Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 15:51   #121
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
majke manje djece - pogledajte si pepco (poljska trgovina s iznimno popularnim cijenama) - sportske hlače po 30 kn, majice po 20 kn, veste do 50 kn.... malu sam upravo opremila.
Šta ima negdje baš pepco dućan? Ja sam pred par godina jednom malom kupila šal u babycentru a etiketa je bila pepco čini mi se. I onda su mi naručili još jedan takav šal za njegovog brata i više ih nije bilo za kupit od onda.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:51   #122
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
A "prva klasa" Žnjan....bez kanalizacije, cesta, ikakve prometne regulacije, s najruznijom plazom u gradu, i rasporedom zgrada-zgrada-straćara-plastenik

Super su mi ti novokomponirani kakti elitni kvartovi, pa me tako moji od doma kad dodju pa vide di zivim (Mertojak, odmah iznad Znjana) kao, uuuuu ša sta nije taj Žnjan neki "elitni" kvart XDDDDD

Brate da su face imali bi kucu na Mejama ili pranonin stan iznad Pjace, kakav mrtvi Žnjan

Ali zbilja je tako. Napomenila bi jos posebnu podsektu unutar tih vonabi elita anti-Lidlića - žene pomoraca. To kad čuješ tek šta priča, božesačuvaj.
Stvarno?

Ja sam mislila da je taj Žnjan sad stvarno Extra za stanovanje, čitala sam da i Seve tamo ima stan
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:52   #123
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Šta ima negdje baš pepco dućan? Ja sam pred par godina jednom malom kupila šal u babycentru a etiketa je bila pepco čini mi se. I onda su mi naručili još jedan takav šal za njegovog brata i više ih nije bilo za kupit od onda.
ima, ima

https://pepco.hr/


ja kupujem u westgateu u zagrebu
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:52   #124
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
A "prva klasa" Žnjan....bez kanalizacije, cesta, ikakve prometne regulacije, s najruznijom plazom u gradu, i rasporedom zgrada-zgrada-straćara-plastenik

Super su mi ti novokomponirani kakti elitni kvartovi, pa me tako moji od doma kad dodju pa vide di zivim (Mertojak, odmah iznad Znjana) kao, uuuuu ša sta nije taj Žnjan neki "elitni" kvart XDDDDD

Brate da su face imali bi kucu na Mejama ili pranonin stan iznad Pjace, kakav mrtvi Žnjan

Ali zbilja je tako. Napomenila bi jos posebnu podsektu unutar tih vonabi elita anti-Lidlića - žene pomoraca. To kad čuješ tek šta priča, božesačuvaj.
To o čemu pričaš je Žnjan II, a ovo je Žnjan I koji je fakat dobro uredjen, ali validna poanta, da.

Split počinje izgledat kao Vir.

Ili što onaj reče, Afrika.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:52   #125
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post

otkud dijete od 3-4 godine zna otkud je majica koju vidi na drugom djetetu? mama mu je na ulazu u vrtić prstom pokazala tu djevojčicu/dječaka i rekla...e dijete moje, vidiš nju/njega ...blablala?
PA VIDI JEBENU REKLAMU NA TELEVIZIJI Deca super uočavaju i pamte, koji vam je? I slušaju što roditelji pričaju.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:55   #126
Djeca skupljaju sa svih strana. I kad mislite da ne slušaju, slušaju. I ne, nije mi teško zamisliti djecu lujki koje komentiraju pred njima tako nešto.
Samo mislim da to ruganje nije baš masovna pojava među djecom ili/odnosno barem ne drugačija nego što je do sad bila. Barem izvan Splita
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:56   #127
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ruby Lee Igrom slučaja znam novinarku, to jest tko je i o čemu je riječ. Tako da, smanji paranoju.

Roditelji snobovi zadojavaju svoju djecu da uče da osudjuju i umanjuju.

Nedavno je djevojčica iz kvarta (gdje slučajno žive Štimci, Thompsoni i Blanke Vlašić) rekla u školi djevojčici iz susjednog ne tako fensi kvarta da je "siromašno govno"'i "ja živim u prvoj klasi". Sreća promptnih reakcija učiteljice i pedagoginje. Ali te su stvari stvarnost. Djeca se danas natječu tko ima bolji iphone i tko je koliko puta bio u gardalandu. Pa roditelji ih tako odgajaju. Što je tu novo?

