Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 08:52   #81
sto se tice broja ocjena, ima ih masa. ali sad se skroz razlicito radni nego kad smo mi isli u skolu koliko ja vidim. sad su testovi svaki cas zbilja i meni je to super. mi smo imali manje testova godisnje i to su bili ogromni testovi, sve je to olaksavalo zabusavanje i kampanjstvo.
sad se svaka lekcija maltene testira, zato imaju toliko ocjena.

sto se tice pracenja, ne znam, skola je ogroman dio njenog zivota i drustveni i akademski dio.
smijesno mi je reci akademski za prvi razred ali eto
uglavnom, ne samo da ja zelim biti u tijeku s njenim zivotom i napredovanjem nego smatram da to njoj jako puno znaci, to sto se interesiramo, sto nam prica sto je sve ucila danas i sto se sve dogodilo u skoli. to je nesto njeno, nesto sto ona sama obavlja i uspijeva iznimno dobro i na sto je ponosna. s pravom.
ocjene, one su samo mali dio toga.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 09:16   #82
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
pardoniram. nikako da shvatim da vi ne želite razumjeti zašto su neke stvari takve kakve jesu
pokušala sam vam objasniti zbog čega (bar u osnovnoj) dolazi do tolikog broja ocjena - ne zato što voliko ocjenjivati svaki kurac, nego zato što nas odozgora pritiskaju da ih štancamo.
ali tebe, očito, zabole za moje objašnjenje. jer samo želiš rantati o tome kako glupi učitelji štancaju previše ocjena

možda ovih dana konačno i nestanem s pdf-a na kojem sam toliko očito nepoželjna.
Nastranu sve, ovo je apsolutno istina + nepotrebna papirologija.

Nazalost, strucne sluzbe zaista lose rade na razini donosenja nekih suludih mjerila, zbog tko za kojeg razloga, ali sumnjam da ima veze s roditeljima, mislim da je rijec o nekoj fiksideji nekih ljudi koji nikad u nastavi nisu bili.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 09:29   #83
kad već postoje brojčane ocjene - posve je nebitno ima li ih u imeniku pet ili pedeset. različito bi bilo samo da ih uopće nema.

ali da nema ocjena, bilo bi sunca i smajlića koji bi se preračunavali u ocjene. n
e može naš školski sustav bez ocjena.

EDIT:
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Nastranu sve, ovo je apsolutno istina + nepotrebna papirologija.

Nazalost, strucne sluzbe zaista lose rade na razini donosenja nekih suludih mjerila, zbog tko za kojeg razloga, ali sumnjam da ima veze s roditeljima, mislim da je rijec o nekoj fiksideji nekih ljudi koji nikad u nastavi nisu bili.
razlog je: "ja želim uvesti neku glupost i tako ostaviti svoj trag u svijetu."
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 22:25   #84
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
jel se meni čini ili je nekada bilo puno manje ocjena? ili se ovo odnosi samo na niže razrede?
Ja toliko puno ocjena nisam imala u cijeloj srednjoj

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 23:34   #85
garant jesi, jer tada je na snazi bio stari pravilnik o ocjenjivanju koji je propisivao minimum od 2 ocjene po elementu po polugodištu. (ne djeluješ mi kao netko tko je srednju završio u prvoj polovini devedesetih, ako jesi, moje isprike, shvati to kao kompliment - pišeš mladoliko. ) imala si toliko ocjena i godišnje, samo što ih nikada nisi brojala
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:43   #86
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
kad već postoje brojčane ocjene - posve je nebitno ima li ih u imeniku pet ili pedeset. različito bi bilo samo da ih uopće nema.

ali da nema ocjena, bilo bi sunca i smajlića koji bi se preračunavali u ocjene. n
e može naš školski sustav bez ocjena.
a ne bih rekla da je neitno.
osim sto se radi o sakupljacima (jer su dostupne klincima/roditeljima stalno, uz mobitel, ko i skupljanje pokemona), salje fakat poruku da se sve sto rade procjenjuje kolko dobro rade.
ja nemam nis protiv (manjih) testova svaki cas, ali jebote, pa valjda imas pravo na test za vjezbu a ne za natjecanje, imas valjda pravo biti opusten na nastavi da ti nece svaki pokret biti procjenjivan
nama je svaka lektira ocjenjena/@mad, znam da pise taj element, i ocito da mora ici u svaki mjesec/, al meni to nije normalno.
za djecu, pocetnike citace, koji se trebaju upoznavati sa procesom citanja, knjizevnim djelima....
cak i ako daje ocjenu samo djeci koja su pet zasluzila (iz motivacije cega vec), salje se poruka da se cita i raspravlja o knjizi, radi ocjene.
i onda dolazi da djeca kojoj se cita od pocetka zivota, to nece dozivt radi ocjene (jer imaju neko drugo iskustvo), al jbg, nemaju sva djeca takav start i nije mi u redu da i na tome skupljaju zetone/smajlice/ocjene.
ja bih da djeca citaju radi citanja,a ne radi toga da ce dobiti "nagradu"


Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
razlog je: "ja želim uvesti neku glupost i tako ostaviti svoj trag u svijetu."
, jer je glupost jedino po cemu mogu ostaviti trag...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:51   #87
ja bas mislim da to stvara inflaciju i da ocjene postaju manje bitne
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:19   #88
da su baš roditelji opsjednuti ocjenama ne bi rekla,
ocjenjivanje svega i svaceg, svako malo neke provjere za ocjenu, također su tema o kojima možemo raspravljati al, ne i doci do pravog zakljucka jer ima tu, dobrih i loših strana.
dobro je što se klincima ne gomila toliko gradiva vec se nastavne cjeline obrađuju svaka za sebe, što se klince potice da uce svakodnevno.
loše je, što se klincima u višim razredima život svodi na školu i ucenje i na taj nacin djetinjstvo im prolazi bez mogucnosti da uživaju u njemu.
meni osobno najviše smetaju oni završni ispiti i ispitivanja na samom kraju šk.godine koji se (bar kod nas u školi) uredno guraju u zadnji tjedan...ocekivati od jednog 8-9 godišnjak da u 5 dana ponovi pet predmeta nekako mi je bolesno.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:31   #89
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
da su baš roditelji opsjednuti ocjenama ne bi rekla,
ocjenjivanje svega i svaceg, svako malo neke provjere za ocjenu, također su tema o kojima možemo raspravljati al, ne i doci do pravog zakljucka jer ima tu, dobrih i loših strana.
dobro je što se klincima ne gomila toliko gradiva vec se nastavne cjeline obrađuju svaka za sebe, što se klince potice da uce svakodnevno.
loše je, što se klincima u višim razredima život svodi na školu i ucenje i na taj nacin djetinjstvo im prolazi bez mogucnosti da uživaju u njemu.
meni osobno najviše smetaju oni završni ispiti i ispitivanja na samom kraju šk.godine koji se (bar kod nas u školi) uredno guraju u zadnji tjedan...ocekivati od jednog 8-9 godišnjak da u 5 dana ponovi pet predmeta nekako mi je bolesno.

A moze se reci I da sustav ovog "jakog" ocjenjivanja pridonosi ucenju, ne kampanjskom spremanju gradiva, pa da su ucenici vec pripremljeni za zavrsne ispite.

Koliko god sam protiv ocjena, a za vanjsko vrednovanje, mogu I taj aspekt vidjeti.

A ponajprije bih uopce iskljucila stav o skoli kao teretu prema slobodnoj igri. Obrazovanje jest zivot I jest na kraju igra, bez obzira na probleme u sustavu. Ako krenemo od postavke obrazovanja I ucenja kao napretka, kao zadobivanja intelektualne slobode, nema mjesta tim crnim mislima o neslobodi, sputanosti.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:11   #90
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
A moze se reci I da sustav ovog "jakog" ocjenjivanja pridonosi ucenju, ne kampanjskom spremanju gradiva, pa da su ucenici vec pripremljeni za zavrsne ispite.

Koliko god sam protiv ocjena, a za vanjsko vrednovanje, mogu I taj aspekt vidjeti.

A ponajprije bih uopce iskljucila stav o skoli kao teretu prema slobodnoj igri. Obrazovanje jest zivot I jest na kraju igra, bez obzira na probleme u sustavu. Ako krenemo od postavke obrazovanja I ucenja kao napretka, kao zadobivanja intelektualne slobode, nema mjesta tim crnim mislima o neslobodi, sputanosti.
ne znam al, ne bi rekla.
dijete koje uci i zna, uvijek ce imati potrebu još više ponavljati jer je svjesno da ipak možda postoji nešto što mu je možda promaklo...
ono koje ne uci, je uvjereno da sve zna, pa nema ni potrebu za ponavljanjem....no, opet, ništa od toga ne bi trebalo biti razlog niti opravdanje za guranje završnih ispita u zadnji tjedan...sve se to može odraditi i ranije.

