Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2013., 23:39   #1
"Reklama" za Pedofile?

Vidila ovu reklamu na njemackom TV-u!

I promisljam cilu vrime dali da je smatran dobrom ili losom?

http://www.youtube.com/watch?v=p0UfHeuRg6A

prevod
VEC RANO SAM SKUZIJO DA SAM DRUGACIJI
BILO MI JE JASNO KAKO SE OVAKVIMA KAO MENE MISLI
BOLESTAN, PERVEZAN, OLOS,
PA MISLIO SAM I JA TAKO PRIJA
ALI NIKADA DOSADA NISAM SVOJE OSTVARIO
POMOC TERAPIJE SAM UVIDIO
NITKO NIJE KRIV ZA SVOJE SEKSUALNU NAGONE,
ALI SVAK ODGOVORAN ZA ON STA CINI
JA NE ZELIM BITI POCINITELJ


i tako vec danima promisljan dali je ta reklama dobra ili losa.

Dali stvarno pokazivanje takvih spotova ce poticati nekoga da trazi profesionalnu pomoc?


Ili se vise pokusava skupljati poene i razum za nesto sta sigurno svi smatramo nenormalnim?

zasto se vidi ca. 15 muskaraca a nijedna zena, smatrate li to kao muskarci kao ugrozenje jer zna se isto ako je znatno manji broj da ima i zena koji su pedofili?

Svakako me zanima vase misljenje!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 23:43   #2
Tko o čemu, Nježna o pederima.
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 23:56   #3
Quote:
Mikes kaže: Pogledaj post
Tko o čemu, Nježna o pederima.
Po 100. put i za tebe.
Kakve veze imaju pederi sa pedofilima?
jedno je dobrovoljno a drugo je nasilje!

Pedofile i pedere stavljati u konteks je ublazivanje pedofila. I to nije okay.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 08:21   #4
Ne vjerujem da ima u tim nabrojenim skupinama više osoba s tim nagonom ali sigurno veći broj zločina! Jer čisto u tim skupinama ima svakodnevni kontakt sa djecom! Tko stvarno se želi boriti protiv toga će to sigurno uspješnije raditi na nekom poslu gdje nema kontakt sa djecom!

send from my Sony Xperia Z using Tapatalk
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 14:34   #5
To je nazalost i tako kod nasilja, vecina osoba koja zlostavljaju vlastitu djecu su bili isto zlostavljani od roditelja.

Evo ja mislim da je reklama bez veze. Jer oni koji vidu problem i ne zele biti pocinitelj ce vako nako traziti pomoc, a ostali to nece zeliti ni cuti.
Mislim moglo bi se uzporediti sa onim upozorenjima "pusenje ubija" na kutijama cigareta. Svaki covjek zna da je stetno, i vidi to svaki dan. Kao sta i svak normalno odgojen covjek zna da nije u redu imati seks sa djecom svejedno sta mu kaze nagon. Znaci ako ne zelim shvatiti to ili cuti necu se mjenjati sve jedno koliko puta cujem da bi moglo drugacije.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 15:37   #6
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
zasto se vidi ca. 15 muskaraca a nijedna zena, smatrate li to kao muskarci kao ugrozenje jer zna se isto ako je znatno manji broj da ima i zena koji su pedofili?

Svakako me zanima vase misljenje!
Volio bih da se ova tema ne šiti na pedere odnosno pristojno rečeno homoseksualce (za koje apsolutno ne vidim poveznicu u ovoj reklami pa onda i ovom topicu)- a ako ćemo komentirati reklamu- meni je svakako dobro da se radi na prevenciji nečeg ovako lošeg. Ako i jest tabu tema, smatram da o njoj treba pričati javno i probati prevencijom i upozoravanjem na problematiku, nikako mesti pod tepih.


Vezano za broj žena pedofila, ne znam postotak- vjerujem da ih je ipak znatno manje. Jednim dijelom i iz razloga što kod ozljeđivanja dječjeg tijela seksualnim putem od strane muškarca ostaju vidljivi tragovi, dok je mladom dječaku puno teže dokazati da ga je teta zlostavljala ili iskoristila itd.
A drugim dijelom jer je (pretpostavljam) matematički više muškaraca, neki ludi nagon (ko zna što).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 21:21   #7
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Evo ja mislim da je reklama bez veze. Jer oni koji vidu problem i ne zele biti pocinitelj ce vako nako traziti pomoc, a ostali to nece zeliti ni cuti.
Mislim moglo bi se uzporediti sa onim upozorenjima "pusenje ubija" na kutijama cigareta. Svaki covjek zna da je stetno, i vidi to svaki dan. Kao sta i svak normalno odgojen covjek zna da nije u redu imati seks sa djecom svejedno sta mu kaze nagon. Znaci ako ne zelim shvatiti to ili cuti necu se mjenjati sve jedno koliko puta cujem da bi moglo drugacije.
Evo ja mislim da nisi u pravu s usporedbom Pušenje ubija!
Odnosno usporedba je dobra, ali se ne slažem da ljude ne tjera na razmišljanje i čak na akciju ostavljanja cigareta ili da ne krenu u pušenje uopće. Prvenstveno je ta akcija upućena novim pušačima koje se educira o štetnosti i ubojitosti pušenja i odvraća ih od toga. Sličan smjer daje i ta akcija prevencije pedofilije- onima koji bi imali želju to počiniti a još nisu nijednom, nije tako lako odlučiti se na taj korak- a kad te neko opominje raznim akcijama onda još i manje (nisam baš neki s njemačkim govornim područjem pa nisam vidio na kraju radi li se o akciji neke državne ustanove poput ministarstva ili o nekoj privatnoj klinici kako je rekao sugovrnik u postu gore?).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 02:09   #8
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Evo ja mislim da nisi u pravu s usporedbom Pušenje ubija!
Odnosno usporedba je dobra, ali se ne slažem da ljude ne tjera na razmišljanje i čak na akciju ostavljanja cigareta ili da ne krenu u pušenje uopće. Prvenstveno je ta akcija upućena novim pušačima koje se educira o štetnosti i ubojitosti pušenja i odvraća ih od toga. Sličan smjer daje i ta akcija prevencije pedofilije- onima koji bi imali želju to počiniti a još nisu nijednom, nije tako lako odlučiti se na taj korak- a kad te neko opominje raznim akcijama onda još i manje (nisam baš neki s njemačkim govornim područjem pa nisam vidio na kraju radi li se o akciji neke državne ustanove poput ministarstva ili o nekoj privatnoj klinici kako je rekao sugovrnik u postu gore?).
Da tu si izgleda skoro 100% u pravu.

