Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2006., 22:08   #501
Dobro, što vi stvarno mislite da netko tko zna kako isplativo uložiti gubi vrijeme tipkajući postove? Pa taj sigurno ima toliko posla da ne zna gdje će prije, a ne da vama tu dijeli besplatne savjete? Ovdje smo samo mi dokoni... )
munjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 23:01   #502
Thumbs up

Quote:
munjela kaže:
Dobro, što vi stvarno mislite da netko tko zna kako isplativo uložiti gubi vrijeme tipkajući postove? Pa taj sigurno ima toliko posla da ne zna gdje će prije, a ne da vama tu dijeli besplatne savjete? Ovdje smo samo mi dokoni... )
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 23:59   #503
Quote:
Violator kaže:
za početak; nemam pojma o ulaganju...

imam npr. 100.000kn
u što mi preporučujete da ih uložim a da ne popušim pare?

preferiram da što manje razmišljam, tj. da pare uložim i ne mislim baš previše šta kako i gdje s njima...

Aureus, HPB, RBA,..investicijski fond.
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:13   #504
U kaj investirati u HR?

Bok ljudi!
Baš si razmišljam u kaj investirati 100000kn? Mislim na posao a ne na fondove ili dionice. Kaj raditi u ovoj jebenoj državi? Od čega početi da vas država ne sjebe? Ili najbolje zbrisat iz nje!
markoj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 21:22   #505
mislim da ti fali još koja nula na svotici
ništa prije toga
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 21:35   #506
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
mislim da ti fali još koja nula na svotici
ništa prije toga
upravo tako.

kupi dionice INA-e i čekaj da dođe do 7 nula i onda razmišljaj
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 22:52   #507
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
mislim da ti fali još koja nula na svotici
ništa prije toga
zašto?

ja znam ljude koji su počinjali i sa manje od 100000kn, konkretnije sa 10000€

danas nakon tri godine čist im dobro ide, dapače grade i vlasiti poslovni prostor od kojeg milijunčeka

nemoj čovjeka obeshrabriti
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 03:30   #508
Quote:
markoj11 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!
Baš si razmišljam u kaj investirati 100000kn? Mislim na posao a ne na fondove ili dionice. Kaj raditi u ovoj jebenoj državi? Od čega početi da vas država ne sjebe? Ili najbolje zbrisat iz nje!


To i ja se pitam u sto? Ajmo reci da je 200 000 kn umjesto 100 000 imamo li onda vise izbora.
__________________
Prije upotrebe promuckaj.
Whi$key is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 11:34   #509
Eh da sad ne ispadne nekakvo nadmetanje, al imam nekakvih 30.000-40.000 € koje bi mogao uloziti. S obzirom da sam u Slavoniji, gdje bi se i u sta to moglo uloziti. Nije mi mrska cinjenica i da se zbog posla preselim u neku drugu sredinu.
Znam da se na ovom mjestu ne moze dobiti samo tako lako odgovor, no meni bi mozda dobro dosla i samo ideja koju sigurno imate, a sam cu ju probati razraditi. Isto tako navodim samo da sam u informatici i marketingu dobar (ali ne i programiranje na moju zalost).
Da li je to turizam i koji vid turizma.
Svaka ideja mi je hvale vrijedna i dobro dosla.
thx
C_Davor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 12:59   #510
Quote:
C_Davor kaže: Pogledaj post
Eh da sad ne ispadne nekakvo nadmetanje, al imam nekakvih 30.000-40.000 € koje bi mogao uloziti. S obzirom da sam u Slavoniji, gdje bi se i u sta to moglo uloziti. Nije mi mrska cinjenica i da se zbog posla preselim u neku drugu sredinu.
Znam da se na ovom mjestu ne moze dobiti samo tako lako odgovor, no meni bi mozda dobro dosla i samo ideja koju sigurno imate, a sam cu ju probati razraditi. Isto tako navodim samo da sam u informatici i marketingu dobar (ali ne i programiranje na moju zalost).
Da li je to turizam i koji vid turizma.
Svaka ideja mi je hvale vrijedna i dobro dosla.
thx
Neki dan je bio prilog na TV-u o ljudima koji su otvorili sušionicu za voće, i to negdje u Slavoniji. Imali su nešto vlastitog kapitala, dignuli su još nešto kredita i nakon 4-5 mjeseci od početka rada već šire posao jer im potražnja nadilazi trenutačne kapacitete. Mislim da su uložili oko 400 000 kn.

