Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2006., 20:50   #1
Razlike IzmeĐu Pravopisa

Uskoro Idem Na Ispit Iz JeziČnog Seminara I Moram Znati Sve Razlike IzmeĐu Pravopisa BabiĆ-finka-moguŠ I AniĆ-siliĆ.buduĆi Da Su Oni U Velikoj Mjeri Isti (96%) MoŽe Li Mi Netko Napisati Razlike IzmeĐu Njih.ja Sam Ih VeĆ ProuČila Ali MoŽda Sam NeŠto Falila Pa...

Puno Puno Hvala
dajana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 19:19   #2
Evo ja budem prvi, da razbijem led... autori.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 21:50   #3
BFM je onaj koji preporučuje onaj idiotizam od 'ne ću', jelda?

Dakle, BFM je smeće.
EOD.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 10:11   #4
Trio BFM se pali na dubrovačku srednjovjekovnu književnost pa im je za suvremeni pravopis bitnije kako su pisali dubrovački pisci prije 500 godina, nego kako se piše ovijeh dana.

Ima više različitih izdanja tog pravopisa, svaki je drugačiji. Stalna na svijetu samo mijena jest.

Uglavnom se polako približavaju korienskom pravopisanju.

Razlike u odnosu na Anićev pravopis su stvari tipa grješka, strjelica, ne ću, podatci , zadatci ...

Uglavnom su proglasili sve Hrvate nepismenima.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 17:22   #5
Ako ne pročitaš post na mojoj temi, evo nekih...

Ispadanje bezvučnih suglasnika (letak - letci kod Babića, letak - leci kod Anića), spomenuto pisanje točke (1990. - 2000. kod Babića, 1990 - 2000. kod Anića), suglasnički skup "rj" (strelica - strjelica), refleks "jata" (Babić dopušta i cvjetnjak i cvijetnjak - pogledaj Anićeve nastavke imenica u kojima se provodi skraćivanje), leksik (jer Anić ne navodi pravilne lekseme, hrvatske)...
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.