Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2018., 10:42   #701
Da malo dignem temu... Mucim se sa ovim poremecajem oko godinu i pol ili malo duze, zadnjih pola godine bas intenzivno pokusavam uspostaviti neki zdravi odnos prema hrani, ali ne ide pa ne ide.

Sve mi je pocelo kad sam usao u jedan depresivan period gdje sam se pretvorio u couch potato koji ne bi cijeli dan provirio van stana. Lezanje uz komp i gledanje serije, i nesto za jest il grickat je bilo "must have" uz to, recimo kokice. Kasnije mi kokice vise nisu bile dosta jer ne idrze kroz cijelu seriju, pa bi znao uzeti rucak prije toga, i tek onda kokice. S vremenom sam dosao do toga da bi za rucak spremio porcije za 3, 4 osobe, ne za jednog, pa poslije kolaci, grickalice, samo da mogu jesti kroz cijelu seriju i naravno poslije bi se osjecao ko balon kojeg mozes probusiti iglom.

Nadobudno sam par puta prestao s tim serijama, rekoh to ce sigurno rijesiti moj problem (procitah to na netu u nekom clanku), i stvarno je neko vrijeme bilo ok, i jesti u miru i tisini za stolom mi uopce nije bilo primamljivo. Tad sam ponovo osvjestio i kako to ide kod zdravih i normalnih osoba: da li si gladan - ak DA - jedi, ak NE - nemoj. Kod mene je bilo da li imas slobodnog vremena: da - jedi i gledaj seriju; ne - oslobodi negdje vrijeme da mozes jest i gledat seriju

Uglavnom, bilo je ok neko vrijeme, a onda mi se opet javilo, bez filmova, bez serija, prezderao sam se u miru i tisini samo zato jer sam jeo najdrazu hranu i pasalo mi je.

Imam perioda kada uspijem prestati s prejedanjem, ali ko i dosta vas ovdje koliko vidim, odem u drugu krajnost gdje ne jedem prakticki nista. Iako nisam debel ni nis, opsesiram s tezinom i mislim si kad jedem ovak ko prasac i imam toliko i toliko kila, definitivno bi da sam fit imao 5, 6 kila manje.

A i na stranu kile, primjecujem kako mi takva prejedanja zmrdaju cijelo tijelo uzduz i poprijeko, poslije se danima osjecam slab, podlozan sam raznim upalama i virozama (padne imunitet), lijen sam i samo bi spavao.

Htio sam jos dost tog napisati ovdje, al ispala bi dva, tri romana dok bi izbacio sve svoje zalopojke o hrani. Bar cu ovdje umjereno

Kako se vi ostali drzite sto se tice prejedanja? Uspjevate li imati stvari pod kontrolom i ako da, koliko vec dugo? Mislite li da je ovo nesto sto se moze zauvijek rijesiti u glavi, ili vise nesto sto se moze samo imati pod kontrolom, sa povremenim eksplozijama i raspadom sistema?
horizont0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2018., 14:02   #702
Jucer navecer sam si govorio od danas je dosta, danas krecem i vjezbati i u teretanu, ali mislim da jos jedan dan ode potracen. Ujutro sam se mrvicu prejeo i sada imam uzasnu griznju savjest. Sada uopce nisam gladan ali i dalje me nesto tjera da idem jest, u stilu kad sam vec zeznuo, pa onda mogu i zeznuti do kraja, zasto ne, ajmo navaliti na sve fine stvari. Katastrofa

