Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2014., 10:03   #1
Kako oploditi novac

Imam 30 godina i bavim se samostalnom djelatnošću koja mi je jedini izvor prihoda.

Ide mi dosta dobro, ustvari iz mjeseca u mjesec sve bolje. Živim skromno i zarađujem toliko da imam dovoljno za svoje potrebe, a svaki mjesec mi i ostaje neka suma novca (prosječno 300 eura).

Sada počinjem polako razmišljati o budućnosti, od čega ću živjeti kada odlučim povući se iz tog posla.
Volim svoj posao, niti ga ne doživljavam kao posao, tako da planiram raditi dok god sam u mogućnosti, dakle ako sve bude u redu sigurno još 35 godina.
Ne uplaćujem si za mirovinu jer sam procijenila da naša država ne zna upravljati novcem i da je pitanje što će uopće biti s mirovinskim sustavom kada ću ja prestajati biti radno aktivna. Mislim da ja mogu mudrije ulagati novac sljedećih 30-ak godina, kako bih si osigurala financijski bezbrižnu jesen života.

Molila bih upućene za savjet - kako oplođivati svoj novac s obzirom na moju situaciju.
Želja mi je naći način koji je minimalno rizičan, a opet isplativ model (nekretnine, zemljište, dionice, fondovi, životno osiguranje, oročena štednja, plemeniti metali. . . ).
Bila bih zahvalna i na prijedlogu kome se obratiti, da li postoje u Hrvatskoj stručnjaci koji se razumiju u novac i ulaganja i koji me mogu savjetovati.

Hvala na odgovorima.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 04:53   #2
Zemljište ako znaš dobro kupiti i zlato.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:42   #3
Dobro ti je pitanje! U Hrvatskoj svakako postoje stručnjaci, ali pitanje je kako se pouzdati u bilo koga u Hrvatskoj , a savjet kažu vrijedi onoliko koliko si ga platila.
Ukoliko se želiš time aktivnije baviti to ti je još jedan posao u paraleli, osim za neke nazovimo ziheraške opcije, poput životnog osiguranja. U svakom slučaju najbolje ti je da se educiraš po tom pitanju, što ti neće biti teško znaš li engleski ili neki drugi zapadnoeuropski jezik (npr. googlaj investment primer for beginners). U svakom slučaju neke od osnova su ti da raspršiš ulaganje u više smjerova, naravno koliko možeš pratiti. Npr.: životno osiguranje, zemljišta (nikako stanovi i kuće, osim ako nisi u stanju ispregovarati da cijenu koju prodavatelj traži podijeliš s tri) koja imaju razvojni potencijal npr. za uzgajanje profitabilnih kultura i eventualno za neki industrijsko-građevinski razvoj i udjeli u kompanijama odnosno dionice (koje opet raspršiš na više kompanija).

Dodatni parametar ti je i koliko želiš biti likvidna s tom imovinom tj. koliko se ona brzo pretvara u novac ili donosi redoviti mjesečni prihod. Dionice su odlična mogućnost, a one dobre su obično i vrlo likvidne tj. brzo ih možeš prodati. E, sad u što uložiti to ti je opet cijela znanost. U svakom slučaju zahtijeva vremena, učenja i vježbe i ne mora biti hazard ukoliko se držiš osnovnih pravila, ali dionice uglavnom nisu nešto u što možeš uložiti pa zaboraviti. Sve to i nešto košta u obliku bankovnih i brokerskih naknada. Možeš i uložiti nešto u zlato, ali na tome nećeš nešto zaraditi, ali zlato ima dobru osobinu da je fizički prenosivo i može ti biti pri ruci u slučaju kakvih katastrofa, revolucija i promjena društvenih režima (osim ako se u tome ne promjeni status zlata )

To ti je to ukratko, ali najbolje ti je da se baciš na čitanje i učenje.
abelard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 23:28   #4
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Imam 30 godina i bavim se samostalnom djelatnošću koja mi je jedini izvor prihoda.

