Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2011., 15:58   #21


ma vjerojatno je stvar u kokoshima.. vele ovdje neshto, malo sam guglala... http://green.yahoo.com/blog/the_cons...and-white.html

Chicken breeds that produce brown eggs, such as the Rhode Island Red, are larger and cost more to feed than hens that produce white eggs. So brown eggs may be a little more expensive than white, according to the Egg Nutrition Center

kod nas su otprilike dvije trecine frizidera u supermarketima bijela jaja, a ostalo su smedja i fancy europska organska jaja za neke basnoslovne novce...

meni su bijela jaja kul
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:01   #22
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post


ma vjerojatno je stvar u kokoshima.. vele ovdje neshto, malo sam guglala... http://green.yahoo.com/blog/the_cons...and-white.html

Chicken breeds that produce brown eggs, such as the Rhode Island Red, are larger and cost more to feed than hens that produce white eggs. So brown eggs may be a little more expensive than white, according to the Egg Nutrition Center
Drugim riječima, bijela su jeftinija, jer su jeftinije i pasmine kokoši za uzgoj.

Quote:
kod nas su otprilike dvije trecine frizidera u supermarketima bijela jaja, a ostalo su smedja i fancy europska organska jaja za neke basnoslovne novce...
meni su bijela jaja kul
Ne znam jesi u UAE ili SAD, ali mene gornji citat dovodi do zaključka da su ipak bolja naša jaja.
I kolika je cijena tih fensi jaja? Evo kod mene tu domaća jaja, 0.80 kn komad.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:18   #23
UAE..

opet velim, mislim da je stvar osobnog ukusa.Ja IMHO ne vidim apsolutno nikakvu razliku.

idem sutra u nabavku, pa ti javim...cijenu jel.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 25.04.2011. at 16:43.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:32   #24
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
UAE..

opet velim, mislim da je stvar osobnog ukusa.Ja IMHO ne vidim apsolutno nikakvu razliku.
A cijena jaja tamo u UAE? Po komadu? I za bijela i za ova fensi europska?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:38   #25
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Dakle, samo pasminsko svojstvo i ništa drugo? Sa ishranom veze nema?
None whatsoever

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
E sada, još kad bih znao razlog zašto Amerikanci inzistiraju na tolikoj uniformiranosti jaja...
Nego, može i malo stručnije, ako znaš, što točno daje boju ljuski jajeta?
Sva jaja su defaultno bijela, a ona smećkasta sadrže porfirin koji se uklapa u ljusku pri formiranju jajeta.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:47   #26
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
A cijena jaja tamo u UAE? Po komadu? I za bijela i za ova fensi europska?
gore sam dodala, jel vidim da nisam odgovorila...

cijena, pojma nemam iskreno(znam da me narezani i pakirani spek koshta vishe nego karton jaja, oko 25 AED za 450 g)...idem sutra u kupovinu i javim ti..mozda uspijem i skljocnuti koju slikicu..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:59   #27
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
None whatsoever
Aha...

Quote:
Sva jaja su defaultno bijela, a ona smećkasta sadrže porfirin koji se uklapa u ljusku pri formiranju jajeta.
Razumijem, samo ovo nisam shvatio "defoltno bijela"?

Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
gore sam dodala, jel vidim da nisam odgovorila...
cijena, pojma nemam
Pa kako ne znaš?

Quote:
iskreno(znam da me narezani i pakirani spek koshta vishe nego karton jaja, oko 25 AED za 450 g)...idem sutra u kupovinu i javim ti..mozda uspijem i skljocnuti koju slikicu..
34 kn za 450 g slanine? To je otprilike kao kod nas ( 28 kn u Konzumu 400 g Belje slanine ), a gdje je vaš standard od našega...
Ajde, baš me zanima.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 17:08   #28
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Pa kako ne znaš?

34 kn za 450 g slanine? To je otprilike kao kod nas ( 28 kn u Konzumu 400 g Belje slanine ), a gdje je vaš standard od našega...
Ajde, baš me zanima.
ne obracam paznju(mogu pogadjati oko 12-15 AED za kutiju od 15 komada A klase)... jajca dodju tek na kraju kad su kolica puna, a ja na kraju zivaca, tako i meso i ostalo hladno i smrznuto...danas je bilo oko 35- 40 C, i imam kutiju (cool box) u gepeku, pa se ladi dok ja vozim doma.Ovdje je vecinom sva hrana uvozna...jaja se proizvode lokalno, ali zato se piletina(meso) mahom uvozi.

