Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2014., 18:57   #961
Quote:
ccd kaže: Pogledaj post
Glede pojačnika trzaja...
Koje streljivo se onda koristi za snimanje tih scena?
Bojevo se naravno ne koristi, ali koliko znam manevarsko streljivo bez pojačnika trzaja ne može odraditi ono što treba odraditi u ak-47 tj. vratiti klip i time napraviti reload.
Ne znam jeli barutno punjenje iz bojevog streljiva dovoljno da napravi tu radnju ako nema zrno(?)
da bez pojačnika nema "manevarskog rafalanja a ni pojedinačnog odapinjanja"..Kao što sam i rekao gore oružje za ovaj film je pripremljeno pravo filmski..daklem profesionalno odrađen posao.Za naše prostore vrhunski...U filmu se pojavljuju u velikom broju "srbijanke",par PM-ova,par PK oli M-84,PAP-ovke,onda ima dost SAR-ovki i onaj frajer sa ULTIMAX-om a može bit i pokoji "obični" Kalaš i sve to radi pravilan ciklus punjenja-pražnjenja bez "mišića"...i kao što rekao Električni Zec tajna je u tome "ćoku" "prigušniku" koji je vjerojatno ugrađen negdje u samu cjev ili ZUC ili slično.
Evo recimo u jednoj od mojih postrojbi dužilo se uglavnom G3 i FAL uz još koješta...uglavnom za te prve dve stvari ne da nismo imali pojačnike nego ih niko nikad nije ni vidio...a stalno se nešto vježbalo itd...pa onda jednostavno dopizdi repetirat pušku svaki put kad treba opalit..pogotovu G3...onda smo malo išli improvizirat pa smo bušili nekakve dinare ili forinte i to umetali između cjevi i ZUC-a oli skrivača,oli razbijača plamena ili kako se već to tad zvalo....metoda pokušaja i pogreške...i naravno kad smo pogodili pravi promjer to je klapalo dok nas nisu skužili iz "komande" i umalo popušili stegovne..e sad već kad pišem...još par slova o filmu.Koreografija glumaca je izvrsno pogođena...Čejene su "skinuli" vrhunski.Mislim da ih ni sam vojvoda šešelj ne bi bolje obukao .A prizor kad onaj ćelavac ubacuje šahovnicu kroz prozor kako ga naši ne bi "sredili" mi se čini kao nečije osobno iskustvo iz D.R-a ubačeno u priču...A priča filma je isto ono tipično vojna iz ničeg nastane totalno sranje i kaos...Ako će se snimati još toga samo nek nastave ovak,detaljno i pazit na sve...realno čim više i nadam se da bude uspjeha vanka,što nagrada što profita
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 19:09   #962
Quote:
Vick#7 kaže: Pogledaj post
mislim da su ti pojacnici napravljeni kao zastitnici usta cijevi sa malom rupicom (kao na standardnom sjajnom pojacniku).tako mi je barem objasnio puskar iz Jadran filma koji je radio za film Lov u Bosni
aha..nisam ovo vidio..riješen misterij...daklem fabriciranjem novog djela...cooll
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 21:25   #963
Dobar film.Par minusa koji mogu proc.Najveci , po meni , sta su nas prikazali kao solidno profi , dok su cetnike prikazali kao usporenu debilnu neorganiziranu bandu.

Najblentavija scena mi je bila , kad su dva cetnika za zoljom izletili iz relativnog zaklona sume , pravo na cestu i pokusala HOT skinit u glavu.Neznam koliko bi munjen treba bit za taj manevar.

Inace , najbilji nas ratni film
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 11:04   #964
Quote:
Vick#7 kaže: Pogledaj post
mislim da su ti pojacnici napravljeni kao zastitnici usta cijevi sa malom rupicom (kao na standardnom sjajnom pojacniku).tako mi je barem objasnio puskar iz Jadran filma koji je radio za film Lov u Bosni
Zanimljivo rješenje!

Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
Evo recimo u jednoj od mojih postrojbi dužilo se uglavnom G3 i FAL uz još koješta...uglavnom za te prve dve stvari ne da nismo imali pojačnike nego ih niko nikad nije ni vidio...a stalno se nešto vježbalo itd...pa onda jednostavno dopizdi repetirat pušku svaki put kad treba opalit..pogotovu G3...onda smo malo išli improvizirat pa smo bušili nekakve dinare ili forinte i to umetali između cjevi i ZUC-a oli skrivača,oli razbijača plamena ili kako se već to tad zvalo....metoda pokušaja i pogreške...i naravno kad smo pogodili pravi promjer to je klapalo dok nas nisu skužili iz "komande" i umalo popušili stegovne..
I onda kada slučajno zaboraviš maknuti tu improvizaciju, pa poslije ideš pucati bojevim streljivom eto pogibeljne situacije.
Mislim da je za stvarnu upotrebu baš bitno da pojačnik trzaja bude vidljivo drugačiji da se nebi dogodila ovakva zabuna.
Vidim prodaje se i preko njuškala.

Btw. naiđoh na YTubeu snimku originalnog improviziranog BOV-a koji su koristili u Kusonjama.
http://youtu.be/N9JKRT5VvQ8
ccd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 13:14   #965
Odgledao Broj 55 i primijetio da se zolje i rucne bombe bas ne koriste iako ih ima... Nekoliko zolja kroz prozore onih kuca pa red rucnih bombi rijesio bi sukob za sat vremena... Cija li je uopce maloumna ideja ici onako u neociscen urbani teren(citaj: zasjedu) sa oklopnim autobusom???
Djouzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 14:41   #966
Quote:
Djouzi kaže: Pogledaj post
Odgledao Broj 55 i primijetio da se zolje i rucne bombe bas ne koriste iako ih ima... Nekoliko zolja kroz prozore onih kuca pa red rucnih bombi rijesio bi sukob za sat vremena... Cija li je uopce maloumna ideja ici onako u neociscen urbani teren(citaj: zasjedu) sa oklopnim autobusom???
Ma nije to ništa šta se sve radilo...A čija je bila ideja ić direkt cestom na Petrinju 95? Paa ono preko Une ?? itd....eee kakvi bi tek to bili filmovi
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 17:59   #967
Da li je tko gledao Potop iz 74?

http://www.imdb.com/title/tt0072021/
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 11:04   #968
Quote:
Djouzi kaže: Pogledaj post
Odgledao Broj 55 i primijetio da se zolje i rucne bombe bas ne koriste iako ih ima... Nekoliko zolja kroz prozore onih kuca pa red rucnih bombi rijesio bi sukob za sat vremena... Cija li je uopce maloumna ideja ici onako u neociscen urbani teren(citaj: zasjedu) sa oklopnim autobusom???
Jebiga, i s jedne i s druge strane je bilo nerazumnih poteza. Previše srca, premalo razmišljanja i planiranja. Vidio si da u zapovjedništvu u biti nije bilo dogovoreno gotovo ništa: niti je postavljen cilj akcije, niti pričuva, ni pravci izvlačenja. Dodaj tome još puno autonomnog djelovanja i imaš preuvjete i za uspjeh i za katastrofu.
Za bombe još ima opravdanja da se nisu puno koristile, isprva su pokrivali sve pravce, zolje su se mogle i više koristiti, ali tu se pita i onoga tko napada, njegovog planiranja i pameti.
Akcija je ionako konačno riješena kad je pripadnik JNA postavio eksploziv, raznio zid i tako otvorio kuću. Dakle došao je školovan i obučen vojnik, s jasnim ciljem, istina kada više praktično nije bilo obrane, pa je to bilo lagano, ali slično je moglo biti davno prije.

