Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 21:18   #561
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Za Kujundzica nitko????

To je ono što pišem na temama o politočkoj sceni, da novi val iseljavanja puno vise ide na ruku HDZu nego SDPu... odnosno da se ljevičariu više iseljavaju nego desničari... Da se ovakvo iseljavanje nastavi jos 10 godina, u dijaspori i dalje cvrsto popbjedjuje HDZ, s obzirom da je glavni dio dijaspore (posebno one euroipske) nastao za vrijeme komunizma. A zna se tko se tada iseljavao...

Mi desničari, premda smo prosječno slabije obrazovaniji, smo ipak u prosjeku zadovoljniji životom od ljevičara... Dok imam za kruh, mlijeko, grijanje i školske knjige za djecu, meni je ovdje dobro.

Unatoc svim manama, ovo je MOJ grad, moji prijatelji, mojih četiri i pol desetljeća života na njegovim ulicama, moja istočna tribina Dinamovog stadiona, moj park Maksimir, moja Ilica, moja Crkva i ljudi koje vidjam u njoj i pred njom svake nedjelje, moj Tuškanac, Dugave i jedna xy koja je prije skoro 30 godina živjela u njima, moja Sava i moje sljemenski grah nedjeljom, moja osnovna, moja srednja, moj faks..

I ja tu funkcioniram... I gdje god otputujem, srtetan sam da se imam gdje vratiti, i svake sve vise i vise volim svoj Zagreb, i ne znam sto bi me moglo (osim da su mi djeca gladna) natjerati da se iz njega odselim... Što mi može neki Dublin ponuditi naspram svega što imam ovdje...

Ali to smo mi zatucani i primitivni desničari...
Ma iz zajebancije sam napisao rezultate.

Znaš li ti koliko ljudi je izašlo na te izbore?

Prvi krug - 26, a drugi krug - 19 ljudi.

2015. je MOST pobijedio sa 100% (jedan glas), a 2016. Pametno za 100% (jedan glas).

Kolinda i Kujundžić su dobili po jedan glas. JEDAN (1) glas.


Skuliraj se, ne vrijedi svakakvu glupost analizirati.

Ali kada vidim dokumentarce i priloge o Hrvatima u Irskoj, imam dojam da su to obrazovaniji ljudi od generacije prije 50 godina.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 21:49   #562
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Za Kujundzica nitko????

To je ono što pišem na temama o politočkoj sceni, da novi val iseljavanja puno vise ide na ruku HDZu nego SDPu... odnosno da se ljevičariu više iseljavaju nego desničari... Da se ovakvo iseljavanje nastavi jos 10 godina, u dijaspori i dalje cvrsto popbjedjuje HDZ, s obzirom da je glavni dio dijaspore (posebno one euroipske) nastao za vrijeme komunizma. A zna se tko se tada iseljavao...
Kao prvo, SDP i nkoalcijija uopće ne sudjeluju na izborima za idjasporu, tako da nema šanse da ikada dobiju mandat u saboru. Niti u teoriji.

Druga stvar, nova generacija su mladi i nisu nužno ljevičari, a i oni koji su ljevičari, nisu nužno smpatizeri SDP-a, a i oni koji su simpatizeri SDP-a nisu baš zaqgrijani za glasanje pod svaku cijenu.

većina maldih ipak nisu ni ljevičari ni desničari, već potpuno apolitični.

Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Mi desničari, premda smo prosječno slabije obrazovaniji, smo ipak u prosjeku zadovoljniji životom od ljevičara... Dok imam za kruh, mlijeko, grijanje i školske knjige za djecu, meni je ovdje dobro.

Unatoc svim manama, ovo je MOJ grad, moji prijatelji, mojih četiri i pol desetljeća života na njegovim ulicama, moja istočna tribina Dinamovog stadiona, moj park Maksimir, moja Ilica, moja Crkva i ljudi koje vidjam u njoj i pred njom svake nedjelje, moj Tuškanac, Dugave i jedna xy koja je prije skoro 30 godina živjela u njima, moja Sava i moje sljemenski grah nedjeljom, moja osnovna, moja srednja, moj faks..

