Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 15:24   #361
Šteta, obično se ljudi instant oduševe nakon kaj ih uvjerim da je film super
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:27   #362
Šta mogu, stav mi je krajnje tvrd i nepromjeniv... kao lice Ryana Goslinga
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:46   #363
A dobro, Ryan Gosling je negdje i rekao kako se u ulogama samo pojačava i smanjuje, kaj se tiče ekspresija, tak da je u svakoj ulozi u najmanju ruku korektan. Slične uloge je imao i u Drive i u The place beyond the pines. ali nikako nisam imao dojam da je miscastan. Paše mu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan

Zadnje uređivanje Puky Lee : 09.10.2017. at 16:03.
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:53   #364
Paše mu glumiti likove čiji je intenzitet emocionalne ekspresije jednak nuli. I to je ok, i takvi glumci mogu dobro odraditi taj posao, ali ne znam odakle onda dolazi mit o Goslingu kao nekom vrhunskom glumcu. Ne znam ni zašto je Keanu Reeves predmet sprdnje, a Gosling ne.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:02   #365
Pa sve dok je snimio filmove poput Notebooka, Blue Valentine (ajde La la land) i druge, to za emocionalni raspon da je ravan nuli i ne stoji. Jest da nije versatilan, al nije skroz ni kamen.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:03   #366
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
... i automatski dovodi do velike revolucije protiv čovječanstva, predvođene čudesno začetim djetetom? Right
Ehm....Ne.
Ali se neki tome nadaju
Osim toga, mislim da su oni koji znaju za Anino rođenje tek šačica, tako da je neka konkretna revolucija još daleko.
Pusti ih da sanjaju.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:15   #367
SPOILERI

Pa mogućnost rađanja znači neovisnost od ljudi, od svojih mejkera. Ovako njihova populacija ovisi o tome koliko će ih i kakvim čovjek napraviti. Otvara i mogućnost za nadmoć nad ljudima budući da su fizički superiorniji, a u biti napravljeni da bi bili robovi. Rađanje je ogroman vjetar u leđa ideji da je potencijalni rat za oslobođenje opravdan i potreban. Ako imaju svijest i emocije i mogu se održati sami kao vrsta, prema nekoj etici čovjek nema pravo njima upravljati onako kako je do sad.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:36   #368
SPOJLERI

Međutim, nejasan je značaj činjenice da je jedan pokojni replikant prije 30 godina uspio roditi (jer mu je to omogućio čovjek koji ga je stvorio), ako živući replikanti to nisu u stanju.

Meni je film na prvu ostavio dobar dojam, neke stvari su me zbunile, ali sam mislio da nisam sve pohvatao kako treba. Međutim, što ga više analiziram, rupe i nejasnoće su izraženije, prvenstveno u motivaciji ključnih likova. Wallace kao hoće naći dijete radi brže reprodukcije replikanata, ali nejasno je kako bi mu to pomoglo, i bi li to uopće trebao biti njegov interes. Ford 30 godina ne želi znati ništa o kćeri, kako ju ne bi ugrozio, da bi na kraju došao "upoznati ju" u društvu najtraženijeg replikanta na svijetu. Jer eto sad svi misle da su oni mrtvi i niko ih više ne traži. U visokotehnološkom represivnom svijetu koji se navodno prikazuje u filmu takav poduhvat je besmislica.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Fall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:21   #369
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ne nužno. nema nikad zicera, što je dobro
To nije loše, ali ispast će da se sa svakim nastavkom svi prethodnici mijenjaju
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:07   #370
O produkciji:
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:11   #371
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
O produkciji:
https://youtu.be/zZNKT2StC2c?t=627
već jedno pet godina najbolja jakna u holivudu.normalno da villeneuve fura arcteryx jer je kanađanin....kasnije profuralo pola holivuda,ali sve režiseri.interesting..
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:26   #372
Moj kratki video osvrt:

https://youtu.be/TL1nhCt7MAc

TL;DW verzija: jako mi se svidio, jako
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:22   #373
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
10/10

Praznik za oči, uši, srce i mozak. Film dostojan originala ali brijem da se mnogima nebude svidio. Za sada film godine. Oduševljen.
Potpisujem!