Ali necu. Sad razmisljam o svim tim ukusnim stvarima, i pitam se koji je njihov smisao? Super je tog trenutka kad jedes, no par sekundi poslije - odee i ostanes samo sa osjecajem krivnje + zeljom za jos pokoji takav trenutak. Sad mi se javlja zelja da se po zadnji put (aham, nesto tipa zadnje zbogom, nedostajati ces mi) prejedem, a onda navecer da idem vjezbati pa da isperem osjecaj krivnje. A fakat bi trebao sad ic vjezbati inace tesko da bu nes od tog. Ah, te unutarnje borbe
horizont0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2019., 12:04   #703
Meni je bilo nešto slično kad mi je bila užasno loša atmosfera na poslu pa sam od jutra samo čekala ručak da mogu izać iz ureda. Prestala sam nosit hranu od kuće jer sam htjela iskoristit jedinu šansu da izađem van. Otišla bih u neki restoran pa što više toga naručivala. Više uopće ne bih bila gladna, ali od pomisli da se moram vratit u taj ured, odjednom mi se jeo još jedan kolač, pa još jedan sok... samo da što duže ostanem vani. Eto, na koji glupi način to može krenut. Da ne govorim s financijske strane to baš nije bilo pametno.

Pomoglo mi je to što sam počela bar izbjegavati nezdravu i kaloričnu hranu (koja me zapravo najviše privlačila u tom stresu), nego npr. cijeđene voćne sokove, salate, povrće u velikim količinama. Svejedno se najedeš i više nego što bi inače, ali nije toliki gušt niti ta hrana izaziva toliku ovisnost, iako je i dalje skupo, ali bar nisi trom nakon toga,nego imaš još više energije. Zanimljivo, kad sam počela jesti zdraviju hranu, postala sam nekako jača da nešto učinim protiv tih stresnih uvjeta i loše atmosfere koji su zapravo bili uzrok tome. Najgore dok si u tom začaranom krugu i toneš sve dublje.

(I ja sam stalno bila na nekom bolovanju, što je netipično za mene, ali to mi je bilo dobro jer mi je dalo vremena za predah i da malo stanem na loptu)

E ono što je meni znalo pomoć je gledanje ukusnih jela na internetu (znam da zvuči kontradiktorno, ali ako bih gledala slike i videa s lijepo pripremljenom hranom neko vrijeme, kao da bi mi se ta želja zadovoljila pa ne bih imala potrebu da idem jest sve i svašta)
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 23:59   #704
Bok
Stvorio sam naviku da mi se jede kada god gledam nesto na youtubeu,seriju ili film.
A pošto to radim svakodnevno naravno da sam nabacio kile.
E sada pitam vas tu koji imate sa time iskustva kako ste se toga rješili.
Pitam se dal postoji neko rješenje da preusmjerim tu naviku na nešto drugo recimo da dižem utege ili nešto slično pa da ubijem dvije muhe odjednom?
Najjednostavnije i najlogičnije rješenje je da se udaljim od kompa tj. gledanja serija,filmova i youtube videa no to bi bilo malo previše teško s obzirom da mi je to skoro pa jedina zanimacija nakon posla.

Također postoji još jedno rješenje koje je upitno jer nezz dal postoji.
Da jedem neku hranu koja ne deblja tj. hranu koju mogu jesti svaku sekundu.
Jedno vrijeme sam kupovao one kokice za mikrovalnu jer navodno ne debljaju uopće no procitao sam da nisu baš zdrave zbog dodataka,a pošto sam lijen nije mi se dalo kupiti one druge pa ih ispeci na tavi.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 20:20   #705
Ja sam čuo da je ova tema aktivna,pa ajde recite nešto
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 20:28   #706
skucajno vidjeh temu
daklem - kokice jedino iz aparata na suhi zrak, one neukusne sto su kao stiropor. ove iz mikre su smrt, a na tavi obicno svi pretjeramo s uljem.

grickaj jabuku, krusku, grickaj zdravo, pij caj dok gledas telku

mene je to davno progonilo, prvih dan dva se bilo tesko prebacit na zdravo, ali kasnije mozak to snimi kao naviku i nit ne trazi drugo. pokusaj da doma nit nemas tih nezdravih gluposti pa neces niti doci u iskusenja
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 22:42   #707
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
skucajno vidjeh temu
daklem - kokice jedino iz aparata na suhi zrak, one neukusne sto su kao stiropor. ove iz mikre su smrt, a na tavi obicno svi pretjeramo s uljem.

