Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2007., 17:18   #61
Quote:
neocortex kaže: Pogledaj post
ima, ima, samo malo moras razmisliti o problemu..

nece naftni lobiji imati vise novaca jer bi se cijena dizala vecim porezom..

hrana je isto mnogo prejeftina.. nije li apsurdno da se vise moze zaraditi uzgajajuci gorivo za auto (uljanu repicu) nego hranu?

proizvodnja kruha i njegov transport cine mozda 20-30% njegove cijene.. uostalom, uz sustave subvencija i s povecanim prihodima drzava moze subvencionirati sve stvari bitne za zivot, a udarati po dzepu one koje voze terence po ilici i frankopanskoj..

a ekonomija ce se prilagoditi. mozda ce kruh poskupiti 50 %.. tko god kaze da ne moze to placati sere ko grlica.. s vremenom ce se i proizvodnja i tog kruha i sve hrane prilagoditi uvjetima u kojima prijevoz i energija nisu toliko jeftini.. postat ce efikasniji i jeftiniji.. mozda neces jest jagode po zimi i banane nece biti 5 kn.. al jebiga.

kad imas ogranicene resurse, bolje ces razmisliti kako ces ih trositi..

problematika je vro jednostavna.. sto je problem? co2.. zasto? zato jer ga je previse? treba naplacivati svaku kilu svakome tko ga ispusta... cinjenica jest da je danasnji nacin zivota neodrziv.. ne STANDARD, nego rasipnost.. izbor je, promijeniti MALO svoj sadasnji stil zivota ili zivjeti isto jos 20ak godina i onda sve u pm..

ja biram ovo prvo.. i smeta mi da netko bira ono drugo, jer time ce zajebati ne samo sebe, nego i mene, i sve moje eventualne potomke, a na to nema nista vise prava nego ja da tom istom spucam metak u celo..

p.s. ja nisam previse sparan uopce.. auto mi ne treba, i da ga imam, sumnjam da bi se vozio vise od 5-6 tisuca km godisnje.. sto je jos uvijek totalno prihvatljivo.. a kak da trosim vise struje ili plina u svojih 80 kvadrata nego sad? mozda da ostavim sve upaljeno cijelo vrijeme ili da ukljucim grijanje i otvorim prozor?
heh sad sam te skuzio u potpunosti se slazem

bas sam bio u austriji nedavno ...nakon 10 god kod rodbine i prije 10 god im je ekoloska svijest bila na zavidnoj razini ali sad su !
recimo cijelo naselje ima geotermalno grijanje , pa sustav za skupljenje kisnice kojom peru auto , zalijevaju tratinu ...
pa oni mjeraci ispusnih plinova po cesti kad zasvijetle crveno pa ne smijes vozit vise od 100 km/h !
pa kamioni sa ogranicenjima koliko kilometara smiju voziti po cesti a onda lijepo na teretni vlak i vozi tako dalje ...
ma strava !
a onda se vratim tu i vidim da peremo nogostup sa pitkom vodom
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 00:50   #62
BTW Editirala sam uvodni post da stavim link na stranicu s popisom tih 50 stvari (u uvodnom postu je samo nabrojano 10).
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 21:58   #63
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Postavio sam štedljive žarulje odavno, lagano zebem (u puloveru i sa šalom)jer sam smanjio grijanje, posvađao sam se sa ženom radi poklopaca i perilice, kolegica u uredu me čudno gleda jer se nisam tuširao tri dana. Šef mi prijeti otkazom jer sam posadio drvce tamo gjde je on obično parkira svojeg debelog Mercedesa ( dupli efekt: Morat će doći biciklom kojeg će za desetak godina komotno moći prisloniti na moje drvce)

Kad nas globalno zatopljenje sve dokrajči, hoću li ja onda u nebo, a ostali u pakao?
tebe će u raju dočekati onih 100 djevica garant
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 15:27   #64
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Ne kužim kako mogu svijeće trošiti energiju ?O čemu pričaš?
svijeca trosi kemijsku energiju gorenjem i ispusta co2.. malo se educiraj pa onda zastupaj neke stavove, ovako vise stete nego koristi..
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 13:54   #65
super svi imamo štedne žarulje i ostalo ali TE i dalje puštaju otpad u zrak. a da se malo potrudiš i napraviš vjetrenjaču??? nije teško, ima pametnih ljudi koji su čak i auto preradili na el. pogon. neki rade vjetrenjače, solarne kolektore za grijanje vode, kupuju FN ploče... pogledajte malo forum www.e-vozila.com/forum
WINDMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:58   #66
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Ja činim nešto za uštedu.
-gasim svjetlo u prostorijama u kojima ne boravim.
Isključujem bojler kad se tuširam
-Grijem se na drva ne na struju
-Spavam sa pogašenim svjetlima jer mi Urinj osigurava dovoljno svjetla po noći već jedno 20-tak godina.
Grijem se na drva, a ne na struju? Ok ukoliko ti struja dolazi iz termoelektrane. Ukoliko ti struja dolazi iz hdiroelektrane ili krskog - problem - CO2??? Savjet, procitaj:

http://www.inference.phy.cam.ac.uk/s...ok/tex/cft.pdf
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.