Ide mi dosta dobro, ustvari iz mjeseca u mjesec sve bolje. Živim skromno i zarađujem toliko da imam dovoljno za svoje potrebe, a svaki mjesec mi i ostaje neka suma novca (prosječno 300 eura).

Sada počinjem polako razmišljati o budućnosti, od čega ću živjeti kada odlučim povući se iz tog posla.
Volim svoj posao, niti ga ne doživljavam kao posao, tako da planiram raditi dok god sam u mogućnosti, dakle ako sve bude u redu sigurno još 35 godina.
Ne uplaćujem si za mirovinu jer sam procijenila da naša država ne zna upravljati novcem i da je pitanje što će uopće biti s mirovinskim sustavom kada ću ja prestajati biti radno aktivna. Mislim da ja mogu mudrije ulagati novac sljedećih 30-ak godina, kako bih si osigurala financijski bezbrižnu jesen života.

Molila bih upućene za savjet - kako oplođivati svoj novac s obzirom na moju situaciju.
Želja mi je naći način koji je minimalno rizičan, a opet isplativ model (nekretnine, zemljište, dionice, fondovi, životno osiguranje, oročena štednja, plemeniti metali. . . ).
Bila bih zahvalna i na prijedlogu kome se obratiti, da li postoje u Hrvatskoj stručnjaci koji se razumiju u novac i ulaganja i koji me mogu savjetovati.

Hvala na odgovorima.
Ima ali satnica ti je 1000 Eura naplačuje se i vrijeme dolaska i priprema.
Šalu na stranu to je premala mjesečna svota,da bi ja osobno imao nešto pametno ti predložit.Dionice HT su dosta niske i donose veču dividendu nego šta je oročena štednja.Male su šanse da ht bankrotira.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 23:09   #5
A, zašto ne kupiti Deutche telekom?
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 17:54   #6
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Šalu na stranu to je premala mjesečna svota,da bi ja osobno imao nešto pametno ti predložit.
Kako misliš 2200 kuna mjesečno viška čovjek ostavlja sa strane da je MALO ???
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 19:03   #7
pa cime se bavis da toliko zaradujes? Ako se smije znati Xd
imean123123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 23:33   #8
i mene zanima
mustang_925 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 22:17   #9
1. Ako imaš nekakav biznis ode van iz hrvatske
2. Iskoristi višak love za proširenje biznisa, malo po malo
3. Sad imaš veliki biznis = $$$

...

Drugih načina nema. Svatko ko ti soli pamet s tim forexima, bankama, dionicama te pokušava preveslat.

Pamet u glavu.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 22:26   #10
erste banka Vam nudi uslugu forex brokera

http://www.erstebank.hr/hr/Financijs...Trader/FX_Spot
dakle forex je ipak nekaj legalno. Ovo koliki je spread i slicno necu komentirati, ali ako neko misli da je fx prevara neka to lijepo ode na sud i uzme banci milione.
__________________
Forex analiticar je strucnjak koji ce znati sutra sto misli da je predvidio jucer,a nije se ostvarilo danas.
Propali trejderi zavrsavaju kao analiticari.
ivanamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 00:43   #11
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
2014.
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...-u-kinu-915144

2012.
http://www.vecernji.hr/crna-kronika/...agodila-481686

Ima i novijih, ali ova su dva naslova najilustrativniji.


-Stipe
Ova takozvana afera "forex" je stvorila tako loš dojam u Hrvatskoj o forexu da je to strašno, a ustvari ovo nema nikakve veze sa forexom.Naravno da većina Hrvata misli da je forex prijevera, baš neki dan pričam sa ekipom nešto o forexu,trgovanje devizama i govorima mi jedan pa jesi ti lud pa znaš koliko je ljudi izgubilo novaca na tome

Ovi ljudi su mamili građane da ulažu u forex te obećali im profit negdje 20-30%(ne znam točno) mjesečno od kapitala, a ustvari taj novac nije vidio nikakav FOREX negu su ovi prevaranti punili đepove te bi poslije ulagali taj ukradeni novac u nekretnine zemljišta itd...

