Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Pogledaj rezultate ankete: Biste li ikada pojeli Surströmming?
Da 3 16.67%
Ne 11 61.11%
Možda 4 22.22%
Glasovatelji: 18. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2013., 03:24   #1
Wink "Poslastica" za najhrabrije gurmane

Pošto na ovom pdf-u ima mnogo hrabrih forumaša/ica, možda se netko okuša u ovome što ću napisati.
I naravno priloži video uradak kao dokaz

O čemu se radi?
Pa ovako, prije nekoliko godina sam sasvim slučajno naletio na video gdje čovjek povraća pri otvaranju riblje konzerve. Mislio sam si, kakvih se ovaj droga najeo.
Ali guglajući bespućima interneta došao sam do naziva te ribe i tog "specijaliteta".
Pogledao sam na youtube, liveleak i sličnim stranicama i vidio kako ljudi pokušavaju(bitna riječ) pojesti komad te ukiseljene ribe iz konzerve.

Radi se kiselim/fermentiranim baltičkim/Švedskim haringama ili na Švedskom jednostavno, Surströmming.

Ne izgleda loše, ha?



"Kisela haringa (surströmming), tradicionalno švedsko jelo je vrsta fermentirane haringe u kojoj Šveđani tradicionalno uživaju pred kraj ljeta.

To jelo se pravi tako što se haringama iz Baltičkog mora izvade iznutrice, konzerviraju se u salamuri i ostave na toplom mjestu da fermentiraju. Kad konzerva od plinova nabubri po sredini, jelo je spremno za konzumiranje.



Jedini problem sa tim jelom izvanrednog ukusa je što mu miris nije baš tako izvanredan. U pitanju je nevjerovatan smrad koji obara nadaleko.
Ljubitelji fermentiranih haringi snalaze se na najrazličitije načine – jedu isključivo al fresco, a konzerve često otvaraju pod vodom da bi izbjegli miris pokvarenih jaja, užeglog maslaca i kiselog sirćeta koji tjera suze na oči.

Jelo se obično jede sa jednom švedskom vrstom kruha (tunnbröd), a kreativci mu dodaju kuhani krompir, luk i kiselu pavlaku
."


Ovdje ću staviti neke od meni najupečatljivijih video uradaka gdje je glavna i jedina tema pokušaj jedenja surströmming-a.

1. Skupila se ekipa i naručila surströmming iz Finske. Pogledajte kako je završilo.

2. Još jedan pokušaj jedenja surströmming-a. *upozorenje - mnogo povraćanja

3. Ovdje od 11 minute možete vidjeti na ovim momcima kako zaista smrdi ta poslastica.

4. Ovaj je miris i okus podnio najlakše od svih.

5. Najbolji video i jedenje surströmming-a bez imalo susprezanja. Čovjeku je to izgleda ukusno.
Naravno, uz nezaobilaznu vodku za njega




Postoji još hrpa videa i članaka, ali i ovo sa youtube-a i wikipedie je sasvim dovoljno da bi shvatili o kakvoj se prehrambenoj namirnici radi.

Dali je netko bio u blizini dok se otvarala konzerva? Sa čime bi usporedili taj smrad?

I ono najbitnije(što je i anketno pitanje), dali bi pojeli surströmming?

ps: ako poželite naručiti najbolje je kontaktirati ekipu iz Finske ili Švedske
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 09:26   #2
Bas sam to jutros doruckovala
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 09:56   #3
jeo sam nešto slično, rižu s umakom od ukiseljene ribe. riža donekle ublažuje smrad, ali okus je izvanredan. doduše, ribe su bile kiseljene bez iznutrica.
ovaj specijalitet... morao bih biti jako gladan.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 12:01   #4
Zapravo je ukusno nakon što se smrad razlufta

recimo da mi je ovaj specijalitet bio inicijacija u Norveško društvo smrdi ko kuga i nikako ne otvarati u zatvorenom prostoru isto tak nema ljubljenja i dahtanja jedno tj minimalno
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 12:24   #5
probo davno, nije mi se svidilo
grumpy old man is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 12:40   #6
Možda bi probao kad bi dobio besplatnu konzervu
__________________
Ovdje ide nešto pametno / lukavo / smiješno / dubokoumno / mračno / nešto što vlasnika ovog potpisa definira kao osobu. Pick your poison.
NOBUNAGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 13:31   #7
Quote:
NOBUNAGA kaže: Pogledaj post
Možda bi probao kad bi dobio besplatnu konzervu
bar to nije problem
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 20:05   #8
štipaljku na nos i navali.
CRO spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 23:03   #9
Riba općenito
Još da i smrdi van norme
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 00:23   #10
pojeo bih da umirem od gladi.
__________________
"A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools"-Douglas Adams
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 03:06   #11
smrdi ka kad se cisti septicka , radijeb pozoba elemenove cevape srizon
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 17:21   #12
Onaj nekakvi kuhar koji kuha prastare recepte u nekoj modernoj formi je jednom prilikom koristio neki sličan začin koji je navodno rimskim kuhinjama tekao u potocima kao u današnje doba ketchup. Radio se tako da su se svježoj ribi vadile iznutrice i stavljale u neku posudu na fermentiranje. Pokušao je stvoriti taj začin i pao s nogu od smrada i jačine i usrao njeme probno jelo.

Hebeš te pizdarije, ja sam već tjedan dana na svojim domaćim čvarcima. Koja riba, k tomu još i smrdljiva? Možda si time feministice mažu međunožja?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 13:04   #13
Dojmio me mali na prvom videu sto je uši, a ne nos, krenuo čepiti. Probala bi da se nudi, ali nemam posebnu želju. Postoji li video u kojem Šveđani to tradicionalno gablaju
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 13:21   #14
kako tek smrdi kad se pusti prdac poslije ovoga
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 14:09   #15
Quote:
kukurice kaže: Pogledaj post
Dojmio me mali na prvom videu sto je uši, a ne nos, krenuo čepiti. Probala bi da se nudi, ali nemam posebnu želju. Postoji li video u kojem Šveđani to tradicionalno gablaju
Ja sam to gore doživjela kao poslasticu ala naši inćuni i ino... tak da se ne jede svaki dan
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 18:07   #16
Muha na prvoj slici mi djeluje jako zadovoljno

__________________
Krivotvoren mi je potpis
zac6319 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger