Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 16:19   #121
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
I ja imam problema oko upisa čestice...da li ti mogu poslati pm, pa da i meni pogledaš?
Da
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:22   #122
Imam broj katastarske čestice i broj zk šta god on prestavljao, u formatu zk xxx/x. Kako doći do broja ZK uloška?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:05   #123
Piše ti na z.k. izvadku, gore desno

Do z.k. izvatka (uloška) možeš doći preko ovog sučelja:
https://oss.uredjenazemlja.hr/public...blicLdbExtract
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 15:35   #124
znam da sam prije par mjeseci bez problema isprintala nesluzbenu kopiju vlasnickog lista online, a sada nikako ne uspjevam pronaci gdje mogu to isprintati... jel se moze jos uvijek dobiti to online ili moram plaćati biljege i vaditi original?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 15:41   #125
Naravno da možeš, na linku koji je u postu prije tvog.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 15:59   #126
uspjela

preko karte... nikako nisam mogla unošenjem brojeva.

ali važno da sam uspjela . iako, čini mi se da im ne radi dobro sustav. i nije mi jasno zašto unošenjem broja čestice ne mogu doći do podataka tj. nisam ni mogla izabrati katastarsku općinu pa bih upisala k.č. i grad zagreb jer nisam mogla odabrati k.o. i naravno nisam našla pravu nekretninu, nego neku sasvim drugu...
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 17:08   #127
Moraš imati zkč, znači čestice prema zemljišnoj knjizi, a ne prema katastru. Također, i katastarske općine su prema zk.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:56   #128
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Piše ti na z.k. izvadku, gore desno

Do z.k. izvatka (uloška) možeš doći preko ovog sučelja:
https://oss.uredjenazemlja.hr/public...blicLdbExtract
Ne mogu izvaditi vlasnički list. Ne da mi upisati pod PU. To je vjerojatno
izvadank iz knjige Položenih Ugovora. Što zapravo trebam napisati pod polje PU?
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:16   #129
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Ne mogu izvaditi vlasnički list. Ne da mi upisati pod PU. To je vjerojatno
izvadank iz knjige Položenih Ugovora. Što zapravo trebam napisati pod polje PU?
na tom linku klikni na karticu "Pregled knjige polozenih ugovora" pa tamo upisi podatke koje te trazi. Imas i ikonicu povecala sa strane gdje ako kliknes mozes izabrati opcinski sud kojem pripadas..
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:46   #130
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
na tom linku klikni na karticu "Pregled knjige polozenih ugovora" pa tamo upisi podatke koje te trazi. Imas i ikonicu povecala sa strane gdje ako kliknes mozes izabrati opcinski sud kojem pripadas..
Hvala, uspjela sam, ali mi daje IZVADAK IZ KNJIGE POLOŽENIH UGOVORA i kaže da tereta nema.

Kako da preko neta mužu koji je polupokretan izvadim Vlasnički list a da ne moram ići na Gruntovnicu? Preko e- građani ne mogu. Imam sve potrebne podatke iz rješenja o nasljeđivanju stana. Ima koji link baš za vlasničke listove?
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:59   #131
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Hvala, uspjela sam, ali mi daje IZVADAK IZ KNJIGE POLOŽENIH UGOVORA i kaže da tereta nema.

Kako da preko neta mužu koji je polupokretan izvadim Vlasnički list a da ne moram ići na Gruntovnicu? Preko e- građani ne mogu. Imam sve potrebne podatke iz rješenja o nasljeđivanju stana. Ima koji link baš za vlasničke listove?
koliko mi je poznato to sto si dobila i jest ekvivalent vlasnickog lista za stan. Koliko znam, za sada nema mogucnosti da dobijes sluzbeni dokument osim da odes u gruntovnicu, ovo sto mozes dobiti on-line je oznaceno kao "Nesluzbena kopija" za razliku od rodnog lista ili domovnice koji su pravovaljani i bez ziga kada ih skines sa eGradjani jer imaju digitalni potpis.
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:16   #132
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
koliko mi je poznato to sto si dobila i jest ekvivalent vlasnickog lista za stan. Koliko znam, za sada nema mogucnosti da dobijes sluzbeni dokument osim da odes u gruntovnicu, ovo sto mozes dobiti on-line je oznaceno kao "Nesluzbena kopija" za razliku od rodnog lista ili domovnice koji su pravovaljani i bez ziga kada ih skines sa eGradjani jer imaju digitalni potpis.
Hvala vam najljepša na informacijama :-)
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:24   #133
Ako koristiš e-građane i imaš karticu kojom možeš plaćati online, možeš kupiti z.k. izvadak ili izvadak iz BZP-a ili izvadak iz KPU online i vrijedi ti kao original.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:29   #134
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ako koristiš e-građane i imaš karticu kojom možeš plaćati online, možeš kupiti z.k. izvadak ili izvadak iz BZP-a ili izvadak iz KPU online i vrijedi ti kao original.
naucim nesto svaki dan, vidim da su unaprijedili stvari od kad sam zadnji put bio tamo.

