uopće ...može ispast da namećen dužnost da mi se nešto sad i kaže, a ja to ne želim da ispadne il doživi tako, a nije tako..tj. da naglasim da nije tu iz tih razloga...nit se očekuje i sl....nego ovih gore...
Znam da si pomislila da ce mozda djelovati nametljivo i da nisi tako u startu mislila, nego si imala u vidu da je mozda zgodnije da stavis cijelu kartu posto ti sama ne znas sto bi bilo najvaznije izdvojiti, a i da odmah "rijesis" stvar, a ne da te ja onda opet pitam a koji ti je aspekt s ovim ili onim, zbilja te kuzim (i bas mi je simpa da si to tako lijepo obrazlozila). Ili da mozda ne navedes nesto nedajboze manje bitno od necega sto je bitnije i sto bi bilo korisnije u tumacenju, pa si fino ostavila cijelu kartu, pristojno i uredno....iako si kasnije pomislila da to nece ispasti ok, da cu ja dobiti dojam kako sad moram sve izanalizirati i napisati ti referat, a ti ne bi htjela da tako ispadne jer to ne ocekujes, jer si stvarno to stavila samo s dobrom namjerom da si ja izvucem neke korisne informacije radije nego da ti das one "manje korisne". Pa si posla editirati, a kako nisi mogla, lijepo si objasnila o cemu je rijec. Nadugacko i nasiroko. Iako sam skuzila odmah sto zelis reci i nisam pomislila da se zelis odmah ogrepst za neke bajke - pricaj mi o meni i sl.

Vidis ovo gore - to radi Merkur u prvom polju. Tebi je Sunce u Djevici, ASC u Djevici i Merkur u Djevici i to u prvom polju. To je to, pusti Neptuna.......on je samo pomocno sredstvo.

Merkur tako naglasen pokazuje da si dosta usredotocena na svoje misli i intelektualne sposobnosti, da zelis da drugi prepoznaju koje ideje stoje iza tvojih djela, kako i o cemu razmisljas, kako dozivljavas stvari. Da istjeras "na cistac" tu vezu: ja i moj intelekt. Tjera te da malo previse izverbaliziras ili preneses svoje dozivljaje, pogotovo u cistom, neizbrusenom, izvornom obliku. Pa cesto (drugima) ispadne - puno price, a malo kazes. Mozda imas dojam da bi te u suprotnom ljudi slabije razumjeli ili da ne bi uopce?

S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 20:18   #4
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Znam da si pomislila da ce mozda djelovati nametljivo i da nisi tako u startu mislila, nego si imala u vidu da je mozda zgodnije da stavis cijelu kartu posto ti sama ne znas sto bi bilo najvaznije izdvojiti, a i da odmah "rijesis" stvar, a ne da te ja onda opet pitam a koji ti je aspekt s ovim ili onim, zbilja te kuzim (i bas mi je simpa da si to tako lijepo obrazlozila). Ili da mozda ne navedes nesto nedajboze manje bitno od necega sto je bitnije i sto bi bilo korisnije u tumacenju, pa si fino ostavila cijelu kartu, pristojno i uredno....iako si kasnije pomislila da to nece ispasti ok, da cu ja dobiti dojam kako sad moram sve izanalizirati i napisati ti referat, a ti ne bi htjela da tako ispadne jer to ne ocekujes, jer si stvarno to stavila samo s dobrom namjerom da si ja izvucem neke korisne informacije radije nego da ti das one "manje korisne". Pa si posla editirati, a kako nisi mogla, lijepo si objasnila o cemu je rijec. Nadugacko i nasiroko. Iako sam skuzila odmah sto zelis reci i nisam pomislila da se zelis odmah ogrepst za neke bajke - pricaj mi o meni i sl.
Busted

