Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 00:37   #101
Ovo je najgora kombinacija kaj može bit.
Znači,ljubomorna,nedruštvena osoba i socijalni leptirić.
Baš zanimljivo kak uvijek takvi završe skupa.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:46   #102
Odgovor Eow
Nisu problem godine ( imam 33 ) nego njihova posesivnost, nerazumijevanje da covjek ima potrebu za necim drugim nego za biti sa njom.

Inace je istina da inteligentni ljudi vole vise vremena provoditi sa svojim mislima medjutim to nikako ne ukljucuje asocijalnost a to je jedna od najgorih mana koju netko moze imati za odnose sa drugim ljudima pa ponajvise za partnera.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:48   #103
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
To je sad već rasprava za neki drugi pdf. Što je tebe privuklo kod žene?
Privuklo me to što je lijepa, pametna i kreativna, što je izvrsna u svom poslu, odgovorna, predana, požrtvovna, vjerna i lojalna, što ima iznimnu energiju, što je spremna pomoći drugima, pa i to što voli životinje, što nije pozerica opterećena oblekom i šminkom, nije materijalist i novac joj nikad nije bio na prvom mjestu u životu.
Gregorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 01:02   #104
Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post
Privuklo me to što je lijepa, pametna i kreativna, što je izvrsna u svom poslu, odgovorna, predana, požrtvovna, vjerna i lojalna, što ima iznimnu energiju, što je spremna pomoći drugima, pa i to što voli životinje, što nije pozerica opterećena oblekom i šminkom, nije materijalist i novac joj nikad nije bio na prvom mjestu u životu.
Ok. Što si napravio da joj olakšaš kaos u glavi?

Naime, vjerojatno je svatko od nas imao trenutke iracionalnosti i mislim da je tu ponašanje partnera ključno.

Možeš napasti ili možeš pokazati malo empatije. Što je jako teško, posebno ako te netko napada zbog svojih iracionalnih strahova.

Ali s druge strane, to je ta lijepa, kreativna žena s nevjerojatnom energijom i puna empatije za druge i u tom trenutku joj nije dobro. Jesi li se ikad postavio na način da staviš ego sa strane i pokušao joj pomoći da prođe krizni trenutak?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 01:18   #105
Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post
Nema frendica s kojima se druži. Doduše, ima ih nekoliko iz fakultetskih dana, no, sve su uglavnom daleko. S njima se ponekad čuje telefonski i vidi max. 2-3 puta godišnje. Ja sam ju poticao na to da ima neku svoju ekipu, barem za neku povremenu kavu....npr. sa ženama od mojih prijatelja, ali čini mi se da s njima nije "kliknula".
S druge strane, ja imam puno prijatelja, rekao bi i previše, jer kad imaš obitelj i djecu ne možeš za prijatelje izdvojiti dovoljno vremena pa s mnogima izgubiš redovni kontakt.
Da, previše je usredotočena na mene, često mi je prigovarala za moje interese i hobije (iako su od njih ostali samo tragovi, nemam više vremena za to).
Imali smo neke zajedničke hobije: ako se šetnje s psom, fitness i trčanje mogu smatrati hobijima
Prije trudnoće smo gotovo svaki vikend i svaki godišnji sjeli na motor i putovali po Hrvatskoj, Italiji, Crnoj Gori...to nam je bila zajednička strast.
No, da budem iskren, uvijek je imala sklonost prilagođavati se meni. Uvijek sam ja bio taj koji je predlagao aktivnosti i putovanja. Često mi je bilo (i danas jest) teško izvući iz nje informaciju što bi ona htjela, kako bi provela zajedničko vrijeme.
Da, očito je previše koncentrirana na tebe, a svoga društva nema. Ako sama nema neke posebne hobije, ni potrebu da se nalazi s ljudima, prijateljicama i prijateljima mimo tebe, onda će vjerojatno svo vrijeme koje ti trošiš na prijatelje kad nisi s njom trošiti na svoje ljubomorne opsesije i time dodatno potencirati problem.. Obično se to onda samo produbljuje, a osobe same ne nalaze izlaz.
Vjerojatno je više zatvoreni tip osobe i daleko više nesigurna, a ti si, pretpostavljam, otvoren.. To ne mora nužno biti loše, ali u ovom slučaju gdje je zatvorenija osoba toliko ljubomorna, bojim se da će se teško riješiti na obostrano zadovoljstvo. Mislim da niste baš sretan spoj.

Ima li ona želje i volje da se pozabavi nekom psihoterapijom oko te svoje ljubomore, tj. pokazuje li ona sama želju da se toga riješi ili je to više pod tvojim utjecajem da je pokušavaš nagovoriti na to? Naime, ako ona sama to ne vidi kao izrazito veliki problem kojeg se ozbiljno želi riješiti, bojim se da će se problem onda samo dalje gomilati... a onda obično drastično pukne..
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 02:31   #106
ok, lik je u prvom postu napisao da zenu vise zapravo ne voli al vi mu i dalje trazite bracnog savjetnika i frendice za zenu?

svaki put kad se osjetim usamljeno dodjem na zud i skuzim kak mi je super
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:17   #107
Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post
Ništa, samo me saslušala...zagrlila i to
Mislim da se nije htjela miješati, ali mi je nekako indirektno dala do znanja da nije sigurna da je ona prava osoba za mene.
da sam ti ja majka, poslala bi te kući ženi
da riješiš problem bilo razlazom, bilo brigom za ženino kaotično stanje
spomenuo si da je ljubomorna i na odnos s majkom koja, izgleda, nema baš dobro mišljenje o njoj - misliš da žena to ne osjeti?

Quote:
Gle, kad netko pokazuje strah u svakodnevnim odlukama i u odnosu sa svim bliskim ljudima, to je psihijatrima dovoljno da naprave nekakvo osnovno profiliranje. No, u pravu si, uvijek treba saslušati obje strane.
Možda ima u mom ponašanju nekih stvari koje joj ne pomažu da to prebrodi.
ne samo koje joj ne pomažu da prebrodi nego koje i potenciraju takva stanja
terapija bi vam trebala pomoći osvijestiti takve, nesvjesne, mehanizme koji vas drže u začaranom krugu nerazumijevanja i nepovjerenja