I ja tu funkcioniram... I gdje god otputujem, srtetan sam da se imam gdje vratiti, i svake sve vise i vise volim svoj Zagreb, i ne znam sto bi me moglo (osim da su mi djeca gladna) natjerati da se iz njega odselim... Što mi može neki Dublin ponuditi naspram svega što imam ovdje...

Ali to smo mi zatucani i primitivni desničari...

Tako nekako bi tvoje djete moglo o Dublinu.
A Zagreb mu ništa ne značiti.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:00   #563
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ma iz zajebancije sam napisao rezultate.

Znaš li ti koliko ljudi je izašlo na te izbore?

Prvi krug - 26, a drugi krug - 19 ljudi.

2015. je MOST pobijedio sa 100% (jedan glas), a 2016. Pametno za 100% (jedan glas).

Kolinda i Kujundžić su dobili po jedan glas. JEDAN (1) glas.


Skuliraj se, ne vrijedi svakakvu glupost analizirati.

Ali kada vidim dokumentarce i priloge o Hrvatima u Irskoj, imam dojam da su to obrazovaniji ljudi od generacije prije 50 godina.
26 ljudi je sasvim slolidan uzorak...

Obrazovani jesu... Znam trojicu iz svoje generacije u srednjoj... Svi odreda ljevičari, SDP/HNS i tako

Ni jednome nije falilo ništa u Hrvatskoj (dva doktora, jedan inženjer). Odnosno živjeli su i kod nas jako dobro...

To je za mene traženje kruha preko pogače. Ali nismo svi isti, glupo bi bilo d asmo. Tko sam ja da sudim... Zele vecu lovu, dobili su je...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:07   #564
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Kao prvo, SDP i nkoalcijija uopće ne sudjeluju na izborima za idjasporu, tako da nema šanse da ikada dobiju mandat u saboru. Niti u teoriji.
Ako se nastavo iseljavanje ovim tempom, mozda ne za 4, ali za 8 ce je imati sigurno...

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Druga stvar, nova generacija su mladi i nisu nužno ljevičari, a i oni koji su ljevičari, nisu nužno smpatizeri SDP-a, a i oni koji su simpatizeri SDP-a nisu baš zaqgrijani za glasanje pod svaku cijenu.
Nisam napisoa da su nuzno ljevicari. Ali da ima vise ljevicara nego desničara to je činjenica (govore nam i rezulatati predsjedničkih izbora). Bez obzira sto je tocno sto pises u posljednjoj recenici.

Ali vani ne odlaze samo mladi. Moja generacija od četiri i poo se na zalost bas i ne moze (uz svu dobru volju) nazivati mladom. A masa mojih vrsnjaka je upravo otisla kroz posljednje dvije godine. Kako sam napisoa u upisu gore velikom vecinom ljevicari. Bez obzira sto se se razilazim s njima u politickim uvjerenjima, radi se o nenadoknadivom gubitku za ovu zemlju.
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:28   #565
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ma iz zajebancije sam napisao rezultate.

Znaš li ti koliko ljudi je izašlo na te izbore?

Prvi krug - 26, a drugi krug - 19 ljudi.

2015. je MOST pobijedio sa 100% (jedan glas), a 2016. Pametno za 100% (jedan glas).

Kolinda i Kujundžić su dobili po jedan glas. JEDAN (1) glas.


Skuliraj se, ne vrijedi svakakvu glupost analizirati.

Ali kada vidim dokumentarce i priloge o Hrvatima u Irskoj, imam dojam da su to obrazovaniji ljudi od generacije prije 50 godina.

Generacije prije njih su sanjle da kad će moći glasati na izborima za hrvatsku vlast.
A današnje im generacije iseljenika poručuju: sanjali ste pogrešnu stvar.

Pravo glasa je potpuno nevažna stvar.


Inače, postje ogromne razlike između današnjih i nekadašnjih imigranata.

