Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 14:00   #1
Reakcija na cjepivo [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

Drage forumašice i forumaši, pozor!

Ova tema je namijenjena raspravi i pitanjima o nuspojavama, tj. neželjenim reakcijama na cjepivo.

Upisi koji sadrže teorije zavjere oko toga kako su cjepiva beskorisna, kako se njima "truje" djecu, hvaljenje kako ste uspjeli nadmudriti liječnike i izbjeći cijepljenje svojeg djeteta iako za to nije bilo medicinskog opravdanja, zastrašivanje neistinitim i nedokazanim informacijama i slično bit će uklonjeni, a autori takvih upisa strogo sankcionirani.

Ukoliko želite pisati o takvim temama, molimo vas da to učinite na odgovarajućem topicu na ppdf-u Alternativno liječenje, a ne ovdje.

Naravno da cjepiva imaju i svojih kontraindikacija (situacija kada se dijete ne smije cijepiti iz medicinskih razloga) i nuspojava (neželjenih reakcija) i o njima je rasprava dobrodošla te takva pitanja, opažanja i komentare možete slobodno pisati ovdje.

Ali pozivanje ostalih da ne cijepe djecu, da cjepiva "truju" ljude i savjeti kako izbjeći cijepljenje kada za to nema medicinskog opravdanja bit će sankcionirani jer je cijepljenje obvezno prema Zakonu.

Moderatori pdf-a Dječje zdravlje

-------------------------------


moja mala ljubav je prekjuče dobio cjepivo Infanrix (difterija,tetanus..) ima veliku crvenu oteklinu na guzi. neznam je to normalna reakcija ili?. nije nam nikad prije bilo tako. kaže da ga više ne boli, da se javim pedrijatru ili dižem bezveze peniku?
pozdrav ja sam nova!!!(danas se reg.)

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 29.04.2012. at 09:40. Reason: korekcije u uvodnoj napomeni od 21.04.2012.
mamaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:10   #2
Dobrodošla

Oteklina na mjestu cjepljenja nije neuobičajena pojava.
Ja obično na to mjesto stavim hladni oblog.
No nije zgorega ni zvati pedijatra za savjet .
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:35   #3
nama je i pedijatrica rekla da odmah stavimo oblog na mjesto uboda... prvi put se ta tockica nije niti vidjela pa nisam imala na sto staviti oblog, a drugi put ni oblog nije pomogao , uspjelo je malo oteci...
danas idemo na trece cjepivo, nadam se da ce biti sve OK
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:43   #4
dobrodošla. i ja sam tek nekoliko dana ovdje.
kaj se tiče otekline nemoj paničariti. to ti je normalno. samo stavi hladan oblog i ne brigaj. prati da ne dobije temperaturu iznad 38. onda stavi lupocet čepić. tak su bar nama rekli.
atlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:44   #5
Ja sam se ko pas bojala tih cijepljenja, prekjučer je dobila treći Infanrix, prvi put nikakve reakcije, druga dva crvenilo i otok na mjestu uboda. Nije tak strašno, danas se već manje vidi. I ja sam stavljala hladni oblog ali je uspjelo nateći, ne baš jako , ali se vidi i osjeti da je netečeno. Ali ja danas potpisujem da tako prođemo samo s oteklinom na sva cijepiva, užasno me srah drugih reakcija pa mi je ovo čisto ok.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 20:36   #6
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja sam se ko pas bojala tih cijepljenja, prekjučer je dobila treći Infanrix, prvi put nikakve reakcije, druga dva crvenilo i otok na mjestu uboda. Nije tak strašno, danas se već manje vidi. I ja sam stavljala hladni oblog ali je uspjelo nateći, ne baš jako , ali se vidi i osjeti da je netečeno. Ali ja danas potpisujem da tako prođemo samo s oteklinom na sva cijepiva, užasno me srah drugih reakcija pa mi je ovo čisto ok.
više ne ljubim guzu! dobro je ( bolje). isto smatram da su ova cjepiva super.stariji sin mi je 15 godina stariji i sjećam se da sam za sve dobivala zasebno cjepivo sumljivog morala (bio je rat).ova mi izgledaju sigurnija.
baš sam se obradovala odgovorima!hvala!
mamaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:22   #7
dobro nam došli
i mi smo stavljali hladne obologe par sati nakon cjepljenja i dosad nam se i mjesto uboda brzo izgubilo...sad jel pomogao taj oblog neznam...ugl oteklina je normalna..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 09:45   #8
Moja cura je imala veliku oteklinu koja ju je bolila jer je plakala vristeci cak nisu nam pomogli oblozi tek kad sam stavila lupocet onda se smirila.
Zato sam drugi put kupila cjepivo od Glax-a umjesto onog besplatnog i nije imala nikakvu reakciju isto tako ni treci put.
Nego mene zanima sa koliko mjeseci su vase bebe cijepljene? Moja curka je sa 2, 4 i 6 a sljedece je sa 12. To me zanima jer tu vidim da bebe iste starosti ko moja (7,5 mj) tek sad primaju trece cjepivo.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 11:49   #9
Moj je isto cijepljen sa 2, 4 i 6 mjeseci, i sljedeće cjepivo će dobit s godinu dana. Nikad nije imao nikakvu reakciju, prvi i zadnji put nije ni zaplakao. Nama su cijepljenja super prošla (nadam se da će tako biti i ubuduće).
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 12:51   #10
I mi smo s 2,4, 6, a Priorix ćemo s 14 mjeseci. Prije Priorix-a, tj. MoPaRu, dobro je da dijete proba jaja. Tako sam ja razumjela pedijatricu. Da li razmišljate o cijepljenju protiv pneumokoka i vodenih kozica? Ja ozbiljno razmišljam da cijepim i protiv toga u drugoj godini.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 15:55   #11
cijepivo

Mi smo uvijek uzimali kombinirana cijepiva jer su nuspojave vrlo rijetke, manje ih boli i manje je uboda. Za svako cijepivo postoji normalan period unutar kojeg se klinci mogu cijepiti. Npr. za MOPARU koje se prima s godinu dana može se dati od 12-18mj. Nakon tog cijepljenja dobro je izolirati djete (ako ide u jaslice ili je s dodiru s puno drugih) čak do mjesec i pol. Reakcije na koži uvijek je dobro provjeriti kod pedijatra. Naročito osipe.
anža is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 16:56   #12
Pozdrav svima!
Moja sestra ima malenog sinčića koji je star 6 tjedana i ima grčeve. Koliko ja znam, djeca se cijepe po rođenju i onda slijedeći put s dva mjeseca. No mog nećaka je doktorica cijepila kad je imao mjesec dana, znači prije dva tjedna, i otad mu je prilično loše, ima strašne grčeve i stalno plače, slabo spava. Normalno jede, nema temperaturu i bili su u bolnici gdje su im rekli da su nalazi krvi i ostalo u redu, ali da ne znaju zbog čeg stalno plače. Moja sestra misli da je loše zbog cjepiva (mislim da se zove engerix). Doktori nisu ništa rekli osim: može bit, i slegnuli ramenima. Nedavno je dobio i nekakav osip po tijelu. Zanima me jel znate koga da mu je beba cjepljena s mjesec dana i da je imala nekakve reakcije na to cjepivo.
Hvala!
Kijamet Hanuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 19:46   #13
kod nas nije bilo ama baš nikakve reakcije - još čekamo 3. cijepljenje

to mi je posebno drago,jer sam ja uvijek reagirala strašno - temperatura,plač...
(bar tako mama kaže )

inače kupili smo cjepivo - nije jeftino,ali po preporuci pedijatra kao manje reaktivno smo odlučili za tak Glaxov i isplatilo se
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 20:11   #14
mi cijepljeni sa 2mjeseca, sa 5(prvo je pedica bila na GO pa onda mi na moru pa smo u dogovoru sa njom cijepljenje odgodili za mjesec dana) i sa 7 i pol mjeseci
jucer primili trece, i jsrecom nista,cak ni otekline

nadam se da ce ovako proci i iduce

Zadnje uređivanje Dancica : 15.11.2008. at 20:22.
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 20:14   #15
Quote:
anža kaže: Pogledaj post
Npr. za MOPARU koje se prima s godinu dana može se dati od 12-18mj. Nakon tog cijepljenja dobro je izolirati djete (ako ide u jaslice ili je s dodiru s puno drugih) čak do mjesec i pol.
sta sa djecom koja idu u jaslice a roditelji rade?
mislim da ne mozemo dobiti bolovanje od 2mjeseca radi cjepiva
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 00:16   #16
teta čuvalica? baka? ništa? posložiti prioritete, informirati se i odlučiti, kao i kod, pa hm, svega.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 00:37   #17
pa da imamo tete cuvalice , bebe ne bi bile u jaslicama

kako posloziti prioritete kad moras raditi.....

cekamo savjete od mama koje su prosle isto
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 00:50   #18
hihi... govori se o privremenom rješenju, max. do mjeces i pol (valjda ti je promaklo ...). Dakle, to samo po sebi IMPLICIRA da je u pitanju nešto različito od trajnog rješenja (koje nam i predstavlja problem). Dakle, nema nikakve sumnje da ti (ili bilo tko u toj situaciji) trenutno nema tetu čuvalicu.
ako ove 3 solucije nisu ok, preostaju jedino otkaz, kombinirat godišnje/bolovanja s mužem isl.... Ako nije crno, onda je bijelo.
Ono za prioritete, odnosi se na cjenovnu razliku između jaslica i tete čuvalice, dakle na ono što je skoro 100%-tni razlog odabira jaslica u konkurenciji sa tetom čuvalicom.
Eto, I'm always happy to help out.
inače, osobno (osobna iskustva,jel) iako najvjerojatnije neće u jaslice, odgodit ću to cjepivo do godine i pol, u mom slučaju, proljeće, ljeto, dakle, kad sezona gripa i prehlada prođe, imunitet još malo ojača... izbjegavati shoping centre i slično. pozz
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 17.11.2008. at 00:57.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 02:17   #19
Quote:
Kijamet Hanuma kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Moja sestra ima malenog sinčića koji je star 6 tjedana i ima grčeve. Koliko ja znam, djeca se cijepe po rođenju i onda slijedeći put s dva mjeseca. No mog nećaka je doktorica cijepila kad je imao mjesec dana, znači prije dva tjedna, i otad mu je prilično loše, ima strašne grčeve i stalno plače, slabo spava. Normalno jede, nema temperaturu i bili su u bolnici gdje su im rekli da su nalazi krvi i ostalo u redu, ali da ne znaju zbog čeg stalno plače. Moja sestra misli da je loše zbog cjepiva (mislim da se zove engerix). Doktori nisu ništa rekli osim: može bit, i slegnuli ramenima. Nedavno je dobio i nekakav osip po tijelu. Zanima me jel znate koga da mu je beba cjepljena s mjesec dana i da je imala nekakve reakcije na to cjepivo.
Hvala!
Dijete je vjerojatno cijepljeno s mjesec dana Engerix-om jer vrlo vjerojatno to cjepivo nije primio u rodilištu. U rodilištu se, naime, prime cjepivo protiv tuberkuloze i i 1. doza engerix-a odnosno cjepiva protiv hepatitisa B. U načelu 2. doza bi trebala ići za mjesec dana ( tako se cijepe odrasli), ne znam zbog čega je kod beba odgađaju za 2 mjeseca. Valjda zato jer se ipak može odgoditi tako da beba primi kombinirano cjepivo, jednom se ubode i stvar riješena. Mislim da beba nema problema zbog cjepiva, no teško je tvrditi.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 02:35   #20
inače, moja je imala nuspojava nakon 1. 5u1, a nakon druge doze kad je isti dan dobila čini mi se i zadnji hpb, dakle, 2, u svaku nogicu po jedan... imala je baš jako visoku temperaturu, i nije bila dobro 2 dana... pedijatrica je odbila prihvatiti da je u pitanju posljedica cjepljenja... uz neku briju možda ovo, možda ono, možda su u šumi. napominjem, počelo je noć poslije cijepljenja, nikad prije niti poslije nije bila bolesna ili imala temperaturu..
što me sjetilo, gledala sam jednom na tv-u neku ženskicu, valjda iz Imunološkog kako tvrdi da cjepiva nemaju nuspojava statističk bitnih, tip 2 prijavljena slučaja godišnje... ako sam dobro shvatila, dužnost je pedijatra da prijavi nakon razgovora s roditeljom. a kako da uopće dođeš u statistiku kad pedijatri niti žele to prihvatiti, niti proslijediti dalje (očito iz onoga što je žena pričala).
boje se za svoje stolice.. ne brinite
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.