1. Film kojeg se gleda 2x..3x!
Ne zbog boljeg razumijevanja. Villieneueve je majstor naracije koji elegentno, svojim osebujnim ritmom priča priču i film je bombon u tom pogledu, već "for the hack of it"...iz čiste pizdarije.
Jedan od onih koje poželiš dva puta odgledat kako bi čovjek uhvatio sve one detalje koji su možda promakli/uživao još malo

2. Pričom vezan uz original, ali film za sebe!
Jedinstven koliko i original. Doslovno!
I jedan i drugi film su veličanstveni...svaki na svoj osebujan način i u potpunosti su u krivu svi oni koji original izdižu iznad nastavka.
Čiste savjesti mogu kazati; pretjerano i navijački.
Ono što u svim takvima ocjenama odzvanja je dječija vezanost uz original/manjak vizije...nesposobnost da se otrgnu repuaciji originala kojom se je godinama mantralo/obožavateljski refleks...strah da ga se ne umanji na bilo koji način.
Nema straha! I jedan i drugi zaslužuju epitet "jedinstvenog/kultnog ostvarenja" o kojem će se godinama pričat.
Stoje rame uz rame jedan drugome.

3. Jedan od onih nakon kojeg ti se je teško ustat iz stolca na kraju balade ...jednom kad krene posljednja stvar i završno nabrajanje svih involviranih.

4. Muzika/zvučna kulisa...MRAK (al pari Vangelisu iz originala)!!!

5. Nisam ni skužila da je prošlo 3 sata!?

6. Film koji se, nažalost, nekima neće svidjeti!!?

Obavezno pogledati!
Villenevue je genije. Uz Kubricka, od danas jedan od mojih najomiljenijih režisera.

Btw; jedan od onih koji se na uistinu lucidan/sexy način dotiče teme koju iz dna duše mrzim; afirmacije transhumanizma / koketiranja s terminima homo superior..."singularity" i ostalim (bezbožnim) bakračima koji nastoje dehumanizirati čovjeka kao prirodno biće, svesti ga na "programski kod" i frankejštanski "humanizirati" ono ono što je suštinki nehumano/isprazno/hladno i bez duše...
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 09.10.2017. at 22:15.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:33   #374
Score Zimmera za BR2 je kriminalno loš. Iskopirao zvuk iz originala, a nijedna Zimmerova skladba slušljiva, za razliku od Vangelisovog remekdjela.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:32   #375
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
SPOILERS!
Objašnjeno je u filmu: ovaj tempo proizvodnje replikanata je previše spor, želio bi dizajnirati replikante koji se mogu razmnožavat, tako bi povećao proizvodne kapacitete.
Ovo je po meni jedan od plotholea. Ako se replikanti mogu razmnožavat, prozivodnja mu se izbija iz ruku kao i profit, jer će se replikanti moći razmnožavati mimo njegovih tvornica.
Vjerojatno ne bi prodavao, već samo iznajmljivao replikante onda.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:34   #376
Ja ju slušam od jučer kako sam pogledao film, nikako se zasititi. Fenomenalno je zvučalo u kinu. Prilično hrabro od Zimmera.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:02   #377


Nažalost poprilično razočaran...

Šteta jer mislim da je negdje - netko imao vrlo zanimljivu ideju za nastavak BR-a, ali sve zajedno je uprskano ne tako dobrim scenarijem i razvodnjenom režijom što od Villeneuvea nisam očekivao. Do sada mi je sve od Prisonersa, Enemyja, Sicarija, Arrivala bilo 10/10, ali čini se da je ovdje popustiio pod pritiskom prevelikog očekivanja.

Blade Runner je unikatan film, toliko prepun svih mogućih grešaka, ali imao je dušu. Imao je "nešto". Bila je to sretna kombinacija talentiranih ljudi na jednom mjestu. Od Scotta koji se još dokazivao pa do Vangelisa, dizajna, monumentalnog SFX-a itd...

Ovaj Blade Runner je izrazito lijep film. Ali ono izrazito Ako RD ne pobere Oscara ovdje - nikad neće. Također vizualni efekti su zbilja sjajni, sve je uronjeno u maglu, kišu, snijeg...sjajno izgleda, iako setovi nisu na razini originala, što je bilo teško i za očekivati....i nećemo mu uzeti za zlo. Sve u svemu - svijet koji nam serviraju itekako je opipliv i uvjerljiv.

Zimmer je na moje iznenađenje odradio više nego solidan posao, iako mi je jako žao što Johan Johansson nije dobio priliku da nam predstavi svoju viziju glazbe svijeta Blade Runnera.