Nekad su se selili sa sela, pasivnih krajeva, ugl. ljudi bez fakultetskog naobrazovanja, obrtnici ili čak ljudi samo sa osnovnom školom (npr Ruža Tomašić)
Danas je situacija drugačija. Iako se seli i sa sela, uglavnom su to ljudi koji su iz gradova i visokosubrazovani.
Ljudi sa obrtima pronalaze posao i kod kuće Frizerke, stolari, medicinske sestre i sl. mogu prinaći posao i u svom gradu.
Ne sa istom zaradom kao i vani.
I kok obrtinici imaju izbora, ostati kod kuće iili otići van, visokoobrazovani tog izbora uglavnom nemaju.

Nekada je bilo potpuno drugačije.
Ljudi iz gradova su imali posla. Rijeka, SIsak, Zagreb su "nastali" doseljavanjima ljudi sa sela. Radna su mjesta nicala kao gljive poslije kiše.
Na selu - kako gdje. Slavonija je bila bogata i nije bilo prijeke potrebe za imigracijom.
Dalmatinska zagora i sličniji krajevi - više. Od tamo su ljudi najviše selili u Njmačku, ako ne u gradove.
Njima njihova domovina nije pružala toliko koliko Riječanima, Sisčanima, SLavoncima, Zagrepčanima i to je jedan od razloga zašto su ti ljudi danas, kao i njihova djeca desničari/hadezeovci.

Ljudi sa osnovnom školom, ili bez osnovne škole, a takvih je bilo mnogo više u pedesetima, šezdesetima, pa i seamdesetima nego danas su odlazili u Njemačku ili možda čak i dalje.

Inžinjerima, ekonomistima, pravnicima se baš i nije dalo ići konobariti, čistiti wc-e ili raditi na bauštelu u njemačkoj i spavati u barakama i, raditi 12 sati dnevno, jesto parizer svaki dan, samo da se zaradi za mirovinu, kad su od države dobivali stanove, kupovali aute od prve plaće i dva puta godišnje besplatno ljetovali....

Što se brojki oko izlaznosti tiče, one potvđuju moju hipotezu da su to ljudi nezainteresirani za politiku, razočarai u politiku, ljevičari krazočarani SDP-ovci i sl...
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 11:25   #566
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post

Ali vani ne odlaze samo mladi. Moja generacija od četiri i poo se na zalost bas i ne moze (uz svu dobru volju) nazivati mladom. A masa mojih vrsnjaka je upravo otisla kroz posljednje dvije godine. Kako sam napisoa u upisu gore velikom vecinom ljevicari. Bez obzira sto se se razilazim s njima u politickim uvjerenjima, radi se o nenadoknadivom gubitku za ovu zemlju.
Ako se gledaju mladi od 18 do 22, oni ipak ne odlaze toliko nego idu na fakultete. Paradoksalno opet se najviše ide na ekonomiju, pravo i filozofski, dakle ono što u EU ne postoji za naše građane.
Najviše odlaze ljudi između 25 i 35 godina, ekipa koja je završila fakultete a nije našla zadovoljavajući posao ili ljudi koji su već par godina nezaposleni, a tu je i dobar dio ekipe koji je skužio da se rad u sezoni ne isplati za jako male plaće kada totalno isti posao a u boljim uvijetima može raditi u Irskoj, Njemačkoj i Švedskoj.

Ali ima i starijih, posebice ljudi koje su uništili krediti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 11:51   #567
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ali kada vidim dokumentarce i priloge o Hrvatima u Irskoj, imam dojam da su to obrazovaniji ljudi od generacije prije 50 godina.
Svaka nova generacija u svijetu je obrazovanija o prošle jer se mnogo češće i lakše lakše ide na fakultet.
Da, Hrvati u Irskoj su naši najobrazovaniji emigranti do sada, ali ne rade u struci. Niti jedan pravnik, ekonomist ili student filozofskog ne radi u struci tamo. Drugo je medicina ili inženjeri, njihov fakultet ipak nešto znači vani.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 22:59   #568
Gay, konzervativac, protiv abortusa, optužen za rasizam - ovo će biti novi irski premijer
http://www.index.hr/vijesti/clanak/g...er/974439.aspx
----------
Svašta. Gej i istodobno konzervativac. Nemoguća kombinacija.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 23:52   #569
Nevjerojatno u koliko se kratkom vremenu Irska društveno promijenila. Sredinom devedesetih jedva legalizirali razvod s par tisuća glasova razlike na referendumu.

