Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2014., 12:34   #1
Sportsko kladjenje kao ozbiljna investicija za zaradu novca

Ispricavam se unparijed u skucaju da ovakva tema vec postoji, ali da li ima ovdje ljudi koji se ozbiljno bave zaradjivanje novca sportskim kladjenjem?
Bilo bi dobro razmijeniti iskustva o tome...
pastet89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 13:30   #2
ako imas vrimena i para da ...
zbroj golova (ekipe koje igraju napadacki u slaboj ligi ) salzburg, shangai shenhua,celtic,dinamo , gyor itd...
zbroj kornera( ceske lige do u -21 koja je cisti secer ) samo nazalost max uplate su do tisucu eura...bayern protekle sezone , shangai shenhua ,ldu qouito ,rangers...
pretkola lige prvaka i europa kupa ( albanski klubovi,ukrajinski, izraelski,gruzijski,azerbajdanski ) obrati pozornost na prosli tjedan i padanja kvota.ukrajinski klubovi u ovom natjecanju su trenutno topovsko meso..
max kvota 3 ,dva para ...ulog jaki,
no kao i u svemu i ode ti je najvaznija stvar hladna glava ako nakon dvadeset tisuca kuna zaradenih u 10-15 minuta mos ostat na zemlji onda idi al ako ti za to triba koka il alkohol onda nije to za tebe.
no moras znat da ce uvik hejtera i pljuvaca koji u svom malom svijetu ne vide dalje od sebe i svog tekuceg racuna sa minusom tako da san ja za nji fikcija
mos se javit na privat
Don Calo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 09:02   #3
Kod kladjenja kao i kod ostalih pristupa investicijama najbitnije jeste ne sto je najvjerojatnije desiti se, nedo odnos kvota za potencijalnu zaradu prema sansovima. Ovo je vrlo jednostavno jer je to isti princip na kome racunaju sva kazina po svijetu ali fora je u tome doci sa njihove strane stola nego ne obrnuto...
Ispricavam se ako je ovo vec jasno vecini ljudi ovdje ali dat cu najjednostavniji primjer:
Igrajuci rulet covjek se kladi na crno ili crveno na kvote od 2.00 za potencijalnu zaradu a u stvari sansa mu jeste otprilike 48%, manje nego 50%, sto bi odgovaralo na kvote od 2.00, jer na ruletu ima 18 crevnih, 18 crnih i 1 zeleni broj.
Zato i kazina uvijek zaradjuju od ljudi koji igraju rulet a milse da mogu smisliti novi zakon matematike.
Kod sportskih kladjenja medjutim, realni sansi nisu fiksirani, nego se mogu odrediti od strucnjaka i ukoliko ste vi bolji strucnjak nego kladionica onda bit cete vi uvijek na plusu.
Najjednostavniji primjer tu je kladiti se na tim, koji po vama ima realnih sansova od 60 % dobit utakmicu na kvote od 2.00. Onda jednostavna matematika (ta ista matematika, koja obezbedjuje zaradu kazina), taj put obezbedjuje vama long term zaradu jer, 0.6 * 2 = 1.2 ili 120%. Dakle, na svaki ulozeni EUR long term cete dobijati 0.20 EUR. I onda se sve okrece u vasu korist - sto vise igrate, to vise zaradjujete.
Naravno da ima ovdje isto drugih pojedinosti kao odrediti minimum banke, stake managment sistem itd, ali to je glavni princip kako bi vam poslo za rukom zaradjivati od toga.
Tako da nije bitno sto je najvjerojatnije, nego sto ima najvise "value", t.j. - kvote vece nego realni sans da se nesto desi. Recimo, konjske trke imaju potencijal za najveci ROI u long termu, ali je uvijek najvjerojatnije izgubiti posebni zalog kod tih vrsta kladjenja, jer su sansi da neki konj dobije trku prosjecno oko 20%.
Sto se tice odbor selekcija ja sam vec davno odustao to raditi sam posebno zbog toga, sto nemam ni hladnu glavu, a niti vestine...
Postoje placenih tipstera, koji daju prognoze ali fora je u tome naci prave jer su 99% njih prevaranti, a onda isto prirediti sve kao sto treba sto se tice banke, razmjer stejkova itd...
Imam druga koji je zavrsio gospodarstvo na faksu, a tvrdi da sigurno sportsko kaldjenje daje najveci profit sto se ROI-a tice, usporedjeno s dionicama i ostalim vrstama investicija, problem kod kladjenja jeste medjutim manji limit koji imate za ulogu, jer dok kod dionica mozete uloziti 1 milion EUR za 10 % godisnju zaradu od banke, kod kladjenja recimo mozete uloziti najvise do 50.000 EUR za zaradu od 50 do 100% (kod nogometa i ostalih sportova sa loptom) i recimo 5 do 10 tisuca EUR za zaradu od 100 do 500% (kod konjskih trka).
pastet89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 13:17   #4
To da ćete vi nadmudriti kladionicu što se tiče kvota, sretno. Neke vjerovatno da, gdje ste limitirani na vrlo male uplate, što se baš i ne isplati. Ove jače, sa većim uplatama i nisu baš tako naivne kao što vi mislite.
Postoje mogućnosti gdje se može uletiti na neke greške kladionica, ali to isto nije long-term zarada pošto te vrlo vjerovatno u istom danu limitiraju.
Moj, savjet, ako nisi stvarno stručnjak i ne baviš se sa ovakvim stvarima 8-10 sati dnevno, ostavi se kladionice.

