Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 09:15   #1
Savjet za rastavu ili normalizaciju odnosa

Pozdrav ,
pokusavam saznati sto vise informacija o razvodu u situaciji kojoj sam.
Supruga se zna ponasati agresivno ponekada i sve manje strpljenja i tolerancije imam za takvo ponasanje. Imamo troje djece, jedno ide u osnovnu a drugo dvoje su predskolski uzrast .
Imamo stan na kredit kojeg ja placam - ja sam digao kreit. I sto sada ? Ako zelim razvod gdje cu ja ici , koliko dugo moramo ostati zajedno u istom prostoru ?
Da li sud moze naloziti da ja odem iako placam kredit ? Jer onda mi treba jos novaca za iznajmit nesto i rezije i hranu a ne bi imao dovoljno od place .
Da li postoji opcija da se stan proda ?

Dakle meni je problem sto mi zena ponekad na neke prepirke i nesuglasice oko nebitnih stvari reagira preburno, gurne me, udari nogom, osamari, potrga neke stvari tipa baci laptop na pod , baci hranu u smece, potrga naocale, ono tipican primjer agresivnog ponasanja kad se osoba vise ne moze kontrolirati. Njeno objasnjenje je da ju ja maltretiram pa zato tako reagira. Problem je sto se nekad ocito ne moze kontrolirati pa ako ju tema razgovora smeta i ne zeli slusati moje argumente onda zna reagirati nasilnicki - dere se , prostaci, unistava stvari...
I sto da ja sad radim , djeca, stan , a muka mi je vise to prozivljavati .
Htio bi to nekako rijesiti a kako poceti , kome se javiti .
gricko80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:19   #2
Rastavit ces se i otici.
Da li ce rastava rijesiti problem agresije?
Tu su i djeca!!
Tj.ako djeca ostanu zivjeti s takvom majkom, sta ih ceka prepustene bez tvoje zastite?

Kakva je s njima?
Je li zaista samo s tobom agresivna?

Jesi li razgovarao s obiteljskim doktorom ?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:26   #3
Budući da imate TROJE djece, prvo biste trebali u bračno savjetovalište, a supruga po stručnu pomoć.

Prepričavanje situacija i trauma pojedinih forumaša više odmaže nego pomaže.
Jer svaki je slučaj specifičan.

A ako samo misliš na to kako riješiti kredit i stambeno pitanje, onda pravac pravna osoba, a možeš i prvo do osobne bankarice.

Preozbiljna situacija da bi se o njoj raspravljalo na način tralalala.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:46   #4
Zlostavljan si.

Postoje neke statistike sa zapada gdje ispada da su zene cesci obiteljski nasilnici, ali rade manje stete jer su slabije i muskarci ih ne prijavljuju.
Drustvo se treba ozbiljno pozabaviti ovim problemom jer nasilje je nasilje.

Mene je bivsa zena isto znala udariti ako joj ne bi bio po volji.
Kad bih je primio za ruke da me ne bi mogla i dalje udarati, prijetila se da ce me prijaviti za fizicko zlostavljanje.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:00   #5
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Tu su i djeca!!
Tj.ako djeca ostanu zivjeti s takvom majkom, sta ih ceka prepustene bez tvoje zastite?
Ovo. Ako je možeš prikazati kao nasilnicu i dobiti skrbništvo, go for it. Inače rastava stvarno ne bi bila fer prema djeci - ti si birao suprugu, ona nisu birala majku. Ti si fizički jači od nje, ona nisu. Ako pobjegneš i ostaviš ih u takvoj situaciji sumnjam da će ti to ikada oprostiti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:22   #6
Gricko, mene zanima da li je ona nasilna prema djeci ili samo prema tebi?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:11   #7
Quote:
gricko80 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ,
pokusavam saznati sto vise informacija o razvodu u situaciji kojoj sam.
Supruga se zna ponasati agresivno ponekada i sve manje strpljenja i tolerancije imam za takvo ponasanje. Imamo troje djece, jedno ide u osnovnu a drugo dvoje su predskolski uzrast .
Imamo stan na kredit kojeg ja placam - ja sam digao kreit. I sto sada ? Ako zelim razvod gdje cu ja ici , koliko dugo moramo ostati zajedno u istom prostoru ?
Da li sud moze naloziti da ja odem iako placam kredit ? Jer onda mi treba jos novaca za iznajmit nesto i rezije i hranu a ne bi imao dovoljno od place .
Da li postoji opcija da se stan proda ?