Quote:
EDIT: ljubomora bi se pojavila u situacijama odvojenosti. Službeni put, momačka, odlazak na pivo s ekipom.
Jednom sam ju pitao: "što bi bilo da sam trgovački putnik...ili da sam svaki tjedan na službenom putu? Što bi bilo da se iz bilo kojeg razloga trebamo odvojiti npr. na mjesec dana?". Dobro se sjećam što mi je rekla: "Ne bi to mogla izdržati. Raspala bi se. Raspali bi se." Na tom sam joj odgovorio:"onda je naša veza slaba, nejaka. Dovoljna je privremena odvojenost i sve bi išlo u PM." Ja bi mogao biti odvojen od nje i dulje vrijeme, u meni se ništa ne bi promijenilo. Ako se dvije osobe imaju čvrst odnos i povjerenje, pretrpit će i takva iskušenja. Zar ne?
uvjetno kazano da jer se ni osobno, ni partnerski, ne razvijamo pravocrtno
svakako, za čvrst odnos je potreban čvrst temelj, a to je početak vaše veze
ako ste tada izignorirali činjenicu da ona ima problema sa samopoštovanjem / samopouzdanjem, nadajući se da će proći samo od sebe, niste ni mogli izgraditi ravnopravan odnos
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:44   #108
Imam frienda iz djetinjstva koji isto ima slicnu pricu ali njemu je ona savrsena...
Uglavnom, u djetinjstvu je imao hrpu veza ali nista dugo, sve su bile one njemu ok, drzali ga ka princa ali nakon par mjeseci odjeba bi ih...pitali smo ga koji ti je kuki...a on "nije to to"...istina, ima je jednu duze ali to je kao radi sexa bilo.
Uglavnom, tada je upoznao nju...za nas sve ostale rospija iz cijih ociju izlazi cisto zlo..ali njemu je ona bila savrsena...kad bi bili na karte ili vani 20 poziva, poruka...on bi se samo smjeskao...jednom me je nazvao u 3 ujutro jer joj je morao dokazivat s kim je bio i sto je radio tu vecer imao je set trik pitanja koje mu je ona sastavila na koje sam ja valjda morao tocno odgovoriti da ona bude sigurna da je to tako bilo tu vecer, naravno mobitel mu je bio na speaker da i ona moze cuti. Sutra sam ga nazvao na kavu i sve mu po spisku...rekao sam mu i "dobro, jesi ti normalan? bjezi od takve..." Medutim, tad sam shvatio a i rekao mi je da je to za njega ljubav..jer da njoj nije stalo ne bi ga toliko kontrolirala, provjeravala, i njemu je to sve super...i covjek je doslovno uzivao u tome. Krenio sam psihoanalizirati priajtelja, od djetinjstva..ali onda sam shvatio da ako je on sretan..i ona..šta ću ja tu uopće..., ok ludi su uvrnuti, netko bi rekao i bolesni...ali i sretni jedno s drugim Inaće, zive vec desetljece u valjda sretnom braku...
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:27   #109
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ima li ona želje i volje da se pozabavi nekom psihoterapijom oko te svoje ljubomore, tj. pokazuje li ona sama želju da se toga riješi ili je to više pod tvojim utjecajem da je pokušavaš nagovoriti na to? Naime, ako ona sama to ne vidi kao izrazito veliki problem kojeg se ozbiljno želi riješiti, bojim se da će se problem onda samo dalje gomilati... a onda obično drastično pukne..
Jučer smo opet razgovarali.
Rekla je da je spremna da idemo na bračno savjetovanje i kod psihijatra.
Tako da se tu stvari pomiču.
Gregorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:03   #110
Nisam izdržala da ne napišem nešto na ovo....ja sam takva ko tvoja žena...opsesivno i bolesno ljubomorna i gušim čovjeka koji me voli, koji mi ne vara i koji mi je potpora....godinu dana smo zajedno...stalno pronalazim neke stvari koje me smetaju i zbog čega ga izluđujem...volim ga jako i ne mogu ga ostaviti...
Od početka veze ga varam i to sa švalerom koji mi može biti otac....tome sam ljubavnica već nešto više od godinu dana...nemam nikakve koristi od njega da nebi ispalo...samo razgovor i sex...
Ponekad se osjećam bolesno...
misspurple is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:15   #111
I da dodam...niti ja nemam neko društvo...raspalo se zbog mog preseljenja u drugi grad...on ima veliko društvo.
I nezadovoljna sam sama sa sobom...ništa mi kod mene ne odgovara i sve bi mijenjala. Šta god napravim mislim da mogu bolje i uvijek sam pod nekim stresom. Volim imati sve pod kontrolom i da mi je sve u životu na mjestu. To ubija.
misspurple is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:32   #112
Quote:
misspurple kaže: Pogledaj post
I da dodam...niti ja nemam neko društvo...raspalo se zbog mog preseljenja u drugi grad...on ima veliko društvo.
I nezadovoljna sam sama sa sobom...ništa mi kod mene ne odgovara i sve bi mijenjala. Šta god napravim mislim da mogu bolje i uvijek sam pod nekim stresom. Volim imati sve pod kontrolom i da mi je sve u životu na mjestu. To ubija.
Uf.
Imas li bar s kime pricati o tome?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:22   #113
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Uf.
Imas li bar s kime pricati o tome?
Nemam. Ali ne vjerujem niti da bi to nekome ispričala. Sramota me.

Ali najgore je da sam svjesna svog problema. Ponekad sama sebi slažem u glavi i pitam se da li sam ja normalna. Čovjeka ubijam u pojam zbog neke njegove veze otprije deset godina ,a istovremeno se dogovorim sa svalerom za sex navečer..
U tog lika s kojim se vidam sam prije bila jako zaljubljena i on u mene ali smo odustali zbog velike razlike u godinama..smatram da nebi bili prihvaćeni...
I npr kod njega me nista nije smetalo. S njim sam bila normalna.

Zadnje uređivanje misspurple : 13.07.2017. at 16:28. Reason: Nadopuna
misspurple is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:59   #114
Ti si očito ljubomorna zato kaj varaš. Pa onda misliš da i drugi tak.
Ja ne varam,a isto sam ljubomorna.Ne znam zakaj je to meni.Nemam samopouzdanja valjda.
Trudim se kontrolirat kolko mogu.S godinama sam se smirila.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:10   #115
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ti si očito ljubomorna zato kaj varaš. Pa onda misliš da i drugi tak.
Ja ne varam,a isto sam ljubomorna.Ne znam zakaj je to meni.Nemam samopouzdanja valjda.
Trudim se kontrolirat kolko mogu.S godinama sam se smirila.
A neznam. Sigurna sam da me ne vara. Ima neke svoje mušice ali nije gad...
Ponekad imam osjećaj da se s varanjem ispusem. Lakše mi je. Iskreno niti ja nemam samopuzdanja. Ja san jedna od onih koja trepavice kelji po očima dok ide u konzum po kruh. Samopouzdanje ravno nuli.
Divim se onim ženskama koje mogu komentirati druge cure s dečkom ili se nasmijati dok pogleda neku...
Meni u tim situacijama tlak skoči na 200.
misspurple is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:24   #116
Ja baš obrnuto. Baš zbog tog nedostatka samopouzdanja se uopće ne šminkam,jer mislim da izgledam preglupo.
Nema šanse da obučem haljinu.Mrzim kad me gledaju ljudi.
Ne volim komplimente jer mislim da to bezveze govore i lažu.
Imala sam prije ispade u mlađim danima.Al muž i ja smo već dugo skupa.I ne idemo više u te noćne provode.
Prošlo nas je to.
A i nije on takav da bulji nepristojno i komentira.
Njegove cuge/kave sa frendovima nekak izdržim.Nađem si neku zanimaciju dok ga nema da ga ne zovem.
Moraš se kontrolirat.Tak i ja.Mislit na nekaj drugo.Prešutit taj trenutak,pa poslje bude bolje.

Sad ne znam dal ti imaš nekih opravdanih razloga za ljubomoru ili ne.
Kažeš da s ovim drugim nisi ljubomorna?Možda onda ipak ima tu nekaj.
Ja sam sa svima bila ljubomorna,tak da sam sigurna da sam ja luda.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:32   #117
A vidiš ja sam u stanju čitavu plaću potrošiti na krpe,sminku,nokte jer se onda osjećam dobro i kad si kupujem stvari i kad dobivam komplimente onda mi samopouzdanje raste...volim komplimente i kad me ljudi gledaju..da znaju istinu vjerojatno bi me žalili...
Ovaj moj si voli pogledati...mrzim kad mlade gleda...ja ću začas imati 30 i to me ubija ..on ima 39....
Opet s druge strane kaj sve radi za mene i kaj sve trpi mu svaka čast. Al nekak se ne osjećam dobro...
On izlazi s dečkima a ja mu onda vratim kaj odem s ovim drugim...
S tim drugim se osjećam ko kraljica...kad idem s njim se nemam potrebe tolko lickati i dotjerivati...
Velim bila sam jako zaljubljena ali sam se prepala isto ko i on...26 godina je stariji. I nikad me nist nije smetalo...bila sam bas onak sretna.
Ponekad si mislim da opet hoće ozbiljnu vezu da bi mu se vratila...
Ovog svog volim ali u banani s njim. Stalno na nekim iglama i pod stresom.
misspurple is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:43   #118
Ako si sa tim starijim opuštena i sretna,ne znam zakaj nisi samo s njim?
Kaj te briga kaj će drugi govoriti?
Ni prvi,ni zadnji sa razlikom u godinama.

Sad ne znam kak to gledanje drugih žena od strane tog tvog izgleda.
Mislim ak je neukusno buljenje,slinjenje i komentiranje u tvom prisutstvu,normalno da si od tog nesigurna.
Ak je ono bezazleno pogledam jer imam oči,onda ne znam.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:59   #119
Neće on. On želi da nam je veza tajna i da se bazira na sexu. Prije kad smo bili skupa i kad mu je očito više stalo do mene je imao nekakve napadaje panike, jednom i u mom prisustvu. Jako je cijenjen obiteljski i poslovni čovjek i smatra da bi mu to bila prevelika sramota da ima mladu curu od kćeri. Oženjen je ali to je tak....gospođa zna za mene...namirisala je sve ali preko svega prelazi radi novaca. Meni je glavno da sam ja u njegovom životu makar i na takav nacin.

Ovog drugog isto volim i htjela bi s njim ozbiljno ali osjećam se nikako. Ima neke osobine koje volim ali ...nemoguće je to opisati samo znam da ću poludjeti...
misspurple is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:02   #120
Da kaj se tiče buljenja....bas bulji tak dugo dok mu ne prigovorim i onda se čudi u čemu je problem...i to ne u babu svojim godina nego u balavice koje mu mogu kćer biti...
misspurple is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.