Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 18:56   #61
Zanemarujete da za "čuda" nije najbitnija njihova čudesnost izgradnje već dojam koji ostavljaju na gledaoca po kojem ovaj ostaje u "čudu". Kip Isusa Iskupitelja je daleko čudesniji od jednog Angkor Wata. Pogledajte ga na vrhu one stijene, blago nakrivljen nad grad, raširenih ruku kao da ga želi obuhvatiti, stoji nad gradom iznad svega, kad je sunce za njim zaklanja ga, a raspon ruku mu odgovara širini punog mjeseca (vidjeh neku fotku). Šteta što se o Njemu ne može na netu naći nešto o izgradnji (nisam uspjela). I zaboravljate na religioznu dimenziju. Jednom Zapadnjaku (koji ima češće pristup netu nego istočnjak) Isus znači više nego hram druge religije.

I lijepo je da su ljudi birali, ipak su ta djela za nas a ne samo stručnjake.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:12   #62
angkor je definitivno trebao biti među 7
dr. van Nostrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 20:25   #63
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Meni je najbolja bila anketa u Britaniji oko lika na njihovim novim novcanicama. Newton, Adam Smith i drustvo gledali su u leda Madonni (ako se dobro sjecam), a na popisu se nasla i Hiltonica.

Zamislite euro s likom Hiltonice...
kolko ja znam britanija ne koristi euro.....
rhcp.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 22:05   #64
Quote:
dr. van Nostrand kaže: Pogledaj post
angkor je definitivno trebao biti među 7


istina...ja sam i glasala za angkor...al drago mi je da su petra i taj mahal usli u 7 svjetskih cuda
papricica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 22:56   #65
Quote:
rhcp.. kaže: Pogledaj post
kolko ja znam britanija ne koristi euro.....
To je, ako me sjecanje dobro sluzi, bila anketa povodom moguceg uvodenja novcanice eura u V. Britaniji. Ili je to bila anketa zbog promjene izgleda funte jer im je vise dojadio lik kraljice (ne sjecam se vise tocno, ali to je ionako nevazno).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:02   #66
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Zanemarujete da za "čuda" nije najbitnija njihova čudesnost izgradnje već dojam koji ostavljaju na gledaoca po kojem ovaj ostaje u "čudu". Kip Isusa Iskupitelja je daleko čudesniji od jednog Angkor Wata.
A jesi li ti vidio Angkor Wat u zivo? Ako nisi - tada doista ne znas sto govoris. Ja sam po svijetu vidio sve i svasta, i nista se ne moze uporedivati s Angkor Watom - osim Kineskog zida.

I ne, kip Isusa defitnitivno nije daleko cudesniji od jednog Angkora - upravo suprotno!

Od onoga sto sam vidio u zivo, Machu Picchu, Chichen Itza, rimski Colosseum ne mogu se ni priblizno mjeriti s Angkor Watom.

A to da narod treba birati svjetska cuda - sto se ne pusti narodu da bira filmove za Oscara ili dobitnike Nobelove nagrade?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:19   #67
da, Colosseum mi isto bas nije za Top 7. mislim, o tome je tesko pricati jer su gotovo svi finalisti potpuno zasluzeno tamo i svi su na neki nacin cudesni (iznimke su Kip Slobode cije uvrstavanje u zadnjih 20 je perverzija, pa i Chichen Itza zato sto nije nominiran 'kompleks' nego jedna jedina piramida...cak i Eiffelov toranj razumijem iako je uzasno ruzan, ali je bio 'cudo' i podvig neke vrste onda kada je izgradjen).

tako da se treba razumjeti da kad se kaze da Colosseum mozda bas i nije za top 7 to ne znaci da ga se smatra smijesnom i nevaznom gradjevinom. vec je rijec o usporedbi s najcudesnijim svjetskim gradjevinama (s tim da mogu razumjeti odabir Colosseuma kao predstavnika vaznog i velikog povijesnog razdoblja, no zato je jos bizarnije da u izboru nije Akropola).

tako je i s kipom Krista Iskupitelja, pri cemu mislim da religijski znacaj ne bi smio imati ulogu, stovise upravo to je dio price i gluposti "demokratskog" glasanja putem interneta - katolici su vjerno klikali, dok su budisti i hinduisti imali vaznijeg posla, pogotovo u Kambodzi.

i slazem se s El Tomom oko glasanja - neke stvari ne mozes prepustit masi.


ps sad ide izbor sedam svjetskih cuda prirode, tu imamo kandidata u susjedstvu - Postojnu.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 23:53   #68
U međuvremenu sam vidio da je i UNESCO lansirao lagani odjeb ovoj anketici. Sve u svemu, ne vidim previše razloga za velike rasprave, nego, motike u ruke i bavit se permakulturom, spašavat planetu...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:28   #69
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
meni je super taj kip Isusa nad Riom
Pitam se što je tu čudo..meni je Petra u Jordanu čudo ili hram u Efesu a ne kip koji je postavljen 1931 godine i još se nije od starosti srušio.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 10:36   #70
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Zanemarujete da za "čuda" nije najbitnija njihova čudesnost izgradnje već dojam koji ostavljaju na gledaoca po kojem ovaj ostaje u "čudu". Kip Isusa Iskupitelja je daleko čudesniji od jednog Angkor Wata. Pogledajte ga na vrhu one stijene, blago nakrivljen nad grad, raširenih ruku kao da ga želi obuhvatiti, stoji nad gradom iznad svega, kad je sunce za njim zaklanja ga, a raspon ruku mu odgovara širini punog mjeseca (vidjeh neku fotku). Šteta što se o Njemu ne može na netu naći nešto o izgradnji (nisam uspjela). I zaboravljate na religioznu dimenziju. Jednom Zapadnjaku (koji ima češće pristup netu nego istočnjak) Isus znači više nego hram druge religije.

I lijepo je da su ljudi birali, ipak su ta djela za nas a ne samo stručnjake.
Ah..gleda čudo od grada u kojem ima toliko kriminala i siromaštva da to možeš rezati rukom. Bilo bi čudo da nekim čudom učini jedan pokret rukom i ta ljudske bijeda čudesno nestane.
Bilo bi...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 11:14   #71
Quote:
Shmuley kaže: Pogledaj post
Dolje akropola, gore Isus
tako je
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 11:18   #72
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Zanemarujete da za "čuda" nije najbitnija njihova čudesnost izgradnje već dojam koji ostavljaju na gledaoca po kojem ovaj ostaje u "čudu".
da pozovem znanstvenike da pogledaju kako čudesno izgleda veo kada ga moja draga položi na krevet..?
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.