@devilgirl
geektoy je platforma Betfair kladionice, koristio sam ju, imaju vrlo brzo osvježavanje događaja, može li konkretnije o tome što je tvoj muž mislio?

EDIT: sad tek vidim sliku...pretpostavljam da se muž snašao na način da uplati i uzme lovu prije nego ovi shvate da se rezultat promjenio. Tako nešta?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 13:28   #5
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post

@devilgirl
geektoy je platforma Betfair kladionice, koristio sam ju, imaju vrlo brzo osvježavanje događaja, može li konkretnije o tome što je tvoj muž mislio?

EDIT: sad tek vidim sliku...pretpostavljam da se muž snašao na način da uplati i uzme lovu prije nego ovi shvate da se rezultat promjenio. Tako nešta?
Pitat cu ga...pa ti javim..
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 13:40   #6
Betfair je odlična stvar!

devilgirl javi nam formulu za taj sistem
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 13:47   #7
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Betfair je odlična stvar!

devilgirl javi nam formulu za taj sistem
Prvenstveno jer se natječeš sa drugim kladioničarima a ne sa samom kladionicom, oni uzmu samo svojih 5%. Nešta slično kao online poker, uzimaju svoj rake, a razmjena novca je u rukama korisnika.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 15:25   #8
Jeste, ovo je trading, isto nacin zaradjivanja putem kladjenja ali druga stvar.
Ovo zahtjeva po meni vise kontrola iznad sebe i sto je gore - stalni rad na racunaru.
Ja sam pokusao isto to ali nije mi poslo za rukom. Po meni je vise posla za manju zaradu ali po nekim ljudima ovo im je bolje nego cisto kladjenje jer je sigurnije....

Isto kao sto sam rekao ne mislim da mogu ja prevariti kladionice jer ne bavim se time 8-10 sati dnevno niti mislim da imam talenat za to, ali zbog toga postoje tipsteri koji se isklucivo time bave i koji su pravi strucnjaci. Najlakse (mada nije ni to lako) je skupiti dobar list pozorno odabranih tipstera pa onda pratiti ih bez bilo kakvih promena u tipovima sa sebe. Druga stvar sto dolazi sa time jeste naci pravi kontrol banke i stake-ova.

