Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 14:26   #101
Quote:
drznica kaže: Pogledaj post
Mene je jako iznenadilo kad mi je nedavno frendica iz osnovne rekla da sam ja u osnovnoj imala svu brendiranu robu. Ja sam u čudu zastala (fkt jesam imala), jer nikad nisam doživljavala da je to neki big dil. Više je ruganje išlo ako je netko imao nešto ružno (nama djeci ružno).

Imala sam tu sreću (nesreću?) da je moja mater jako polagala na devizu "brendirano i skupo je kvalitetno" i tako sam ja prošla ratne 90-e kao školarka u brendiranoj robi.
Kad smo već kod tog brendiranog, kaj to vama znači? Ne samo tebi osobno, koristim tvoj post.
Doživjela sam da se beneton ili zara izruguju kao... oni ne nose niš nego brendirano pljuc pljuc.
Već duže vrijeme i to je brand , high street brand, ali brand. Po cijenama, pogotovo na sniženju nije ništa skuplji, ili ne znatno, od robe na placu i više je nego dostižan većini.
Nike, Adidas i ini proizvođači sportske opreme imaju raspon od stvarno povoljnih do jako skupih stvari, tako da ni to više nije nedostižno.

Kad se danas spomene neki spešl brand ja pomislim na ove malo skuplje kojih ni nema u svakom šoping centru, ako me razumijete.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:26   #102
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ne znam imate li LC Waikiki u Hr, njihova odjeća za klince je povoljna i super kvalitete.

Kod nas je najskuplja dječja odjeća Okaidi. Jako skupa trgovina s nadrkanim djelatnicama.
ali vi imate i azel, tamo ima i alexander mcqueen za djecu ja skoro uzela.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:28   #103
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod tog brendiranog, kaj to vama znači?
Doživjela sam da se beneton ili zara izruguju kao... oni ne nose niš nego brendirano pljuc pljuc.
Već duže vrijeme i to je brand , high street brand, ali brand. Po cijenama, pogotovo na sniženju nije ništa skuplji, ili ne znatno, od robe na placu i više je nego dostižan većini.
Nike, Adidas i ini proizvođači sportske opreme imaju raspon od stvarno povoljnih do jako skupih stvari, tako da ni to više nije nedostižno.

Kad se danas spomene neki spešl brand ja pomislim na ove malo skuplje kojih ni nema u svakom šoping centru, ako me razumijete.
benetton je kod nas bio pojam dok još nije bilo high street dućana. sad mislim da je izgubio primat pored drugih trgovina.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:30   #104
meni je benetton oduvijek bezveze
mislim da nisam nikad ništa kupila tam
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:31   #105
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
benetton je kod nas bio pojam dok još nije bilo high street dućana. sad mislim da je izgubio primat pored drugih trgovina.
Da, to je istina.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:32   #106
Ruby Lee Igrom slučaja znam novinarku, to jest tko je i o čemu je riječ. Tako da, smanji paranoju.

Roditelji snobovi zadojavaju svoju djecu da uče da osudjuju i umanjuju.

Nedavno je djevojčica iz kvarta (gdje slučajno žive Štimci, Thompsoni i Blanke Vlašić) rekla u školi djevojčici iz susjednog ne tako fensi kvarta da je "siromašno govno"'i "ja živim u prvoj klasi". Sreća promptnih reakcija učiteljice i pedagoginje. Ali te su stvari stvarnost. Djeca se danas natječu tko ima bolji iphone i tko je koliko puta bio u gardalandu. Pa roditelji ih tako odgajaju. Što je tu novo?

Ja volim nekad napravit eksperiment i namjerno se obučem uberfensi i ponašam se ko ava gardner dok ulazim u banku, restoran, hotel ili poslovni sastanak. Namjerno. Samo da vidim hoće li ljudi me tretirat bolje, opreznije i uslužnije nego inače. Hoće. Probajte. Onda dodješ obučen kao regular dude, ne jebu te pol posto. Split <3 Balkan <3
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:33   #107
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ali vi imate i azel, tamo ima i alexander mcqueen za djecu ja skoro uzela.
Morala sam guglati tko je to. Da, imamo Azel, ali cijenom mi i ne dođe jeftiniji od Waikikija. Roba je kako kad, ovisi nabasaš li u pravo vrijeme...moraš kopati i često slabo ima veličina.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:34   #108
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
meni je benetton oduvijek bezveze
mislim da nisam nikad ništa kupila tam
ja tamo ne kupujem od srednje. kad se sjetim da sam znala majicu platiti 300 kn, dođe mi da si šamar lupim.
ne kupujem jer mislim da je preskupo i da u inditexu, mangu i sličnima mogu proći jeftinije. dizajn mi nije ništa ekstra, a i da je, ne bih opet kupovala. također ga nemam pri ruci, pa me ta sniženja zaobiđu.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:34   #109
Naravno da hoće. Pogotovo to volim isprobavat po parfumerijama Nisi ista mušterija ako dođeš u jutarnjoj trenirci pa uz špeceraj navrneš pogledat i nekaj u parfumeriji ili ako dođeš zbigecan.
Ali to je normalno kaj, odašilješ vibru "više ću potrošit/dat ću veću najpojnicu". Milim normalno...razumljivo, i ti ljudi rade za novce.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:35   #110
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ruby Lee Igrom slučaja znam novinarku, to jest tko je i o čemu je riječ. Tako da, smanji paranoju.

