Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2013., 01:23   #61
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Ako neki čovjek umre još kao dijete ( nije imao šansu dvodecenijskog napora za korištenjem pomoći svesnih energija ) je li to stvar volje duhovnih superinteligentnih energija?
Čovek ima slobodnu volju, slobodna volja služi čoveku zarad nesputane kreativnosti, ali nosi i potencijalnu opasnost od odstupanja od aspekata uma koji su potencijali stvaralačkog u njegovu suprotnost - u inhibiciju sopstvenih potencijala, u zatvaranje uma koji, u nemogućnosti da prirodnim putem apsorbuje talase koji mu celog života stižu energoinformacionim putevima, on prekida sve suptilne tokove koje je ranije njegova svest razvila (ranije u nuačno nepoznatoj preistoriji), a prekida ih dobovoljno usled neslaganja njegovih nižih želja u odnosu na razvojne principe koje razvijaju svest i drže je čistim.
Drugim rečima, stvaranjem pogrešnog načina mišljenja kod svih ljudi, koji je generator nebrojanih negativnih misli koje mozak kao izuzetno moćan relej izbacuje brzinom koju (kada bi nauka shvatila o kojoj se brzini radi odmah oborila konstantu brzine kao i mnoge teorije koje nisu ništa drugo nego frizirana matematika i obična ljudska mašta dokonih genija ali ne i prosvetljenih umova) kao što je i stvaranja nebrojanih stresnih situacija u međuljudskim odnosima, i sve posledice koje proizilaze iz zatvorenog sistema uma baziranog na nesavršenim čulima i prirodne genetske granice poimanja stvarnosti ograničenim umom ma koliko se razvijao u materijalnoj sferi. Dakle, sve te posledice treba posmatrati iz činjenice neznanja koje nije samo nekakva teorijska komponenta već direktna inhibitorska snaga unutrašnjeg postignuća, psihofizičkog zdravlja kod kojeg je u oko 85% uzroka svih horničnih oboljenja uzrok talas negativnih misli i razrni talas stresa koji se pruža unutar sistema konstrukcije čoveka (iz mozga preko konstrukcije aure pri čemu oštećuje njene protoke poput masnihi naslaga u sistemu krvnih sudova).

Nebrojano ljudi je do sad umrlo mlado, a glavni uzrok su stresne situacije i oštećen nervni sistem majki, težak porođaj i sve anomalije koje nastati pri stvaranju krajnje osetljivog bića, razaraju njegov nerazvijeni nervni sistem, oštećuju mu sinhroni razvoj funkcija aure (inteligenciju, kreativnost, zdravlje) i u mnogim slučajevima pojava hroničnih bolesti je evidentna još u prvim mesecima, ukoliko nije ozbiljan defekt po rođenju. Nerazvijen imunološki sistem usled pojave najrazličitijih patogena ranije je nosio nebrojane živote.

Naime, svet duhovnih energija govori o razvijenoj svesti i superinteligenciji za razliku od sputane ljudske svesti i njegovog blokiranog razvoja koje može zamisliti sve i svašta ali ne može dopreti do znanja koja se nalaze sa druge strane barijere, a sa čijim izvrom je izgubila mogućnost kontakta dosta davno. Inače bi nam bilo jasno da duhovne energije, odnosno svestan deo kosmosa ne nosi nikakvu negativnu stranu, ispoljenu ili latentnu, može doneti samo pomoć ljudima, ali ljudi tome nisu ni okrenuti niti to žele usled pojave svkojekih strahova kod mnogih ljudi, neznanja usled usvajanja dogmi itd. Duhovne energije su u savršenom skladu sa voljom Stvaraoca, a volja Stvaraoca u sebi ne sadrži apsolutno niakakvu negativnu pojavu. Čovek ima slobodnu volju, do jeste dar u neku ruku, dakle, to nije stekao kroz svoju filogenezu već se to dobija kao pomoć pri određenoj vrsti razvoja u koju neću ulaziti.
Usled onih pojava kojih sam se samo dotakao s početka ovog predugačkog posta dolazi do problema kako zdravstvenih tako i egzisencijalne prirode te prirode razvoja. Izvinjavam se na dugačkom postu, teško je komunicirati sa osobama na osnovu dve rečenice koje se mogu tumačiti na više načina.



Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Zašto nastavljaš razvijati svjesnost i želiš postići viši duhovni razvoj?
Osnovni princip kosmosa koji je prožet kroz sve što ga čini: mrtvu i živu materiju, energije, centre itd jeste Razvoj, on je prirodan tok, ono što se svi mi trudimo, svesno ili ne, jeste da taj tok nekam oslobodimo, ili u neznanju i sadizmu inhibiramo njegovu prirodnost, tu nema nikakvog forsiranja zapravo, samo oslobađanja koje u suštini postaje sve prirodnije oslobađanje tog "toka", tok sam pronalazi svoju prirodnu okolnost. Ne treba se začuditi ukoliko kroz 20 godina ljudi shvate da 99% znanja, tobožnjih iskustava koje predstavljaju samo određena površna sagledavanja ili istorijska izobičenja jednostavno nestanu u svetlu jedinog znanja koje postoji, svest koja nosi to znanje je latentna priroda svakog od nas, ne uči se ništa "spolja" odnosno ne postoji ništa što nije "iznutra", to je jedno te isto i jako je udaljeno od našeg uobičajenog uma ili intelekta, pa čak i lažnog opisa iskustva koje prihvaćeno kao nekakva društvena norma, jer je to najveća metafora koju smo mogli izmisliti, a ljudska misao je tolika iluzija da ju je potrebno saseći u korenu, tada se "tok" može postepeno oslobađati. Dakle, to nije nikakav poseban "viši" nivo, on je latentan i deo nas je oduvek (od početka), iako se može tako ljudskim rečima reći, samo se tumači verovatno na veoma različite načine.

Šta je cilj toga recimo u mom konkretnom smislu, to je drugo pitanje, da ne dužim, ugušio sam.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Old 08.08.2013., 07:13   #62
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Čovek ima slobodnu volju, slobodna volja služi čoveku zarad nesputane kreativnosti, ali nosi i potencijalnu opasnost od odstupanja od aspekata uma koji su potencijali stvaralačkog u njegovu suprotnost - u inhibiciju sopstvenih potencijala, u zatvaranje uma koji, u nemogućnosti da prirodnim putem apsorbuje talase koji mu celog života stižu energoinformacionim putevima, on prekida sve suptilne tokove koje je ranije njegova svest razvila (ranije u nuačno nepoznatoj preistoriji), a prekida ih dobovoljno usled neslaganja njegovih nižih želja u odnosu na razvojne principe koje razvijaju svest i drže je čistim.
Drugim rečima, stvaranjem pogrešnog načina mišljenja kod svih ljudi, koji je generator nebrojanih negativnih misli koje mozak kao izuzetno moćan relej izbacuje brzinom koju (kada bi nauka shvatila o kojoj se brzini radi odmah oborila konstantu brzine kao i mnoge teorije koje nisu ništa drugo nego frizirana matematika i obična ljudska mašta dokonih genija ali ne i prosvetljenih umova) kao što je i stvaranja nebrojanih stresnih situacija u međuljudskim odnosima, i sve posledice koje proizilaze iz zatvorenog sistema uma baziranog na nesavršenim čulima i prirodne genetske granice poimanja stvarnosti ograničenim umom ma koliko se razvijao u materijalnoj sferi. Dakle, sve te posledice treba posmatrati iz činjenice neznanja koje nije samo nekakva teorijska komponenta već direktna inhibitorska snaga unutrašnjeg postignuća, psihofizičkog zdravlja kod kojeg je u oko 85% uzroka svih horničnih oboljenja uzrok talas negativnih misli i razrni talas stresa koji se pruža unutar sistema konstrukcije čoveka (iz mozga preko konstrukcije aure pri čemu oštećuje njene protoke poput masnihi naslaga u sistemu krvnih sudova).

Nebrojano ljudi je do sad umrlo mlado, a glavni uzrok su stresne situacije i oštećen nervni sistem majki, težak porođaj i sve anomalije koje nastati pri stvaranju krajnje osetljivog bića, razaraju njegov nerazvijeni nervni sistem, oštećuju mu sinhroni razvoj funkcija aure (inteligenciju, kreativnost, zdravlje) i u mnogim slučajevima pojava hroničnih bolesti je evidentna još u prvim mesecima, ukoliko nije ozbiljan defekt po rođenju. Nerazvijen imunološki sistem usled pojave najrazličitijih patogena ranije je nosio nebrojane živote.

Naime, svet duhovnih energija govori o razvijenoj svesti i superinteligenciji za razliku od sputane ljudske svesti i njegovog blokiranog razvoja koje može zamisliti sve i svašta ali ne može dopreti do znanja koja se nalaze sa druge strane barijere, a sa čijim izvrom je izgubila mogućnost kontakta dosta davno. Inače bi nam bilo jasno da duhovne energije, odnosno svestan deo kosmosa ne nosi nikakvu negativnu stranu, ispoljenu ili latentnu, može doneti samo pomoć ljudima, ali ljudi tome nisu ni okrenuti niti to žele usled pojave svkojekih strahova kod mnogih ljudi, neznanja usled usvajanja dogmi itd. Duhovne energije su u savršenom skladu sa voljom Stvaraoca, a volja Stvaraoca u sebi ne sadrži apsolutno niakakvu negativnu pojavu. Čovek ima slobodnu volju, do jeste dar u neku ruku, dakle, to nije stekao kroz svoju filogenezu već se to dobija kao pomoć pri određenoj vrsti razvoja u koju neću ulaziti.
Usled onih pojava kojih sam se samo dotakao s početka ovog predugačkog posta dolazi do problema kako zdravstvenih tako i egzisencijalne prirode te prirode razvoja. Izvinjavam se na dugačkom postu, teško je komunicirati sa osobama na osnovu dve rečenice koje se mogu tumačiti na više načina.





Osnovni princip kosmosa koji je prožet kroz sve što ga čini: mrtvu i živu materiju, energije, centre itd jeste Razvoj, on je prirodan tok, ono što se svi mi trudimo, svesno ili ne, jeste da taj tok nekam oslobodimo, ili u neznanju i sadizmu inhibiramo njegovu prirodnost, tu nema nikakvog forsiranja zapravo, samo oslobađanja koje u suštini postaje sve prirodnije oslobađanje tog "toka", tok sam pronalazi svoju prirodnu okolnost. Ne treba se začuditi ukoliko kroz 20 godina ljudi shvate da 99% znanja, tobožnjih iskustava koje predstavljaju samo određena površna sagledavanja ili istorijska izobičenja jednostavno nestanu u svetlu jedinog znanja koje postoji, svest koja nosi to znanje je latentna priroda svakog od nas, ne uči se ništa "spolja" odnosno ne postoji ništa što nije "iznutra", to je jedno te isto i jako je udaljeno od našeg uobičajenog uma ili intelekta, pa čak i lažnog opisa iskustva koje prihvaćeno kao nekakva društvena norma, jer je to najveća metafora koju smo mogli izmisliti, a ljudska misao je tolika iluzija da ju je potrebno saseći u korenu, tada se "tok" može postepeno oslobađati. Dakle, to nije nikakav poseban "viši" nivo, on je latentan i deo nas je oduvek (od početka), iako se može tako ljudskim rečima reći, samo se tumači verovatno na veoma različite načine.

Šta je cilj toga recimo u mom konkretnom smislu, to je drugo pitanje, da ne dužim, ugušio sam.
Iako mi ovo veoma blisko razumjevanje ljudsko o ljudskom postojanju u konstelaciji ukupnog postojanja-visi mi pitanje:Nije li to samo naša VIZURA? ? ? Uzeli smo si za pravo da smatramo postojanje takvim i takvim! ! !MI? ? ?
A tko smo to mi? ? ?Tko sam to ja? Ne smemo prenebreći kantovski pogled na naše misli u našem umu...Nema značaja da li su predstava ili refleksija ili čak
introspekcija stvarnog sveta tj,sječanja na njega...Jer ja ređam svoje misli
mahinalno i munjevito po platnu kvantnog polja (mislim da to tako činim) o
zabeleženim događajima koje interaktujem i veliko je pitanje:činim li ja to dobro?
Svestan sam da ljudska sklonost deduciranju nema veze s onim što je "van" mojih misli po djelovanju! Ovaj problem valja pokušati rješavati i tek tad kad ga imamo kontroliran,kad budemo sebe kontrolirali i naše misli o postojanju kao
nezavisnom od naših deduciranja-tad ćemo misliti ne narušavajući ta ukupna
dešavanja oko nas i u nama...
"Prirodni tok" da,ali oslobpđen naših dedukcija i vizure...
Varadinski is offline  
Old 08.08.2013., 07:17   #63
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Možda idealisti znaju što je materija a materijalisti što je ideja.
Moguće,ak su izbrojali sve otvore na sebi...
Varadinski is offline  
Old 08.08.2013., 12:00   #64
Quote:
Varadinski kaže: Pogledaj post
Iako mi ovo veoma blisko razumjevanje ljudsko o ljudskom postojanju u konstelaciji ukupnog postojanja-visi mi pitanje:Nije li to samo naša VIZURA? ? ? Uzeli smo si za pravo da smatramo postojanje takvim i takvim! ! !MI? ? ?
A tko smo to mi? ? ?Tko sam to ja? Ne smemo prenebreći kantovski pogled na naše misli u našem umu...Nema značaja da li su predstava ili refleksija ili čak
introspekcija stvarnog sveta tj,sječanja na njega...Jer ja ređam svoje misli
mahinalno i munjevito po platnu kvantnog polja (mislim da to tako činim) o
zabeleženim događajima koje interaktujem i veliko je pitanje:činim li ja to dobro?
Svestan sam da ljudska sklonost deduciranju nema veze s onim što je "van" mojih misli po djelovanju! Ovaj problem valja pokušati rješavati i tek tad kad ga imamo kontroliran,kad budemo sebe kontrolirali i naše misli o postojanju kao
nezavisnom od naših deduciranja-tad ćemo misliti ne narušavajući ta ukupna
dešavanja oko nas i u nama...
"Prirodni tok" da,ali oslobpđen naših dedukcija i vizure...
Čovek ne mora imati čak nikakvo posebn filozofsko i duhovno znanje, ali ako on u svom životu uskladi način mišljenja sa voljom Stvaraoca - dakle, ako zaista duhovno se uzdigne što kroz praktičan život znači da njegove misli čine samo pozitivne i neutralne sadržaje koje neevociraju štetne emocije koje dovode do afektivnog stanja mozga odnosno do sužavanja svesti i donošenja zaključaka na osnovu čiste svesti, ta osoba učiniće više u svom razvoju nego bilo koji filozof koji to nije uspeo ili bilo koji poznavalac sve mistike sveta koji nije uspeo primeniti svoje znanje o duhu. Kako "do tamo", jako teško sami.