Uglavnom radio sam isto trading u proslosti na utakmice iz odbojke i kosarke gdje je likvnidnost mala pa se kvote lako krece cim se stavi neki veci zalog. Radio sam sa jednim turkom koji je bio tipster i cim nadje dobru ponudu, odmah mi salje poruku, onda ja stavljam recimo 1.500 EUR na kvote od 3.00, onda on salje isti tip svim svojim pretpaltnicima, a oni isto nalete kladiti se ( u stvari, on njih tako ni ne prevarivao, jer on zaista vjeruje da valja kladiti se na taj tim i na te kvote), onda na sljedeci dan kvote su pale na taj prvi tim a digle su se do otprilike 2.50 za drugi tim (kod odbojke nema nereseno kao mogucnost). I onda ja stavljam izmedju 1 i 2 tisuca EUR na drugu stranu pa ovisi o tome kako procjenimo - da li da garantiramo recimo 500-700 EUR bilo kako da se zavrsi utakmica (garantirani profit), ili ukoliko pobjedi onaj "losi" tim, da smo tocno na nuli, odnosno ako pobedi nas favorit da dobijemo 1.500 EUR.

Ovo je u stvari nesto izmedju arbitraza i trading-a. Bilo je dobrih para ali odustao sam zbog cinjenice da oduzima mnogo vremena i nosi puno stresa, a isto ako se desi neka greska (recimo, kladiti se na pogresan tim, cisto mahinalno) onda trebaju bar nekoliko trade-a dok se vrati novac, jer ovde igraju velikie pare.

Trenutno sam ostavio sve vrste trading-a i arbitraza i kladim se iskljucimo cistim kladjenjem, uglavnom na konjske trke, prateci samo tipstere. Bitno je da sam od tada potpuno promjenio stav prema kladjenju i ne kladim se skoro na nista sto mi padne na pamet, i ne gledam na to kao na razonodu nego kao na drugi izvor zarade. U stvari novac, koji zaradjujem nije nista posebno ali ipak radim sve to i zbog toga sto je zanimljivo kao dio gospodarstva gdje pamecu (iako to nije moja pamet!) se moze zaraditi jos koji EUR sa strane.

Znam da isto puno ljudi bave se ozbiljno pokerom i znam da tamo isto ovisi o tebi nego ne o sreci koliko i da li ces zaradjivati long term. Ali poker nije za mene, meni nedostaje vestine u tome...
pastet89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 15:44   #9
Pa ja se uopće ne kladim kad smo već kod toga


@devilgirl
Od tog geektoysa sam skoro dobio epileptički napad za vrijeme svjetskog prvenstva kad sam radio snjime
Iskreno, ne znam na koju shemu ti muž radi, vjerujem da ganja razliku back i laya jer kad na meču nema puno uplata, kvote nisu likvidne. Nisam nikad do kraja u potpunosti shvatio kako funkcionira betfair, mi ga koristimo na poslu jer rade kvote po 100% (ne uzimaju 8% od svake kvote kao ostale kladionice) pa s njima uspoređujemo.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 15:49   #10
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Pa ja se uopće ne kladim kad smo već kod toga


@devilgirl
Od tog geektoysa sam skoro dobio epileptički napad za vrijeme svjetskog prvenstva kad sam radio snjime
Iskreno, ne znam na koju shemu ti muž radi, vjerujem da ganja razliku back i laya jer kad na meču nema puno uplata, kvote nisu likvidne. Nisam nikad do kraja u potpunosti shvatio kako funkcionira betfair, mi ga koristimo na poslu jer rade kvote po 100% (ne uzimaju 8% od svake kvote kao ostale kladionice) pa s njima uspoređujemo.
Lol. Dakle, izgleda da se ne kladis, nego radis za kladionicu?
pastet89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 15:55   #11
Quote:
pastet89 kaže: Pogledaj post
Lol. Dakle, izgleda da se ne kladis, nego radis za kladionicu?
Yes
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 18:08   #12
Zanimljivo,
za koju, ako naravno nije tajna?
pastet89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 18:49   #13
Tipico
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 08:46   #14
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post


@devilgirl
Od tog geektoysa sam skoro dobio epileptički napad za vrijeme svjetskog prvenstva kad sam radio snjime
.





Vadim mu mast dok mi ne kaze o cemu se radi ali sve na kapaljku daje...