Tako da ovo nema ama baš nikakve veze sa forexom, ali zbog ovakve gluposti forex će u Hrvatskoj ostat na lošem glasu i spadat će pod prijevaru.
mazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 00:45   #12
Istina, da.

Samo, što je Forex drugo, nego klađenje na spot i terminskom tržištu deviza (ili metala, svejedno)?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 00:46   #13
Quote:
mazz kaže: Pogledaj post
Ova takozvana afera "forex" je stvorila tako loš dojam u Hrvatskoj o forexu da je to strašno, a ustvari ovo nema nikakve veze sa forexom.Naravno da većina Hrvata misli da je forex prijevera, baš neki dan pričam sa ekipom nešto o forexu,trgovanje devizama i govorima mi jedan pa jesi ti lud pa znaš koliko je ljudi izgubilo novaca na tome

Ovi ljudi su mamili građane da ulažu u forex te obećali im profit negdje 20-30%(ne znam točno) mjesečno od kapitala, a ustvari taj novac nije vidio nikakav FOREX negu su ovi prevaranti punili đepove te bi poslije ulagali taj ukradeni novac u nekretnine zemljišta itd...

Tako da ovo nema ama baš nikakve veze sa forexom, ali zbog ovakve gluposti forex će u Hrvatskoj ostat na lošem glasu i spadat će pod prijevaru.
I bolje da ostane, od 100000 ljudi koji išta ulože u taj forex samo 1 bude vidio nekakvu masnu lovu.

Svi bi ljudi kruha bez motike, e pa ne ide to tako
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 09:42   #14
Quote:
Bugsy93 kaže: Pogledaj post
I bolje da ostane, od 100000 ljudi koji išta ulože u taj forex samo 1 bude vidio nekakvu masnu lovu.

Svi bi ljudi kruha bez motike, e pa ne ide to tako
Gle najvise gube ovi koji misle da je dovoljno prouciti par mjeseci neku strategiju i da znaju sve. Ne kaze se dzabe da mi imamo vise izbornika nego stanovnika. od hrpe ljudi svi ce se uvijek pravit pametni a kad izgube sto je normalno jer to nije samo tak kako se predocava. Kad izgube novac Kriv je soros, rotshild i ko sve ne...
__________________
Forex analiticar je strucnjak koji ce znati sutra sto misli da je predvidio jucer,a nije se ostvarilo danas.
Propali trejderi zavrsavaju kao analiticari.
ivanamar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.11.2014., 12:29   #15
Quote:
ivanamar kaže: Pogledaj post
Forex je nesto sto rade banke i od cega zive,
lol ne

Quote:
to sto su prevaranti rekli da ulazu na forex i uzimali gotovinu nema nikakve veze sa forexom.
Nema ni ono što rade banke.

Banke imaju spread između kupovnog i prodajnog tečaja, i to je ono od čega "žive" što se deviza tiče. Ono što od tebe kupe za 7.62 kn, meni će prodati za 7.72.
Nije banka kladionica.

Njene eventualne špekulacije na deviznom tržištu nisu joj tu neki temeljni faktor niti ono od čega živi.

I također nerealno je da ćeš se na tom tržištu uspješno nositi ako su ti oni konkurencija, zar ne?


-Stipe

Zadnje uređivanje Stipe23 : 16.11.2014. at 12:38.
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 22:49   #16
Quote:
mazz kaže: Pogledaj post
Ova takozvana afera "forex" je stvorila tako loš dojam u Hrvatskoj o forexu da je to strašno, a ustvari ovo nema nikakve veze sa forexom.Naravno da većina Hrvata misli da je forex prijevera, baš neki dan pričam sa ekipom nešto o forexu,trgovanje devizama i govorima mi jedan pa jesi ti lud pa znaš koliko je ljudi izgubilo novaca na tome

Ovi ljudi su mamili građane da ulažu u forex te obećali im profit negdje 20-30%(ne znam točno) mjesečno od kapitala, a ustvari taj novac nije vidio nikakav FOREX negu su ovi prevaranti punili đepove te bi poslije ulagali taj ukradeni novac u nekretnine zemljišta itd...

Tako da ovo nema ama baš nikakve veze sa forexom, ali zbog ovakve gluposti forex će u Hrvatskoj ostat na lošem glasu i spadat će pod prijevaru.
Bankama to pase. Danas kad neko uplacuje na forex par 000 eura naslusat ce se prica od toga da je to pranje love, do toga da je forex prevara pa nadalje.... Onda slijedi ne procesuiranje uplate u davljenje nekoliko tjedana da taj broker nije vlasnik tog racuna i sta sve ne. Ako je klijent dovoljno uporan popuste nakon mjesec dana, A to moraju procesuirati jer su potpisali sa eu....
Sta je pozadi banke jako dobro znaju da tom klijentu nece past na pamet stednja za 2 do 3% godisnje i da ce vjerojatno uticati na druge stedise... Banke kontroliraju novinare,,,, Sve je jasno. Upravo forex nase banke ne vole. Pametan ce zbrojit 2 i 2.
__________________
Forex analiticar je strucnjak koji ce znati sutra sto misli da je predvidio jucer,a nije se ostvarilo danas.
Propali trejderi zavrsavaju kao analiticari.
ivanamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 15:53   #17
Quote:
ivanamar kaže: Pogledaj post
Sta je pozadi banke jako dobro znaju da tom klijentu nece past na pamet stednja za 2 do 3% godisnje i da ce vjerojatno uticati na druge stedise... Banke kontroliraju novinare,,,, Sve je jasno. Upravo forex nase banke ne vole. Pametan ce zbrojit 2 i 2.
Gaće im se tresu.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 16:47   #18
Quote:
ivanamar kaže: Pogledaj post
Bankama to pase. Danas kad neko uplacuje na forex par 000 eura naslusat ce se prica od toga da je to pranje love, do toga da je forex prevara pa nadalje.... Onda slijedi ne procesuiranje uplate u davljenje nekoliko tjedana da taj broker nije vlasnik tog racuna i sta sve ne. Ako je klijent dovoljno uporan popuste nakon mjesec dana, A to moraju procesuirati jer su potpisali sa eu....
Sta je pozadi banke jako dobro znaju da tom klijentu nece past na pamet stednja za 2 do 3% godisnje i da ce vjerojatno uticati na druge stedise... Banke kontroliraju novinare,,,, Sve je jasno. Upravo forex nase banke ne vole. Pametan ce zbrojit 2 i 2.
Jee.. na tom forexu dobiš čak i 20% uloženog.

Možda dobiš sutra, malo sutra.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 08:26   #19
Mozes ali ovo je REAL RACUN i pise ti. Myfxbook je jedan od najpoznatijih publishera. Ja nisam blefer za razliku od vecine ovdje mogu pokazati i aktivni mt4. Necu slati fake bank isplate niti stavljat youtube video sa prikazom dema. Kao neki.
Ne trebam izvoditi show i duriti se kao neki samozvani crobrokeri lool
Istina se lako pokaze i dokaze,jer kad imas kaj pokazati ne filozofiras i nemas potrebe za time
Kad velim da imam uvijek mogu pokazati. A nikad nebi bio stanju uvjeravati druge da radim 10k na dan bez dokaza. bilo bi mi ispod casti lagati u prazno.
__________________
Forex analiticar je strucnjak koji ce znati sutra sto misli da je predvidio jucer,a nije se ostvarilo danas.
Propali trejderi zavrsavaju kao analiticari.
ivanamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 09:00   #20
Hvalisanje novcem, pa cak i pokazivanje novca/izvoda nekako sam najvise vidjao kod pijanih budala u birtiji...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.