Nije dakle važno nekakvo ljudsko znanje, ljudsko znanje i mišljenje jeste zbilja ta najveća prepreka življenju i postojanju, prepreka punoći življenja koja se tada doživljava kao jedna celovitost, dok duhovnost, kreativnost se ispoljava tada kroz spontani razvoj, kroz doživljaj života poput jedne šale.
No, to među ljudima nije zastupljeno jer su u svakom poretku nametnute društvene norme, mi smo deca svih tih poredaka i nosimo sve te norme prošlosti koji čine okove naše svesti do najsuptilnijih nivoa. Oslobođenje je jako retka pojava, i slažem se ne može imati predstava da li nešto jeste oslobođeno zabluda, sem kada je u pitanju prisustvo Savršenih Učitelja, ali to je već nešto što na zapadu nije potpuno razjašnjeno o kakvim se tu dušama radi iako ih je bilo iako ređe i na zapadu, ali se radi o oslobođenim ličnostima čiji je um trajno poništen, oni sem što imaju beskonačno Znanje, poznaju put koji vodi do njega, energetski emaniraju sa takvom moći, da postepeno oslobađaju one koji s njima stupaju u kontakt i drže se njihovom "damana" ("njihove odore", odnosno izvršavaju ono što je potrebno zarad napredovanja, jer je čovek doista slep, a ne može slediti drugog slepca a veoma malo broj je onih koji u sebi nose tračke svetlosti koje slede i koji ih na kraju oslobode i uvek uz pomoć ovih oboženih ličnosti koje im skidaju veo neznanja).

"Oni koji krenu spiritualnom stazom i njome koračaju bez pomoći Učitelja koji ih vodi, često se gube u lavirintima uvida i prosvetljenja i imaju vrlo malu ili gotovo nikakvu šansu da se izbave iz tog položaja.
Oni su poput dece koja na putu do škole bivaju odvučena prizorima i čarima vašara. Čari na spiritualnoj stazi su tako jake i mame tako snažno da čak i na početnim stupnjevima putovanja poklonik ima lažan osećaj Bogoostvarenja koga ne može da se oslobodi bez pomoći Savršenih Učitelja."
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Old 08.08.2013., 12:07   #65
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Čovek ima slobodnu volju, slobodna volja služi čoveku zarad nesputane kreativnosti, ali nosi i potencijalnu opasnost od odstupanja od aspekata uma koji su potencijali stvaralačkog u njegovu suprotnost - u inhibiciju sopstvenih potencijala, u zatvaranje uma koji, u nemogućnosti da prirodnim putem apsorbuje talase koji mu celog života stižu energoinformacionim putevima, on prekida sve suptilne tokove koje je ranije njegova svest razvila (ranije u nuačno nepoznatoj preistoriji), a prekida ih dobovoljno usled neslaganja njegovih nižih želja u odnosu na razvojne principe koje razvijaju svest i drže je čistim.
Drugim rečima, stvaranjem pogrešnog načina mišljenja kod svih ljudi, koji je generator nebrojanih negativnih misli koje mozak kao izuzetno moćan relej izbacuje brzinom koju (kada bi nauka shvatila o kojoj se brzini radi odmah oborila konstantu brzine kao i mnoge teorije koje nisu ništa drugo nego frizirana matematika i obična ljudska mašta dokonih genija ali ne i prosvetljenih umova) kao što je i stvaranja nebrojanih stresnih situacija u međuljudskim odnosima, i sve posledice koje proizilaze iz zatvorenog sistema uma baziranog na nesavršenim čulima i prirodne genetske granice poimanja stvarnosti ograničenim umom ma koliko se razvijao u materijalnoj sferi. Dakle, sve te posledice treba posmatrati iz činjenice neznanja koje nije samo nekakva teorijska komponenta već direktna inhibitorska snaga unutrašnjeg postignuća, psihofizičkog zdravlja kod kojeg je u oko 85% uzroka svih horničnih oboljenja uzrok talas negativnih misli i razrni talas stresa koji se pruža unutar sistema konstrukcije čoveka (iz mozga preko konstrukcije aure pri čemu oštećuje njene protoke poput masnihi naslaga u sistemu krvnih sudova).

Nebrojano ljudi je do sad umrlo mlado, a glavni uzrok su stresne situacije i oštećen nervni sistem majki, težak porođaj i sve anomalije koje nastati pri stvaranju krajnje osetljivog bića, razaraju njegov nerazvijeni nervni sistem, oštećuju mu sinhroni razvoj funkcija aure (inteligenciju, kreativnost, zdravlje) i u mnogim slučajevima pojava hroničnih bolesti je evidentna još u prvim mesecima, ukoliko nije ozbiljan defekt po rođenju. Nerazvijen imunološki sistem usled pojave najrazličitijih patogena ranije je nosio nebrojane živote.

Naime, svet duhovnih energija govori o razvijenoj svesti i superinteligenciji za razliku od sputane ljudske svesti i njegovog blokiranog razvoja koje može zamisliti sve i svašta ali ne može dopreti do znanja koja se nalaze sa druge strane barijere, a sa čijim izvrom je izgubila mogućnost kontakta dosta davno. Inače bi nam bilo jasno da duhovne energije, odnosno svestan deo kosmosa ne nosi nikakvu negativnu stranu, ispoljenu ili latentnu, može doneti samo pomoć ljudima, ali ljudi tome nisu ni okrenuti niti to žele usled pojave svkojekih strahova kod mnogih ljudi, neznanja usled usvajanja dogmi itd. Duhovne energije su u savršenom skladu sa voljom Stvaraoca, a volja Stvaraoca u sebi ne sadrži apsolutno niakakvu negativnu pojavu. Čovek ima slobodnu volju, do jeste dar u neku ruku, dakle, to nije stekao kroz svoju filogenezu već se to dobija kao pomoć pri određenoj vrsti razvoja u koju neću ulaziti.
Usled onih pojava kojih sam se samo dotakao s početka ovog predugačkog posta dolazi do problema kako zdravstvenih tako i egzisencijalne prirode te prirode razvoja. Izvinjavam se na dugačkom postu, teško je komunicirati sa osobama na osnovu dve rečenice koje se mogu tumačiti na više načina.