A sad ono loše...

BR je bio poprilično jednostavan film s bogatim world buildingom, ali u svojoj osnovi - jednostavan noir triler.

BR 2049 je pak film iz kojeg vrišti pretencioznost uz izrazito malo originalnosti. Opet imamo ekstravagantnog milijardera s luđačkim ambicijama, opet imamo prominentnog šefa policije (samo ovaj put u ženskom spolu), opet imamo jednu replikanticu prostituku, opet imamo BR policajca u fokusu, opet imamo jednog grubijana replikanta (Bautista), opet imamo pametnog i snažnog replikanta ( Sylvia Hoeks), opet imamo scene s origamijem, opet imamo scene s klavirom...

A da ne govorimo o poprilično nejasnoj priči koja nema baš nikakav klimaks. Ulozi su baš nikakvi. Motivacije Wallacea su poprilično nejasne, iako on postavlja glavne figure na šahovskoj ploči. Glavna tema BR:2049 je previše rano otkrivena čime je uništena cijela misterija filma. A da ne govorimo o glupom "moraš ubiti X da ne bi negativca doveo do nas" plot pointu. Villeneuve zna to bolje odraditi i trebao je...

K je drven da bi o njemu vodili uopće računa. Njegov odnos s Joy je već viđen u puno boljim ostvarenjima, a njihova kemija je nepostojeća. Ana de Armas je izrazito lijepa žena, ali kao glumica se mora dokazati.

Film je pretjjerano razvučen na 2 sata i 30 minuta, a sve bi vjerojatno bolje i koherentnije funkcioniralo na 2 sata, ako ne i manje...

Sve u svemu - film kojeg treba pogledati jer izgleda prekleto odlično i zvuči dobro, ali sve ostalo je prokockani potencijal.

Imam dojam da je Villeneuve išao glumiti Nicolas Winding Refn-a, a to mu jednostavno ne leži. Išlo se na pretjeranu pretencioznost i istraživanje nekih dijelova originala koje je trebalo pustiti na miru. Umjesto da su malo istražili što zapravo čini čovjeka u odnosu na replikanta, dobili smo neku brljavi rehash o The Chosen One-u, Isusu, Neu, Anakinu...

Sve u svemu, na moju veliku žalost, prvi dojmovi su takvi da se BR:2049 (pre)dobro uklapa u poražavajuću grupu novo-komponiranih filmova Ridleyja Scotta koji će do kraja svoje karijere vjerojatno uspjeti uništiti baš svaki odličan brend iz svoje ranije filmografije.

Iako se trenutno čini da film oduševljava i publiku i kritiku, imam dojam da će vrijeme pred nama pokazati da smo dobili loš jedan The Force Awakens ili Dark Knight Rises u R formatu.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 07:54   #378
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post
Motivacije Wallacea su poprilično nejasne...
Bah, da nejasne...

Lik je toliki klišej mad-evil-scientist-world-domination-overlord predloška da se, kao što je rekao netko, ni oni najraniji Bondovi negativci ne bi postidili.

To me me možda i najviše razočaralo, iako se slažem i sa ostatkom posta.
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 08:25   #379
Quote:
Wotan kaže: Pogledaj post
Bah, da nejasne...

Lik je toliki klišej mad-evil-scientist-world-domination-overlord predloška da se, kao što je rekao netko, ni oni najraniji Bondovi negativci ne bi postidili.

To me me možda i najviše razočaralo, iako se slažem i sa ostatkom posta.
SPOILER

Ovakav Wallace se uklapa u BR svijet. Nakon EMP napada, nereda i gladi, svojim izumima osigurava prehranu, osigurava radnu snagu (replikante), bukvalno postaje spasitelj Zemlje. Nimalo čudno ako je ego porastao do neslućenih visina. Ko malom Kimu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:12   #380
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
SPOILER

Ovakav Wallace se uklapa u BR svijet. Nakon EMP napada...
Well, kad tako to postaviš, moram priznati da ima smisla, da.

No svejedno, nekako mi je isprazan. Šupalj. Znam da nije do Letove glume, jer iako imam određene antipatije spram njega, znam za što je sposoban. Lord of War, primjerice, mi ne bi bio tako dobar bez njega.
Ovdje... a ne znam. Imam dojam da je dao sve od sebe s obzirom na materijal koji mu je bio na raspolaganju, ali jednostavno nekako nije dovoljno.
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.