Želim reći, da je moguće napraviti dobar posao bez obzira da li je čovjek u Slavoniji, Istri ili negdje drugdje, samo treba dobra ideja.
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:18   #511
to i trazim. Ideju u kojoj bi se pronasao sa znanjem. A do te ideje je jako tesko doci na zalost. Kad sam imao ideja, drugi su ih pokupili ili su me preduhitrili, jer ja nisam imao novca da ih ozivim, a sad imam novac, al nemam ideja
C_Davor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:26   #512
Quote:
C_Davor kaže: Pogledaj post
to i trazim. Ideju u kojoj bi se pronasao sa znanjem. A do te ideje je jako tesko doci na zalost. Kad sam imao ideja, drugi su ih pokupili ili su me preduhitrili, jer ja nisam imao novca da ih ozivim, a sad imam novac, al nemam ideja
daj meni novce ja ću ti prodat ideju ...
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 16:24   #513
bravo..daj racun na koji da ti uplatim....
C_Davor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 21:05   #514
zašto misliš da ti je za uspješan posao potrebna originalna ideja
pa 99% uspješnih biznisa uopće nije originalno samo su malo modificirali posao i rade kvalitetnije od svoje konkurencije
navy12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 07:34   #515
Question kredit ili investiranje?

Postovani,

znam da je naslov ovog posta malo kontradiktoran ali imam jednu nedoumicu pa trazim savjet iskusnijih surfera...

Rijec je o tome da imam 75,000 kn a treba mi 150,000 kn. Moja dvojba je da li:
A) uloziti tih 75,000 kn i dignuti kredit na jos 75,000kn pa nakon X godina nemam vise novaca?

B) tih 75,000 kn uloziti u fond a dignuti kredit na puni iznos od 150,000kn. U ovom slucaju pitam se koliko otprilike mogu ocekivati prinosa mjesecno (neki balanced fond?), tj. koliko cu si moci olaksati ratu kredita?

Ja sam gledao izvjestaje fondova i ispada da mogu ocekivati 1-2% mjesecnog prinosa? dobro mozda ne bas svaki mjesec, ali u nekom periodu od 6 mjeseci...

Vas savjet i iskustva?

Pozdrav,
SunBlade
SunBlade1500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 13:44   #516
moje je misljenje da je osnovno pitanje kolika mjesecna rata kredita je tebi podnosljiva u odnosu na velicinu mjesecnog dohotka tj. koliko si spreman mjesecno otplacivati kredit. Ovisno o visini rate mozes razmisljati i o iznosu kredita koji ces podici.Ostatka od tvojih 75.000,00 kn stavis u neki fond za "crne dane" tj. ako koji mjesec zaskripi pa nemozes platiti taj mjesec ratu ili iz nekog razloga zelis prijevremeno zatvoriti kredit.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:52   #517
Quote:
marijoj kaže: Pogledaj post
moje je misljenje da je osnovno pitanje kolika mjesecna rata kredita je tebi podnosljiva u odnosu na velicinu mjesecnog dohotka tj. koliko si spreman mjesecno otplacivati kredit.
pa mogao bi si priustiti takav kredit (ako malo rastegnem godine) ali svakako bi volio znati koliko mogu ocekivati od fonda ako nesto zaskripi!

Quote:
marijoj kaže: Pogledaj post
Ovisno o visini rate mozes razmisljati i o iznosu kredita koji ces podici.Ostatka od tvojih 75.000,00 kn stavis u neki fond za "crne dane" tj. ako koji mjesec zaskripi pa nemozes platiti taj mjesec ratu ili iz nekog razloga zelis prijevremeno zatvoriti kredit.
znaci ti savjetujes kombinaciju A+B?

ima li netko excell tablicu koja racuna otplatnu tablicu kredita?
SunBlade1500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 22:51   #518
Na tvom mjestu ako možeš podnit ratu kredita ja bih izabrao B, ali ne bih u mješovite fondove već u dioničke.
joskona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 07:48   #519
Quote:
joskona kaže: Pogledaj post
Na tvom mjestu ako možeš podnit ratu kredita ja bih izabrao B, ali ne bih u mješovite fondove već u dioničke.
racunam da cu morati uzeti kredit na 8-9 kodina kako bi imao plativu ratu (cca 1400 kn), mislis da bi dionicki bio bolje (isplativije) rjesenje?
SunBlade1500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 16:53   #520
100000 EUR...kako ih "pametno" investirati...u biznis...

Postovani,

Kako bih za 3 mjeseca trebao raspolagati sa 100000 EUR gotovine. Ali novac kao novac, brzo se trosi, pogotovo onda kada nesto "pametno" ne ucinimo s njime.
Stoga bih taj novac htio investirati u nekakav biznis koji ce isti vratiti, i da se od toga istog biznisa moze pristojno zivjeti. Inace sam iz Slav. Broda, stoga sam prvenstveno zainteresiran za biznis na podrucju grada. Sve su ideje dobrodosle, ili na forumu, ili putem PM.

Unaprijed zahvaljujem..
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.