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post

Vidis ovo gore - to radi Merkur u prvom polju. : mig: Tebi je Sunce u Djevici, ASC u Djevici i Merkur u Djevici : s i to u prvom polju. To je to, pusti Neptuna.......on je samo pomocno sredstvo.
AJd, dobro je, sad znam koga mogu optužit, bitno da mogu neku planetu

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Merkur tako naglasen pokazuje da si dosta usredotocena na svoje misli i intelektualne sposobnosti, da zelis da drugi prepoznaju koje ideje stoje iza tvojih djela, kako i o cemu razmisljas, kako dozivljavas stvari. Da istjeras "na cistac" tu vezu: ja i moj intelekt. Tjera te da malo previse izverbaliziras ili preneses svoje dozivljaje, pogotovo u cistom, neizbrusenom, izvornom obliku. Pa cesto (drugima) ispadne - puno price, a malo kazes. Mozda imas dojam da bi te u suprotnom ljudi slabije razumjeli ili da ne bi uopce? : ne zna:

Ih, je..u novim stuacijam i na forumu gdje kad mi "fali" osjećaj kontrole u smislu da mogu znati da je netko takav i takav i da će skužit točno tako i tako. Ovako..su sve opcije otvorene pa i ona da će se skužit pogrešno, te time obeščastit lošim primislima čistoća moje namjere ;-) E, a ima tu i nesigurnosti...znaš...
Obično me vole slušat, imam tu tendenciju.."u izvornom obliku.." 100%;-) al mi je jako bitno da drugi shvate...plus! - gubim se nekad. Blude mi misli...recimo dobila si šort verziju. Taj post je bio veći + nije bilo samo oko toga, al da me ubiješ nemam pojma na što sam se ja sve bila u trenutku nadovezala. Nekad vrtim oko jednog da bih se sačuvala od "bludničenja"..ima i toga...
Nekad prosto šutim I to volim..i treba mi..

bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 17:26   #5
A Merkur u Djevici na 15 stupnjeva (12.kuća)?
U Djevici je još i Sunce,Venera,Uran i Pluton (asc. mi je vaga)
Zanima me kako mi je aspektirano pisanje
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 11:51   #6
Pa ovaj forum je pun ljudi sa merkurom u 1. kući! I ja sam ponosni vlasnik jednog Još mi je u blizancima (asc) i obožavam ga. Aspektiran je samo sekstilom sa marsom...Da glasna sam kad pričam, pričam jako puno i jako brzo i često me ljudi ne mogu pratiti. Imam dara za pisanje. Kad šutim onda se sprema nešto gadno...kad je neka rasprava uvijek se ja najviše čujem i uvijek moram biti u pravu većinom kad izlažemneke svoje argumente složim stvari u trenutku tako da i ako griješim svi će bit na mojoj strani... I jako sam djetinjasta, mislim da ću uvijek biti...to je taj blizanački duh
Inače fascinira me razlika merkura u djevici i merkura u blizancima...totalne suprostnosti, jedan analitičan uredan a drugi površan lepršav...
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 01:37   #7
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
Pa ovaj forum je pun ljudi sa merkurom u 1. kući! I ja sam ponosni vlasnik jednog Još mi je u blizancima (asc) i obožavam ga. Aspektiran je samo sekstilom sa marsom...Da glasna sam kad pričam, pričam jako puno i jako brzo i često me ljudi ne mogu pratiti. Imam dara za pisanje. Kad šutim onda se sprema nešto gadno...kad je neka rasprava uvijek se ja najviše čujem i uvijek moram biti u pravu većinom kad izlažemneke svoje argumente složim stvari u trenutku tako da i ako griješim svi će bit na mojoj strani... I jako sam djetinjasta, mislim da ću uvijek biti...to je taj blizanački duh
Hahaha.....kao i ja. Dobro, meni nije u Blizancima (isto su mi na ASC-u Blizanci), nego ravno nasuprot, u Strijelcu. I to je ujedno jedini egzil za koji uopce ne bi rekla da je los polozaj. Dapace, jako mi je drago da je tu gdje jeste, pod okriljem Jupitera. I jos je u sekstilu s Jupiterom. I sekstilu s Marsom. I konjunkciji s Uranom.

Kad pricam, pricam isto brzo i glasno. Ali sam najcesce u potpunoj suprotnosti i - sutim. Vodim neke unutarnje monologe.

Zapravo volim pricati, ali rijetko tko me potice na to. Ne mogu pricati s bilo kime, neki svakodnevni smalltalk, tako da ljudi cesto dobiju dojam da se ja nesto ljutim. A to uopce nije tako. A iznimno mi je drago kad vidim da netko moze sutit samnom a da nije neugodna vibra u zraku.

Inace, jako cijenim smisao za humor, i to podjednako strijelacki i vodenjacki. Stovise, uopce se ne volim druziti s ljudima koji me ne nasmijavaju ili se ne smiju istim stvarima kao i ja. A u raspravama tek.....nema sanse da mene netko razuvjeri u necem do cega je moja genijalnost (Uran) dosla.

Inace mi je taj Merkur (zajedno s Uranom), kao sto rekoh, u opoziciji na sam ASC (ciji je Vladar) i oduvijek imam osjecaj da me nitko zapravo ne razumije. Kao da sve sto radim ili kazem ispada drugima upravo suprotno nego sto bi trebalo ispasti. Osim toga, naravno da sam "neshvacena" s tim Uranom.


Quote:
Inače fascinira me razlika merkura u djevici i merkura u blizancima...totalne suprostnosti, jedan analitičan uredan a drugi površan lepršav...
A sada ozbiljno: Mene isto fascinira kako Merkur pokriva i jednog i drugog.

I Blizancima i Djevici je dodjeljen Merkur kao vladar, iako se on bas u Blizancima smatra u domicilu, dok je u Djevici u egzaltaciji. Sto ce reci da, iako on nije los u Blizancima, u Djevici je navodno jos bolji.

Jedan je "u zraku", drugi je "na zemlji".

Naravno, ovaj u zraku je leprsav, brz, zivahan, radoznao, pricljiv i duhovit, ponekad povrsan i neozbiljan, dok je ovaj zemljani kriticar, analiticar, logicar, hladan i zdrav razum, a upravo ta zemlja ga cini stalozenim, koncentriranim, ozbiljnim i prakticnim. Drugim rijecima: Merkur u Djevici je grown up Merkur iz Blizanaca.

Blizancev pristup je jednostavan, lagan, brz i svestran...i uvijek je gladan za jos. S obzirom na tu njegovu potrebu za promjenama i novostima, jos vecim zanimljivostima, lako se presaltava pa na kraju ispadne povrsan. Dok je Djevica smirenija, uzima griz po griz i pazljivo svaki prozvace.

Kod Merkura u Blizancima radi se uglavnom o percepciji, dozivljaju svijeta, upijanju cistih sirovih informacija i automatska obrada kojom se stvara neka slika, odnosno formira misljenje. Najcesce i vise misljenja, nerjetko razlicitih. Tek onda slijedi stvaranje cinjenica koje ce poduprijeti tu sliku. On povezuje misli brzinom munje, povlaci paralele, imenuje, razdvaja i spaja, slaze ih tako da jedna potkrepljuje drugu. Nema veze ako se tu i tamo predomisli, uvijek ce on naci nacina da ponovno sve objasni, na neki potpuno drugi nacin.

On jednostavno ne moze dopustiti da nesto nema smisla.....da SVEMIR nema smisla. On uvijek ima odgovor, i najcesce ga je on izmislio. Sve on zna.

Dok Merkur u Djevici pristupa iz sasvim druge perspektive. On ce prvo prikupiti sve moguce cinjenice, dobro ih prouciti, proanalizirati i tek na temelju duboke i pomne studije kroz pazljivu eliminaciju formirati svoje konacno misljenje. A zatim ce nesto i napraviti s njime. Jer, sto ce mu inace?!