Ja volim nekad napravit eksperiment i namjerno se obučem uberfensi i ponašam se ko ava gardner dok ulazim u banku, restoran, hotel ili poslovni sastanak. Namjerno. Samo da vidim hoće li ljudi me tretirat bolje, opreznije i uslužnije nego inače. Hoće. Probajte. Onda dodješ obučen kao regular dude, ne jebu te pol posto. Split <3 Balkan <3
Tu malecku uvaljaš lijepo u blato negdje uz put pa neka ide kući mami takva fenski šmensi...
To se tako rješava, nikakvi razgovor nego direktno sramota da sama osjeti kakav je to osjećaj jer ti maleni monstrumi drugačiji jezik ne razumiju, zašto i bi kada tatekica i mamek daju svom anđelu sve što poželi...

Inače, to za finu odjeću vrijedi apsolutno. Ljudi misle da imaš para i da si neki ugledni kurac palac, jer ne mogu percipirati drugačije (dobro obučen i nakićen= neka njuška jer rugi nema para za takvo nešto).. No mene čisto zaboli za to, recimo bolje se osjećam kada glumim nekog krkana ubučenog u standardnu robu, ljudi ti se sklanjaju jer misle da si krkan, krkan ne muči nego ti sve kaže u facu, nekulturan je i grub a toga se ljudi plaše, a kako si uz to i obrazovan i znaš svoja prava ljudi se i tu iznenade jer to od tebe ne očekuju.. Meni je zabavno to igranje uloga...

Inače, djecu u vrtiću boli kiki za robu i marke robe, to dolazi kasnije. Tu oni imaju neke svoje sheme koje su aktualne u njihovim godinama, ko ima pikaču pičku materinu i slična sranja...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:56   #128
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Stvarno?

Ja sam mislila da je taj Žnjan sad stvarno Extra za stanovanje, čitala sam da i Seve tamo ima stan
Žnjan je zgrada do zgrade drito iznad tog ogromnog platoa, koji je nesređena plaža sa 10ak kafića i miljon onih nekh kirbajskih štandova s pomfirjem i napuhanim trampolin-dvorcima za djecu, sve skupa okruženo neobilježenim pješčanim parkingom di se ne zna ko pije ko plaća. To je taj dio drito uz more, di Tomson ima tu novu neku vilu, neznam di je točno Seve. Onaj iznad dio izgleda pristojnije, ali kvart ko i svaki drugi, ito tako može Seve imat stan i na Mertojaku i na Trsteniku. A između toga imaš praznih dielova koji su vjerojatno nesređeni imovinski odnosi, pa doslovce imas ovo sto sam pisala - nove zgrade, pa prazno, pa plastenik, pa neka stara kamena kuća pa opet nove zgrade.

Za 10-15 godina ako se ikad uredi Žnjan kao kupalište, to će biti divno, ali da je to neka sad neko kao elitno naselje----je moš mislit.
Uostalom, svaki fetivi Splićanin će se s time sprdat da su do prije 20 godina tu stajali vinogradi. Što i jesu, i što nije problem, da je umjesto vinograda niklo smisleno uređeno naselje, a ne da se gradi kako se kome sprdne.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:57   #129
@alexa

alo, tko govori o poticanju da nešto govore? dovoljno je da čuju. a od koga su čuli?
skupna imenica "od milja" ...
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:00   #130
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
uglavnom, sve je poteklo iz ćakule novinarke na kavi s prijom koja radi kao teta.
meni je nevjerovatno da se od toga napravila vijest u dnevniku (ne znam je li bilo i na državnoj tv), to je u rangu ovih tema "vruće je"-"hladno je", milion puta prežvakano. razlika je uvijek bilo i bit će (ljudi su nejednakih mogućnosti, sklonosti i potreba) tj. pravljenja fame oko nečijeg mobitela i patika, dok god je stupanj svijesti takav kakav je.

više je to za "ležerne" emisije ili radio-rasprave, možda za ovu novu s Barbarom popodne koja je ubačena nakon naprasno ukinute tematski vrlo dobrodošle emisije.

kad se od buhe napravi slon - op, ajmo u medije s tim da bi popunili prostor ( a često i ne samo zato.)
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:00   #131
Kad sam čula za "Lidliće" odmah sam znala da se radi o Splitu. To je oduvijek bila snob promo sredina, pa čak i u socijalizmu. Bile su važne "velike" marke - Kappa, Benneton, Lotto tenisice...ono, što dobro Sonja govori - žene pomoraca, a i djeca...

I to se zadržalo i do danas...Kupit markirane očale za Rivu - a doma se može jest i parizer...

Nego kako, nego doma čuli za Lidliće....žalosno, ali me za Spilit stvarno ne čudi...iako ima toga i u drugim gradovima, ovisno o kvartovima...
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:02   #132
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
To o čemu pričaš je Žnjan II, a ovo je Žnjan I koji je fakat dobro uredjen, ali validna poanta, da.

