Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2010., 22:59   #1
Oporezivanje deviznih računa od 1.1.2011.

Načuo sam da od 1.1. dolaze neki novi zakoni na temelju kojih će se oporezivati devizni računi. Koliko znam porezna je uprava dosad pratila samo priljeve po deviznom žiro računu. Ja primam redovito uplate na devizni tekući račun, na koje dosad nisam plaćao porez. Zanima me da li od prvog dana nove godine mogu očekivati da će se i to oporezivati, ako netko ima točnije informacije bio bih zahvalan.
Lovac Joža is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 09:22   #2
Joza odakle ti te infomacije? nemoj me plasit...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:57   #3
Svasta..
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 20:53   #4
Meni se čini da to nije ništa novo. Naime, svi oni koji imaju dohodak iz inozemstva imali su obvezu predati poreznu prijavu. Kao što kaže Lovac Joža vjerojatno je da je dosad Porezna samo pratila stanje po deviznim računima, a kako fali love, moguće da će sad početi slati uplatnice...Živi bili pa vid'li.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 01:37   #5
Quote:
Lovac Joža kaže: Pogledaj post
Načuo sam da od 1.1. dolaze neki novi zakoni na temelju kojih će se oporezivati devizni računi....
Ne postoji koncept "oporezivanja računa" - oporezuju se prihodi, a ne priljevi na račune.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 10:43   #6
Koliko ja znam, ništa se nije promijenilo.

Tko ima prihod u ma kojoj valuti, a da mu nije plaća (a.k.a. dohodak od nesamostalnog rada), mora praviti godišnju poreznu prijavu. To mogu biti honorari (domaći i strani), stipendije (domaće i strane, ako nisu dane iz proračuna) naknade od najamnine i sl. Onaj tko neko vrijeme (valja provjeriti koliko minimalno iznosi to vrijeme) živi i radi u inozemstvu može porez platiti ili kod nas ili u inozemstvu, u ovisnosti o dogovoru između Hrvatske i te druge države, ali svejednako mora podnijeti prijavu da je porez platio drugdje.

Naravno da će inozemni honorari ili stipendije biti u devizama i da je stoga potrebno otvoriti devizni žiro račun.
BMT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.