Osim toga, Merkur u Blizancima vise je orjentiran na samo shvacanje, na traganje, otkrivanje, na tu igru povezivanja i ostalih umnih igrarija, dok je Merkur u Djevici prije svega okrenut prakticnoj strani, kao da "spusta" tog Merkura iz zraka na zemlju, nastojat ce i iskoristiti svoje mogucnosti na konkretnoj razini.

Jedna usporedba mi se jako svidjela: da je Merkur u Blizancima velika nepregledna knjiznica, prepuna informacija i podataka, nerazvrstanih, a Merkur u Djevici knjiznicar koji ce ih pravilno rasporediti na police. One manje bitne, spremit ce u skladiste.

Merkur u Blizancima puno prica, elokventan je, voli komunikaciju u bilo kojem obliku, duhovit i cesto zna zavrsiti tudje recenice. Rijetko suti, a kad suti, mislis da te pazljivo slusa. Ali on je zapravo upio te neke informacije i sada vec slaze neku svoju novu, drugaciju i bolju pricu, a ono sto si ti rekao vec je zaboravio. Na jedno uho udje, na drugo izadje. Sva sreca da je negdje putem ostavilo inspiraciju za njegove nove ideje.

Ponekad stvarno prebrzo misli, prica, skace s teme na temu i prilicno ga je tesko pratiti. Cesto ono sto prica zvuci ili dvosmisleno ili nedoreceno.

A Merkur u Djevici ipak je malo sabraniji i trezveniji. On je izostren, fokusiran um, uvijek se pokusava jasno i precizno izrazavati, pazi da ne odabere krivu rijec. Jezi se na mogucnost nekog pogresnog shvacanja i tumacenje pa ce se potruditi objasniti u detalje. Nastoji da jasno i u potpunosti prenese poruku te ocekuje pritom da ce ona imati onaj "aha efekt" kod drugoga. Naravno da se ovdje zezne taj Merkur i onda malkice pretjera. I melje li ga melje. Puno prica a malo kaze.

Mnogo toga im je zajednicko....recimo - ta skepticnost. Merkur u Djevici je takav, naime, iz svog opreza da ne uleti u neke pogresne zakljucke, ocekujuci da ce na kraju ipak donijeti onaj pravi. Merkur u Blizancima ne. On je sumnjiv prema toj jednoj velikoj, konacnoj istini. On ima svoju bazu podataka i nebrojeno mogucnosti da iste spaja u neke nove zakljucke. A vrlo dobro zna da se sve moze "dokazati" ako si dovoljno spretan, snalazljiv i uvjerljiv.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 19:50   #8
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Zapravo volim pricati, ali rijetko tko me potice na to. Ne mogu pricati s bilo kime, neki svakodnevni smalltalk, tako da ljudi cesto dobiju dojam da se ja nesto ljutim. A to uopce nije tako. A iznimno mi je drago kad vidim da netko moze sutit samnom a da nije neugodna vibra u zraku.
I mene rijetko tko potiče na razgovor ali zato što ne treba...ja obožavam kad upoznam nekog ko priča vieš i brže od mene. Imam par takvih osoba i smiješno mi je kad se zapričamo...razumjemo se i sve ali ljudima okolo ništa nije jasno Ali ni ja ne volim razgovore koji se vode radi reda tipa "Bok. Di si, kako si? šta ima novo?..." Tišina mi ne leži i obično kad svi umuknu ja ću provaliti neku glupost samo da ne bude tiho...