Split počinje izgledat kao Vir.

Ili što onaj reče, Afrika.
Jel to onaj dio gore prema Pazdigradu, di je tek nedavno otvorena škola koja se gradi koliko, 10 godina već. Znači, "elitni" kvart, u kojem nemaš školu za klince.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:02   #133
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
@alexa

alo, tko govori o poticanju da nešto govore? dovoljno je da čuju. a od koga su čuli?
skupna imenica "od milja" ...
pa vjerojatno prvo od roditelja?
obično neka djeca naslijede glupost svojih roditelja, a ostali upiju ko' spužvice. posebno ako se u kolektivu ovi glupi nametnu kao dominantni.
kumče mi je taman krenulo u vrtić i dođe mi da ga ja ispišem užas (ne zbog lidlića, nema toga, nego zbog koma utjecaja na njegov mali, divni personality).
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:13   #134
Ja sam probala djelovat odgojno tako da sam jednog nećaka povela sa sobom u šoping za drugog pod uvjetom da me ništa ne traži za sebe. I razgovarali smo ko odrasli o tome što je skupo, a što nije, što ovom drugom stvarno treba itd itd. Bila sam skroz ponosna na sebe, vidjelo se da se jedva kontrolira, ali nije tražio za sebe nikakvu igračku. A onda smo na povratku prolazili kraj Narodnih novina i malo zlo me diglo na foru da mu hitno, SUTRA, trebaju flomići za školu. Naravno da ih je dobio
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:14   #135
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod tog brendiranog, kaj to vama znači? Ne samo tebi osobno, koristim tvoj post.
Doživjela sam da se beneton ili zara izruguju kao... oni ne nose niš nego brendirano pljuc pljuc.
Već duže vrijeme i to je brand , high street brand, ali brand. Po cijenama, pogotovo na sniženju nije ništa skuplji, ili ne znatno, od robe na placu i više je nego dostižan većini.
Nike, Adidas i ini proizvođači sportske opreme imaju raspon od stvarno povoljnih do jako skupih stvari, tako da ni to više nije nedostižno.

Kad se danas spomene neki spešl brand ja pomislim na ove malo skuplje kojih ni nema u svakom šoping centru, ako me razumijete.
U pravu si, ali ja mislim (ili je barem takva moja perspektiva bila) da tamo 90-ih su nekakav Reebok, Nike, Benetton a kasnije Sisley itd. bili brendovi.

Talijanski krojevi i brojevi su mi i kao djetetu odgovarali i danas mi odgovaraju. Samo što zadnjih par stvari iz Benettona su bile takav bofl (i neusporedive s tim brendom 90-ih //kvalitetom//) da tamo više ne kupujem.

S obzirom na Zarino izmišljanje fast fashion-a, stvari se danas proizvode da izdrže sedam nošenja. Ne pranja, nošenja.
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:19   #136
Je, imaš pravo za 90te.
Kaj se tiče Benetona, jel Talijani stvarno imaju tak duge i tanke ruke i male cice?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:20   #137
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Je, imaš pravo za 90te.
Kaj se tiče Benetona, jel Talijani stvarno imaju tak duge i tanke ruke i male cice?
Ne znam za Talijane, ali ja imam
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:21   #138
Eto, znala sam da iz nekog razloga tak kroje
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:22   #139
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Jel to onaj dio gore prema Pazdigradu, di je tek nedavno otvorena škola koja se gradi koliko, 10 godina već. Znači, "elitni" kvart, u kojem nemaš školu za klince.
Ne, ne, to je sve Žnjan II (do pazdigrada)
Žnjan I je ispod Mertojaka i znatno je manji, ali je vrh uredjen (Blizanci, Stonska, Žnjanska, Makarska, etc. On se počeo gradit devedesetih i ima i nove zgrade (tipa Blizanci gdje su celebi), ali ima odličnu infrastrukturu, parkiće, igrališta, dućane, blabla. To je 20 minuta pješke od Pazdigrada.
Ono dolje (Žnjan II) je pakao. Frendica živi dolje, kad idemo, imam osjećaj da se vozim kroz Afganistan. Ali koka iz kade gleda na more, tho. Svejedno, nigdje dućana, djeca se nemaju gdje igrat na Žnjanu II.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:23   #140
Jako mi je teško naći hlače normalne duljine već godinama, jedna kolegica na poslu je mislila da je moj "stil" troftrtaljne hlače :klap:

Jednostavno jako rijetko nađem hlače normalne duljine (opet, kod ovih Benettona i Sisleya ko' od šale).

Možda imam i iskrivljenu percepciju što je prekratak rukav, due to same problems
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.