Tnx

Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Kako da preko neta mužu koji je polupokretan izvadim Vlasnički list a da ne moram ići na Gruntovnicu? Preko e- građani ne mogu. Imam sve potrebne podatke iz rješenja o nasljeđivanju stana. Ima koji link baš za vlasničke listove?
znaci tu(prijava preko NIASa ako sam vec ulogiran u eGradjani ili pod eGradjani izabrati pod Stanovanje i Okolis - ZIS OSS)

pa:

Quote:
Da biste izvadak dobili preko sustava potrebno je u izborniku s lijeve strane odabrati opciju Zemljišne knjige/Pokreni zahtjev za izdavanje ZK/KPU izvatka. Na kraju procesa potrebno je platiti pristojbu kako bi dobili izvadak sa svojstvom javne isprave što možete učiniti korištenjem kartičnog plaćanja. Više informacija o funkcionalnosti dostupno je u Uputama za korištenje. Upute za korištenje pokrećete iz izbornika koji se nalazi na lijevoj strani te po otvaranju odaberete opciju Zemljišna knjiga/1. Izdavanje ZK/KPU izvatka.
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:48   #135
Dobila sam ovo, dalje se ne snalazim i ne vidim gdje bih tu mogla kupiti vlasnički list.

https://www.gov.hr/moja-uprava/stano...ovni-list/1865

Drugi je problem što sam na e- Građani logirana samo ja, pa pretpostavljam da ne mogu izvaditi vlasnički list od muža. Odnosno on bi morao isto biti logiran, ali nema vjerodajnice.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 00:03   #136
Možeš ga i ti kupiti, jer su zemljišne knjige javne i svatko ima pravo uvida u njih.

Ulogiraš se u e-građani, ideš na "Dostupne e-usluge" i onda tamo pod opciju "Stanovanje i okoliš" odeš na "Zajednički informacijski sustav zemljišnih knjiga i katastra-ZIS OSS". Odabereš opciju "Zemljišne knjige" i u njoj "Pokreni zahtjev za izdavanje ZK/KPU izvatka" i dalje slijediš upute.

Treba ti broj zk čestice ili broj poduloška ukoliko se radi o KPU. Izvadak košta 25kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 00:48   #137
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Možeš ga i ti kupiti, jer su zemljišne knjige javne i svatko ima pravo uvida u njih.

Ulogiraš se u e-građani, ideš na "Dostupne e-usluge" i onda tamo pod opciju "Stanovanje i okoliš" odeš na "Zajednički informacijski sustav zemljišnih knjiga i katastra-ZIS OSS". Odabereš opciju "Zemljišne knjige" i u njoj "Pokreni zahtjev za izdavanje ZK/KPU izvatka" i dalje slijediš upute.

Treba ti broj zk čestice ili broj poduloška ukoliko se radi o KPU. Izvadak košta 25kn.
Ne košta 25 kn, već 20,45 kn. I to je cijena samo jednog etažnog dijela. Ako se želi više etaža na istoj čestici, cijena raste.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 13:12   #138
Pozdrav,
imam stan u stambenoj zgradi koja je građena 2001 i ima nekih 80 stanova u sebi. Zgradu je gradilo ministarstvo branitelja i dobili smo od njih stan.

Zgrada nije ucrtana u katastar, tj.piše da je oranica. Plus naša čestica ne postoji nigdje osim u gruntovnici i na kuporprodajnom ugovoru.

Da li sada mogu prodati taj stan i da li to može stvoriti problem kupcu u budućnosti.
Grunt je ok, posjedovnica također.
Kolika je procedura rješavanja toga. Da li mogu očekivati neko rješenje u par godina ili je to sporije?
Da li se može tražiti barem da se ta čestica našeg stana upiše u katastar, pa iako je oranica.

Hvala
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 00:18   #139
Ako je stan upisan u KPU onda slobodno možeš obavljati pravne poslove.
Ako želiš (a morat ćeš prije ili kasnije) stan upisati u zemljišnu knjigu, onda prvo Međuvlasnički ugovor sa svim prilozima. Imaš više u ranijim postovima.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:27   #140
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Ako je stan upisan u KPU onda slobodno možeš obavljati pravne poslove.
Ako želiš (a morat ćeš prije ili kasnije) stan upisati u zemljišnu knjigu, onda prvo Međuvlasnički ugovor sa svim prilozima. Imaš više u ranijim postovima.
Kao prvo hvala na odgovoru.
Imamo izvadak iz knjige položenih ugovora, gdje piše:

KPU Stenjevec, Broj poduloška imamo, a zk.uložak ne piše

A (posjedovnica) Stambena zgrada sagrađena na kat.čest 51/223 po novoj izmjeri čest.br. 2167/11 k.o. Stenjevec

*51/223 i 2167/11 nigdje ne možemo naći. Postoje samo čestice do 2167/8 i na mjestu zgrade piše oranica-iako se radi o zgradi sa 100 stanova.*

Drugo odjeljak: opisana površina i dijelovi stana

B (Vlastovnica) upisano sve ok.

C (teretovnica)
Tereta nema!

_____________
Imamo kupoprodajni ugovor između nas i ministarstva branitelja, gdje piše sve isto kao gore te još piše kako je to k.č. br. 2167/11 (što dogovara z.k.č. br. 51/223 prema parcelacijskom elaboratu broj RN-389/2002 ... sa pripadajućim djelovima i zajedničkim uređajima zgrade i zemljišta na kojem je zgrada sagrađena.
_____________
U Općinskom građanskom sudu Zagreb, Zemljoknjižni odjel Zagreb piše:
Na ZKČ 51/223 k.o. Stenjevec
Spis na otpremi 06.09.16
Status: Udovoljeno
_____________
Kupcu kojem samo htjeli prodati stan, banka traži:
1. Izvadak iz zemljišnjih knjiga
2. Izvadak iz posjednovnog lista
3. Preslika katastarskog plana

Što odo ovoga možemo dobiti i da li banke to stvarno traže. Kako se može ova situacija ubrzati, kome se javiti, dal ministarstvu ili Gradu Zagrebu, kojim odjelima te može li se to na dajinski budući kako nismo iz ZG nego iz Dalmacije.
Da li kupac naknadno može imati probleme. Na mjestu zgrade nama privatnih vlasnika osim države i Grada ZG.
Hvala puno
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.