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
A sada ozbiljno: Mene isto fascinira kako Merkur pokriva i jednog i drugog.
Baš sam razmišljala kako je i venera vladar i vage i bika, ali venera u vagi mi nije toliko drukčija od one u biku koliko mi se čini za merkur...valjda zato što je on tako svestran i sam po sebi ima dva lica

Svaka čast na ovom opširnom i detaljnom opisu ta dva merkura. Meni se ipak nekako čini da merkur više leži blizancima nego djevicama. Kao božanstvo predstavlja prenosnika informacija (3 kuća blizanci>informacije, komunikacija...), kao planeta s jedne strane je potpuno spaljen, a s druge nije što mi vuče na dvoličnost koju često vežu za blizance. On je i najbrži planet pa pored svega toga naravno da mora biti površan...a također kao merkur predstavlja razmišljanje, intelektualni rad, a blizanci su misao zračni znak i tu mi više vuče na njih. Ovo moje mišljenje garant proizlazi od mog merkura
Čini mi se kao da zemljana djevica veže lepršavot i razletanost merkura, pripitomi ga...baš ono što si i ti napisala u blizancima je merkur dijete, a u djevici odrastao
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:05   #9
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
Meni se ipak nekako čini da merkur više leži blizancima nego djevicama. Kao božanstvo predstavlja prenosnika informacija (3 kuća blizanci>informacije, komunikacija...), kao planeta s jedne strane je potpuno spaljen, a s druge nije što mi vuče na dvoličnost koju često vežu za blizance. On je i najbrži planet pa pored svega toga naravno da mora biti površan...a također kao merkur predstavlja razmišljanje, intelektualni rad, a blizanci su misao zračni znak i tu mi više vuče na njih. Ovo moje mišljenje garant proizlazi od mog merkura
Čini mi se kao da zemljana djevica veže lepršavot i razletanost merkura, pripitomi ga...baš ono što si i ti napisala u blizancima je merkur dijete, a u djevici odrastao
Dobro razmisljas odnosno, slazem se s tobom. Merkur je vladar Blizanaca......egzaltacija moze biti u Djevici.

S vladarstvom se ne slazem. Kako sam alergicna na te dvostruke vladare, ja se naime, lagano priklanjam razmatranju Chirona za vladara Djevice.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 01:48   #10
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
Meni se ipak nekako čini da merkur više leži blizancima nego djevicama. Kao božanstvo predstavlja prenosnika informacija (3 kuća blizanci>informacije, komunikacija...), kao planeta s jedne strane je potpuno spaljen, a s druge nije što mi vuče na dvoličnost koju često vežu za blizance. On je i najbrži planet pa pored svega toga naravno da mora biti površan...a također kao merkur predstavlja razmišljanje, intelektualni rad, a blizanci su misao zračni znak i tu mi više vuče na njih. Ovo moje mišljenje garant proizlazi od mog merkura
pa i ja sam uvijek mislila da je nekako više ''blizanački''! totalno se slažem s postom od S.C. i opisom merkura u blizancima!
meni je merkur u blizancima (10.kuća)...
u konjukciji je s venerom, pa mislim da mi i od tud toliki afinitet prema estetici i umjetnosti i čini mi se da bi ovo mogao biti dobar aspekt u smislu ''uvjeravanja drugih'', ne?
ovo mi je nejasno (je li ok ili ne?)
Mercury Trine Pluto
Mercury Opposition Neptune
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 12:50   #11
Quote:
A Merkur u Djevici ipak je malo sabraniji i trezveniji. On je izostren, fokusiran um, uvijek se pokusava jasno i precizno izrazavati, pazi da ne odabere krivu rijec. Jezi se na mogucnost nekog pogresnog shvacanja i tumacenje pa ce se potruditi objasniti u detalje. Nastoji da jasno i u potpunosti prenese poruku te ocekuje pritom da ce ona imati onaj "aha efekt" kod drugoga. Naravno da se ovdje zezne taj Merkur i onda malkice pretjera. I melje li ga melje. Puno prica a malo kaze.

Mnogo toga im je zajednicko....recimo - ta skepticnost. Merkur u Djevici je takav, naime, iz svog opreza da ne uleti u neke pogresne zakljucke, ocekujuci da ce na kraju ipak donijeti onaj pravi.
Živa istina.