Osnovni princip kosmosa koji je prožet kroz sve što ga čini: mrtvu i živu materiju, energije, centre itd jeste Razvoj, on je prirodan tok, ono što se svi mi trudimo, svesno ili ne, jeste da taj tok nekam oslobodimo, ili u neznanju i sadizmu inhibiramo njegovu prirodnost, tu nema nikakvog forsiranja zapravo, samo oslobađanja koje u suštini postaje sve prirodnije oslobađanje tog "toka", tok sam pronalazi svoju prirodnu okolnost. Ne treba se začuditi ukoliko kroz 20 godina ljudi shvate da 99% znanja, tobožnjih iskustava koje predstavljaju samo određena površna sagledavanja ili istorijska izobičenja jednostavno nestanu u svetlu jedinog znanja koje postoji, svest koja nosi to znanje je latentna priroda svakog od nas, ne uči se ništa "spolja" odnosno ne postoji ništa što nije "iznutra", to je jedno te isto i jako je udaljeno od našeg uobičajenog uma ili intelekta, pa čak i lažnog opisa iskustva koje prihvaćeno kao nekakva društvena norma, jer je to najveća metafora koju smo mogli izmisliti, a ljudska misao je tolika iluzija da ju je potrebno saseći u korenu, tada se "tok" može postepeno oslobađati. Dakle, to nije nikakav poseban "viši" nivo, on je latentan i deo nas je oduvek (od početka), iako se može tako ljudskim rečima reći, samo se tumači verovatno na veoma različite načine.

Šta je cilj toga recimo u mom konkretnom smislu, to je drugo pitanje, da ne dužim, ugušio sam.
Da li može postojati svijet gdje bi svijest bila svojstvo materije i ako može kakva bi bila razlika između ovog našeg svijeta i tog "materijalnog"?
Orah is offline  
Old 08.08.2013., 13:13   #66
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Da li može postojati svijet gdje bi svijest bila svojstvo materije i ako može kakva bi bila razlika između ovog našeg svijeta i tog "materijalnog"?
Nadam se da se misli na nekovrsni panteizam...Mada...Svojstveno je ljudima-ljudski da podvode pod najmanji sadržatelj-radi lakše dedukcije...
Ali,evo,kad mi se ,većma,mota po glavi ta sveljudska konkluzija Baruha Spinoze...I ja sam samo čovjek...
Varadinski is offline  
Old 08.08.2013., 14:07   #67
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Da li može postojati svijet gdje bi svijest bila svojstvo materije i ako može kakva bi bila razlika između ovog našeg svijeta i tog "materijalnog"?
Materija je karakteristika svesti u onom smislu da predstavlja određen okvir koji ne predstavlja ništa više nego medij preko koga je potrebno poništiti iluzorne impresije te samoograničene svesti koja sebe doživljava ogranično onoliko koliko su ograničene te iluzorne impresije koje se ispoljavaju preko ograničenog i privremenog okvira (materijalnog tela, pa i sve do toliko suptilne materije da je obično ljudsko oko ne rezonuje niti ikakav grubototvorni sofisticirani naučni aparat).
Čovekova svest i njegova tela su ipak konačna ili potpuna, dakle, ona su poslednji stadijum preko koje čovek kao forma odnosno njegova svest na najvišem stupnju evolucije svesti se oslobađa ograničenog ego-uma i spoznaje svoje večno beskonačno Jastvo kao što spoznaje da je uvek i zauvek u Stvarnosti to Jastvo a da su bezbrojni životi (snovi) nužna neophodnost za sticanje te svesti, time postaje Savršen kao individualizovana svest.

Dakle, može se kako god rečima izraziti da je svest odlika materije, ali je zapravo materija i celokupna kreacija produkt Sveopšteg Uma (a ograničeni um - iluzoran koliko i Sveopšti kojem naš individualizovani um pripada), samo je posledica oslobađanja ili dugotrajnog poništavanja samog sebe (samim tim i evolucija formi), te i njegova manifestacija koja ad infinitum izbija iz Ništavila oslobađajući svu njegova produkciju odnosno ograničavajući je do beskonačnog ograničenja odakle po prirodi pojave svest započinje svoju beskonačno dugu putanju ka samospoznaji da je oduvek i zauvek deo Najvišeg Jastva, kao i da je to sve neophodnost, kao i svekolika patnja koja biva poništena u trenutku samospoznaje.

Celokupna Iluzija Kreacije najbliža je našem nestvarnom snevanju snova koji je nama svet za sebe stvoren od istovetnih impresija dnevnog života, malo ko se u snu može osloboditi tih zakonitosti iluzije sna i shvatiti da je to san, ali i dalje ne može shvatiti da je njegov budni život takođe iluzoran i ništavan a da njegov život sakriva njegovo beskonačno Jastvo sa svim atributima koje ono nosi. U tom smislu, život je senka Postojanja, sakriva suštinu Postojanje ispod bezbrojnih slojeva i ne može se spoznati umom, jedino poništavanjem uma i oslobađanjem božanskog ega koji je neograničen za razliku od ograničenog ego-uma koji je nužna prepreka i gorivo čijim poništavanjem je moguće dostići određeni stepen involucije svesti - i tek kad se todostigne, njemu je potreban samo dodir Savršenog Učitelja da ga raspoistoveti tog vela koji skriva Njega samog.

Dakle, postoji više dimenzija materijalnog postojanja, oni se toliko drastično razlikuju da je to skoro neuporedivo. Ja opažam tri vrste tela i koristim ih svesno, iako su mi poznati još neki aspekti bića koji čine prosto jedan kompleks, jednu integralnu svest mene na nivou ove dimenzije stvaranja, iako su mi ponzati još neki delovi koje takođe koristim ali su mi "vizuelno" nepristupačni, dakle, materija kod čoveka je malo dublji pojam od onoga što mi opažamo čulima ili što nauka detektuje, jer postoji suptilna materija koja je na prelazu energije i materije a nosi karakteristike svesti, kao što je tzv bela bioenergija koja je sastavni deo svačije aure pa i ljudske a jedina je energija-materija koja ima mogućnost donošenja zaključaka i pomaže razvoju svesti odnosno ona predstavlja svest čoveka.
Ovo je najrudimentarnija dimenzija u kojoj se ljudi nalaze i postoje jako dugo vremena a pre tog vremena su postojali u višim dimenzijama, otuda i intuitivna znanja koja se pojavljuju u paleolitu i neolitu među "mitskim čovekom" a kasnije i u religijama kao "izgnantsvo iz Raja" ili nekakav "povratak".
U ovoj dimenziji usled dodatnih inhibirajućih okolonosti (stvaranja pogrešnog načina mišljenja kao i okrenutost isključivo materiji, borba za vlast i bogatstvo kao najšira razarajuća sila) je utoliko dominacija potpunog neznanja i ispoljavanja tog neznanja kroz konstantno samoograničavanje i sveukupnu patnju koja se ublažava određenim pojavama Savršenih duša ili određenih Izvora emanacije kao što je tzv "Prsten na Olimpu", određena visokorazvijena energetska struktura većih dimenzija koja je stvorila starogrčku civilizaciju kao potrebu da se ljudskoj svesti pomogne u razvoju kroz delovanje koje je imanentno za prijamčive visokorazvijene pojedince, pri čemu su oni za veoma kratko vreme dostizali izuzetno visoke nivoe prosvetljenja i civlizaciji zaveštali principe koje ni današnja svest nije dostigla, ali kao ciljevi su utkani u razvoj načina mišljenja koji čovek danas koristi.