Roditelji snobovi zadojavaju svoju djecu da uče da osudjuju i umanjuju.

Nedavno je djevojčica iz kvarta (gdje slučajno žive Štimci, Thompsoni i Blanke Vlašić) rekla u školi djevojčici iz susjednog ne tako fensi kvarta da je "siromašno govno"'i "ja živim u prvoj klasi". Sreća promptnih reakcija učiteljice i pedagoginje. Ali te su stvari stvarnost. Djeca se danas natječu tko ima bolji iphone i tko je koliko puta bio u gardalandu. Pa roditelji ih tako odgajaju. Što je tu novo?

Ja volim nekad napravit eksperiment i namjerno se obučem uberfensi i ponašam se ko ava gardner dok ulazim u banku, restoran, hotel ili poslovni sastanak. Namjerno. Samo da vidim hoće li ljudi me tretirat bolje, opreznije i uslužnije nego inače. Hoće. Probajte. Onda dodješ obučen kao regular dude, ne jebu te pol posto. Split <3 Balkan <3
A joj...

Znam o čemu pričaš, čak je i prije 25 godina bilo slično.
Imala sam čast biti 'siromašno izbjegličko govno' u Splitu
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:36   #111
benetton mi je bio pojam kad sam bila klinka, jer ga nije bilo kod nas, ali ga je bilo u Trstu pa nam je bio dostupan.
Sad mi je obični dućan, odličan za dijete jer ima uske modele, cijenom više manje isti kao svi drugi dućani.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:36   #112
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ja volim nekad napravit eksperiment i namjerno se obučem uberfensi i ponašam se ko ava gardner dok ulazim u banku, restoran, hotel ili poslovni sastanak. Namjerno. Samo da vidim hoće li ljudi me tretirat bolje, opreznije i uslužnije nego inače. Hoće. Probajte. Onda dodješ obučen kao regular dude, ne jebu te pol posto. Split <3 Balkan <3
naravno da hoće.

Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Morala sam guglati tko je to. Da, imamo Azel, ali cijenom mi i ne dođe jeftiniji od Waikikija. Roba je kako kad, ovisi nabasaš li u pravo vrijeme...moraš kopati i često slabo ima veličina.
aha, ne znam za waikiki ovo posjetim nekad zbog sebe, pa usput uzmem i nešto za djecu ako nabasam.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:36   #113
Meni ide na zivce sad to sto se svi hvale da su lidlici i te spike

Moj malac ima odjecu iz raznih ducana od prvog dana. Al skrta sam dati 200kn za majicu il donji dio trenirke.
Najbolje sto sad nosi su donji dijelovi mtc il babycenter. I majice iz babycentera koje su na snizenju bile 30kn
Proslogodisnje uz hrpu pranja izgledaju kao nove

Al recimo papuce mu kupim ciciban i po jedne zimske cizme/gleznjace isto. Al biramo akciju, proslogodisnji model tenisice ima nike iz babycenter akcije 130kn mislim. I jedne adidas iz pitarossa. Nema puno obuce jer kuzim da mu ne treba

Beba koja ce se roditi ima hrpu robe iz kik-a, c&a i sl. Ionak te prve brojeve nosi par tjedana.

U zari mu recimo nikad nisam nista kupila, nista pametno nisam nasla.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:37   #114
i dok je svima bio pojam meni je bio bezveze, benetton jelte
zato mi je bio pojam kupovati u mexxu i swishu žicala mamu da mi kupuje na rate, a i ona blesava me slušala
ok, ipak je moje utočište bio mamin i tatin ormar te super stuff


majke manje djece - pogledajte si pepco (poljska trgovina s iznimno popularnim cijenama) - sportske hlače po 30 kn, majice po 20 kn, veste do 50 kn.... malu sam upravo opremila.

Zadnje uređivanje Gzena : 03.10.2017. at 14:47.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:39   #115
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ruby Lee Igrom slučaja znam novinarku, to jest tko je i o čemu je riječ. Tako da, smanji paranoju.

Roditelji snobovi zadojavaju svoju djecu da uče da osudjuju i umanjuju.

Nedavno je djevojčica iz kvarta (gdje slučajno žive Štimci, Thompsoni i Blanke Vlašić) rekla u školi djevojčici iz susjednog ne tako fensi kvarta da je "siromašno govno"'i "ja živim u prvoj klasi". Sreća promptnih reakcija učiteljice i pedagoginje. Ali te su stvari stvarnost. Djeca se danas natječu tko ima bolji iphone i tko je koliko puta bio u gardalandu. Pa roditelji ih tako odgajaju. Što je tu novo?

Ja volim nekad napravit eksperiment i namjerno se obučem uberfensi i ponašam se ko ava gardner dok ulazim u banku, restoran, hotel ili poslovni sastanak. Namjerno. Samo da vidim hoće li ljudi me tretirat bolje, opreznije i uslužnije nego inače. Hoće. Probajte. Onda dodješ obučen kao regular dude, ne jebu te pol posto. Split <3 Balkan <3
školska djeca da, pa to nije ništa novo, prije je bio pazar, danas lidl.

otkud dijete od 3-4 godine zna otkud je majica koju vidi na drugom djetetu? mama mu je na ulazu u vrtić prstom pokazala tu djevojčicu/dječaka i rekla...e dijete moje, vidiš nju/njega ...blablala?
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:40   #116
Meni je bio ispunjenje svih teenagerskih snova - tršćanski benetton
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:44   #117
Basic stvari koje sam kupila u Benettonu za na posao i dnevne izlaske nosim već par godina i nimalo nisu izgubile ni boju, ni oblik.
Dok mi slične stvari iz Zare jedva izdrže sezonu.
A razlika u cijenama - nikakva.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:47   #118
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
A joj...

Znam o čemu pričaš, čak je i prije 25 godina bilo slično.
Imala sam čast biti 'siromašno izbjegličko govno' u Splitu
Žao mi je. Užas.



Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
školska djeca da, pa to nije ništa novo, prije je bio pazar, danas lidl.

otkud dijete od 3-4 godine zna otkud je majica koju vidi na drugom djetetu? mama mu je na ulazu u vrtić prstom pokazala tu djevojčicu/dječaka i rekla...e dijete moje, vidiš nju/njega ...blablala?
Mhm, da, jasno. Teta svaki tjedan stoji sa katalogom lidla u rukama na ulazu u vrtić i šalje Lidliće u plinsku komoru, a Benettonjane i Adidasovce u prostor za igru.

Moš mislit kako bi neka teta riskirala posao da djecu, koja u toj dobi ne znaju držat jezik za zubima poticala da ove zovu Lidlići.

Prvi dan:
- "Mama, teta u vrtiću nam je rekla da Petru i Luciju zovemo Lidlići! Šta to znači?"
Yeah, right.



Savjet: malo se druži ili imaj posla sa majkama predškolske i školske djece, pa će ti bit jasnije o čemu pričamo.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:49   #119
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
.

Nedavno je djevojčica iz kvarta (gdje slučajno žive Štimci, Thompsoni i Blanke Vlašić) rekla u školi djevojčici iz susjednog ne tako fensi kvarta da je "siromašno govno"'i "ja živim u prvoj klasi". Sreća promptnih reakcija učiteljice i pedagoginje. Ali te su stvari stvarnost. Djeca se danas natječu tko ima bolji iphone i tko je koliko puta bio u gardalandu. Pa roditelji ih tako odgajaju. Što je tu novo?
3
A "prva klasa" Žnjan....bez kanalizacije, cesta, ikakve prometne regulacije, s najruznijom plazom u gradu, i rasporedom zgrada-zgrada-straćara-plastenik

Super su mi ti novokomponirani kakti elitni kvartovi, pa me tako moji od doma kad dodju pa vide di zivim (Mertojak, odmah iznad Znjana) kao, uuuuu ša sta nije taj Žnjan neki "elitni" kvart XDDDDD

Brate da su face imali bi kucu na Mejama ili pranonin stan iznad Pjace, kakav mrtvi Žnjan

Ali zbilja je tako. Napomenila bi jos posebnu podsektu unutar tih vonabi elita anti-Lidlića - žene pomoraca. To kad čuješ tek šta priča, božesačuvaj.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:49   #120
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Žao mi je. Užas.





Mhm, da, jasno. Teta svaki tjedan stoji sa katalogom lidla u rukama na ulazu u vrtić i šalje Lidliće u plinsku komoru, a Benettonjane i Adidasovce u prostor za igru.

Moš mislit kako bi neka teta riskirala posao da djecu, koja u toj dobi ne znaju držat jezik za zubima poticala da ove zovu Lidlići.

Prvi dan:
- "Mama, teta u vrtiću nam je rekla da Petru i Luciju zovemo Lidlići! Šta to znači?"
Yeah, right.



Savjet: malo se druži ili imaj posla sa majkama predškolske i školske djece, pa će ti bit jasnije o čemu pričamo.
A dobro je, očvrsneš

Slažem se za ovaj dio o tetama u vrtiću.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.