U 20 godina od katoličke države do predvodnice u liberalizmu i kulturnom marksizmu.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 16:55   #570
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da, Hrvati u Irskoj su naši najobrazovaniji emigranti do sada, ali ne rade u struci. Niti jedan pravnik, ekonomist ili student filozofskog ne radi u struci tamo. Drugo je medicina ili inženjeri, njihov fakultet ipak nešto znači vani.
Mos mislit kako nitko ne radi u struci. Kako ti uopce padne na pamet tako nesto reci?
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 20:09   #571
Nije mi bila namjera uvrijediti.
Mislio sam na one koji su završili filozofski, pravo ili ekonomiju, jer državne službe nisu izravno pokrivene sa EU kretanjem radnika, a ne na inžinjere, informatičare ili medicinare.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 06:23   #572
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Gay, konzervativac, protiv abortusa, optužen za rasizam - ovo će biti novi irski premijer
http://www.index.hr/vijesti/clanak/g...er/974439.aspx
----------
Svašta. Gej i istodobno konzervativac. Nemoguća kombinacija.
Jest vala, ni pederi nisu ko sto su nekad bili
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 13:44   #573
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nije mi bila namjera uvrijediti.
Mislio sam na one koji su završili filozofski, pravo ili ekonomiju, jer državne službe nisu izravno pokrivene sa EU kretanjem radnika, a ne na inžinjere, informatičare ili medicinare.
Dublin ima hrpu financijskih centara velikih multinacionalnih americkih kompanija u kojima se bez beda zaposle ekonomisti pogotovo ako se bave ili zele baviti racunovodstvom i financijama. Siguran sam da ima primjera pravnika koji su nasli posao u struci a definitivno ima i onih sa filozofskim fakultetom koji rade ono za sto su se skolovali ili mislis da netko tko je bio prevoditeljski smjer i studirao je njemacki, talijanski, francuski itd ne može naći posao u Dublinu u prevođenju?
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 15:58   #574
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nije mi bila namjera uvrijediti.
Mislio sam na one koji su završili filozofski, pravo ili ekonomiju, jer državne službe nisu izravno pokrivene sa EU kretanjem radnika, a ne na inžinjere, informatičare ili medicinare.
Pozdrav iz inozemstva i General Electric-a. Struka ekonomska.

Nemoj slušat pizdarije i ne slušaj medijsku propagandu.
Pravnicima je vjerojatno nešto teže (okej, naspram meni i puno teže), ali u Europi su sad strašno traženi računovođe/financije, čak i najobičnijeg entry-levela.
Ne zna puno ljudi raditi u softverima kao SAP, Oracle i slično.
Dakle za ekonomiste ima posla koliko, a čak ćeš nekad i po medijima čuti da je netko sa ekonomije uspio u Irskoj do posla u struci.
Jesi ti ikad uopće ikada i pričao s nekim sa ekonomije? Stvarno misliš da većina radi po državnim firmama ? Isti je broj inženjera po državnim firmama ko i ekonomista, nema ti tu nekih razlika. Pravnici su druga priča, makar i kod njih su odvjetnički uredi uglavnom privatan sektor.

Ovo što kaže kolega Grinch je nekako najtočnije, ali bi napomenuo da vjerojatno uglavnom će od imigranata prvenstveno uzimati ljude sa iskustvom.
Problem mojih kolega sa faksa je da su većina izgubljeni, definitivno ih dosta ne zna što bi sa životom pa ih kasnije nije ni briga raditi u struci.
A problem nerada u struci je dugoročan, ne možeš postati stručnjak u ničemu i onda nikad nisi ništa više nego nečiji šegrtić.
I ako netko dođe u Irsku, a često bez ikakvog iskustva (jer ja uopće ne tajim da je teško u Zagrebu do poštenog posla u multinacionalnoj firmi, jer je užasno malo radnih mjesta u takvima), teško baš može birati i onda kreću poslovi koji su do sad ovdje i spomenuti.
Kad sam imao intervju u Zagrebu sa KPMG-om (konzultanska firma), baš mi je pričao senior manager da je dosta ekipe upravo u Dublin iz firme mu otišlo. Unutarkorporativni odlazak, ali svejedno emigracija. I to je upravo primjer tog, odlazak sa iskustvom.
I što je najzanimljivije u ovakvim slučajevima se najčešće ne radi o ekonomskoj emigraciji nego bi ja to nazvao karijernoj emigraciji, jer dok KPMG-ov ured ima 100tinjak zaposlenih u Zagrebu, u Dublinu ih ima preko 2000. Dakle u Zagrebu nakon par godina rada je fajrunt i dead-end bez žnore, u Dublinu u ovakvim firmama sve je moguće, a ako i jeste dead-end, opet je veća plaća

Općenito mi Hrvati ni ne znamo koliko multinacionalnih firmi trenutno ima diljem istočne, srednje i zapadne Europe jer imamo nesposobnu političarsku bagru koja bi i za 50 radnih mjesta tražila 50 milijuna kuna mita.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 16:08   #575
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Dublin ima hrpu financijskih centara velikih multinacionalnih americkih kompanija u kojima se bez beda zaposle ekonomisti pogotovo ako se bave ili zele baviti racunovodstvom i financijama. Siguran sam da ima primjera pravnika koji su nasli posao u struci a definitivno ima i onih sa filozofskim fakultetom koji rade ono za sto su se skolovali ili mislis da netko tko je bio prevoditeljski smjer i studirao je njemacki, talijanski, francuski itd ne može naći posao u Dublinu u prevođenju?
I samo da nadodam, meni frend sa filozofskog smjera anglistike i germanistike radi u Dublinu upravo u firmi vezano za prevođenje/cenzure na youtubeu njemačkih filmića i slično. Ne znam sve detalje.
Nije plaćeno brutalno, ali u Hrvatskoj ako bi i našao posao radio bi kao nastavnik za 3000 kuna. Sad ima 4 puta veću početnu plaću i actually radi u firmi gdje se može napredovati.
S tim da i na ovoj temi smo mogli viditi kako ljudi pljuju po ljudima koji završavaju kao profesori kao da su najveća bagra i problem zemlje.
Kod nas učitelji sigurno nisu najneplaćeniji u Europi, čak ni u EU, ali nigdje nisu omaložavani kao ovdje. Počevši od dobivanja posla koje je za neke struke potpuni mission impossible, pa sve do samog posla gdje se ih uopće ne štiti, a u konačnici jednog jako dalekog dana će ti plaća biti 900 eura.
U zemljama na istoku koliko god da su bijedno plaćeni svi učitelji i profesori (čak i naspram nas), barem znaju da će imati posao u struci poslije faksa bez iskaznica.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 18:30   #576
Ne volim kad netko kaka po mojoj struci. Ni jedan ekonomist nije nasao posao u Dublinu u struci. Mos mislit.

Budimpesta je super i nisam znao da ima toliko prilika za rad tamo. Obozavam EU i da mozes samo tako otic i radit.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 10:18   #577
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
I samo da nadodam, meni frend sa filozofskog smjera anglistike i germanistike radi u Dublinu upravo u firmi vezano za prevođenje/cenzure na youtubeu njemačkih filmića i slično. Ne znam sve detalje.
Nije plaćeno brutalno, ali u Hrvatskoj ako bi i našao posao radio bi kao nastavnik za 3000 kuna. Sad ima 4 puta veću početnu plaću i actually radi u firmi gdje se može napredovati.
S tim da i na ovoj temi smo mogli viditi kako ljudi pljuju po ljudima koji završavaju kao profesori kao da su najveća bagra i problem zemlje.
Kod nas učitelji sigurno nisu najneplaćeniji u Europi, čak ni u EU, ali nigdje nisu omaložavani kao ovdje. Počevši od dobivanja posla koje je za neke struke potpuni mission impossible, pa sve do samog posla gdje se ih uopće ne štiti, a u konačnici jednog jako dalekog dana će ti plaća biti 900 eura.
U zemljama na istoku koliko god da su bijedno plaćeni svi učitelji i profesori (čak i naspram nas), barem znaju da će imati posao u struci poslije faksa bez iskaznica.
Ovo sigurno nije istina, ako imaš puno radno vrijeme plaća početnička ti je najmanja od 4600 pa na dalje ovisno o dodatnoj nastavi, projektima i slično.Mislim znam da je država u banani žešćoj, no čistačice imaju veću plaću tako da...S ostatkom se slažem kod nas je za profesore i učitelje vrlo teško ako nemaš jako dobru vezu dobiti posao.Ostali uvjeti rada ako baš ne radiš u nekoj pregroznoj školi su među boljima ako uračunaš praznike i slobodne vikende, plaću koja ajde relativno brzo raste i za naše uvijete je solidna, redovna je, radiš pola sati u nastavi (20) dok ti se 20 računa pod pripreme kao rad doma.
Za Irsku kao i dobar dio EU posao nađe svatko i u svojoj struci ako to želi te ima potrebne kvalitete tu je sve jasno.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:38   #578
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Ovo sigurno nije istina, ako imaš puno radno vrijeme plaća početnička ti je najmanja od 4600 pa na dalje ovisno o dodatnoj nastavi, projektima i slično.Mislim znam da je država u banani žešćoj, no čistačice imaju veću plaću tako da...S ostatkom se slažem kod nas je za profesore i učitelje vrlo teško ako nemaš jako dobru vezu dobiti posao.Ostali uvjeti rada ako baš ne radiš u nekoj pregroznoj školi su među boljima ako uračunaš praznike i slobodne vikende, plaću koja ajde relativno brzo raste i za naše uvijete je solidna, redovna je, radiš pola sati u nastavi (20) dok ti se 20 računa pod pripreme kao rad doma.
Za Irsku kao i dobar dio EU posao nađe svatko i u svojoj struci ako to želi te ima potrebne kvalitete tu je sve jasno.
Koliko to profesora ili učitelja ima puno radno vrijeme ?

Grmojina žena prije nek je čovjek postao utjecajan političar (da budem pristojan i tako nazovem), imala je oko 3000 kuna mjesečno:

Quote:
U kartici nije navedeno za što je podignut kredit od 61.000 eura 2014. u Splitskoj banci, a Grmoja nema prijavljenih nekretnina, pišu 24sata. U vlasništvu mu je tek automobil Ford Focus iz 2007., koji je kupio kreditom od 40.000 kuna. Jedino što se u kartici još navodi je godišnja plaća supruge od 41.977,33 kune.
Danas kad je postao taj koji je, plaća je porasla na pristojnih 5800 kuna:

https://www.sukobinteresa.hr/hr/imov...-nikola-grmoja

A tu govorimo ženi koja ima žnoru nad žnorama trenutno i satnicu kakvu oće. Da se smije više od punog radnog vremena, recimo vjernim radom u crkvi, imala bi i to.

Dakle možda jesam malo pretjerao, ali glavnina ne radi za 4000 kuna jer nema puno radno vrijeme. Glavnina prek žnore ima nepuno radno vrijeme i plaća kakva jeste.
Neću srat da znam puno o stanju i plaćama u školstvu, ali ako ova žena sa najvećom mogućom žnorom u svom kraju ima ovakve uvjete, onda je ipak dosta toga jasno kako je ljudima koji nemaju nikog u školama.
Onima koji imaju, a posebno političkim guzicama, rad u školi stvarno je vjerojatno čak i prosječan prema europskim standardima kad se sve uzme u obzir.