Ono što čovečanstvo drži u ovoj najgrubljoj, najtežoj za razvoj dimenziji stvaranja jeste upravo veliki jaz između prirodne integralne svesti koja funkcioniše na osnovu čovekovog bića (kao vibratornog sklopa različitih potencijala od kojih ljudu eventualno poznaju fizičko telo i priznaju postojajne nekakve aure pridavajući joj samo nekakva opisna i skoro nevažna svojstva, dok tu postoji još neke važne pojave koje su deo našeg bića samo funkcionišu potpuno raslojeno, asunhrono, u nemogućnosti ispoljavanja čovekovih genetaskih potencijala).

Razlika između sveta materija u kojem se trenutno nalazimo, i neke suptilne materije u kojoj smo nekad davno davno boravili jeste ogromna u korist svakako suptilnijeg postojanja tela i mogućnosti razvoja. Mislim da nisam odgovorio na pitanje, jer ga verovatno ne shvatam najbolje, ali sam dao nekakav odgovor koji čini određene stvari koje su po meni važne ali ne moraju nikome biti ni bliske niti očekujem da ih može prihvatiti kao ideje. Opet ja zaguših.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Old 08.08.2013., 21:06   #68
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Postoji tako nešto - prazan skup ali on nije NIŠTA jer ima neka svojstva ( npr u njemu može biti nešto)
Pa i u NIŠTA može biti nešto.

Mogu biti u ništa svi paralelni svemiri osim ovoga našega. Zašto?

Pa zato jer ništa jeste beskonačno. Nema granica. Ni u prostornom a ni u vremenskom obliku. Ne znam ako kužiš poantu.
civilizacija I is offline  
Old 08.08.2013., 21:09   #69
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Materija je karakteristika svesti u onom smislu da predstavlja određen okvir koji ne predstavlja ništa više nego medij preko koga je potrebno poništiti iluzorne impresije te samoograničene svesti koja sebe doživljava ogranično onoliko koliko su ograničene te iluzorne impresije koje se ispoljavaju preko ograničenog i privremenog okvira (materijalnog tela, pa i sve do toliko suptilne materije da je obično ljudsko oko ne rezonuje niti ikakav grubototvorni sofisticirani naučni aparat).
---------------------------------------------------------------------

Ono što čovečanstvo drži u ovoj najgrubljoj, najtežoj za razvoj dimenziji stvaranja jeste upravo veliki jaz između prirodne integralne svesti koja funkcioniše na osnovu čovekovog bića (kao vibratornog sklopa različitih potencijala od kojih ljudu eventualno poznaju fizičko telo i priznaju postojajne nekakve aure pridavajući joj samo nekakva opisna i skoro nevažna svojstva, dok tu postoji još neke važne pojave koje su deo našeg bića samo funkcionišu potpuno raslojeno, asunhrono, u nemogućnosti ispoljavanja čovekovih genetaskih potencijala).

Razlika između sveta materija u kojem se trenutno nalazimo, i neke suptilne materije u kojoj smo nekad davno davno boravili jeste ogromna u korist svakako suptilnijeg postojanja tela i mogućnosti razvoja. Mislim da nisam odgovorio na pitanje, jer ga verovatno ne shvatam najbolje, ali sam dao nekakav odgovor koji čini određene stvari koje su po meni važne ali ne moraju nikome biti ni bliske niti očekujem da ih može prihvatiti kao ideje. Opet ja zaguših.
Već treći put ponavljam da idealisti nemaju pojma što su ideje ni materijalisti što je materija...Ne moram reči da smatram kako ni jedni ni drugi nemaju pojma o ničemu?Moram?
U suštini mi nemamo pojma jer je naš um podešen za druge ,praktičnije probleme,a ne za rješabvanje ontoloških problema...Osim toga-ti "problemi" ui ne postoje bez ljudi i misaonih bića-učesnika i posmatrača postojanja ...
Utoliko su subjektivisti i introverti (idealisti) bliži izvornom mišljenju o postojanju...
Ideje inteligentnog svemira su,veoma vjerovatno,puste želje ljudske koje bi ih spasile nestajanja-eventualno.Svemirski haos je ipak izvesniji,na žalost živih...
Privlačne su,ali i loto je privlačan na sličan način...
Niče je ,vjerovatno imao u vidu neke lozove od kojih kad-tad mora bit izvuče i dobitni...
M teorija govori slično,ali to nismo mi isti koji se pojavljujemo u jednoj od
ostvarenih kombinacija...Ponavljanje veštačke inteligencije ne omogućava jednom da bude jednovremeno na više mjesta...Ili omogućava???
Varadinski is offline  
Old 08.08.2013., 21:09   #70
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Da li može postojati svijet gdje bi svijest bila svojstvo materije i ako može kakva bi bila razlika između ovog našeg svijeta i tog "materijalnog"?
Mislim da takav svijet postoji samo u filmovima i knjigama.

U stvarnosti je svijest daleko "starija" od bilo koje materije.

Ali ipak nije vječna. To ne.
civilizacija I is offline  
Old 08.08.2013., 23:01   #71
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Materija je karakteristika svesti u onom smislu da predstavlja određen okvir koji ne predstavlja ništa više nego medij preko koga je potrebno poništiti iluzorne impresije te samoograničene svesti koja sebe doživljava ogranično onoliko koliko su ograničene te iluzorne impresije koje se ispoljavaju preko ograničenog i privremenog okvira (materijalnog tela, pa i sve do toliko suptilne materije da je obično ljudsko oko ne rezonuje niti ikakav grubototvorni sofisticirani naučni aparat).
Čovekova svest i njegova tela su ipak konačna ili potpuna, dakle, ona su poslednji stadijum preko koje čovek kao forma odnosno njegova svest na najvišem stupnju evolucije svesti se oslobađa ograničenog ego-uma i spoznaje svoje večno beskonačno Jastvo kao što spoznaje da je uvek i zauvek u Stvarnosti to Jastvo a da su bezbrojni životi (snovi) nužna neophodnost za sticanje te svesti, time postaje Savršen kao individualizovana svest.

Dakle, može se kako god rečima izraziti da je svest odlika materije, ali je zapravo materija i celokupna kreacija produkt Sveopšteg Uma (a ograničeni um - iluzoran koliko i Sveopšti kojem naš individualizovani um pripada), samo je posledica oslobađanja ili dugotrajnog poništavanja samog sebe (samim tim i evolucija formi), te i njegova manifestacija koja ad infinitum izbija iz Ništavila oslobađajući svu njegova produkciju odnosno ograničavajući je do beskonačnog ograničenja odakle po prirodi pojave svest započinje svoju beskonačno dugu putanju ka samospoznaji da je oduvek i zauvek deo Najvišeg Jastva, kao i da je to sve neophodnost, kao i svekolika patnja koja biva poništena u trenutku samospoznaje.

Celokupna Iluzija Kreacije najbliža je našem nestvarnom snevanju snova koji je nama svet za sebe stvoren od istovetnih impresija dnevnog života, malo ko se u snu može osloboditi tih zakonitosti iluzije sna i shvatiti da je to san, ali i dalje ne može shvatiti da je njegov budni život takođe iluzoran i ništavan a da njegov život sakriva njegovo beskonačno Jastvo sa svim atributima koje ono nosi. U tom smislu, život je senka Postojanja, sakriva suštinu Postojanje ispod bezbrojnih slojeva i ne može se spoznati umom, jedino poništavanjem uma i oslobađanjem božanskog ega koji je neograničen za razliku od ograničenog ego-uma koji je nužna prepreka i gorivo čijim poništavanjem je moguće dostići određeni stepen involucije svesti - i tek kad se todostigne, njemu je potreban samo dodir Savršenog Učitelja da ga raspoistoveti tog vela koji skriva Njega samog.

Dakle, postoji više dimenzija materijalnog postojanja, oni se toliko drastično razlikuju da je to skoro neuporedivo. Ja opažam tri vrste tela i koristim ih svesno, iako su mi poznati još neki aspekti bića koji čine prosto jedan kompleks, jednu integralnu svest mene na nivou ove dimenzije stvaranja, iako su mi ponzati još neki delovi koje takođe koristim ali su mi "vizuelno" nepristupačni, dakle, materija kod čoveka je malo dublji pojam od onoga što mi opažamo čulima ili što nauka detektuje, jer postoji suptilna materija koja je na prelazu energije i materije a nosi karakteristike svesti, kao što je tzv bela bioenergija koja je sastavni deo svačije aure pa i ljudske a jedina je energija-materija koja ima mogućnost donošenja zaključaka i pomaže razvoju svesti odnosno ona predstavlja svest čoveka.
Ovo je najrudimentarnija dimenzija u kojoj se ljudi nalaze i postoje jako dugo vremena a pre tog vremena su postojali u višim dimenzijama, otuda i intuitivna znanja koja se pojavljuju u paleolitu i neolitu među "mitskim čovekom" a kasnije i u religijama kao "izgnantsvo iz Raja" ili nekakav "povratak".
U ovoj dimenziji usled dodatnih inhibirajućih okolonosti (stvaranja pogrešnog načina mišljenja kao i okrenutost isključivo materiji, borba za vlast i bogatstvo kao najšira razarajuća sila) je utoliko dominacija potpunog neznanja i ispoljavanja tog neznanja kroz konstantno samoograničavanje i sveukupnu patnju koja se ublažava određenim pojavama Savršenih duša ili određenih Izvora emanacije kao što je tzv "Prsten na Olimpu", određena visokorazvijena energetska struktura većih dimenzija koja je stvorila starogrčku civilizaciju kao potrebu da se ljudskoj svesti pomogne u razvoju kroz delovanje koje je imanentno za prijamčive visokorazvijene pojedince, pri čemu su oni za veoma kratko vreme dostizali izuzetno visoke nivoe prosvetljenja i civlizaciji zaveštali principe koje ni današnja svest nije dostigla, ali kao ciljevi su utkani u razvoj načina mišljenja koji čovek danas koristi.

Ono što čovečanstvo drži u ovoj najgrubljoj, najtežoj za razvoj dimenziji stvaranja jeste upravo veliki jaz između prirodne integralne svesti koja funkcioniše na osnovu čovekovog bića (kao vibratornog sklopa različitih potencijala od kojih ljudu eventualno poznaju fizičko telo i priznaju postojajne nekakve aure pridavajući joj samo nekakva opisna i skoro nevažna svojstva, dok tu postoji još neke važne pojave koje su deo našeg bića samo funkcionišu potpuno raslojeno, asunhrono, u nemogućnosti ispoljavanja čovekovih genetaskih potencijala).

Razlika između sveta materija u kojem se trenutno nalazimo, i neke suptilne materije u kojoj smo nekad davno davno boravili jeste ogromna u korist svakako suptilnijeg postojanja tela i mogućnosti razvoja. Mislim da nisam odgovorio na pitanje, jer ga verovatno ne shvatam najbolje, ali sam dao nekakav odgovor koji čini određene stvari koje su po meni važne ali ne moraju nikome biti ni bliske niti očekujem da ih može prihvatiti kao ideje. Opet ja zaguših.
Opširni su ti odgovori pa odgovaraš više nego što sam pitao , mogli bi otići previše off teme.
Kako sam razumio na moju pretpostavku : "svijest kao svojstvo materije" odgovaraš: "materija kao svojstvo svijesti" ?
Orah is offline  
Old 08.08.2013., 23:22   #72
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa i u NIŠTA može biti nešto.



Mogu biti u ništa svi paralelni svemiri osim ovoga našega. Zašto?

Pa zato jer ništa jeste beskonačno. Nema granica. Ni u prostornom a ni u vremenskom obliku. Ne znam ako kužiš poantu.
Ne mogu , ništa je bezdimenzionalno.
Orah is offline  
Old 08.08.2013., 23:30   #73
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Opširni su ti odgovori pa odgovaraš više nego što sam pitao , mogli bi otići previše off teme.
Kako sam razumio na moju pretpostavku : "svijest kao svojstvo materije" odgovaraš: "materija kao svojstvo svijesti" ?
To je jedna od hipoteza proizišlih iz indijske filozofije: na početku bijaše Svijest.
Dakle, kada baš ništa ne postoji, onda ipak postoji: matematika, logika , mudrost i Svijest.
Samo je problem što je svijest ako nema ničega. Jer naše iskustvo nam govori da svijest izlazi iz mozga. Ako nema ničeg, što je onda svijest !!??

Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Ne mogu , ništa je bezdimenzionalno.
Upravo tako. Ništa mora imati volumen nula. Ali je to samo u teoriji. Fizika nas uči da mi možemo znati samo ono što je veće od Plancka: 1.6 x 10 na -35 metara. Ali ima još jedna caka koja nam stvar dodatno komplicira: vrijeme. Na vrlo malim skalama se gubi i prostor i vrijeme. Odnosno se preljevaju jedan u drugog.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Planckova_duljina
Planckova duljina iznosi oko 10-20 od promjera protona, tako da je to izuzetno mala duljina. To je još puno manje, nego što je ikad izmjereno, jer najmanja duljina koja je izmjerena iznosi oko 10-5 od promjera protona. Zbog toga je Planckova duljina uglavnom teoretska vrijednost. Uglavnom, to je duljina ispod koje se ne može više mjeriti.