Quote:
S vladarstvom se ne slazem. Kako sam alergicna na te dvostruke vladare, ja se naime, lagano priklanjam razmatranju Chirona za vladara Djevice.
A zašto Chiron?
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 01:44   #12
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post

A zašto Chiron?
Odgovor na ovo pitanje nije i ne moze nikako biti kratak, tim vise ukoliko nisi upoznata sa simbolikom Chirona (i Djevice). Kao sto rekoh, u razmatranju je, iako vec lagano i preko ruba , ali kada budem imala volje i insipracije (i temu ) za obrazloziti, vjerojatno i budem.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 11:50   #13
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post

Kod Merkura u Blizancima radi se uglavnom o percepciji, dozivljaju svijeta, upijanju cistih sirovih informacija i automatska obrada kojom se stvara neka slika, odnosno formira misljenje. Najcesce i vise misljenja, nerjetko razlicitih. Tek onda slijedi stvaranje cinjenica koje ce poduprijeti tu sliku. On povezuje misli brzinom munje, povlaci paralele, imenuje, razdvaja i spaja, slaze ih tako da jedna potkrepljuje drugu. Nema veze ako se tu i tamo predomisli, uvijek ce on naci nacina da ponovno sve objasni, na neki potpuno drugi nacin.

Dok Merkur u Djevici pristupa iz sasvim druge perspektive. On ce prvo prikupiti sve moguce cinjenice, dobro ih prouciti, proanalizirati i tek na temelju duboke i pomne studije kroz pazljivu eliminaciju formirati svoje konacno misljenje. A zatim ce nesto i napraviti s njime. Jer, sto ce mu inace?!

Merkur u Blizancima puno prica, elokventan je, voli komunikaciju u bilo kojem obliku, duhovit i cesto zna zavrsiti tudje recenice. Rijetko suti, a kad suti, mislis da te pazljivo slusa. Ali on je zapravo upio te neke informacije i sada vec slaze neku svoju novu, drugaciju i bolju pricu, a ono sto si ti rekao vec je zaboravio. Na jedno uho udje, na drugo izadje. Sva sreca da je negdje putem ostavilo inspiraciju za njegove nove ideje.

Mnogo toga im je zajednicko....recimo - ta skepticnost. Merkur u Djevici je takav, naime, iz svog opreza da ne uleti u neke pogresne zakljucke, ocekujuci da ce na kraju ipak donijeti onaj pravi. Merkur u Blizancima ne. On je sumnjiv prema toj jednoj velikoj, konacnoj istini. On ima svoju bazu podataka i nebrojeno mogucnosti da iste spaja u neke nove zakljucke. A vrlo dobro zna da se sve moze "dokazati" ako si dovoljno spretan, snalazljiv i uvjerljiv.
Ispast će da čitave dane samo komentiram postove od S.C., ali ne mogu odoljeti. Naime, moja mama (blizanac/djevica) ima merkur u blizancima, a ja (lav/bik) u djevici. I ovo gore citirano je skroz točno. Kad ja iz svoje potrebe za preciznim objašnjavanjem krenem u priču, moja majka viče opet si otišla u širinu, reci ti meni ono što je bitno. U raspravi koristi sva sredstva da bi dokazala svoje.
Ako mi neki stav nije nužan za djelovanje ili ono čime se trenutno bavim, neću ga formirati- the jury is still out on that, file open, informacije se još prikupljaju. A mama ima gotovo mišljenje, stav i procjenu daljnjeg razvoja situacije o svemu pod kapom nebeskom, i to u rekordnom vremenu. Ali da stvar bude bolja, ona je najčešće u pravu.
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 15:42   #14
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Dobro razmisljas odnosno, slazem se s tobom. Merkur je vladar Blizanaca......egzaltacija moze biti u Djevici.