sve pet, ti bi iskljucila,... ja, i dalje ostajem kod svojeg mišljenja, cisto iz razloga jer vidim i cujem, koliko klincima ostaje vremena za igru i neke njihove zanimacije...i, ne mislim da je obrazovanje igra, još manje život, pogotovo ovo naše gdje klinci iz škola, fakseva izlaze totalno nespremni.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:25   #91
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ne znam al, ne bi rekla.
dijete koje uci i zna, uvijek ce imati potrebu još više ponavljati jer je svjesno da ipak možda postoji nešto što mu je možda promaklo...
ono koje ne uci, je uvjereno da sve zna, pa nema ni potrebu za ponavljanjem....no, opet, ništa od toga ne bi trebalo biti razlog niti opravdanje za guranje završnih ispita u zadnji tjedan...sve se to može odraditi i ranije.

sve pet, ti bi iskljucila,... ja, i dalje ostajem kod svojeg mišljenja, cisto iz razloga jer vidim i cujem, koliko klincima ostaje vremena za igru i neke njihove zanimacije...i, ne mislim da je obrazovanje igra, još manje život, pogotovo ovo naše gdje klinci iz škola, fakseva izlaze totalno nespremni.
Nespremni za sto?

Koji je tvoj pojam igre?

Djeca su u skoli do 16/17 iskljucivo odabirom roditelja, boravak je iskljucivo roditeljska zelja. Vecini djece nije potreban u smislu daljine skole, smjenskog rada koji se poklopi u oba roditelja.

Slobodne aktivnosti iskljucivo su roditeljska teznja.

Slobodna igra nemoguca je jer je zivot organiziran kao kobac nad djecom, iako ne zivimo u Bronxu.

Djeca su savrseno sposobna ici sama doma iz skole, podgrijati si jelo, napraviti zadacu I biti sami nekoliko sati, ili biti jedni s drugima neoptereceni helikopterskim roditeljima.

Oduzeli smo djeci pojam slobodnog drustva, a ocekujemo da na drustveni zivot budu spremna.

Dinamika slobodnog druzenja I dinamika druzenja u institucijama nije ista I nije realna slika drustva.sto mi od njih ocekujemo?

Ocekujemo odgovornost, a nikad im je nismo dali. Vođene zadace, institucije, vođene aktivnosti.

Sloboda... nema je
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:29   #92
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Nespremni za sto?

Koji je tvoj pojam igre?

Djeca su u skoli do 16/17 iskljucivo odabirom roditelja, boravak je iskljucivo roditeljska zelja. Vecini djece nije potreban u smislu daljine skole, smjenskog rada koji se poklopi u oba roditelja.

Slobodne aktivnosti iskljucivo su roditeljska teznja.

Slobodna igra nemoguca je jer je zivot organiziran kao kobac nad djecom, iako ne zivimo u Bronxu.

Djeca su savrseno sposobna ici sama doma iz skole, podgrijati si jelo, napraviti zadacu I biti sami nekoliko sati, ili biti jedni s drugima neoptereceni helikopterskim roditeljima.

Oduzeli smo djeci pojam slobodnog drustva, a ocekujemo da na drustveni zivot budu spremna.

Dinamika slobodnog druzenja I dinamika druzenja u institucijama nije ista I nije realna slika drustva.sto mi od njih ocekujemo?

Ocekujemo odgovornost, a nikad im je nismo dali. Vođene zadace, institucije, vođene aktivnosti.

Sloboda... nema je
nespremni za život (samostalni rad)

u ovom slucaju, pod pojom igre, mislim na slobodno vrijeme koje bi klincima trebalo biti dostupno za bavljenje onim s cime oni to žele.

i krivo, klinci u školi znaju biti do 16/17 ne samo radi boravka vec radi nastave (govorim o višim razredima) ...dovoljno je da ti klinac ide na neku od dodatnih...na koju može ici iskljucivo radi svoje želje a, ne radi prestiža ili roditelja helikoptera koji na klincima lijece svoje komplekse.

i slažem se da je slobodna igra nemoguca jer je zivot organiziran kao kobac nad djecom, slažem se da klinci mogu puno toga sami, samo im treba dati priliku...ali, osim pojedinih roditelja, taj kobac je i cjelokupno društvo/obrazovanje....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:09   #93
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
nespremni za život (samostalni rad)

u ovom slucaju, pod pojom igre, mislim na slobodno vrijeme koje bi klincima trebalo biti dostupno za bavljenje onim s cime oni to žele.

i krivo, klinci u školi znaju biti do 16/17 ne samo radi boravka vec radi nastave (govorim o višim razredima) ...dovoljno je da ti klinac ide na neku od dodatnih...na koju može ici iskljucivo radi svoje želje a, ne radi prestiža ili roditelja helikoptera koji na klincima lijece svoje komplekse.

i slažem se da je slobodna igra nemoguca jer je zivot organiziran kao kobac nad djecom, slažem se da klinci mogu puno toga sami, samo im treba dati priliku...ali, osim pojedinih roditelja, taj kobac je i cjelokupno društvo/obrazovanje....
O visim razredima I biranju vlastitih aktivnosti na racun slobode treba valjda razgovarati roditelj s djetetom I procijeniti koji su mu kapaciteti.