Zadnje uređivanje devilgirl : 22.07.2014. at 08:51.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 15:30   #15
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post





Vadim mu mast dok mi ne kaze o cemu se radi ali sve na kapaljku daje...
Pa ne bi ni trebao, ako je sam skužio neka uživa u svom radu.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 16:21   #16
Prije desetak godina sam se malce zabavljao s kladionicama. Razradio sam svoj sustav "value betting", i zaradio neku sitnu lovu, ali je oko toga dosta posla. Igrao sam isključivo na nogomet 1X2 i to samo u hrvatskim kladionicama. Prednost pred svim drugim oblicima investiranja je da svoj vlastiti novac možeš investirati na dnevnoj bazi, tj. nema vremenskog roka jer se može kladiti i više puta dnevno. Potrebno je ostvariti taj "value", što naravno nije uopće jednostavno.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 18:18   #17
Kako misliš value? Kladionice već uračunaj value, zato kvote i nisu u stilu 3,00 3,00 3,00 nego je negdje više negdje niže. +10% što uzmu od svih kvota.

Teško da se na hrvatskim kladionicama može uzeti value neki, kad su sam kvote siromašne.

Jel možeš detaljnije objasniti?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 18:22   #18
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
ovo nije kladjenje ovo je sistem di minusa nema, ovo je cista mehanika gdje se boris protiv sustava....sa nekakvim iskustvom sa platformom geektoy treba otprilike 10 dana da se savlada...

E sad neznam na sta je mislio sa ovim gore! Ovi iskusniji mozda provale u cemu je caka...
Vjerojatno klasični back-lay trading uz pomoć komercijalnog softvera.


Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
To da ćete vi nadmudriti kladionicu što se tiče kvota, sretno. Neke vjerovatno da, gdje ste limitirani na vrlo male uplate, što se baš i ne isplati. Ove jače, sa većim uplatama i nisu baš tako naivne kao što vi mislite.
Postoje mogućnosti gdje se može uletiti na neke greške kladionica, ali to isto nije long-term zarada pošto te vrlo vjerovatno u istom danu limitiraju.
Moj, savjet, ako nisi stvarno stručnjak i ne baviš se sa ovakvim stvarima 8-10 sati dnevno, ostavi se kladionice.
Kako ćeš ih nadmudriti kada npr. naše u startu kradu 20% na koeficjentima, plus manipulativne troškove. Tko bi ozbiljan pokušao igrati nepredvidljivu igru u kojoj startaš sa 25% minusa..

Jedini način je nekakav trading na tzv. surebetovima (matematički zaključaš dobit zbog pozitivne razlike u koeficjentima) ali i to je sitna zarada ako je riječ o geografski udaljenim mjestima. Jedini način su tzv burze koeficjenata tipa betfair.


Quote:
@devilgirl
geektoy je platforma Betfair kladionice, koristio sam ju, imaju vrlo brzo osvježavanje događaja, može li konkretnije o tome što je tvoj muž mislio?
Pa dobro, gdje će konkretnije ako čovjeku trenutno ide dobro..zašto, da nabije konkurenciju sam sebi ?


Quote:
EDIT: sad tek vidim sliku...pretpostavljam da se muž snašao na način da uplati i uzme lovu prije nego ovi shvate da se rezultat promjenio. Tako nešta?
Ne, mislim da je klasika u pitanju..Krene s nekom okladom i ovaj geektoy računa kad je win-win situacija i on se može zatvoriti. Ako ne ide, ima nešto tipa stop-loss naloga, kao na burzi.

Neki koriste i prednost blizine izvornom događaju, to daje dodatnih 3-6 sekundi prednosti kod predaje naloga.

Međutim, svi ti komercijalni programi tipa geektoy ili betangel..nije to to..Ok, pomoć će ti i može se tako nešto i zaraditi, ali uvijek ima jačih igrača koji se ne vide.

Na velikim burzama je odavno ista stvar. Tzv. quantsi su godinama razvijali softver za automatski trading. Puste ga ujutro da radi i odu na plažu, a navečer provjere koliko su zaradili. Ali to su zvijeri od programera, tu se radi o milisekundama kod online predaje naloga. Čak je i njihove fondove dijelom pojela velika kriza 2008..

Takvog prostora ima i na betfairu. Mogu se napisati i bolji programi od postojećih. Mogu se potpuno automatizirati. Moraš odrediti dobar money management. Moraš tako dobro poznavati mrežne tehnologije da budeš među najbržima kod predaje naloga.