spek je svinjetina, ne prodaje se svuda i za to se morash odvesti do trgovine koja ima dozvolu za svinjetinu, pa mi valjda tako cijena i ostane u sjecanju...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 17:13   #29
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
ne obracam paznju(mogu pogadjati oko 12-15 AED za kutiju od 15 komada A klase)... jajca dodju tek na kraju kad su kolica puna, a ja na kraju zivaca, tako i meso i ostalo hladno i smrznuto...danas je bilo oko 35- 40 C, i imam kutiju (cool box) u gepeku, pa se ladi dok ja vozim doma.Ovdje je vecinom sva hrana uvozna...jaja se proizvode lokalno, ali zato se piletina(meso) mahom uvozi.
Kamo sreće kad bi u Hrvatskoj mogli tako.

Quote:
spek je svinjetina, ne prodaje se svuda i za to se morash odvesti do trgovine koja ima dozvolu za svinjetinu, pa mi valjda tako cijena i ostane u sjecanju...
Špek je slanina, koju dobiješ od svinjetine. Ne znam koliko si dugo vani, jedino ako misliš pod "špek" svinjsko meso?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 17:29   #30
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Kamo sreće kad bi u Hrvatskoj mogli tako.



Špek je slanina, koju dobiješ od svinjetine. Ne znam koliko si dugo vani, jedino ako misliš pod "špek" svinjsko meso?
jednog dana hocemo.


znam sto je spek/slanina , (htjela sam naglasti da se radi o svinjskom mesu) i da bolje znam cijenu jer se kupuje u trgovinama koje za to imaju dozvolu( recimo u carrefouru, najveci lanac ne mozesh kupiti, a tamo idem vecinom u nabavku, dok spinneys, choitrams i waitrose imaju dozvolu...a takve u mojoj blizini, u krugu od 25 minuta voznje autoputom, dvije pa onda radish dodatani put za svinjetinu nakon redovne kupovine..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 17:33   #31
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
jednog dana hocemo.
Da bar.

Quote:
znam sto je spek/slanina , (htjela sam naglasti da se radi o svinjskom mesu)
Aha, sve 5 ( samo Renault 4 ), onda smo se dobro razumijeli.

Quote:
i da bolje znam cijenu jer se kupuje u trgovinama koje za to imaju dozvolu( recimo u carrefouru, najveci lanac ne mozesh kupiti, a tamo idem vecinom u nabavku, dok spinneys, choitrams i waitrose imaju dozvolu...a takve u mojoj blizini, u krugu od 25 minuta voznje autoputom, dvije pa onda radish dodatani put za svinjetinu nakon redovne kupovine..
Mali OT.
Daj mi reci kako dokazuješ da nisi muslimanka i da možeš kupiti svinjsko meso? Odnosno, je li uopće moraš dokazivati?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 17:40   #32
U Njemackoj se bez problema mogu naci i bijela i smedja jaja.
Jedina razlika koju sam primjetila je da bijela imaju nesto tanju ljusku i boja na njima ljepse izgleda.

Tu i tamo se mogu naci i zelena jaja.


Uglavnom pasminsko svojstvo.


__________________
Endless Loop: n., see Loop, Endless.
Loop, Endless: n., see Endless Loop.
boba_jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 17:40   #33
ne morash.Mene nitko josh nije pitao.

sami dio gdje se prodaje svinjetina je odjeljen fizichki, ili hodnikom ili vratima od ostalog dijela trgovine...

btw... za dozvolu za alkohol morash.Morash dati pismo od svog poslodavca ili sponzora da si zaposlen i kolika ti je placa,kopiju vize, putovnice i takonekih papira...dobijesh dozvolu za kupovinu i konzumiranje alkohola.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 17:48   #34
Quote:
kurosava kaže: Pogledaj post
Bijela su vjerojatno zbog kemije u ishrani kao što su i pilići kd nas i bilo gdje drugdje zuti zbog amonijaka u valioniku a prirodno bi trebali biti bijeli ,no nitko ne želi prirodno bijele piliće pa se tretiraju amonijakom dok su još jaja u valioniku,to malo ljudi zna ,svi misle da su pilići prirodno žuti a u stvari su prirodno bijeli.Znam iz prve ruke.Osim toga mozda ameri koriste guščja ili neka druga jaja pa su zato bijela ili se čine bijelijima zbog filma tj slike.Nije bitno kakva je ljuska nego sadrzaj,malo ljudi zna da su one crvene žilice u žumanjku ustvari krvne žile začetog pileta ako jedu domaća oplođena jaja ,a ona bijela točkica je zametak.Dakle tko jede domaće oplođeno jaje jede i zametak pileta a najvećim djelom njegove krvne žilice jer se najbrze razvijaju.