Jer dok neki klinci osjecaju slobodu I u koristenju slobodnog vrenena u ucenju novih stvari, drugi se, ne znam, vozaju skejtovima pokraj Mimare.

Kakve to veze sa skolomi ocjenama ima na kraju?

To je razgovor o procjeni vlastitih mogucnosti.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:55   #94
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post

Djeca su u skoli do 16/17 iskljucivo odabirom roditelja, boravak je iskljucivo roditeljska zelja. Vecini djece nije potreban u smislu daljine skole, smjenskog rada koji se poklopi u oba roditelja.
uuuu ti nisi ni svijesna u kojoj zabludi zivis.
Ja bi bila najsretnija kada bi nam boravak bio samo zelja. Dolazimo kuci oko 17 sati i ni u ludilu mi ne pada na pamet da u danasnje vrijeme kriminala, provala i broja pogazene djece na cesri pustim djete samo da bude kod kuce 5-6 sati.
a postoje i obaveze koju djeca vjrovala ili ne sama zele i tu se nadovezujem na tvoje slijedece pitanje:

Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Slobodne aktivnosti iskljucivo su roditeljska teznja.
hahahahah
onda ti stvarno ne poznas djecu koja vole sport i nije im nista dovoljno, jedno djete mi se bavi jednim sportom vec 5 godina, dakle ima 5 treninga tjedno i to je samo i jedino njegova zelja, a drugo ima cak 3 aktivnosti (dva sporta i folkor) i ima sveukupno 8 treninga tjedno - da 8 treninga, nije greska, tri dana u tjednu ima po dvije aktivnosti. I kaj je najbolje oni oboje bi jos isli na neku aktivnost ali samo ne znam kako da se stvorim na dva mjesta odjednom jer to jos uvijek gledamo samo u SF filmovima.

Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Slobodna igra nemoguca je jer je zivot organiziran kao kobac nad djecom, iako ne zivimo u Bronxu.
zasto?


Prvo i osnovno je to da mi sami moramo djecu nauciti odgovornosti, netko ce to progutat sa 7 godina a netko nece ni sa 10, a tu ima vise faktora.
Slazem sa da su uvelike krivi i roditelji jer velika vecina njih djete od 8 godina smatra bebekom kojem toci sok iz boce u casu jer ne dao bog da slucajno prolije, slaze mu sendvic jer sto ako ne pocisti mrvica sa srola ili mu jos cak i brisu guzicu.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:58   #95
čekaj, ti i tvoja djeca ste dogovorno odlučili da pohađaju 5-8 treninga tjedno, ali škola je ta koja im krade slobodno vrijeme i vrijeme za igru?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:16   #96
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
sustavu. Ako krenemo od postavke obrazovanja I ucenja kao napretka, kao zadobivanja intelektualne slobode, nema mjesta tim crnim mislima o neslobodi, sputanosti.
Ajd mi sad još reci da zbilja vjeruješ u to. Strpaš djecu u zatvoreni prostor, natjeraš ih da mirno sjede 6-7 puta po 45 minuta i onda ih smatraš slobodnima i nesputanima. Genijalan spin!

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
sve pet, ti bi iskljucila,... ja, i dalje ostajem kod svojeg mišljenja, cisto iz razloga jer vidim i cujem, koliko klincima ostaje vremena za igru i neke njihove zanimacije...i, ne mislim da je obrazovanje igra, još manje život, pogotovo ovo naše gdje klinci iz škola, fakseva izlaze totalno nespremni.
Izlaze nespremni, ali to je krivnja katastrofalnog sustava, ima s činjenicom da se u školi ima 14 najvažnijih predmeta na svijetu i za sve se mora biti spreman svaki sat ako hoćeš petice, a moraš ih htjeti ako se želiš upisati u školu koju želiš. Naravno da tu nema slobodnog vremena puno.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 07:37   #97
Cek sta nije bolje da je ocjena vise pa ako se zalomi koja 1, 2 ili 3 da nije takav impact na prosjek? Mene je uvijek zivciralo ono kao dobijes losu ocjenu (odlikasima je 3 lose) pa ces je kao ispravit. Ispraviti ces je vraga kad zbog nje (trice) ne mozes navuci 5. Ili zbog jedne 1 ugrozena je zakljucena cetvorka.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 10:32   #98
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
O visim razredima I biranju vlastitih aktivnosti na racun slobode treba valjda razgovarati roditelj s djetetom I procijeniti koji su mu kapaciteti.