grickaj jabuku, krusku, grickaj zdravo, pij caj dok gledas telku

mene je to davno progonilo, prvih dan dva se bilo tesko prebacit na zdravo, ali kasnije mozak to snimi kao naviku i nit ne trazi drugo. pokusaj da doma nit nemas tih nezdravih gluposti pa neces niti doci u iskusenja
Recimo da uspijem,kako da smanjim unos hrane?
Recimo da imam nešto za grickati mogao bih jesti cijeli film,epizodu,video.
Počinjem se pitati dal mi je ono što gledam zanimljivo ili postaje samo ako u isto vrijeme jedem.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 13:00   #708
povecaj unos pica, ako pijuckas caj, otici ce s pi-pi pauzom, a nece biti mjesta za hranu

hranu zvaci sto vise, pa ces i tako smanjiti unos.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 20:19   #709
Mineralna je dosta zasitna.
A možeš uzet za grickanje nekoliko kila nečeg što je zdravo i niskokalorično - recimo šipak (nar).
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 13:00   #710
Smile

Pozdrav ljudi!!! Je li ova tema završena za vijeke vjekova ili možemo nastaviti tu pisati mi neki sa problemom binge overeatinga?:
autsajdericaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 14:17   #711
Niš, ja ću pisati pa nek me Admin preusmjeri ako je ova zaključana. Daklem, borim se već nekih 20-ak god. s kompulzivnim prejedanjem, negdje od početka faksa, čim su krenuli žešći ispiti. Samo je razlika tad i sad bila što bih tad dobila oko 5 kg koje bih skinula prvih mjesec dana lufta nakon ispita, a sad dobijem 15 kg i nema dole... A nema zato jer nema lufta, zato jer mi je posao enormno zahtjevan i nema odmora (niti sad dok traje korona, jer radim od doma isto kao i na poslu.)

Kod mene kompulzijama uvijek prethodi nervoza od posla i tjeskobno razmišljanje što će se dogoditi sa mnom ako posao ne bude napravljen kako treba. Perfekcionist sam kao i većina binge izjelica, ali sam se čak uspjela skulirati i sad radim onoliko koliko je prosjek u mojoj firmi, ne forsiram iznad toga. Al i taj prosjek je enormno težak za ostvariti jer zahtijeva kreativnost u ogromnoj količini svaki, baš svaki dan. Ono, svaki dan moram iznjedrit neko genijalno rješenje teško rješivog problema i tako već skoro 15 god. I onda 2 dana ne radim niš, što zbog manjka ideja što zbog ižmikanosti i onda se u glavi dogodi (valjda slično maminim upozorenjima kad sam bila mala) pitanje "šta čekaš? shvaćaš li da ti rokovi cure?*

I onda krene natjeravanje da sjednem za komp i počnem raditi. E tu nastaje problem što ja ne uspijevam početi raditi normalno, mirno i staloženo. Kod mene nakon početnih 5 min rada nastupi jaka nervoza i to dovede do žderanja od muke jer ja, eto, trebam raditi, kreirati, a nisam u stanju... Naravno, tek kad se nažderem do bola smirim se i u stanju sam nadoknaditi sve u rekordnom roku.

Ima li tko takav problem? Rješenje? Komentar?? Po mogućnosti od ljudi koji imaju ISTI problem i molim bez komentara tipa "pokušaj radit u točno određeno vrijeme, hrani se zdravo, više spavaj i sl." jer sve to već radim. Bila bih zahvalna da komentar bude usmjeren u traženju nekog smisla u svemu ovome.
autsajdericaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 14:53   #712
Quote:
autsajdericaa kaže: Pogledaj post
Niš, ja ću pisati pa nek me Admin preusmjeri ako je ova zaključana. Daklem, borim se već nekih 20-ak god. s kompulzivnim prejedanjem, negdje od početka faksa, čim su krenuli žešći ispiti. Samo je razlika tad i sad bila što bih tad dobila oko 5 kg koje bih skinula prvih mjesec dana lufta nakon ispita, a sad dobijem 15 kg i nema dole... A nema zato jer nema lufta, zato jer mi je posao enormno zahtjevan i nema odmora (niti sad dok traje korona, jer radim od doma isto kao i na poslu.)