Dakle meni je problem sto mi zena ponekad na neke prepirke i nesuglasice oko nebitnih stvari reagira preburno, gurne me, udari nogom, osamari, potrga neke stvari tipa baci laptop na pod , baci hranu u smece, potrga naocale, ono tipican primjer agresivnog ponasanja kad se osoba vise ne moze kontrolirati. Njeno objasnjenje je da ju ja maltretiram pa zato tako reagira. Problem je sto se nekad ocito ne moze kontrolirati pa ako ju tema razgovora smeta i ne zeli slusati moje argumente onda zna reagirati nasilnicki - dere se , prostaci, unistava stvari...
I sto da ja sad radim , djeca, stan , a muka mi je vise to prozivljavati .
Htio bi to nekako rijesiti a kako poceti , kome se javiti .
ako se odlučiš na rastavu onda imaš financijski problem. ogroman. ukoliko je kredit podignut za vrijeme trajanja braka, kredit se tretira kao zajednička obaveza bez obzira što se oduzimao od tvoje plaće. tako da je stan dijelom i njen, u omjeru u kojem ste otplatili glavnicu. s obzirom da mi se čini kako niste došli ni do pola otplate...vrlo malo glavnice si otplatio i praktički nemate ništa. stan možeš prodati, banci moraš vratiti ostatak kredita i u tom slučaju nemaš ništa-oboje ste na ulici. pa ti sad vidi da li je opcija rastava ili ne, bez obzira na nasilje. zbroji si možeš li financijski podnest rastavu jer u slučaju da ona dobije djecu, ide u podstanare (isto ko i ti) i može ti se desiti da ti oderu plaću s visokom alimentacijom ukoliko majka isto ide u podstanare s djecom. u tom slučaju ćeš i ti morati sudjelovati u troškovima njihovog stanovanja odnosno alimentacija bi ti mogla biti nešto veća.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:26   #8
Da li je i ona zaposlena?
Ona puca po šavovima i svi trpite.
Treba psiholosku pomoc a moguce i medikamente, no prije svega vidite gdje se moze nesto promjeniti u organizaciji svakodnevice.
Imate li pomoc oko djece?
Ako ne, vrijedi u to uloziti jer je ocito da ti zena gubi živce.
Nemoj odma' razvod brate..I zasto bi ti odlazio i ostavljao djecu, ku ku.. To je tvoja "četa" za koju su odgovoran, ne samo novcano.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:51   #9
ako je muž agresivan, psihički, emocionalno i fizički zlostavlja ženu, onda je ok da ga se nazove nasilnikom, izbaci iz kuće, djeca ostaju s majkom a on treba plaćati alimentaciju
ali ako je žena agresivna, psihički, emocionalno i fizički zlostavlja muža, onda se podrazumijeva da on treba u podstanare, otplaćivat kredit i plaćat alimentaciju a za ženu se nalazi puno opravdanja i svi se trude razumjeti zašto je ona takva
dvostruka mjerila

za autora teme: to se zove obiteljsko nasilje, prijavi ju i potražite pomoć, možda pomogne terapija, a možda ćete se razići - u tom slučaju inzistiraj da djeca ostanu s tobom a ne s nasilnicom, da vi ostanete u stanu a ona nek se zaposli i ide u podstanare
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:55   #10
Quote:
gricko80 kaže: Pogledaj post
Dakle meni je problem sto mi zena ponekad na neke prepirke i nesuglasice oko nebitnih stvari reagira preburno, gurne me, udari nogom, osamari, potrga neke stvari tipa baci laptop na pod , baci hranu u smece, potrga naocale, ono tipican primjer agresivnog ponasanja kad se osoba vise ne moze kontrolirati. Njeno objasnjenje je da ju ja maltretiram pa zato tako reagira. Problem je sto se nekad ocito ne moze kontrolirati pa ako ju tema razgovora smeta i ne zeli slusati moje argumente onda zna reagirati nasilnicki - dere se , prostaci, unistava stvari...
I sto da ja sad radim , djeca, stan , a muka mi je vise to prozivljavati .
Htio bi to nekako rijesiti a kako poceti , kome se javiti .
Naslov teme je savjet za rastavu ili normalizaciju odnosa.
Da bi normalizirali svoj odnos trebate oboje to htjeti. Prema napisanom čini se da je situacija eskalirala i bilo bi dobro da potražiš pomoć.
Budući da je supruga nasilna prema tebi moraš o tome obavijestiti Centar za socijalnu skrb prema svome mjestu stanovanja. Nemaš šta čekati jer neće proći samo od sebe. Javi se hitno u centar ili obiteljsko savjetovalište. Nazovi hrabri telefon za mame i tate 0800 0800, tu možeš dobiti podršku i savjet.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:36   #11
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post