S vladarstvom se ne slazem. Kako sam alergicna na te dvostruke vladare, ja se naime, lagano priklanjam razmatranju Chirona za vladara Djevice.
Vratila se ja sa puta
Nisam o tome razmišljala ali sad kad kažeš i meni se čini da bi chiron puno bolje odgovarao djevici, one su meni nekako previše inertne za merkura...ni meni se baš ne sviđa to dvojno vladarstvo ni kod marsa ni kod venere, ali kažem za merkur mi je to najupadljivije. nekako mi vage i bikovi imaju neku zajedničku crtu, i ovnovi i škorpioni, ali blizanci i djevice su mi nespojivi...
Meni ej moj merkur jedna od najdražih planeta u cijelom natalu i osjetim ga baš jako, spašava me moje račije usporenosti i sramežljivosti...
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:09   #15
moze pitanje pa ako se nadje netko voljan i tko kuzi, zahvaljujem unaprijed
evo, Merkur u Biku, 10. kuca, u trigonu sa Neputnom i u opoziciji sa Plutonom?
i sto bi trebalo znaciti da mi je ta 10. kuca krcata? imam unutra Mjesec, Merkur, Veneru i Lilith. da, sunce u Biku, asc Rak. Hvala puno puno
bauble neu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 09:39   #16
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
U kojoj kući i znaku vam je Merkur?
Blizanci, 10.kuća
Koliko je meni poznato, to je dobro za karijeru, osobito za intelektualna zanimanja, te ona vezana za medije, komunikaciju i putovanja...bar sam pročitala da je tako.
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 14:15   #17
Quote:
Sundust kaže: Pogledaj post
Blizanci, 10.kuća
Koliko je meni poznato, to je dobro za karijeru, osobito za intelektualna zanimanja, te ona vezana za medije, komunikaciju i putovanja...bar sam pročitala da je tako.
Točno, Merkur i Blizanci se odnose na komunikaciju, trgovinu, informacije, intelekt, kraća putovanja, kretanje i cirkuliranje, a 10,kuća se odnosi na karijeru i profesiju. Tvoj Merkur je posebno jak jer se nalazi u svom znaku, u sjedištu. Ali važni su i ostali elementi natala....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 16:42   #18
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Točno, Merkur i Blizanci se odnose na komunikaciju, trgovinu, informacije, intelekt, kraća putovanja, kretanje i cirkuliranje, a 10,kuća se odnosi na karijeru i profesiju. Tvoj Merkur je posebno jak jer se nalazi u svom znaku, u sjedištu. Ali važni su i ostali elementi natala....

osim ovog imam i konj. merkura i venere, mislim da od tuda dolazi moj interes za mnoge poslove koji su čak van sfere mog zanimanja, a koji su vezani za umjetnost, kulturu i medije.
doduše, imam i opoz.merkura i neptuna, što koliko znam može biti i dobar i loš aspekt (dobar ako ga se zna ''usvojiti'') a koji je, koliko znam, vezan za procjenjivanje ljudi i odnose i percepciju ljudi oko sebe...ako netko zna više o tome?
isto tako, imam trigon merkura i plutona koji mi navodno daje određenu ''dubinu'' u razmišljanju kod posla i u međuljudskim odnosima...
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 08:23   #19
Nisam pronašla topic Pitanja vezana za Merkur i njegove aspekte, pa ću pitati ovdje:
ako se Merkur nalazi u skladnom aspektu s Saturnom ( primjerice u trigonu ) može li to povoljnije utjecati na površnost i koncentraciju u smislu da produbljuje uvid osobe u stvari i daje dugotrajniju koncentraciju ili se taj aspekt ipak manifestira nekako drugačije ( Me 120 Sa )?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 19:34   #20
Merkur trigon saturn je po meni jedan od najsavršenijih umnih aspekata jer daje stabilnost i ozbiljnost umu. Veliki matematičari, fizičari , astronomi su imali upravo ovaj aspekat.

to je nešto zaista posebno.

znam kako ga tranzitno osjećam a kamoli da ga natalno imam.

naprosti wow.

i još bi bilo super ako je u zračnim znacima = prva indikacija genijalnosti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.