O ratovanju u urbanim uvjetima nitko do tada nije imao pojma. Imaš i suprotnih primjera: Trpinjskom cestom nadire oklop jedne vojske koju vode školovani zapovjednici i trebali bi znati zakonitosti kretanja oklopa u urbanim sredinama, a blokira ih minorna grupica ljudi s inferiornim sredstvima. Stvar je u tome da je grupica bila dobro (samo)organizirana, visokomotivirana i koristila glavu, dakle sve suprotno od druge strane, koja je po definiciji to trebala lako i brzo riješiti.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:09   #969
Sniper legacy 2014........cijeli film

https://www.youtube.com/watch?v=YyqGW1hT1_A
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 12:08   #970
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Jebiga, i s jedne i s druge strane je bilo nerazumnih poteza. Previše srca, premalo razmišljanja i planiranja. Vidio si da u zapovjedništvu u biti nije bilo dogovoreno gotovo ništa: niti je postavljen cilj akcije, niti pričuva, ni pravci izvlačenja. Dodaj tome još puno autonomnog djelovanja i imaš preuvjete i za uspjeh i za katastrofu.
Za bombe još ima opravdanja da se nisu puno koristile, isprva su pokrivali sve pravce, zolje su se mogle i više koristiti, ali tu se pita i onoga tko napada, njegovog planiranja i pameti.
Akcija je ionako konačno riješena kad je pripadnik JNA postavio eksploziv, raznio zid i tako otvorio kuću. Dakle došao je školovan i obučen vojnik, s jasnim ciljem, istina kada više praktično nije bilo obrane, pa je to bilo lagano, ali slično je moglo biti davno prije.

O ratovanju u urbanim uvjetima nitko do tada nije imao pojma. Imaš i suprotnih primjera: Trpinjskom cestom nadire oklop jedne vojske koju vode školovani zapovjednici i trebali bi znati zakonitosti kretanja oklopa u urbanim sredinama, a blokira ih minorna grupica ljudi s inferiornim sredstvima. Stvar je u tome da je grupica bila dobro (samo)organizirana, visokomotivirana i koristila glavu, dakle sve suprotno od druge strane, koja je po definiciji to trebala lako i brzo riješiti.
Sve 5 ali cisto sumnjam da bi i onaj skolovani vojnik dosao blizu da zalijepi eksploziv na kucu... Isao sam u kino sa braniteljem i njegova iskustva su bila takva da su svi oni koji su bjezali u kuce ili objekte uglavnom poginuli jako brzo... Ili bi zvali tenk da sa sigurne udaljenosti opali par komada u kucu ili bi dovukli bestrzajac(cesta praksa) ili bi pak zoljama odrapali u prozore, a ako je kuca bila na nekom nedostupnijem mjestu islo se i na minobacacke i topnicke udare...
Nikada se nitko navodno nije priblizavao onako kucama kako su to radili cetnici u onom filmu jer bi bili usrani u gace nakon prvog neuspjelog pokusaja...
JNA skola je tipicna ruska skola tj.. sovjetska skola ratovanja koja ima smisla samo ako imas jako puno ljudi na raspolaganju pa si mozes tolerirati gubitke...

Vezano za film... Akcija kao i sve ostale bile su unaprijed osudjene na propast jer se dalo naslutiti da netko ili cak vise izvora cijelo vrijeme dojavljuje/u kretanja HV-a...

Edit: Zanima me kad je "djed" u onom rovu skinuo pjesaka iza tog pjesaka bio je u neposrednoj blizini jos jedan vojnik. Zar ne bi 7.9mm prosao kroz tog tipa i skinuo iza i 2. pjesaka na onoj udaljenosti?
Djouzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 18:04   #971
Quote:
Djouzi kaže: Pogledaj post

Edit: Zanima me kad je "djed" u onom rovu skinuo pjesaka iza tog pjesaka bio je u neposrednoj blizini jos jedan vojnik. Zar ne bi 7.9mm prosao kroz tog tipa i skinuo iza i 2. pjesaka na onoj udaljenosti?
To je ipak samo film ,a u fimu kao zaklon sluze drvene zidarske daske ili lim od auta.U stvarnosti ,puscani metak 7,9 jacine probija citava stabla 50 cm promjera a skrivanje iza auta je kao skrivanje iza slame,cak i ako si pod pistoljskom vatrom. itd itd.
Npr ,po svjedocenjima Njemackih vojnika iz ww2 koji su vrsili strijeljanja ljudi poredanih u kolonu po 1.Jedan 7,9 Mauser metak probije oko 8 ljudi.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 20:42   #972
Ovo bi trebalo pogledati, novela The Man in the High Castle je dobila svoju ekranizaciju na Amazonu, radi se temi sličnoj kao Fatherland, America je izgubila rat i okupirana je od strane Japanaca i Njemaca.
Pilot se može pogledati na Amazonu besplatno.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 00:07   #973
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Ovo bi trebalo pogledati, novela The Man in the High Castle je dobila svoju ekranizaciju na Amazonu, radi se temi sličnoj kao Fatherland, America je izgubila rat i okupirana je od strane Japanaca i Njemaca.
Pilot se može pogledati na Amazonu besplatno.
Americki partizanski uradak?

https://www.youtube.com/watch?v=XWXTEuTr7sY

Moze biti dobro, a mozda bude i brutalno dosadno...
Wigen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 00:10   #974
Eien no 0 / The Eternal Zero

Izvanredan japanski ratni spektakl. Ovako dobar ratni film nisam gledao još od eastwoodovih priča o Ivo Jimi.

https://www.youtube.com/watch?v=gmMlWI5Z66I
dr.Bojler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 08:57   #975
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Men_Behind_the_Sun

Ovo je najgadnije sta sam pokusao gledati, odustao sam nakon para random scena.
Prica je o japanskim ratnim zlocinima protiv zatvorenika, eksperimentima nad ljudima tjekom ww2.
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 11:00   #976
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Zato jer nije vrijedan ni spomena ni gledanja. Propagandni uradak. no, kad već inzistiraš, dodirnut ću se samo trailera.

Svibanj '45. Hrabri Amerikanci su se našli malobrojniji i okruženi elitnim njemačkim jedinicama (LOL).
Zatim red patetičnih gluposti o bratstvu i jedinstvu posade Shermana. Svi su oni ljudi sa svojim snovima i nježnim, toplim ljudskim pričama, mrski rat, fanatični i zli Nijemci.

Slijedeći kadar - Tiger ganja junačkog Shermana, no Sherman rutinski pobjeđuje.

Film zbilja.... obećava... iako je snimljen 70 godina prekasno da bi ga se moglo shvatiti ozbiljno...
Stvarno čovjek ne zna bi li se smijao ili plakao. Iako je prvo polovica filma još i podnošljiva ali kraj je čisti SF. Ili parodija na SF
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 19:41   #977
Quote:
dr.Bojler kaže: Pogledaj post
Eien no 0 / The Eternal Zero

Izvanredan japanski ratni spektakl. Ovako dobar ratni film nisam gledao još od eastwoodovih priča o Ivo Jimi.

https://www.youtube.com/watch?v=gmMlWI5Z66I
Ufff
Hvala!
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 20:34   #978
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
...ali kraj je čisti SF. Ili parodija na SF
Malo su se dohvatili bitke s početka '45 i Lt. Audie Murphya pa to nekoliko puta uvečali
miki057 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 00:42   #979
Miasto 44

Poljski film o Varšavskom ustanku

Ljubavna priča završava krvoprolićem. Neke scene su za dobit PTSP samim gledanjem.

https://www.youtube.com/watch?v=jHYxZ1847Gc
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 11:46   #980
http://www.imdb.com/title/tt3577058/

jako dobra serija,potrudili su se da je fino snime za godišnjicu

kad smo več god galipolja,ne preporučam water diviner sa russell croweom,jako je loš film,baš razočaravajuće
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.