za autora teme: to se zove obiteljsko nasilje, prijavi ju i potražite pomoć, možda pomogne terapija, a možda ćete se razići - u tom slučaju inzistiraj da djeca ostanu s tobom a ne s nasilnicom, da vi ostanete u stanu a ona nek se zaposli i ide u podstanare
slazem se, to je najbolje rjesenje, pa sto bude bude, zivot sa takvom osobom nije zivot. Sretno!
dirtbaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:40   #12
Jedino ti mogu reći svaka čast što si odlučio to prekinuti! Mi imamo kolegu u firmi, dečko cca 30 godina i isto ima troje djece, ali ful malene još nitko ne ide ni u školu. Isto mu je žena iz noćne more! Jedino on radi, ona doma sjedi i čuva djecu i smišlja kako njemu sje*ati dan. Ali doslovno svaki dan! On je obolio na zdravlje, lik ima 50 kila. Sav je strzan, nijednu kolegicu u firmi se ni ne usudi pogledati, valjda da ova ne bi ne znam kako ni saznala. Ma užas! Ali taj se nikad neće rastati od nje, on je baš odlučio biti otirač. A bome nije jedini... stoga, sretno i hrabro naprijed!
__________________
...eye for an eye makes the whole world blind...
sfingaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:56   #13
Kad te izudara zovi policiju i ona ide mjesec dana u zatvor, danas se za jedan šamar ide odmah instantno u zatvor na mjesec dana , da sad nekom udaris šamar na cesti ideš mjesec dana u buksu za nasilnišvo , prije to nije bilo tako, al od kad su ovi počeli zadnjih godina ubijati žene sad svi idu ućuzu na mjesec za svaku sitnicu
I onda kad se ona vrati iz bukse bit ce manja od makovog zrna ,
A možda se i tuca s drugim dok je tak bahata pa te zamrzila jer je sad faca jer ima boljeg i ti joj smetaš još da joj je kako tebe u ludnicu strpat a da njoj stan ostane i da joj kako iz ludnice šalješ deset petnest tisućaka alimentacije ih di bi joj bio kraj

Zadnje uređivanje Loui : 12.10.2017. at 16:07.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 17:39   #14
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zlostavljan si.

Postoje neke statistike sa zapada gdje ispada da su zene cesci obiteljski nasilnici, ali rade manje stete jer su slabije i muskarci ih ne prijavljuju.
Drustvo se treba ozbiljno pozabaviti ovim problemom jer nasilje je nasilje.

Mene je bivsa zena isto znala udariti ako joj ne bi bio po volji.
Kad bih je primio za ruke da me ne bi mogla i dalje udarati, prijetila se da ce me prijaviti za fizicko zlostavljanje.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
ako je muž agresivan, psihički, emocionalno i fizički zlostavlja ženu, onda je ok da ga se nazove nasilnikom, izbaci iz kuće, djeca ostaju s majkom a on treba plaćati alimentaciju
ali ako je žena agresivna, psihički, emocionalno i fizički zlostavlja muža, onda se podrazumijeva da on treba u podstanare, otplaćivat kredit i plaćat alimentaciju a za ženu se nalazi puno opravdanja i svi se trude razumjeti zašto je ona takva
dvostruka mjerila

za autora teme: to se zove obiteljsko nasilje, prijavi ju i potražite pomoć, možda pomogne terapija, a možda ćete se razići - u tom slučaju inzistiraj da djeca ostanu s tobom a ne s nasilnicom, da vi ostanete u stanu a ona nek se zaposli i ide u podstanare
Slazem se s ovim u potpunosti.


Nase drustvo, a i drustvo na zapadu opcenito, je izrazito licemjerno iz razloga sto se pod zlostavljanje smatra iskljucivo musko nasilje, a za zenine histericne ispade ludila i agresije se uvijek pokusava naci opravdanja, u stilu - ona je takva zato sto je muz isprovocirao takvu njezinu reakciju. Drugim rijecima, muz ce uvijek biti kriv cak i ako dobije batine od zene, jer naravno, ne bi dobio batine da zeni nije dao povoda svojim ponasanjem.