Zadnje uređivanje krena : 08.08.2013. at 23:37.
krena is offline  
Old 08.08.2013., 23:43   #74
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
To je jedna od hipoteza proizišlih iz indijske filozofije: na početku bijaše Svijest.
Dakle, kada baš ništa ne postoji, onda ipak postoji: matematika, logika , mudrost i Svijest.
Samo je problem što je svijest ako nema ničega. Jer naše iskustvo nam govori da svijest izlazi iz mozga. Ako nema ničeg, što je onda svijest !!??.
Meni je tu veći problem , ako je materija svojstvo svijesti onda je i nesvjesna materija svojstvo svijesti?

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Ništa mora imati volumen nula. Ali je to samo u teoriji. Fizika nas uči da mi možemo znati samo ono što je veće od Plancka: 1.6 x 10 na -23 metara. Ali ima još jedna caka koja nam stvar dodatno komplicira: vrijeme. Na vrlo malim skalama se gubi i prostor i vrijeme. Odnosno se preljevaju jedan u drugog.
Po tome izgleda da NIŠTA ne postoji.
Orah is offline  
Old 09.08.2013., 00:33   #75
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Opširni su ti odgovori pa odgovaraš više nego što sam pitao , mogli bi otići previše off teme.
Kako sam razumio na moju pretpostavku : "svijest kao svojstvo materije" odgovaraš: "materija kao svojstvo svijesti" ?
Jeste, i materija i energija su produkti Uma, ne postoje bez Uma, energija je nezavisna od materije, dok Um postoji bez njih. Tako da je nekako pravilnije reći da je materija svojstvo Uma nego obratno, ali Um kao kategorija "Najvišeg genija" ne ljudske ograničene forme u kojoj se formira ograničeni ego-um, ograničeni ego um stvara samo iluzorne forme koje uglavnom "prepisuje" ili idejno pruzima iz životnih formi koje percipira, retko iz opšteg Uma poput Tesle i nekih drugih prosvetljeni koji su to činili iz opšteg Uma dobijajući tako epohalne "mostove" (izume, znanje i tehnologiju koja je baština beskočanog razvoja materijalnih bića u kosmosu, a praktično od samog početka kroz poretke - počev od primene vatre, pripitomljavanje životinja, obrade metala i kuvanja hrane, parne mašine sve do interneta) a za perspektivni nastavak razvoja ljudi koji bi bez njih jednostavno stali u razvoju. Period koji nam predstoji za koju godinu predstavlja rezultantu svih duhovnih napora koji traju veoma dugo, desetinama hiljada godina, sve do postepenog ali brzog nestajanja neznanja odnosno potpunog usklađivanja misli ljudi sa voljom Stvaraoca.

Što se tiče materije u njoj je svest latentna, neispoljena, tako je sa svakom vrstom materije u kosmosu sem u pogledu velikih gromada poput planeta, zvezda koje imaju veoma visoku svest, čovekova inteligencija je minorna u odnosu samo na svest i energetsku moć jedne velike reke kakva je Dunav. Jasno mi je da sve ovo može jako radikalno zvučati, ali svaka osoba može koristiti isceljujuću pomoć tzv 7 Svetih reka planete, dovoljno je samo da se upozna s om metodom a njen nervni sistem će joj omogućiti da se razuveri da je ipak istina.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Old 09.08.2013., 00:47   #76
Quote:
Varadinski kaže: Pogledaj post
Već treći put ponavljam da idealisti nemaju pojma što su ideje ni materijalisti što je materija...Ne moram reči da smatram kako ni jedni ni drugi nemaju pojma o ničemu?Moram?
Moja namera nije da opovrgavam tezu da ovi ili oni (a ja tu navodno treba da se ubrojim verovatno) ne znaju ovo ili ono. Ja se malo samo raspričam u glavi i onda se raspišem, na kraju se izvinjavam na dužini. fakat jeste da je nemoguće to preneti u nekoliko rečenica svega.

Teza da je kosmos živ i superinteligentan je svakako suptencijalna u odnosu na naučno znanje (tvrdog materijalno orijentisanog jezgra nauke), jer ja sam jedan od mnogih živih dokaza toga, korišćenja pomoći duhovnih energija, viđenja duhovnih energija i da se tako izrazim, određene vrste kontakata koje su latentne za sve ljude samo se ljude treba orijentisati na to, ili umesto na samo teoriju, ili enciklopedjisko poznavanje filozofskih koncepata ili poznavanje puke teorijske mistiku, u najgorem slučaju poznavanje celokupne istorije naučne misli - a bez ispoljavanja iskustvenih elemenata koje dovode do dubljeg iskustva postojanja, makar ih ne znali ni objasniti odnosno dokučiti (inače je sve vođeno spoljašnjim lažnim odnosno nametnutim iskustvom ukoliko se ne probudi i razvije snaga intuicije i čovek izvuče iz kalupa), jer svakako da čoveku nije dato da intelektualno sažima postojanje, ali određeni elementi su čoveku shvatljivi i što je važno jednostavno objašnjivi, primenljivi, neizmerno korisni i dokazivi iako za pojam običnog čoveka jako drugačiji od matrice koju baštini i koja je to nametnuto lažno iskustvo, ali, kao što rekoh, dokazive pojave koje poništavaju nametnuto, dok je naučna paradigma jedan konglomerat pucnjeva i ćoraka pod kapom egzaktnosti, naročito pojam kosmosa predstavlja s naučne strane običnu prezentovanu zabludu o tome da kosmos čini materija, njeno energetsko ispoljavanje i prazan prostor, alopatija ili naučna medicina s treće strane nije svesna da čovek nije samo fizičko telo niti da uzrok hroničnih bolesti u većini slučajeva predstavlja nešto materijalno, da nije mozak taj koji razmišlja i slično.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."

Zadnje uređivanje yakuzza : 09.08.2013. at 00:58.
yakuzza is offline  
Old 09.08.2013., 08:00   #77
Witgenstainov zahtjev za kratkim pisanjem znači samo to da dugačko pisanje označava neznanje pisca...No,valja uvažiti pisanje kao put do saznanja...
U vezi topikaomenuo bih fraktale kao akciju inteligencije "neživog",ali i živog svjeta...
Varadinski is offline  
Old 09.08.2013., 08:00   #78
Akaša

Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Jeste, i materija i energija su produkti Uma, ne postoje bez Uma, energija je nezavisna od materije, dok Um postoji bez njih. Tako da je nekako pravilnije reći da je materija svojstvo Uma nego obratno, ali Um kao kategorija "Najvišeg genija" ne ljudske ograničene forme u kojoj se formira ograničeni ego-um, ograničeni ego um stvara samo iluzorne forme koje uglavnom "prepisuje" ili idejno pruzima iz životnih formi koje percipira, retko iz opšteg Uma poput Tesle i nekih drugih prosvetljeni koji su to činili iz opšteg Uma dobijajući tako epohalne "mostove" (izume, znanje i tehnologiju koja je baština beskočanog razvoja materijalnih bića u kosmosu, a praktično od samog početka kroz poretke - počev od primene vatre, pripitomljavanje životinja, obrade metala i kuvanja hrane, parne mašine sve do interneta) a za perspektivni nastavak razvoja ljudi koji bi bez njih jednostavno stali u razvoju. Period koji nam predstoji za koju godinu predstavlja rezultantu svih duhovnih napora koji traju veoma dugo, desetinama hiljada godina, sve do postepenog ali brzog nestajanja neznanja odnosno potpunog usklađivanja misli ljudi sa voljom Stvaraoca.