Kod mene kompulzijama uvijek prethodi nervoza od posla i tjeskobno razmišljanje što će se dogoditi sa mnom ako posao ne bude napravljen kako treba. Perfekcionist sam kao i većina binge izjelica, ali sam se čak uspjela skulirati i sad radim onoliko koliko je prosjek u mojoj firmi, ne forsiram iznad toga. Al i taj prosjek je enormno težak za ostvariti jer zahtijeva kreativnost u ogromnoj količini svaki, baš svaki dan. Ono, svaki dan moram iznjedrit neko genijalno rješenje teško rješivog problema i tako već skoro 15 god. I onda 2 dana ne radim niš, što zbog manjka ideja što zbog ižmikanosti i onda se u glavi dogodi (valjda slično maminim upozorenjima kad sam bila mala) pitanje "šta čekaš? shvaćaš li da ti rokovi cure?*



I onda krene natjeravanje da sjednem za komp i počnem raditi. E tu nastaje problem što ja ne uspijevam početi raditi normalno, mirno i staloženo. Kod mene nakon početnih 5 min rada nastupi jaka nervoza i to dovede do žderanja od muke jer ja, eto, trebam raditi, kreirati, a nisam u stanju... Naravno, tek kad se nažderem do bola smirim se i u stanju sam nadoknaditi sve u rekordnom roku.



Ima li tko takav problem? Rješenje? Komentar?? Po mogućnosti od ljudi koji imaju ISTI problem i molim bez komentara tipa "pokušaj radit u točno određeno vrijeme, hrani se zdravo, više spavaj i sl." jer sve to već radim. Bila bih zahvalna da komentar bude usmjeren u traženju nekog smisla u svemu ovome.
Ja imam isti problem. Slušala sam Petersona, i mislim da je rješenje da stresan posao nije za mene. Nismo svi za sve poslove i uvjete.
Meni treba mirniji posao, al problem je kad ziviš u zemlji gdje posla nema tako lako.
Ja mogu malo korigirati samopouzdanje, postavljanje granica, zelju da budem nepogrešiva, da moram ispuniti sve što se očekuje od mene jer inače nevalja , i zato će me odbaciti, i završiti ću pod mostom ako ne dam 120 posto..
Ali i dalje ću se uznemiravati i smirivati hranom.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 15:19   #713
Pocni piti prozac... On cesto pomaze u takvim slucajevima... Neda mi se sad detaljno pisat o tome s moba, ali smatram da je kao s vrcinom problem u neurotransmiterima, kad te uhvati nervoza, znaci da su pali, pogotovo serotonin, i onda da to nadoknadis krenes zderat, pogotovo ugljikohidrate...

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Wolf1524 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 18:59   #714
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Ja imam isti problem. Slušala sam Petersona, i mislim da je rješenje da stresan posao nije za mene. Nismo svi za sve poslove i uvjete.
Meni treba mirniji posao, al problem je kad ziviš u zemlji gdje posla nema tako lako.
Ja mogu malo korigirati samopouzdanje, postavljanje granica, zelju da budem nepogrešiva, da moram ispuniti sve što se očekuje od mene jer inače nevalja , i zato će me odbaciti, i završiti ću pod mostom ako ne dam 120 posto..
Ali i dalje ću se uznemiravati i smirivati hranom.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Kymatica upravo to! Moj posao bi bio jako lijep da ga nije ovako puno. Čak su mi i šefovi super, imam svoju sobu, slobodu da budem na pauzi 2 sata ako hoću, ma sve samo ako napravim sve što treba. E sad, dade se to napraviti ako sam smirena. Ne treba mi ni tako puno vremena kao prije. Ali je problem te moje (ne)discipline koju ja rješavam žderanjem.

Dugo već ja proučavam taj moj problem i došla sam do zaključka da posao kao takav nije problem (nije ni mojim kolegama koji rade u jednakim uvjetima kao i ja), iako zahtjeva veliku i kontinuiranu inspiraciju koje ja imam napretek. I najčešće znam u startu šta bi i kako bi napravila i što će oduševiti svekoliko pučanstvo, ali taj trenutak kad trebam actually sjest za komp i počet radit krene drama.. Prvo sam žedna, pa moram na wc pa se idem malo protegnut pa opet wc i onda dođem do toga da sjednem i kao krećem raditi ali ne ide...