Prvo treba prijaviti policiji zlostavljanje, a onda ako nema reakcije razmisljati sto dalje...kao sto ti je netko vec napisao, financijski ces biti u izrazito nepovoljnom polozaju, a naravno, djeca ce gotovo je sigurno pripasti zeni, to se u nasem pravosudju podrazumijeva, sto opet znaci da ces biti u jos vecem financijskom škripcu jer ces osim rate kredita za vas zajednicki stan u kojem ce ONA zivjeti sa djecom, morati placati jos i alimentaciju, te sebi najam neke sobice u kojoj ces zivjeti. Osim ako nemas placu barem 15 000 kn, ovo ces tesko sve moci financijski izdrzati.

Tako da, tesko mi je reci sto ti je ciniti... situacija se cini jako teskom. Najbolje bi bilo izgladiti situaciju sa zenom, ali ako je ona zaista takva kakvom ju opisujes, to mi se ne cini tako realnim... nas zakon izrazito favorizira zene, i kod dodjele djece i kod dodjele imovine, i kod prijave zlostavljanja. U sve tri situacije sudska praksa je na njezinoj strani.

Doista ne znam sto da napravis...samo nemoj nekakvu glupost poput toga da ju izudaras ili slicno, jer onda si tek najebo...onda ce te sustav unistiti. Tako da, zasad suti i trpi, ne znam sto drugo... mozda se situacija promijeni na bolje.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:05   #15
Nek samo svaki napad prijavi i nek sazna koji centar za socijalni rad ne favorizira samo zene inek trazi da oni vode taj dio pa ce ona placati alimentaciju i sobicu.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:41   #16
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ovo. Ako je možeš prikazati kao nasilnicu i dobiti skrbništvo, go for it. Inače rastava stvarno ne bi bila fer prema djeci - ti si birao suprugu, ona nisu birala majku. Ti si fizički jači od nje, ona nisu. Ako pobjegneš i ostaviš ih u takvoj situaciji sumnjam da će ti to ikada oprostiti.
Zašto ne bi bilo fer prema klincima?

Ja mislim da bi bilo i više nego fer. Djeci je potrebna sigurnost koju s takvom majkom nemaju. Žena je možda čak i bolesna što bi svakako trebalo provjeriti. Misliš li zaista da klinci ne razumiju i da im takva situacija ne stvara stres? Uzmi sve do sada proživljeno i rastavu pa razmisli je li takav rez koji će možebitno rezultirati normalnijim životom bolniji od još x godina obiteljskog nasilja.

Ljudi, rastava nije smak svijeta ako su ljudi NORMALNI te u glavi imaju stav da bez obzira na razvod i dalje mogu biti obitelj. Oko sebe imam primjera ljudi čiji su starci ostali u usranom braku koji se na njih odražava i dan danas u kasnim dvadesetima jer su im veze sjebane poradi činjenice da su upijali nenormalan odnos svojih roditelja. Primjerice, moji su bili razvedeni i imali su predivan odnos uvijek, a ni brat ni ja nismo osjetili teške posljedice njihovog razvoda BAŠ ZATO što smo imali osjećaj zajedništva i umjesto svađa upijali njihovo međusobno poštovanje unatoč tome što su bili razvedeni.


C'mon
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:03   #17
Ajde sad lijepo pročitaj post na koji si replyala pa će ti svanuti u kojoj varijanti razvod ne bi bio fer prema djeci.

Traktat o razvodu normalnih roditelja je sjedi, pet - samo, gdje u ovoj priči vidiš normalnost?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 20:53   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ajde sad lijepo pročitaj post na koji si replyala pa će ti svanuti u kojoj varijanti razvod ne bi bio fer prema djeci.

Traktat o razvodu normalnih roditelja je sjedi, pet - samo, gdje u ovoj priči vidiš normalnost?
Evo, po drugi put čitam njezin post i jedino što mi upada u oči kao neki problem je rečenica u kojoj je on birao ženu i sad klinci nisu krivi kaj je njihov odnos takav kakav je. Jer kada se već mlate što bi se rastajali, nije tako bilo prije x godina kad su se romantično ženili Jesi li na to mislio?

Ako jesi onda stvarno svašta

Moje stajalište o razvodu nema veze s time što je fer prema nekome, a što ne I držim ga se ne samo zbog svog iskustva normalnog razvoda i odnosa nakon nego i mnogih ostalih kojih ima.

Meni je razvod solucija kada više ne ide. Kada odnos nije zdrav. Moje mišljenje je takvo da je to više fer nego ova nesreća od života sviju njih. Kaj je stvarno okej klincima slati poruku u "Mama i ja se ne podnosimo, ona me tuče, ALI ću, eto, ostati u braku s njom samo kako bismo formalno bili obitelj." kontekstu? I na taj način stvarati začarani krug prenoseći takav obrazac trpljenja na sljedeće generacije. Uvijek sam za razgovor i novi pokušaj, ali ako ne ide čemu lupati glavom kroza zid (ili da tebe netko lupa po glavi, doslovno ) Naravno, postoji postupak obiteljske medijacije, ali meni se čini da je žena luda k'o šiba i da od toga neće biti koristi budući da je ona sama najveći problem koji se najprije treba zasebno rješavati da bi razgovor s nekim stručnim bio od neke koristi za cijelu obitelj.

I, da. Zaključak mi je genijalan! On je fizički jači od nje pa je to razlog ostanka u braku? Kamo ovaj svijet ide Kaj vi, ljudi, niste čuli za psihu i kakve posljedice na nju ostavlja nasilje? Ma koje god vrste ono bilo. Nije bitan spol osobe koja vrši nasilje nego posljedice koje iza njega ostaje.

Evo, ja već vidim situaciju u kojoj on ostaje u braku i od muke počne piti. Onda će tek biti priča života za klince jer će odrastati uz ludu mamu i tatu alkoholičara. Ma idila Nadam se da ne, ali to je neki češće vjerojatan scenarij

Moji su se itekako znali posvađati pred kraj. Naravno da nisu bili savršeni u svemu tome. Nekada je teško kontrolirati stvari, no treba prepoznati kada je vrijeme da se stane na loptu i uvijek ću im biti zahvalna na djetinjstvu koje nisam provela u konstantnim svađama. Nasreću nije trajalo dugo, no ja i dan danas na samu galamu ili povišeni ton u odnosima osjetim izuzetan nemir i nesigurnost koju riječima ne mogu opisati. I djeluje na psihu jer se momentalno vrate svi oni osjećaji koje sam prikupila tijekom njihovih svađa, a koje, htjela ja to ili ne, podsvjesno nosim. Eto to je taj nemir. A što je tek s ovim sirotim klincima koji doživljavaju to da im mama tuče tatu? Ili lomi stvari. Pa meni ih je iskreno žao. Jako

Razvod ne mora biti tuga, čemer i jad nego prilika da se oslobodiš teških osjećaja koje ti tvoji roditelji svojim svađama stvaraju. Da, rijetko koje dijete će tada to gledati na taj način, ali pitaj ga deset godina kasnije i sigurno ćeš čuti nešto drugačiji odgovor. Klinci traže sigurnost i ljubav, a društvo nam nameće teoriju da je to moguće jedino ako su roditelju u braku. E pa ne slažem se niti ću se ikada složiti s takvim načinom razmišljanja Zadatak roditelja je biti oslonac pružati ljubav koliko god je moguće, a to možeš činiti i rastavljen. Samo trebaš malo drugačiji kut gledanja na situaciju i normalniji um od ovog žene koja mlati muža i unosi nemir u cijelu obitelj.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:35   #19
Opet si premašila poantu: nije fer prema djeci otići i istaviti ih s ludom agresivnom majkom. Izgledi da on dobije djecu su pimpek na sibici.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:58   #20
Da, stvarno jesam promašila taj dio Ali može se provesti vještačenje o tome je li ona normalna ili nije. Sve mi se čini da nije. A i s klincima se obavljaju neki razgovori prije nego li se donese odluka. Neka ju snimi. Mislim da ne ulazi kao dokaz, ali stvara određenu sliku koja bi mu mogla ići u prilog. Valjda ima i ljudi oko njih koji mogu posvjedočiti da je takva kakva je

Ali! Možda nije takva prema klincima. To čovjek nije rekao. Svakako da je opaljena, no možda joj klinci nisu okidač. Ne znam. Možda bi bila manje agresivna ako njega ne bi bilo. Ali mi se čini da je karakterno takva.

Uglavnom, sada shvaćam na kaj ste oboje mislili, treba puno vagati jer je situacija jako nezahvalna, ALI ipak mislim da ju treba rješavati, a ne se praviti da je nema. Pa bilo to prijavom policiji ili razvodom pa ić na to da nije normalna. No prije nečeg tako radikalnog pozvati policiju da napravi zapisnik koji će CZSS morati uzeti u obzir.

Ako Horvatinčić može na slobodu onda i očevi mogu imati više prava. Odite prosvjedovat
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.