Misliš ovi pilići su izvorno bijeli?

ili ovako?


Jer ne postoji 'prirodna', 'univerzalna' boja pilića. Oni su obojeni ovisno o kojoj vrsti kokoši je riječ.

Btw. gušćja jaja su jedno 2-3 puta veća od kokošjih i uglavnom su bijela.
Pilići mogu biti 'žuti' (kljun, nogice) ako jedu puno kukuruza (kvalitetna ishrana, umjesto kojekakvih smjesa hrane za piliće koje se daju na velikim farmama), ali to se vidi nakon par tjedana ishrane.
Pilići iz valionika (valjda misliš na inkubator) su uglavnom žuta, a takvi bi bili da su se izglegli i ispod nesilice. Znam iz prve ruke.
Bitno je kakva je ljuska jer ona govori o zdravlju životinje.
Brontosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 18:08   #35
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
ne obracam paznju(mogu pogadjati oko 12-15 AED za kutiju od 15 komada A klase)...
30 jaja 15.90 AED, bio malopre u Coopu u Abu Dhabi Mallu.



Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
sami dio gdje se prodaje svinjetina je odjeljen fizichki, ili hodnikom ili vratima od ostalog dijela trgovine...
Sto je dobro, nikad ne primi miris onog indijskog krmiva.

Quote:
btw... za dozvolu za alkohol morash.Morash dati pismo od svog poslodavca ili sponzora da si zaposlen i kolika ti je placa,kopiju vize, putovnice i takonekih papira...dobijesh dozvolu za kupovinu i konzumiranje alkohola.
Kad to tako postavis, pomislim da nisi u onim istim UAE đe sam ja pijan sjeo u taksi i umjesto na Ras al Khoru (kvart u Dubaiju) zavrsio u Ras al Khaimahu (susjedni emirat), đe idem u Novotel i 49ers i đe se iz ovog zadnjeg vratim pijan u hotel i lupam šakom po recepciji urlajući konobar i onda poručim viski.

Đe si ti sad? Kaš na kavu doć?
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 18:09   #36
Vi svi o bijeloj ljusci, ali meni je doslovno slabo kad vidim boju žumanjaka u američkim filmovima.
Bolesno blijedo žuta.
Baš sam to uočio u više filmova i serija.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 18:17   #37
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
30 jaja 15.90 AED, bio malopre u Coopu u Abu Dhabi Mallu.
Pa to je jeftinije nego kod nas. To je 0.70 kn po komadu ako sam dobro izračunao.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Vi svi o bijeloj ljusci, ali meni je doslovno slabo kad vidim boju žumanjaka u američkim filmovima.
Bolesno blijedo žuta.
Baš sam to uočio u više filmova i serija.
Slažem se i to sam vidio, ali mislim da ljudi prije primjete ljusku nego žumanjak.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 18:21   #38
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Pa to je jeftinije nego kod nas. To je 0.70 kn po komadu ako sam dobro izračunao.
Pepsi/Sprite/sve to je oko 2.2kn za 0.33, flaširana voda je oko 1.60kn za 1l, gorivo je oko 2.5 kn/l, litra jogurta je oko 7kn/l, kruh je oko 2kn štruca za onaj "obični".

Da sad pišem šeiku?
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 18:22   #39
Quote:
kurosava kaže: Pogledaj post
Bijela su vjerojatno zbog kemije u ishrani kao što su i pilići kd nas i bilo gdje drugdje zuti zbog amonijaka u valioniku a prirodno bi trebali biti bijeli ,no nitko ne želi prirodno bijele piliće pa se tretiraju amonijakom dok su još jaja u valioniku,to malo ljudi zna ,svi misle da su pilići prirodno žuti a u stvari su prirodno bijeli.Znam iz prve ruke.

ovo je za neki "best off"....

inace imate na RTL2 one dokumentarce sto idu nedjeljom.. bio je prije cca 2 mjeseca bas dokumentarac o jajima i dotakli su se i te teme...
razlika je samo u pasmini kokosi i ishrani...
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 18:34   #40
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Pepsi/Sprite/sve to je oko 2.2kn za 0.33, flaširana voda je oko 1.60kn za 1l, gorivo je oko 2.5 kn/l, litra jogurta je oko 7kn/l, kruh je oko 2kn štruca za onaj "obični".
Nemoj više... Muka mi je dok ovo čitam.

Quote:
Da sad pišem šeiku?
Piši mu i pitaj ga je li ima posao za mene.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.