Ali uglavnom slažemo se, samo eto malo oko detalja se nismo usuglasili.
Inače je jedna žena na fejs grupi Idemo u Irsku sa završenom talijanistikom i pedagogijom dobila posao u struci u privatnoj irskoj školi (u državne ne može jer se traži znanje galskog i praktički eliminira time sve strance, makar se galski uopće ne koristi). Čisto još jedan dokaz da se uz puno volje i truda može svugdje uspjeti sa skoro svakom strukom.
Da je odlučila doći u Irsku striktno sa namjerom pranja suđa, ne bi nikad došla do tog posla. Nekad je naprosto pitanje ambicija.
Nažalost dosta ljudi dolazi bez prebite pare i onda ide doslovce trbuhom za kruhom samo da u 2 tjedna dođe do nekakvog posla da uspije preživiti sljedeća 2 tjedna. I na taj način se uvučen u krug besperpektivnosti iz kojeg je relativno teško izaći.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 23:37   #579
UZ POVIKE "moje tijelo, moj izbor" tisuće ljudi okupile su se popodne u Dublinu gdje je kampanja za pravo na pobačaj organizirala šesti godišnji marš.

Mnoštvo u kojem su bile brojne obitelji, ali i mladi krenulo je iz Garden of Remembrance u središtu grada u smjeru irskog parlamenta.

Irska vlada najavila je ovaj tjedan da će se referendum o pobačaju održati u proljeće 2018.

"Poruka koju želimo prenijeti danas jest da je vrijemo za djelovanje jer već predugo čekamo", rekla je Linda Kavanagh, glasnogovornica Abortion Rights Campaign (Kampanje za pravo na pobačaj).

"Tražimo potpuno ukidanje 8. amandmana, ne podržavamo više iznimke i činjenicu da samo stotinjak osoba ima pravo na pobačaj", rekla je Kavanagh.

Amandman iz 1983. izjednačava pravo na život majke i fetusa i unio je potpunu zabranu pobačaja u ustav Irske, zemlje snažne katoličke tradicije. Ponešto je ublažen 2013. tako što je omogućeno pravo na pobačaj u slučaju ugroženosti života majke.

"Ovo je posljednji marš prije referenduma i na neki način je povijesni", rekla je Keishia Taylor iz udruge ROSA (Reproduktivna prava, protiv Opresije, seksizma i stege).

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...mi/997883.aspx
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:32   #580
POTPREDSJEDNICA irske vlade Frances Fitzgerald u utorak je podnijela ostavku, što će najvjerojatnije spriječiti pad vlade i sazivanje prijevremenih izbora koji bi bacili sjenu na ključni summit o Brexitu koji se održava idućeg mjeseca.

Izvor iz vlade potvrdio je izvještaje da će Fitzgerald odstupiti, što su tražile oporbene stranke nakon objave dokumenata o njezinom postupanju prema zviždaču unutar policije koji je upozorio na korupciju u snagama sigurnosti.

Fianna Fail, glavna oporbena stranka koja podržava manjinsku vladu premijera Lea Varadkara iz stranke Fine Gael, istaknula je kako su ostavkom potpredsjednice izbjegnuti prijevremeni izbori u prosincu.

Irsku je ova politička kriza pogodila uoči ključnog summita o Brexitu idućeg mjeseca na kojemu će Varadkar igrati glavnu ulogu. Službeni Dublin će tada čelnicima Europske unije otkriti je li postignut dovoljan napredak u pitanju budućnosti granice između Irske kao članice EU i britanske pokrajine Sjeverne Irske koja će tada biti izvan tog saveza.

Ta granica, jedina kopnena između Britanije i EU-a, jedna je od tri pitanja koje Bruxelles želi riješiti prije no što odluči nastaviti s pregovorima o izlasku Britanije iz saveza i prijeći na pitanja trgovine.

Članovi oporbenih laburista i Sinn Feina tvrde kako su izbori u iduća tri ili četiri mjeseca izgledni i unatoč ostavci potpredsjednice.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...u/1010386.aspx

sirotoj Britaniji nikako da krene, sad još problemi i u Irskoj
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.