Onda krene totalna šiza (pogotovo oko 22,00 navečer kad se rok opasno približi završetku) i onda moja glava završi u frižideru...

Što ti radiš u takvim situacijama?
autsajdericaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 19:29   #715
Kymatica, što ti je u Petersenovom predavanju najviše ostavilo utisak? Kad si ga slušala?
autsajdericaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 19:34   #716
Quote:
Wolf1524 kaže: Pogledaj post
Pocni piti prozac... On cesto pomaze u takvim slucajevima... Neda mi se sad detaljno pisat o tome s moba, ali smatram da je kao s vrcinom problem u neurotransmiterima, kad te uhvati nervoza, znaci da su pali, pogotovo serotonin, i onda da to nadoknadis krenes zderat, pogotovo ugljikohidrate...

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Jesi još šta pored Prozaca uzimao? Kako je djelovao Prozac na tebe? Nekakvu aktivnost prakticirao? Piši. Pogotovo me zanima to s neurotransmiterima. Možeš pisati i na stručan način, ako si medicinske struke, dugo se bavim tim pa ću vjerujem skužit.
autsajdericaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 21:05   #717
Quote:
autsajdericaa kaže: Pogledaj post
Jesi još šta pored Prozaca uzimao? Kako je djelovao Prozac na tebe? Nekakvu aktivnost prakticirao? Piši. Pogotovo me zanima to s neurotransmiterima. Možeš pisati i na stručan način, ako si medicinske struke, dugo se bavim tim pa ću vjerujem skužit.
Mozda drugi put, trenutno sam u takvom stanju da stvarno nemam volje...
Sigurno je da imam manju potrebu za prejedanjem... A prije su bili brutalni treninzi, pa prezderavanje slatkisima, pa sat vremena dobrog raspolozenja, onda griznja savjesti, pa opet brutalni trening...
Ako bas inzistiras, drugi put opisem detaljnije u pm...
Wolf1524 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 22:32   #718
Quote:
Wolf1524 kaže: Pogledaj post
Mozda drugi put, trenutno sam u takvom stanju da stvarno nemam volje...
Sigurno je da imam manju potrebu za prejedanjem... A prije su bili brutalni treninzi, pa prezderavanje slatkisima, pa sat vremena dobrog raspolozenja, onda griznja savjesti, pa opet brutalni trening...
Ako bas inzistiras, drugi put opisem detaljnije u pm...
Moze, hvala ti!!!
autsajdericaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2020., 19:22   #719
Nema više bingera i bingerica?
autsajdericaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2020., 12:41   #720
Quote:
autsajdericaa kaže: Pogledaj post
...
Kod mene kompulzijama uvijek prethodi nervoza od posla i tjeskobno razmišljanje što će se dogoditi sa mnom ako posao ne bude napravljen kako treba. Perfekcionist sam kao i većina binge izjelica, ali sam se čak uspjela skulirati i sad radim onoliko koliko je prosjek u mojoj firmi, ne forsiram iznad toga. Al i taj prosjek je enormno težak za ostvariti jer zahtijeva kreativnost u ogromnoj količini svaki, baš svaki dan. Ono, svaki dan moram iznjedrit neko genijalno rješenje teško rješivog problema i tako već skoro 15 god. I onda 2 dana ne radim niš, što zbog manjka ideja što zbog ižmikanosti i onda se u glavi dogodi (valjda slično maminim upozorenjima kad sam bila mala) pitanje "šta čekaš? shvaćaš li da ti rokovi cure?*

I onda krene natjeravanje da sjednem za komp i počnem raditi. E tu nastaje problem što ja ne uspijevam početi raditi normalno, mirno i staloženo. Kod mene nakon početnih 5 min rada nastupi jaka nervoza i to dovede do žderanja od muke jer ja, eto, trebam raditi, kreirati, a nisam u stanju... Naravno, tek kad se nažderem do bola smirim se i u stanju sam nadoknaditi sve u rekordnom roku.