Što se tiče materije u njoj je svest latentna, neispoljena, tako je sa svakom vrstom materije u kosmosu sem u pogledu velikih gromada poput planeta, zvezda koje imaju veoma visoku svest, čovekova inteligencija je minorna u odnosu samo na svest i energetsku moć jedne velike reke kakva je Dunav. Jasno mi je da sve ovo može jako radikalno zvučati, ali svaka osoba može koristiti isceljujuću pomoć tzv 7 Svetih reka planete, dovoljno je samo da se upozna s om metodom a njen nervni sistem će joj omogućiti da se razuveri da je ipak istina.
Tako nešto tvrdi i Erwin Laszlo. A to je da postoji i primordijalno polje koje se zove akašićko. A to je polje čistih informacija. S time da ovo polje ima jednu veliku razliku prema svim onim poljima kako ih vidi fizika. Sva polja fizike su u prostor-vremenu (gravitacijsko, elektromagnetsko.....) Akoašićko polje ne treba prostor-vrijeme za svoju egzistenciju. Ono kao takvo i egzistira.
Ono nije u prostor-vremenu pa sadrži sve informacije koje su bile i koje će biti.
Slično svojstvo ima i jungovo polje kolektivne nesvjesnosti. Iz toga polja je izgleda moguće dobiti neke informacije, ali je to u znanstvenom smislu toliko rijetko i teško za detekciju da ga znanost obično odbacuje kao šarlatanstvo.
Nadalje neki stručnjaci to polje još proširuju. Primjer je Rupert Sheldrake koji je oformio teoriju o morfo-geneza polju koje je vezano za živa bića. On na taj način pokušava riješiti problem nastanka života i evolucije: http://www.dobrevijesti.hr/Kolumne/P...GoranPunda.php
A opet neki drugi stručnjaci informacije dobivene iz toga polja pripisuju Božjem djelovanju. Primjer je Hoyle, fizičar koji je imao običaj reći da je mogućnost nastanka života jednaka tornadu koji je prošao preko otpada sekundarne sirovine i slučajno sastavio Boing ! On je do toga došao na temelju osobnog iskustva. Naime, on je jedan dan došao do zida spoznaje kada je proračunavao nukleosintezu u masivnim zvijezdama. Formule su mu uporno pokazivale nemogućnost nastanka ugljika. A praksa je pokazivala da ugljika ima sasvim dovoljno u svemiru. Tek mu se nakon nekoliko dana, tijekom jedne šetnje otvorile oči i on je skužio kako taj proces može teći. I uskoro ga je uoblikovao u teoriju potkrijepljenu matematikom. http://eskola.hfd.hr/fizika_svemira/bio/hoyle.html

Zadnje uređivanje krena : 09.08.2013. at 08:08.
krena is offline  
Old 09.08.2013., 09:37   #79
Quote:
Varadinski kaže: Pogledaj post
Witgenstainov zahtjev za kratkim pisanjem znači samo to da dugačko pisanje označava neznanje pisca...No,valja uvažiti pisanje kao put do saznanja...
.
Nepotrebno je opsežnije pisanje ukoliko osobe imaju veoma bliska saznanja u kojem se pojave podrazumevaju, no, kod mene nije tako jer znam da niko na ovom forumu (sem možda jedne osobe koju lično poznajem) u jednom većem delu ne poznaje ove ideje koje prenosim, koje su meni iskustvene takođe, a koje su dosta detaljne, logične, shvatljive i običnom prosečnom čoveku, i ukoliko to razume, stvar je samo da li će on to prihvatiti ili ne. Međutim, morao bi da spozna jedan širi okvir toga a u tom smislu ja moram da se objasnim pravilnije a to zahteva jedan duži uvod, inače obavezno dolazi samo do rasplinjavanja u "slobodnim asocijacijama", a to je ništa.


Quote:
Krena kaže: Pogledaj post
...Akaša
Ima nešto i u tome, ali objasniću šta podrazumeva Akaša u konkretnom smislu u ovom diskursu.
To nije nikakvo homogeno i posebno energetsko polje ili nekakav kosmički subjekt već predstavlja moć pojedinca da dobije odgovor ili energetsku pomoću vidu nekog isceljujućeg/razvojnog delovanja a kroz jedno posebno stanje svih inteligentnih energija i subjekata kosmosa pod jednim posebnim okolnostima kada svi oni daju jedinstveni odgovor tom pojedincu (poput rezolucije) koji je dostigao tu moć (tu je ipak reč o daleko manjem broju pojedinaca od onih koji se navode da su dobijali nekakvu pomoć od Akaše, naročito je to slučaj u današnje vreme kada ljudi masivno koriste tu istočnjačku reč neznajući ni šta je ni čemu služi) - i taj odgovor Akaše tada predstavlja stav, ili konačan zaključak kosmosa izveden iz svih pojedinačnih zaključaka svih kosmičkih subjekata (premda sve duhovne energije u kosmosu znaju sve i njihova se mišljenja ne razlikuju u generalnom, već u nekim pojedinačnim aspektima posmatranja određene problematike, ali ne kao razlika već kao dopuna).
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Old 09.08.2013., 10:19   #80
Ništa ništi

Moramo početi od početka !!

Naš jezik je siromašan!
Mi imamo samo jednu riječ za ništa.

Uočite molim da francuzi i englezi imaju dvije

englezi imaju
za ništa nothing.
Imaju i sličan ali i različiti pojam NOTHINGNESS

Kako bi ste preveli nothingness?
Je li ništavilo
Dakle nothingness je stanje koje je ništa



francuzi imaju rien za ništa (nothing)
ali imaju le neant za nothingness.
---------------------------------------
Uočimo da

U MATEMATICI POSTOJI PRECIZNA DEFINICIJA
upotrebom pojma ''prazan skup'' tj postoji nešto što sadrži ništa tj kao veliko slovo O

Ako uspijemo shvatiti i razlučiti nothing i nothingness
(ništa i ništavilo ? ) onda je lako razriješiti navodne paradokse u vezi ništa i čuvene Hajdegerove formulacije
Das nichts nichtet . (Ništa ništi )

Hajmo dakle od početka i pomozimo jedni drugima shvatiti razliku između
engleskih pojmova
nothing i nothingness i francuskih rien i le neant i pronađimo naše riječi za ovu finu razliku.
vićara is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.