Jer dok neki klinci osjecaju slobodu I u koristenju slobodnog vrenena u ucenju novih stvari, drugi se, ne znam, vozaju skejtovima pokraj Mimare.

Kakve to veze sa skolomi ocjenama ima na kraju?

To je razgovor o procjeni vlastitih mogucnosti.
majo, o kakvim kapacitetima govoriš?
za ucenje novih stvari treba slobodno vrijeme, koje klinci nemaju jer su stalno pod presingom koji im namece nastava...

i, kako nema veze sa školom i ocjenama?....ako netko od tebe ocekuje stalnu spremnost da odgovaraš, pišeš testove...itd...a, da bi bio stalno spreman, ti moraš stalno uciti (ponavljati).
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Cek sta nije bolje da je ocjena vise pa ako se zalomi koja 1, 2 ili 3 da nije takav impact na prosjek? Mene je uvijek zivciralo ono kao dobijes losu ocjenu (odlikasima je 3 lose) pa ces je kao ispravit. Ispraviti ces je vraga kad zbog nje (trice) ne mozes navuci 5. Ili zbog jedne 1 ugrozena je zakljucena cetvorka.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
ono što sam prije napisala, možemo mi o tome raspravljati al, do pametnog zakljucka na kraju nemremo doci...
s jedne strane, više ocjena je super a, s druge koma...jer jedno i drugo su zapravo krajnosti a, ne zlatna sredina.
više ocjena zahtjeva stalnu spremnost, stalna spremnost znaci manje vremena za neke druge aktivnosti kojima bi se dijete možda željelo baviti..
krajnji rezultat, uzalud preoptereceni klinci.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 10:42   #99
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Izlaze nespremni, ali to je krivnja katastrofalnog sustava, ima s činjenicom da se u školi ima 14 najvažnijih predmeta na svijetu i za sve se mora biti spreman svaki sat ako hoćeš petice, a moraš ih htjeti ako se želiš upisati u školu koju želiš. Naravno da tu nema slobodnog vremena puno.
Neka djeca s lakoćom savladaju većinu predmeta i s lakoćom imaju petice.
Ovi drugi, koji se moraju debelo oznojiti da bi navukli dobar prosjek možda i ne zaslužuju upisati baš svaku školu koju žele. Možda nisu kapacitet za neku top gimnaziju i u tome nema ništa strašno.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 11:14   #100
U tom principu spremnosti jedinice su podijeljene na manje cjeline I potrebno je manje vremena za ucenje.

Za prosjecne ocjene to znaci slusanje na nastavi I zadace + sitno podsjecanje prije testa.

Naravno, ima u sustavu nekih pojedinaca koji jos rade na principu strebanja nepotrebnih podataka bez smisla, ali cini mi se da opada postotak.

Covjek I u radno sposobnom dijelu zivota mora donositi odluke o slobodnom vremenu I ucenju novih vjestina, to je cisti realitet, nitko te na poslu nece lisiti obveza jer bi ti isao na badminton, ucio kineski i pohađao tecaj programiranja istodobno. Kad smo vec kod spremnosti za zivot, jel.

Mislim da je jasno, savrsen akademski uspjeh ili kombinacija toga I bavljenja hrpom stvari naustrb prvoga.

E sad, problem je po meni taj sto uvijek postoje pojedinci koji mogu sve, I ja sam uspjesno zonglirala dvjema skolama I hrpetinom izvannastavnih, od biologije do dramske. I da, u srednjoj nisam bila petnulas jer sam odlucila da mi je balas bitniji, to sam odlucila sama, prolazila s 4,5 meni je bilo ok. Neki su mogli vise od mene, nissm se time zamarala, svatko ima svoje mogucnosti.

A postoje I oni kojima je samo obrazovanje izazov, kao I prvi, u manjini su, roditelj bi trebao s djetetom razgovarati I odluciti o strategiji. Jedna dobra izvanskolska aktivnost koja dijete jaca I dize mu samopouzdanje moze poboljsati I obrazovni uspjeh. Takarenje hrpetina drugih iskustava uvijek ce proizvesti osobu koja ponesto o svemu kuzi, ali nista od toga ne zna dobro. Ne kuzim kako je to dobro za dijete, pa rijec je o cistom rasipanju mogucnosti I koncentracije, po meni to vodi I opce nezadovoljstvo.


Zivot je dug, za sve ima vremena.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.