Ja sam tako nešto pokušao pisati prije 10-ak godina, ali nisam bio dovoljno uporan i jednostavno nisam previše vjerovao u uspjeh. Vidio sam previše zapreka i takav trud bi vjerojatno propao. Moraš biti pametniji od ostalih i 100% u tome, što ja nisam bio. A volim misliti da sam po ovim 'betfair' i sličnim pitanjima informiraniji od 99% igrača kladionice. A ja odavno ne igram...Tako da...ako vam tko kaže da je nešto 'sigurno', znajte da nije. Svaka priča ima uspona i padova. Trejdingom su se bavili ponajbolji na svijetu, pa su opet padali.
wand_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 19:51   #19
Quote:
pastet89 kaže: Pogledaj post
Igrajuci rulet covjek se kladi na crno ili crveno na kvote od 2.00 za potencijalnu zaradu a u stvari sansa mu jeste otprilike 48%, manje nego 50%, sto bi odgovaralo na kvote od 2.00, jer na ruletu ima 18 crevnih, 18 crnih i 1 zeleni broj.
Zato i kazina uvijek zaradjuju od ljudi koji igraju rulet a milse da mogu smisliti novi zakon matematike.
Kod sportskih kladjenja medjutim, realni sansi nisu fiksirani, nego se mogu odrediti od strucnjaka i ukoliko ste vi bolji strucnjak nego kladionica onda bit cete vi uvijek na plusu.
Najjednostavniji primjer tu je kladiti se na tim, koji po vama ima realnih sansova od 60 % dobit utakmicu na kvote od 2.00. Onda jednostavna matematika (ta ista matematika, koja obezbedjuje zaradu kazina), taj put obezbedjuje vama long term zaradu jer, 0.6 * 2 = 1.2 ili 120%. Dakle, na svaki ulozeni EUR long term cete dobijati 0.20 EUR. I onda se sve okrece u vasu korist - sto vise igrate, to vise zaradjujete.

Imam druga koji je zavrsio gospodarstvo na faksu, a tvrdi da sigurno sportsko kaldjenje daje najveci profit sto se ROI-a tice, usporedjeno s dionicama i ostalim vrstama investicija, problem kod kladjenja jeste medjutim manji limit koji imate za ulogu, jer dok kod dionica mozete uloziti 1 milion EUR za 10 % godisnju zaradu od banke, kod kladjenja recimo mozete uloziti najvise do 50.000 EUR za zaradu od 50 do 100% (kod nogometa i ostalih sportova sa loptom) i recimo 5 do 10 tisuca EUR za zaradu od 100 do 500% (kod konjskih trka).

Rulet se može dobiti jedino kratkoročno, da nakon što si u plusu nakon početničke sreće da izađeš i više nikada u životu ne kročiš unutra. Dugoročno je nepobjediv iz ovih razloga koje si i sam naveo.

A sad uzmi u obzir da te rulet dere samo za 2,7%
Strane kladionice u prosjeku 7,5%
a ove domaće s MT, 12%

Ovo boldano je veliko "ako", a ne samo to da moraš bit bolji stručnjak od kladionice nego moraš i nadvladati i ove margine koje sam gore naveo s kojima te otpočetka deru. Te onda još uz to moraš i bit u nekom plusu, barem prosječne plaće da bi mogao platit račune, ako misliš živit od toga.

Da li je dugoročno teoretski izvedivo, vjerojatno jest, ali jako jako teško. Mislim da omjer uloženog truda i nagrade nisu vrijedni.
BigBasterd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 19:51   #20
braca sapina,berlinska veza,kladionica u singapuru,suci u bosni,predsjednik bosanskog kluba,prijateljska tekma u austriji,bosanski klub gubi s 3 razlike,svicarski klub..
svugdi di se vrti lova moze se i izvadit ako se zna i umije .no veca briga je onda kako taj kes prikazat s obzirom da placanje poreza ne dolazi u obzir ! no kladionice inace su sredstvo pranja para i uzimanja od siromasnih koji bi za 5 kuna uzeli 1000 , nije uzalud da je prva upotreba bitcoina bila upravo na kladenju
Don Calo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.