Ima li tko takav problem? Rješenje? Komentar?? Po mogućnosti od ljudi koji imaju ISTI problem i molim bez komentara tipa "pokušaj radit u točno određeno vrijeme, hrani se zdravo, više spavaj i sl." jer sve to već radim. Bila bih zahvalna da komentar bude usmjeren u traženju nekog smisla u svemu ovome.
Quote:
autsajdericaa kaže: Pogledaj post
Kymatica upravo to! Moj posao bi bio jako lijep da ga nije ovako puno. Čak su mi i šefovi super, imam svoju sobu, slobodu da budem na pauzi 2 sata ako hoću, ma sve samo ako napravim sve što treba. E sad, dade se to napraviti ako sam smirena. Ne treba mi ni tako puno vremena kao prije. Ali je problem te moje (ne)discipline koju ja rješavam žderanjem.

Dugo već ja proučavam taj moj problem i došla sam do zaključka da posao kao takav nije problem (nije ni mojim kolegama koji rade u jednakim uvjetima kao i ja), iako zahtjeva veliku i kontinuiranu inspiraciju koje ja imam napretek. I najčešće znam u startu šta bi i kako bi napravila i što će oduševiti svekoliko pučanstvo, ali taj trenutak kad trebam actually sjest za komp i počet radit krene drama.. Prvo sam žedna, pa moram na wc pa se idem malo protegnut pa opet wc i onda dođem do toga da sjednem i kao krećem raditi ali ne ide...

Onda krene totalna šiza (pogotovo oko 22,00 navečer kad se rok opasno približi završetku) i onda moja glava završi u frižideru...

Što ti radiš u takvim situacijama?

Nisam binge eater pa se nadam da nisam off sa samim svojim javljanjem, ali samo sam htjela reci da, iako nemam takve kompulzije (imam neke druge ali benignije i u manjoj mjeri), sto se tice posla znam imati slican problem. S tom razlikom da nemam kontinuiranu inspiraciju (isto kreativan posao). Takodjer sam perfekcionist, ako mi ideja nije nesto ekstra i vanserijski, nevrijedna mi je da se njom uopce bavim. Cisti ego. Radije bih ne radila uopce ista od toga nego u tome bila prosjek. U pogledu kvalitete svojih radova zelim sve ili nista. Takodjer presing i muka kad sjednem raditi, s tim da nemam uvijek pregrst ideja vec bude dana da se moram potruditi za njih. E sad, kako taj trud izgleda...
Zakljucila sam da disciplinu u kontekstu stvaranja ideje mogu objesiti macku o rep. Ne sluzi mi nicemu, odnosno disciplina sluzi samo za tehnicko, mehanicko odradjivanje vec stvorenog i razvijenog koncepta, ideje. Ali u samom procesu stvaranja i razvitka potpuno mi je beskorisna. Milijun puta dosad sam provela sate i sate za stolom pokusavajuci iz sebe izvuci ideju, crtajuci, brisuci, ponovo crtajuci (nedavno mi je, nakon sati i sati na poslu i zatim sati i sati doma uz plac prokrvario nos i morala sam popiti tabletu da ne dobijem migrenu ), da bi mi na kraju ideja sinula dok sam u wc-u prala zube nakon sto sam vec potrosila dan i odustala do daljnjeg.

Taj moment "prosvjetljenja" nosi citav kasnije disciplinom odradjen rad. Bez toga, kreativni rad je tek zanat.


Uglavnom, malo sam se sad udaljila od pocetnog poistivjecivanja s gore napisanim, u biti sam samo htjela napisati da cesto prolazim dosta slican proces kad je rad u pitanju. Moj "bijeg" od rada tad je glazba.

I to "hrani se zdravo, vise spavaj, radi u isto vrijeme" sam sve uvela - treniram, nastojim spavati sto vise sto mi je izazov ali ok, jedem zdravo odavno.. Sve je to ok ali nije pretjerano puno pomoglo.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.