Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2006., 00:22   #41
Quote:
obiwan kaže:
ne znam baš za plaće, ali velika prednost PBZa je veliki broj bankomata
Malo si se zeznuo. PBZ cca 400, ZABA cca 550,
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 00:25   #42
Quote:
Illuminata kaže:
Evo ja opet imam pitanja...Ne znam postoji li već koja slična tema, ispričavam se ako nisam vidjela.
Radi se o tome da imam novo radno mjesto (štoviše, prvo pravo). I trebam odabrati između Zagrebačke banke i Raiffeisenbank gdje će mi sjedati plaća...a do sad imam sve u PBZ, i jako sam zadovoljna. Čujem od različitih strana loša iskustva i s jednom i s drugom predloženom bankom, pa me zanima : IMA TKO KAKVU PREPORUKU? Kakvi su uvjeti, gdje se što plaća, koliko kasne uplate i slični korisni detalji....
Puuuno hvala!
Sve ti je to sada u svim bankama skoro pa isto, naknade se razliku po broju usluga koje imaš, želiš ... to je jako individualno i smatram da je to osobna stvar pojedinca. Ja sam super zadovoljna sa Zagrebačkom, sada realiziram i stambeni kredit i do sada je sve 5.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 11:49   #43
Quote:
Lavica02 kaže:
Malo si se zeznuo. PBZ cca 400, ZABA cca 550,
U Zagrebu i Slavonskom Brodu na svim ključnim mjestima su PBZ bankomati. Stvarno ne znam di su ti od Zagrebačke banke.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 12:23   #44
Quote:
obiwan kaže:
U Zagrebu i Slavonskom Brodu na svim ključnim mjestima su PBZ bankomati. Stvarno ne znam di su ti od Zagrebačke banke.
Nisi ih trebala pa niti ne znas. Ja znam nabrojiti 3 bankomata od PBZa u Zgu i jedan na Korculi Vjerojatno je slično i s RBA. Nisu mi trebali pa ne znam. Ovo ti je popis Zabinih bankomata (uključujući i 3 u SBu :-))
http://www.zaba.hr/info/pb/atm/find/hpb_atmfind.htm
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 12:38   #45
ja sam prije otprilike godinu dana prešla iz zagrebačke u hypo.
zagrebačka mi je toliko išla na živce... matična mi je bila tamo u ilici kod frankopanske, rijetko sam išla tamo nešto obavaljat, ali kad god sam išla, uvijek nešto... beskrajno su spori, uvijek čekam, izgubim vrijeme...
na kraju su mi zaboravili zatvorit račun, a sve sam napravila. jer su čekali prvo da mi se deaktivira e-zaba i poslije su to jednostavno slučajno zaboravili?!? i to sam skužila čisto slučajno.
a u hypo lijepo dođem, rijetko čekam, brzi su, ljubazni. istina, nema nešto puno bankomata, al ih ima sve više i više.

dakle, da sam na tvom mjestu, radije bih odabrala rba nego zagrebačku. mislim da su ti manji daleko bolji i pristupačniji.
__________________
do not forget to have fun at work
t.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 13:46   #46
Slično kao t.star, samo sam ja prešla iz zagrebačke u raiffeisen...
Isto jer mi je zagrebačka išla strašno na živce, ne znam kakve to procedure imaju na šalteru, al spori su da je to nevjerojatno... i najviše su mi se zamjerili jer mi nisu odobrili minus... i zato jer nisam mogla dobiti više od 2 čeka na mjesec...
A pukla sam u trenutku kad sam došla podići čekove u jednu poslovnicu, pa su mi rekli da čekove mogu dizati samo u poslovnici u kojoj sam otvorila račun... onda sam lijepo otišla do navedene poslovnice i zatvorila račun...
Ne znam kakva je sad situacija (navodno je bolje), al tak je bilo prije 3 godine kad sam odlučila promijeniti banku...

Na raiffeisen zasad nemam primjedbi - ajde, znaju nekad imati gužve na šalteru, ali ionak rijetko trebam u poslovnicu...
Čekove mogu podići u svakoj poslovnici, za odobreni minus ispuniš obrazac, i drugi dan ti je lova na računu (ovo mi se posebno dopalo, znam da dugoročno nije dobro, al pomoglo mi je kad je bilo gusto)...
Hypo mi je bil drugi izbor, mislim da je slična raiffeisenu...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 14:00   #47
Teoretski je tvoje zakonsko pravo, tako pise u ZAKONU O RADU, da sama biras banku preko koje ces primati placu. No, drugi je problem sto firme imaju ugovore i neke cake s odredenim bankama da ne kazem da neki dobivaju provizije i tako dalje pa se radnici ucjenjuju da moraju otvoriti tekuci u odredenim bankama. Prvo probaj isforsirati (iskoristiti tvoje zakonsko pravo) da ti placa sjeda na tvoju banku uz navodenje procedure otvaranja novog racuna, zatvaranja starog, troskova i tako dalje, ako je to ikako moguce bez da se zamjeris nekome... a inace ja sam se iz ZABE zbog nezadovoljstva i problema s njima zadnjih par godina prebacio u RBA i za sada je sve super, manje me kosta odrzavanje racuna, lakse je dobiti masterkard i nije vezan u kolicinu sredstava na tekucem, u inozemstvu ne provjeravaju i ne gledaju cudno karticu jer je RBA u EU prepoznatljiva...
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 14:05   #48
Quote:
chrissy kaže:
A pukla sam u trenutku kad sam došla podići čekove u jednu poslovnicu, pa su mi rekli da čekove mogu dizati samo u poslovnici u kojoj sam otvorila račun...
e, da i to mi je strašno išlo na živce.
po sve moraš u matičnu banku.
a kod hypo lijepo odeš u bilo koju.
ak sam u dubrovniku, mogu tamo sve obavit.
uopće ne kužim zašto bi se moralo ić u matičnu ako su umreženi, kaj to nije svejedno?
__________________
do not forget to have fun at work
t.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 14:13   #49
Quote:
Illuminata kaže:
I trebam odabrati između Zagrebačke banke i Raiffeisenbank gdje će mi sjedati plaća...
Kakva Hypo i PBZ? Žena pita između ove dvije banke.

Kao prvo treba pogledati raznorazne naknade a koliko znam u ZB su one uvjerljivo najviše od svih banaka.
Npr internet bankarstvo je u RBA besplatno, u ZB se plaća nekakav paket. Ja imam račun u RBA već nekoliko godiina i bar za sada nemam loših iskustava.
Na šalterima sam rijetko jer sve šta mogu riješavam preko interneta.

Zato glas za RBA.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 16:59   #50
Quote:
Fixi kaže:
Teoretski je tvoje zakonsko pravo, tako pise u ZAKONU O RADU, da sama biras banku preko koje ces primati placu. No, drugi je problem sto firme imaju ugovore i neke cake s odredenim bankama da ne kazem da neki dobivaju provizije i tako dalje pa se radnici ucjenjuju da moraju otvoriti tekuci u odredenim bankama. Prvo probaj isforsirati (iskoristiti tvoje zakonsko pravo) da ti placa sjeda na tvoju banku uz navodenje procedure otvaranja novog racuna, zatvaranja starog, troskova i tako dalje, ako je to ikako moguce bez da se zamjeris nekome... a inace ja sam se iz ZABE zbog nezadovoljstva i problema s njima zadnjih par godina prebacio u RBA i za sada je sve super, manje me kosta odrzavanje racuna, lakse je dobiti masterkard i nije vezan u kolicinu sredstava na tekucem, u inozemstvu ne provjeravaju i ne gledaju cudno karticu jer je RBA u EU prepoznatljiva...
Znam i ja da je tako u teoriji, al oni eto imaju "program koji je rađen baš za te dvije banke, pa ne može na neku drugu...". Probam još jednom, al se čini da moj PBZ otpada...
Uglavnom, hvala na pomoći!
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 18:33   #51
Quote:
Fixi kaže:
u inozemstvu ne provjeravaju i ne gledaju cudno karticu jer je RBA u EU prepoznatljiva...
Karticu provjeravaju čim je provuku, a RBA je jednako neprepoznatljiva u Belgiji ili Svedskoj kao i PBZ! Ono što je ključno je imali li kartica MC hologram, može na njoj pisati i da ju je izdao sv. Petar
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 18:35   #52
Quote:
Illuminata kaže:
Znam i ja da je tako u teoriji, al oni eto imaju "program koji je rađen baš za te dvije banke, pa ne može na neku drugu...". Probam još jednom, al se čini da moj PBZ otpada...
Uglavnom, hvala na pomoći!
Ma muljaju te...

Ako nema pomoći, pogledaj webove RBA i ZABE, usporedi naknade za usluge koje ti trebaju, koje poslovnice su ti usput, kakvo im je radno vrijeme, lokacije bankomata...
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 08:34   #53
Quote:
wapi kaže:
Ma muljaju te...
Ima jako puno firmi u kojima ti ne dozvoljavaju da primaš plaću gdje hoćeš. Među njima su i one velike gdje radi nekoliko tisuća ljudi. Koga briga za zakone u ovoj državi?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 16:30   #54
Quote:
aaston kaže:
Ima jako puno firmi u kojima ti ne dozvoljavaju da primaš plaću gdje hoćeš. Među njima su i one velike gdje radi nekoliko tisuća ljudi. Koga briga za zakone u ovoj državi?
To je samo pitanje koliko si im važan (a u velikoj firmi po definiciji nisi važan). Ja bi se probao izboriti...
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 14:09   #55
plaća,tekući računi,kreditne kartice.....

e ovako,imam u hpb-u tekući račun na koji primam plaću (i u minusu sam), a tila bi se prebacit na pbz ili zagrebačku banku (znači da mi plaća ide na drugi račun). da li moram prvo počistit minus i čekat da naplate sve čekove pa se tek onda prebacit u drugu banku?

e sad neovisno o tome,ako uzmem npr. u pbz-u maestro charge karticu,da li se njome može otplaćivati na rate u pojedinim dućanima,ili se to može samo sa revolving karticama...

baš samo glupa,banke nude svašta,pa sam se pogubila...
help ko zna nešto više
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 15:53   #56
što se tiče zabe ona ne traži povrdu druge banke da ti otvori račun i da minus kad ti plaća počne sjedati na njega

za pbz, ne znam, no zaba ti nema otplatu na rate kod maestro kartice kao pbz ... mislim da to ima samo pbz
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 04:15   #57
Ovako; koliko ja znam ti možeš plaću prebaciti u bilo koju banku i tražiti da ti otvore minus u visini onog koji si imala u bivšoj banci, ali nakon prve plaće i sa potvrdom tvoje bivše banke o stanju tvog računa, tako da nova banka vidi koliki minus ti smije otvoriti, pa ti iznos minusa koji si koristila uplate na račun u staroj banci tako da tamo možeš odmah po uplati zatvoriti račun; u stvari, samo ti se preslika stanje iz stare banke na račun u novoj banci.
Što se kartica tiče, DOBRO se raspitaj, jer razlika između CHARGE i REVOLVING kreditne kartice je u tome što na CHARGE kartici plaćaš ukupno potrošeni iznos odmah slijedeći mjesec, a REVOLVING plaćaš po određenom postotku koji dogovoriš po otvaranju kartice, otprilike 5 ili 10%.
Postoje i razlike u REVOLVING karticama, ali to ti je već teža politika, tako da ti tamo neću ići... Nemoj shvatiti da nisi sposobna razumjeti, samo je fakat malo teže za objasniti ovako...
Nadam se da sam pomogao...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 09:42   #58
što se tiće revolvinga, zaba je jedina banka koja kta obračunava pošteno,

naime, sad potrošiš 1000kn, i po dopijeću platiš 200, kta na preostalih 800kn ti teće od dana dospijeća, dakle otkad si platila onih 200 kn

kod pbz-a, rba, a bogami i kod americana, kta na preostalih 800kn računaju ti od dana kada je trošak učinjen a ne od dana dopijeća

što je za mene čisti lopovluk, valja dobro pročitati kad se uzima kartica kak se obračunava kamata

možda se ta razlika čini bezveze, razlika je mjesec dana, ali ak je u pitanju veći iznos 8ajmo reći 10000k koji ne otplatiš ni nakon drugog, trećeg mjeseca nakon dospjeća, zna se nakupiti kamata podosta..i lova ode u vjetar
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 10:02   #59
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
e sad neovisno o tome,ako uzmem npr. u pbz-u maestro charge karticu,da li se njome može otplaćivati na rate u pojedinim dućanima,ili se to može samo sa revolving karticama...
U dućanima koji imaju ugovor sa kartičarskom kućom da daju na nekoliko rata bez kamata i naknada možeš plačati i sa jednom i sa drugom (i charge i revolving) s time da sa različitim kućama imaju različite ugovore npr. Mastercard na 4 mjeseca, Visa na 5, Amex na 6...(slučajne brojke čisto radi ilustracije)

Revolving kredit nema apsolutno nikakve veze sa ovim gore navedenim. Revolving kredit je najjednostavnije rečeno dozvoljeni minus sa jako velikim kamatama. Mjesečni iznos koji potrošiš možeš platiti odmah u cijelosti ili minimalno 5% ili bilo koji iznos između.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 10:14   #60
Kod PBZ možeš otvoriti tekući račun bez ikakve potvrde, ali o minusu će oni proizvoljno odlučiti. Tek nakon 2-3 plaće će ti dati visoki minus. PBZ nudi Amex i Visu - kreditne klasične kartice. Dobiješ račun, platiš račun. U dućanima na te dvije kreditne kartice često možeš dobiti kredit - znači 5,6,12,do 24 rate.

Revolving kartica je po meni najskuplji kredit. AMEX klasična ti daje beskamatni.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.