Evo nasla jos nesto o toj "udruzi"!
privatno osnivana ali od drzave novacano podrzana.
prevodim sa webstranice ovu vaznu rijecenicu
"Ponuda Udrugu „ne budi zlocin" je pomoc za osobe koje imaju zelju da ne ostvare svoje seksualne zelje i da ne postanu zlocini. Za osobe sa drugim problemima u vezi te teme ima druge ponude durgih udruga"!

Znaci ako se drzu toga, je to Udruga osoba od kojih nitko jos nije "zivo" pedolfistvo.

Dobro smatran da imaju 7 mjesta (ureda) u njemackoj u kojima se osobe mogu njiman obratiti anonimno.

Da naravno je tezak korak ici i traziti pomoc, ne samo u toj stvari nego opcenito jer s time priznajes sebi da si "ovisnik" pa sada bile to droge itd. I kako bi drustvo reklo da si "slab" jer nemozes sebi sam pomoc.
Ja ne smatran takve osobe slabe nego bas jakima jer pokazuju spremnost pred drugima se boriti protiv necega i s tim sta imaju "svjedoke" ce i manje odustati jer ih motivira vise da se predaju.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 09:30   #9
Eto,
a kažem- sve i da se ne jave po pomoć, sama akcija već odvlači od realizacije plana (s obzirom da ih se podsjeća javno da će biti penalizirani počine li zločin itditditd.). Mislim relaizacije plana (točnije želje koja je u njima). Podržavam to.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 09:44   #10
@Deedy mislis li da bi Hrvatske TV stanice objaviljivali taj spot (ako je placen), i cak mu dali popust jer se radi necemu u "dobre svrhe"!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 11:07   #11
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
@Deedy mislis li da bi Hrvatske TV stanice objaviljivali taj spot (ako je placen), i cak mu dali popust jer se radi necemu u "dobre svrhe"!
bez ikakvih problema, novac je novac.
no popust možeš zaboraviti, većinom se radi o ekipi koja bi i vlastitu majku prodala za kunu.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 14:40   #12
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
@Deedy mislis li da bi Hrvatske TV stanice objaviljivali taj spot (ako je placen), i cak mu dali popust jer se radi necemu u "dobre svrhe"!
Nemam pojma.
Malo mi je to kod nas SF, kod nas su ljudi prilično neuki- neki ne znaju niti razliku između pedofila i 'pedera' (ili homoseksualaca), a i jedan dio koji zna razliku ih izjednačava u smislu jednakog 'grijeha'. U takvoj zemlji kakva je naša će to stići na red kroz nekoliko (desetaka) godina, rekao bih.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 01:29   #13
@nježna slijedeća reklama će biti malo soft:
Nesretni ste? Ogorčeni? Ljuti na cijei svijet?
Želite ubiti nekoga? Neku točno određenu osobu?
Javite nam se na nul nul cvaj draj ...

nekak sumnjam da takve osobe uopće detektiraju problem u sebi...mislim na početni post
Dzosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 02:15   #14
Quote:
Dzosi kaže: Pogledaj post
nekak sumnjam da takve osobe uopće detektiraju problem u sebi...mislim na početni post
Pa evo o tome smo vec razprvljaji, oni koji vidu problem u sebi netreba reklama. A onim drugima nece pomoci jer ne vidu problem.
Ipak je dobra jer ukazive ove sta vidu problem da ima mjesto kojemu se mogu obratiti. Jer ipak ako zna za probleme i zeli se boriti mozda nece sam biti uspjesan ili bez pomoci nece naci pravi put pa neka to zeli.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 04:40   #15
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Po 100. put i za tebe.
Kakve veze imaju pederi sa pedofilima?
jedno je dobrovoljno a drugo je nasilje!

Pedofile i pedere stavljati u konteks je ublazivanje pedofila. I to nije okay.
U pravu si. Pedofilija je za svaku osudu.

Samo, trebala bi naglasiti da je i jedno i drugo bolesno.
__________________
Honesty is the first chapter in the book of wisdom.
Azure is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 06:48   #16
Pedofili su kako je poznato i sami bili zlostavljani u djetinjstvu. Tako da je pedofilija posljedica uzrokovana psihičkom traumom. Takva reklama je u svakom slučaju pomak naprijed prije svega prema destigmatizaciji i prevenciji, te osvješćivanju društva za problem. Neće se iskorijeniti jer se eto nasilje ne može isčupati iz čovjeka ali je nužno da i takav pojedinac shvati da ima dužnost prema društvu u provođenju samokontrole. Lakše reći nego učiniti.
beaconjaeger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger